пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

Отварање сезоне. 10 Aug 2014

Делије у НС 29 May 2014

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

Рукомет: Партизан - Звезда 30:28 - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ ana

Рукометаши Партизана савладали су Црвену звезду са 30:28 (17:15), у одложеној утакмици првог кола Суперлиге.

Звезда је до 57. минута имала предност од једног гола (28:27), али су после искључења Милоша Пешића, одиграли веома лоше и омогућили ‘црно-белима’ да дођу до бодова у овом мечу.

‘Црвено-бели’ су боље почели меч. Повели су са 3:1, али је Партизан већ у 10. минуту преокренуо резултат у своју корист (6:5). Уследио је период у коме се играо "гол за гол", а онда су ‘црно-бели’ у 21. минуту дошли до највеће предности на утакмици, када су повели са 12:9. У првом полувремену одлично су играли лево крило Партизана Драган Суџум и пивотмен Ален Токсић, али и тек опорављени бек Црвене звезде Горан Цветковић и Милан Ћоровић.

У наставку меча, ‘црвено-бели’ су успели да стигну предност противника у 42. минуту и да изједначе на 21:21. Одличном игром Петра Ненадића и као и пивотмена Растка Стојковића ушли су у завршницу са минималном предношћу, коју нису успели да сачувају до краја сусрета.
Тренер Партизана Часлав Динчић рекао је после утакмице да је његов тим победио, јер је целу утакмицу играо боље.

"У последња три минута Црвена звезда је покушала да сачува предност од два гола разлике, али смо серијом од 4:0 успели да преокренемо резултат у нашу корист", истакао је Динчић.

Тренер Црвене звезде Никола Марковић рекао је да је овај дерби "коначно био фер и коректан".

"Партизан је био бољи у првом полувремену, а Звезда у другом. Мислим да је противник заслужено победио. На крају утакмице, у последњих 30 секунди покушали смо нешто да променимо, медјутим, нисмо успели", рекао је Марковић.

Он је истакао да је "ово тежак пораз", али је додао да мисли да ни победа Звезде не би била незаслужена.

"Очекује нас још утакмица и надам се да ћемо са оваквом игром да победимо неке друге екипе", додао је Марковић.

Дворана: СЦ "Шумице". Гледалаца: око 900. Судије: Станојевић и Вишекруна. Искључења: Ц. звезда 8, Партизан 6 минута. Седмерци: Ц. звезда 1(1), Партизан 6(4).