Навијање у другом полувремену и Мој тим је првак био.

Видео записи с прославе 69-ог рођендана 09 Mar 2014

Почетак утакмице у Јагодини (HD 720p) 01 Mar 2014

Звезда у драматичној завршници сачувала предност из “Пионира” - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Pijanac

Лијетувос Ритас – Црвена звезда Телеком 82:80 (17:22, 25:27, 16:12, 24:19)

Дворана: „Сименс Арена“. Гледалаца: 5.350. Судије: Перес Перес (Шпанија), Конде (Шпанија), Матиоли (Италија).

ЛИЈЕТУВОС РИТАС: Бабраускас 2, Шескус, Паласиос 16 (7 ск), Сеибутис 16 (6 ас), Гецевичијус 10 (6 ск, 3 изг), Орелик, Даудел 2, Лидека 10, Кук 5 (4 ск, 3 укр, 4 ас), Бендзијус, Сонгаила 14, Јеловац 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Ребић, Лазић 3, Блажич 7, Симоновић 3 (6 ск), Марјановић 12 (5 ск), Раденовић 2, Катић 19, Тејић 2, Нелсон 16 (5 ск, 3 изг, 5 ас), Џенкинс 7, Драгићевић 9.

Црвена звезда Телеком је претрпела први пораз у сезони од Лијетувос Ритаса, али је он био победоносан.

Литвански тим је славио са плус два, недовољно, јер су црвено–бели у “Пиониру” тријумфовали са плус шест и пласирали се у четвртфинале Еврокупа где ће играти са украјинским Будивељником.

Завршница је била драматична, мада није морало тако да буде, јер је Звезда већим делом меча имала комотну предност.

До половине прве четвртине играло се кош за кош кад се разиграо Марјановић. Звездин центар је до тад нанизао већ осам поена, а црвено–бели, после серије од 7:0, повели са 13:8.

Једино што није ваљало у игри гостију биле су две изгубљене лопте Нелсона, али је све то анулирао Блажич са две тројке на истеку напада.

Паласиос је правио највише проблема Звезди на почетку, да би се надовезао Саибутис, али су црвено–бели завршили првих десет минута са плус пет – 22:17.

Ту дистанцу у односу на ривала, Београђани су држали у прва два минута друге деонице (29:22), кад је уследила серија Лијетувос Ритаса од 5:0 за прилазак на 29:27. Прву тројку је уписао и најбољи шутер домаћих, Гецевичијус.

Међутим, и Звезда је била расположена у том сегменту промашивши до тад само један шут из шест покушаја за 40:31 у 15. минуту.

Драгићевић је везао два успешна покушаја иза линије 6,75. Била је то серија од 6:0. Тадија је погодио још једном за три, за плус 12 (45:33) у 18. минуту, али потом промашио зицер. Звезда јебила кажњена мини–серијом од 5:0 (45:38).

Ипак, успели су гости после погођеног бацања и тројке Нелсона да сачувају пристојан плус са којим су отишли на полувреме (49:42). Звезда је у првом полувремену тројке шутирала сјајних 8–10.

Лијетувос Ритас је за четири минута у трећој четвртини пришао на свега минус један (53:52) захваљујући изгубљеним лоптама Нелсона, Блажича и Марјановића.

Убрзо је, преко Сеибутиса, домаћин и повео (54:53 и 56:55) тачно на половини треће деонице. Међутим, Катић је везао шест поена, прецизан је био и Симоновић и црвено–бели су вратили солидан плус (61:56) у 17. минуту.

Београђанима је у трећој четвртини „закочило“ главно оружје – шут за три поена, па су морали да се окрену одбрани и то су одрадили врло добро. Примили су свега два поена у последња два и по минута, али су затајили у нападу и на одмор пре одлучујуће деонице отишли са плус три – 61:58.

Прва три минута у четвртој четвртини протекла су у ревији промашаја на обе стране. Домаћи кошаркаши су покушавали да што пре преокрену резултат, док је Звезда хтела да врати сигурност у шуту са дистанце – безуспешно.

Гецевичијус и Кук су се испуцавали, а Звезда преко Катићевих шест везаних поена држала плус (70:64), четири минута пре краја.

Серијом од 5:0, три минута пре краја, Лијетувос је пришао на 70:69. Звезда је имала великих проблема у преносу лопте, није се сналазила на пресинг домаћих играча.

Тројком Кука, литвански тим је у последња два минута ушао вођством од 72:71. Гецевичијус је, потом, погодио два бацања (74:71). Звезда просто није имала решења у нападу.

Дуго јој је требало да постигне кош, док то напокон није учинио Џенкинс и смањио на 74:73 у последњем минуту меча.

Сонгаила је погодио два пенала, али је опет поентирао Џенкинс, а потом био половичан са пенала (76:76).

Чинило се да меч решен, јер је остало 30 секунди до краја. Ипак, Симоновић је погодио само једно од два бацања, а потом направио глуп фаул над Паласиосом који је погодио, а његово промашено додатно бацање ухватио је Сеибутис и поентирао за 80:77, 14 секунди пре краја.

Звезда је у пенал завршници, ипак, била сигурна и пласирала се у осмину финала – 80:82.