SVETSKO PRVENSTVO

Ovde cemo komentarisati sve vezano za Svetsko Prvenstvo u Nemackoj.Dakle prvenstveno cemo komentarisati fudbal,igru i tekme.Naravno da nije na odmet iskomentarisati i navijacke okrsaje kojih ce uprkos velikim merama bezbednosti verovatno biti.Znaci sve vezano za SP.Slobodno mozemo i pisati o organizaciji,cenama karata koje ce dostizati cifre i cifre.Novinarske izvestaje,afere,zavere,namestanja.Kazem,otvorio sam ovu temu za sve sto je vezano za najvecu smotru fudbala...

Za pocetak,dok ne krene samo prvenstvo krenimo sa favoritima,ocekivanjima,ljubimcima,itd.Naravno posle mnogo godina,i nasa reprezentacija ce igrati pa bi bilo logicno da se i o njoj pise.Molim bez prepucavanja i diskusije na nivou klinaca u Osnovnoj Skoli.Pazite da tema ne odluta... ;pljuga

________________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Definitivno sam hteo da postavim ovu temu juce, ali nisam imao vremena. North Side me predugitrio.
Elem, definitivno ne treba da kazemo da je favorit Brazil, a favoriti iz senke Engleska, Francuska, Italija kao i Argentina, Nemacka, Holandija pa cak i Ceska i Spanija.
Ocekujem da nasi slabo toga pokazu jer mi se cini da imamo najslabiji tim iz Evrope. Prolaz u drugi krug bi bio veliki uspeh.
Eto za sada toliko

Očekujem da Engleska ili Francuska doguraju do polufinala. Što se tiče NAS, ako prođemo prvi krug, stići ćemo do četrtfinala, jer Portugal ili Meksiko možemo da oderemo. A možemo i zadnji u grupi da budemo, jer i Obala "Bjelokosti" ima dobre igrače (Ebu, Ture, Domoro, Dindan, Drogba, Mejte). Bilo bi zanimljivo otići na neku tekmu gde igra Engleska. Pošto Brazil stalno igra finale i već mi je muka od njih, voleo bih da neko drugi osvoji a da to nisu Nemci.

Navijachki najzanimljiva tekma je definitivno Nemachka-Poljska. Tu ce biti svashta. Ako nishta bice interesantno videti kako ce nemachki panduri da zaustave sve to.

Brazil je definitivno broj 1 favorit. Ne vidim nikoga ko moze da im prismrdi. Argentina je mozda mogla ali s obzirom da nisu pozvani Zaneti, Samjuel i Veron, teshko...

Shto se tiche nas, realno mislim da nemamo puno shansi za plasman dalje. Vec vidim u prvoj tekmi napadachki tandem Miloshevic-Kezman i Zigica na klupi, a Vidic je suspendovan. Nadam se da ce biti pametan da protiv Argentine pochne sa Zigicem otpocetka jer Argentinci imaju nisku odbranu i teshko ko bi mogao da ga chuva.

Ja bas mislim da ce SCG dogurati do cetvrtfinala,ako ne i vise,jer nekog mora da usere i na ovom mondijalu.Kako su mogli jebeni sahovnicari,sto ne bi i mi!!
Voleo da ako nasi ne budu sampioni da to budu Englezi,jer imaju dobar tim,ai nadrkani su likovi,mnogo!!! ;pljuga  ;pivo
Samo ne zabari i nemci!!! :nene

Волим калкулације пред овако велика такмичења, па бих изнео нека своја мишљења о фаворитима. Квалитет фудбала је у порасту по целом свету и мислим да је разлика између европских екипа и оних из мање познатих фудбалских земаља сведена на минимум. Не мислим да су екипе из ''европског шешира'' у великој предности у односу на остале. Кренимо прво по групама.

ГРУПА А: Мислим да је Немачка фаворит и да ће због чињенице да је домаћин имати наклоност судија, те да ће освојити прво место. Костарики, Пољској и Еквадору бих дао подједнаке шансе да као други прођу у други круг.

