У мраку 26 Oct 2014

Црвено-бели растурили Галатасарај на отварању Евролиге - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Pijanac

Сјајно је Црвена звезда отворила нову сезону Евролиге. Била је то права рапсодија Радоњићевих играча, ношених на крилима Делија у препуној Комбанк Арени.

Црвена звезда – Галатасарај 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20)

Дворана: Комбанк Арена. Гледалаца: 16,834. Судије: Конде (Шпанија), Анастопулос (Грчка), Шемеш (Израел).

Црвена звезда: Вилијамс 15 (7 ас), Ребић, Дангубић 3, Митровић 8, Лазић 1, Блажич 12, Калинић 5, Марјановић 22 (10 ск), Тејић, Џенкинс 4, Јовић, Цирбес 6.

Галатасарај: Мицов 4, Ерцег 17, Џаваи 7, Гонлум 3, Вујукас, Поциус 7, Алдемир 6, Арадори 11, Смит 6, Аројо 7, Гулер, Арслан.

Тешко ће се било који ривал на играти на врућем паркету у Београду. На својој кожи је то најбоље осетио турски Галатсарај, који је савладан са 76:68.

Центар црвено-белих Бобан Марјановић је отворио утакмицу поенима. На другој страни, гости су отворили меч са две тројке.

Прву тројку за домаћина убацио је Маркус Вилијамс, након што је искористио добар блок (7-6). После пет и по минута игре, Марјановић је убацио шести поен за вођство свог тима 13-6.

Тројком Арадорија а потом двојком Алдемира, гости су у деветом минуту стигли до преокрета (17:15). Тренер српског представника у Евролиги Дејан Радоњић, затражио је тајм аут.

И после краћег предаха уследила је грешка домаћих, а потом Арадори тројком продужава серију гостију (7-0) за вођство од 20:15.

Словеначки репрезентативац у редовима црвено-белих је прекинуо ту серијом из контранапада, што је био уједно и крај прве четвртине.

Цирбес је други период отворио поенима са дистанце (19-20). Исти играч је у следећем поседу атрактивно закуцао за преокрет. Блажич је у наредних 30 секунди постигао четири поена (25-20). Серија црвено-белих, ако рачунамо и први део, била 10:0.

Прекинуо је бивши играч Партизана Нејт Џаваји поенима са слободних бацања 25-22. У моментима када су сви стали, прорадио је словеначки репрезентативац. Практично је сам играо против Галатасараја за вођство од 29:23. Прву двоцифрену предност црвено-бели су стекли поенима Марјановића на четири минута до полувремена 36:26. Потом је Калинић увећао на плус 12, после сјајне игре у одбрани.

Гости нису имали решења у нападу, док је игра Звезде цветала. Поени Вилијамса донели су црвено-белима плус 16 (19. минут). До краја, предност се није променила оба тима додала су поене 46:30.

У наставку, Владимир Мицов је први постигао поене. Узвратили су црвено-бели на другој страни 48:32. После четири минута игре у трећем периоду, виђено је само осам поена. На 18 поена разлике повисио је Блажич на четири минута до краја трећег периода.

Уследила је серија Галатасараја од 9:0, па су смањили на само девет разлике заостатка. Међутим, после тајм-аута и феноменалног Вилијамса који је тројком у последњој секунди треће четвртине погодио за 63:48.

Сјајни Марјановић је повисио предност црвено-белих на +17, Поцијус вратио двојку, да би невероватни Вилијамс на другој страни, искористио блок саиграча за 68:50.

У последњој деоници, црвено-бели су стали са поенима пред крај меча па је противник то искористио и пришао на 11 поена заостатка. Чак је било и само девет за Звезду али су то домаћи исконтролисали и уписали први тријумф!