Навијање

147. дерби 19 Oct 2014

...а пола ко зна где 24 Sep 2014

ВАТЕРПОЛО: Лига шампиона без шампиона! - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Pijanac

Голом Марка Аврамовића 1,4 секунде пре краја, Црвена звезда изборила петерце, али је тамо Темпести одбранио ударце Вапенском и Виктору Рашовићу, док је Страхиња Рашовић у последњој серији погодио стативу!
Невероватна утакмица на "Ташмајдану": Црвена звезда - Про Реко 11:7, петерцима 2:3!
Шампион Европе из сезоне 2012/13, Црвена звезда, неће учествовати у Лиги шампиона ове сезоне, односно неће бранити титулу.

На голу Црвене звезде био је одличан Денис Шефик, који је забележио чак 16 одбрана. Меч на пливалишту "Ташмајдан" обележио је велики број искључења на обе стране, као и одлично навијање.
У утакмици која је изазвала много контроверзи и пре уласка у базен, одмах после жребања за 3. коло квалификација за Лигу шампиона, ватерполисти првака Србије и Европе дуго су се мучили да стигну до "плус 4", после 5:9 у Италији и коначно успели голом Марка Аврамовића 1,4 секунди пре краја четврте четвртине.

2:3 - Страхиња Рашовић СТАТИВА!

Црвено-бели, пре тога, имали су четири лоша напада у последњој четвртини при резултату 10:7, а онда искористили пети, после потпуне конфузије у базену и вештог ударца Аврамовића са "слабе стране" за ерупцију одушевљења Делија, а било их је 2.500 на трибинама: 1,4 секунде пре краја, шампион Европе стигао је до четири гола предности.
Како у ватерполу не важи правило "гола у гостима", изводили су се петерци и тамо је у базену остао сав труд који су момци Дејана Савића уложили у претходних 32 минута.
Звезда је елиминисана после петераца, али је прву велику шансу на утакмици пропустила још у другој четвртини. При вођству од 5:2, Звезда је на крилима сјајних одбрана Дениса Шефика имала напад са играчем више за 6:2, али је пас Николе Рађена пресечен и казна је била брза и сурова: Реко је постигао два гола у наредна два напада и вратио утакмицу скоро на почетак (5:4).
То није "убило" наду црвено-белих да се у другом полувремену може до подвига. У ревији искључења на обе стране, Црвена звезда је играла бољу одбрану са играчем мање од седмоструког првака Европе и то јој је донело три гола предности средином последње четвртине.
И онда агонија: четири лоша напада, од чега три са играчем више, Црвена звезда није реализовала у низу! Навијачи су већ помислили да ће на крају остати 10:7, али се то није догодило. Андрија Прлаиновић искусно је изнудио искључење у петом покушају за "плус 4", а онда док је противнички играч испливавао напоље, уследио је пас на десну страну за Аврамовића, који је десном руком савладао Темпестија за 11:7.
Стрелци за Црвену звезду: Страхиња Рашовић 3, Андрија Прлаиновић 2, Марко Аврамовић 2, Виктор Рашовић, Никола Вукчевић, Никола Рађен, Филип Кљајевић.
Стрелци за Про Реко: Пјетро Фиљиоли 2, Александар Ивовић 2, Маурисио Фелуго, Алекс Ђорђети, Федерико Лапења.

Извор: Мондо