Група Б: Сви очекују од Енглеза да освоје прво место, али ће доста тога зависити од тога да ли ће њихов нападачки тандем Овен-Руни бити спреман. Шведска и Парагвај би требало да воде жестоку борбу за пролаз даље. Шведска је на прошла два велика такмичења пролазила групу, а исто је чинио и Парагвај на прошла два СП-а. Тринидад и Тобаго је аутсајдер без превеликих шанси да било кога изненади.

Група Ц: И по мени је ова група смрти. Сматрам да све четири екипе имају шансе да прођу даље. Аргентина и Холандија јесу фаворити, али би притисак који то бреме фаворита носи могао да им се обије о главу. Такође ће притисак на њих бити још већи ако се у обзир узме чињеница да Аргентина на прошлом СП није прошла групу, а Холандија се није ни квалификовала. Ова генерација СЦГ фудбалера игра неку буђаву игру која је до сада давала резултате. Та игра ме некако највише подсећа на игру Грчке на прошлом ЕП, тако да није искључено да СЦГ догура рецимо до четвртфинала. Није искључено ни да буду четврти у групи. Обала Слоноваче је најбоља афричка екипа и мислим да неће бити ни мало наиван противник. Шта више, очекујем да су способни за изненађење какво је приредио Сенегал на прошлом СП-у.

Група Д: Очекујем сигуран пролазак даље Португала и Мексика. Иран и Ангола нису кадри да се носе са ове две екипе.

Група Е: На први поглед би се рекло да су фаворити 'Талијани и Чеси. Не бих се сложио са тим. 'Талијанска игра нит' смрди нит' мирише и некако су ми одвратни. Ипак, познати су по томе да на гузове могу и до завршнице. Ова чешка селекција је била на врху своје игре пре две године на ЕП-у када су по мени мало и неправедно остали без титуле. Мислим да су сада доста слабији. Од Амера се може очекивати равноправна борба за једно од прва два места, јер је код њих фудбал у успону. Можда би чак и Гана могла да се умеша у борбу за пролаз даље, али свакако не ако понове слабе игре са Купа афричких нација ове године.

Група Ф: Бразил је апсолутни фаворит за освајање првог места у групи. Аустралија, Јапан и Хрватска мислим да имају подједнаке шансе да буду друге у групи. Гледао сам Аустралију у баражу против Уругваја и њихова игра и борбеност су ме одушевиле.

Група Г: Овде би Француска требала да буде прва у групи. Швајцарска и Јужна Кореја би требале да се боре за друго место. Того је аутсајдер, али би откидањем бода неком могао да помрси рачуне.

Група Х: Шпанија је незаслужено постављена за носиоца и срећа јој се осмехнула да је ставе у групу у којој не би требали да брину за пролаз даље. Украјинци би требали да им се придруже, али због чињенице да кубуре са повредама (Шевченко + два-три стандардна репрезентативца) би могле у борбу за пласман у други круг да се укључе и Тунис и Саудијска Арабија.

Е сад о фаворитима за титулу светског првака:

Сви већ виде Бразил на трону, али ја мислим да ће они имати доста проблема. Пре свега то мислим због великог броја истинских асова који играју за њих. Врло лако би могло да се деси да лична сујета и конкуренција утичу негативно на резултате Бразила. Имају 3-4 играча који вероватно мисле да могу да буду главни. Немце очекујем да ће све структуре гурати бар до полу-финала, а кад се тамо задесе није искључено да буду и прваци. Енглези ће имати доста проблема због горе наведених повреда и стварно би по мени била штета да их то спречи у походу на титулу, јер имају генерацију која је способна за то. Да су здрави, мислим да би били фаворити. Ако Аргентина, Холандија и Италија прођу групу, може се и од њих очекивати да уђу у борбу за највиши пласман. За Французе нисам сигуран да ће моћи да гурају до краја.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Stvarno najlepsi i najbolji fudbal igraju Brazilci,celokupna postava je sastavljena od tehnicara koji su jaki na lopti,ali ipak mislim da nisu toliko neprikosnoveni i da nisu vanzemaljci.Cak stavise sam ubedjen da ih lagano moze izbaciti neka evropska ekipa koja igra malo grublji prljaviji i ruzniji fudbal,npr.Italija.Takodje Brazil dolazi na prvenstvo kao prvi favorit opijen slavom,i to moze da predstavlja odredjen pritisak na njih ili pak preteranu opustenost.Naravno kao i uvek u krug favorita ulaze i standardne evropske reprezentacije Engleska,Nemacka,Holandija,Italija,Spanija,Francuska...Na ovom prvenstvu meni ce biti najzanimljivije da vidim koja ce reprezentacija eksplodirati,napraviti iznenadjenje,a hvala bogu ima stvarno puno kandidata za tako nesto.Nadam se,a ljudski je nadati se,da ce mozda bas to biti nasa reprezentacija.Kad smo kod nas,moje misljenje je da je mozda i sreca u nasreci da smo izvukli ovakvu tesku grupu.Mozda je glupo reci tesku grupu,jer danas svi znaju da igraju fudbal i sa svima je tesko igrati,a po meni za nas je bolje sto smo izvukli tako zvucna imena i na papiru jace timove,jer ce onda i koncentracija i ozbiljnost biti od samog pocetka.Da smo izvukli neke manje atraktivne reprezentacije sad bi brujali kako sigurno idemo dalje,igraci bi isto to mislili,a onda po starom pravilu vratili bi se kuci pre vremena sa punom mrezom golova.Toliko o fudbalu...

