Навијање

Пораз у купу 31 Oct 2014

У мраку 26 Oct 2014

Црвено-бели девети пут узастопно славили у Јагодини, првенац Плавшића - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Pijanac

Фудбалери Црвене звезде савладали су Јагодину са 3:0 головима Срнића, Плавшића и Виеире у првом мечу десетог кола Супер лиге Србије. Ово је био девети тријумф црвено-белих у низу на гостовању у Јагодини, односно седма победа за редом у домаћем шампионату

Јагодина – Црвена звезда 0:3 (0:2)

Стрелци: 0:1 – Срнић у 7, 0:2 – Плавшић у 29, 0:3 – Виеира у 87. минуту

Стадион: Градски у Јагодини. Гледалаца: 6.000. Судија: Ненад Ђокић. Помоћници: Немања Петровић и Слободан Павловић (сви из Ужица). Жути картони: Марић, Филиповић, Миладиновић (Јагодина), Срнић (Ц. звезда). Црвени картон: Славољуб Срнић (Црвена звезда) у 79. минуту.

ЈАГОДИНА: Ђ, Николић, Милинковић, Филиповић (46. Делетић), Гашић, Миладиновић, Марић, Кнежевић (84. Јерковић), Недовић (72. Френсис), У. Николи, Савковић, Поповић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Павићевић (67. Луковић), Јовановић, Ибањез (64. Ристић), Грујић, Доналд (72. Анђелковић), Срнић, Катаи, Плавшић, Виеира.

Тим тренера Миодрага Божовића наставио је са сјајним партијама у националном првенству и укупно осмом победом, седмом у низу, учврстио вођство на табели са 26 бодова.

Божовић је на терен Градског стадиона у Јагодини извео победничку једанаесторицу са вечитог дербија, који су поново оправдали поверење и већ у првом полувремену стекли два гола предности.

Најпре је Славољуб Срнић у 7. минуту постигао дебитантски погодак од повратка у редове црвено-белих, када се најбоље снашао после продора Александра Катаија и сместио лопту у мрежу.

Двадесетак минута касније дебитантски гол постигао је и Срђан Плавшић, појачање из суботичког Спартака, који је повећао вођство Београђана на асистенцију Катаија.

У другом полувремену темпо је спласнуо, црвено-бели су рутински чували предност, а Јагодинци безуспешно настојали да дођу барем до почасног гола, иако су створили неколико лепих шанси.

Госте је у 69. минуту задесио пех, јер је због повреде игру морао да напусти Мичел Доналд, а десет минута касније стрелац водећег гола Славољуб Срнић морао је ван терена због два жута картона.

Иако са играчем мање, црвено-бели су у финишу сусрета потврдили тријумф голом Вијеире.

После вечерашње победе Црвена звезда бежи чак 11 бодова актуелном шампиону Партизану, који има две утакмице мање.

Јагодина је претрпела пети пораз ове сезоне, остала на дну табеле и наставила „црну серију” против Црвене звезде од које је изгубила све мечеве на свом терену у последњих седам сезона.