Citam stalno po novinama i po internetu kako se uveliko ugovaraju navijacke tuce pre i posle utakmica na SP.I stalno se provlace price kako i nasi navijaci slove za jedne od incidentnijih i da su navodno vec ugovorili tucu sa navijacima Holandije,meni to sve izgleda smesno,ako neko zna nesto vise neka kaze.Takodje sam procitao da se pravi nakakav Balkanski pakt izmedju huligana sa tog prostora u nameri da se biju i deluju zajedno na prvenstvu.Sve mi je to nekako vise smesno i bajkovito nego kao nesto stvarno i ozbiljno.A inace sto se navijackih okrsaja tice bilo bi extra zanimljivo da se sastanu Nemacka i Engleska,uf to bi bio stvarno navijacki derbi,pola Engleske bi bilo u Nemackoj,sa druge strane ovi na domacem terenu...Uopste videcemo kako ce svabe to sve izorganizovati,ali generalno mislim da su mere bezbednosti takve da je gotovo nemoguce da dodje do nekih incidenata. ;pljuga

______________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Sinoc smo odigrali prijateljski mec sa Urugvajem, i moram da kazem da ce me ona senilna konjina od Petkovica naterati da navijam protiv nasih ako ovako nastavi!
Prva i osnovna stvar : sta u repki trazi jedan nadasve prosecan igrac, koji je solidan samo kada je nas prvoligaski fudbal u pitanju, a zove se Albert Nadj!? Moj stari se sinoc zarekao da nece gledati tekme ako on bude igrao! Pametan covek! Kada god je imao loptu izgubio ju je, ili je vratio daleko nazad! Pomocu kojih trikova on igra na svetskom prvenstvu!?
Druga stvar : ako nam napadacki tandem bude Milosevic-Kezman odmah potpisujem da cemo na kraju imati 0 bodova! Milosevic je vec omatorio, a Kezman hvala bogu gol zna da postigne samo ako je sam na 2 metra!
Zatim Sasa Ilic, igrac koji izigrava leptirica po terenu, ne znam da li je taj decko ikad u zivotu istrcao sprint! A gde mu je Rambo? Zasto ga bar nije pozvao na probu kad vec decko rastura po Brazilu, ali zato je mogao da pozove anonimusa Ergica koji je odbio da ide na probu kada su ga zvali!
I da, za kraj moram da kazem da ako Koroman dodje u Zvezdu eto nama LS, covek razbija!  :D

Славиша углавном се слажем са тобом,али ако ћемо искрено најгори на терену синоћ је био П.Ђорђевић,човек који би требало да буде креатор игре,тј вођа,а све лопте је скоро синоћ изгубио,тј ниједан пас није му био како треба.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Quote from: "slawisha"Sinoc smo odigrali prijateljski mec sa Urugvajem, i moram da kazem da ce me ona senilna konjina od Petkovica naterati da navijam protiv nasih ako ovako nastavi!
Prva i osnovna stvar : sta u repki trazi jedan nadasve prosecan igrac, koji je solidan samo kada je nas prvoligaski fudbal u pitanju, a zove se Albert Nadj!? Moj stari se sinoc zarekao da nece gledati tekme ako on bude igrao! Pametan covek! Kada god je imao loptu izgubio ju je, ili je vratio daleko nazad! Pomocu kojih trikova on igra na svetskom prvenstvu!?
Druga stvar : ako nam napadacki tandem bude Milosevic-Kezman odmah potpisujem da cemo na kraju imati 0 bodova! Milosevic je vec omatorio, a Kezman hvala bogu gol zna da postigne samo ako je sam na 2 metra!
Zatim Sasa Ilic, igrac koji izigrava leptirica po terenu, ne znam da li je taj decko ikad u zivotu istrcao sprint! A gde mu je Rambo? Zasto ga bar nije pozvao na probu kad vec decko rastura po Brazilu, ali zato je mogao da pozove anonimusa Ergica koji je odbio da ide na probu kada su ga zvali!
I da, za kraj moram da kazem da ako Koroman dodje u Zvezdu eto nama LS, covek razbija!  :D
Ma Petkovic je smesan da pocinje sa Kezmanom i Savom - strasno... Treba ili klasicna - Zigic - Kezman (ili Ziga - Ljuboja), ili eventualno vredi pokusati ludu kombinaciju - Zigic - Savo  :rofl  , jer su oni najbolje glavonje u timu, i tako treba igrati protiv malih ljudi (e sad nisam dovoljno pratio reprezentacije da bih znao da li su sve reprezentacije u grupi niske u odbrani), sa mnogo centarsuteva. Holandjanima ne igra Stam u odbrani i stvarno ne vidim ko bi mogao da cuva Zigica, pa i Savu. To izgleda dovoljno ludo da mozda i upali.
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Quote from: "Milos_cz"To izgleda dovoljno ludo da mozda i upali.

Tu si upravu.

Још да је позвао Савељића и Мирковића па да употпуни екипу,са мртвим Нађом и Вукићем.
Није ово типично циганска прича,као не ваљају играчи пакистана,него је просто тако.
Не бих се сложио са Кизом око Ергића,јер је стварно добро одиграо сезону,проблем је у Вукићу!Шта ће он у екипи кад није одиграо две утакмице ове сезоне?На ширем списки нема ни Красића,Рамба,Ковачевића,Пауновића,а сви су играли екстра ове сезоне,од тога само Ковачевић је играо једну или две утакмице за репку и тад је улазио са клупе,остале играче није ни пробао.

Žiga je zakon, ako on ne bude 1. postava nema ništa od prolaza dalje. On je dečko relativno anoniman igrač za druge timove i kida ih sve redom. Kako kad je ušao protiv Španije, dečko je jebao :jebanje  kevu, Španci nisu imali pojma šta ih je snašlo. Milošević, mrtav konj, od njega nema ni go kurac. Kežman dobro igra, jebem li ga daje gari golove. Samo me brine to što Vidić ne igra protiv Holandije. Biće jebeno u odbrani, on nam je tu najbolji. Inače sam veoma optimističan u vezi svetskog prvenstva i mislim da ćemo napraviti čudo. Pored SCG navijam za Brazil i uveren sam da će oni osvojiti. Ako ih mi ne dobijemo u finalu :keez  


:sampion  :sampion  :sampion  ;pivo  ;pivo  :flasa  :flasa   :sampion  :sampion  :sampion .
Ajd sad sutra se ne radi...

Petko je birao izmedju Ergicu i Kovacevica. Mislim da je pogresio

Sada je pozvao svog matorog sina Dushana, iz OFK-e  :batine

Quote from: "Maj 25"Sada je pozvao svog matorog sina Dushana, iz OFK-e  :batine

Salis se, zar ne. Ja ne vidim ni jedan razlog (fudbalski) zbog kojeg bi on otisao u Nemacku. Posle ovakve sezone Pantelica (i povrede napadaca) on zove onog retarda, koji je odigrao par utakmica za OFK-u. Mozda ga zove zbog predhodnih zasluga, kao Vukica, ipak je Dusan dao i previse reprezentaciji. Tako je to sa nama, zovu se ili kumovi ili deca, mora to.

Petkovic ima neki svoj ludi fazon postavke igraca,taktike.Glupo je kenjati protiv njega,jer realno nema sta da mu se prigovori.Zahvaljujuci upravo toj njegovoj kombinatorci u postavci igraca na terenu i menjenju taktike tokom meca,direktno smo se plasirali na SP.Dakle iako se u mnogome ne slazem sa njegovim pogledom fudbala i njegovom selektiranju igraca i biranju postave na terenu,za sada mogu samo da cutim jer sve sto je uradio imalo je razloga i sto je najsmesnije sve sto je imao u planu mu je uspelo.Realno gledano,pre njegovog dolaska smo dotakli samo dno,od kada je on selektor opet svi gledamo fudbalsku reprezentaciju i ocekujemo neke uspehe.A dobro promuckajte mozak i setite se kako se sve raspadalo pre njega...Setite se onih poraza od Azerbejdzana,Rusije,Ceske u pragu 5-0(prijateljska).Bili smo izbrisani sa fudbalske mape,a sada jedva cekamo pocetak SP da gledamo NASU reprezentaciju tamo.

Verujte,ja sam prvi koji je protiv Milosevica,Nadja i slicnih matorih budaletina u timu kojima je prosao rok trajanja,ali jednostavno shvatam da AKO oni odu,Petko jako dobro zna zasto ih vodi i kakve ce oni specijalne zadatke imati kako na terenu,tako i van njega(iskustvo,atmosfera u ekipi).I niste mi jasni vi koji serete protiv partizanovih igraca,ovde se radi o reprezentaciji i sveopstem interesu nacije.Postoji jedan dobar broj bivsih igraca tog kluba koji su itekako zasluzili poziv,ne zelim da ih imenujem.Svi mi imamo svoj pogled,svoj tim koji bi nam igrao na SP,ali selektor je jedan i on svodelo se to nama ili ne odlucuje o tome.Za sada jos uvek nije pogresio i zato bi barem iz pristojnosti trebalo da cutimo...

A to da je pozvao sina u tim prvi put cujem i ne verujem da je to istina.Ako jeste,onda je to vec opasna stvar protv koje se treba pobuniti,jer je to stvarno ruzno i nepravedno.Ali sumnjam u tu informaciju... ;pljuga
_______________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Quote from: "North_Side011"Za sada jos uvek nije pogresio i zato bi barem iz pristojnosti trebalo da cutimo...

Kada pogresi dobice nogu. Tu si upravu ali tu se radi o parama jer svaki fudbaler, deo strusnog staba dobija kes samo zato sto su otisli na svetsko prvenstvo. Njemu nije sve isto, jer on kaze nekom dripcu, pozvacu te na svetsko,a ti ces mi dati deo kesa od toga, ako neces, ima ko hoces. Ja sam protiv toga, a ne koga volim a koga ne. Evo ja ne volim Kezman, ali bih ga u tandemu sa Zigom uvek stavio jer su najbolji kad igraju zajedno.

Quote from: "archer"
Quote from: "North_Side011"Za sada jos uvek nije pogresio i zato bi barem iz pristojnosti trebalo da cutimo...

Kada pogresi dobice nogu. Tu si upravu ali tu se radi o parama jer svaki fudbaler, deo strusnog staba dobija kes samo zato sto su otisli na svetsko prvenstvo. Njemu nije sve isto, jer on kaze nekom dripcu, pozvacu te na svetsko,a ti ces mi dati deo kesa od toga, ako neces, ima ko hoces. Ja sam protiv toga, a ne koga volim a koga ne. Evo ja ne volim Kezman, ali bih ga u tandemu sa Zigom uvek stavio jer su najbolji kad igraju zajedno.
Zasto da se zadovolji sa nekim delom, kada moze 100% da mazne :nene :

_______________________________________________

29/05/2006 | Izvor: B92, Beta
Dušan Petković zamena za Vučinića

Vezni igrač OFK Beograda Dušan Petković zameniće povredjenog napadača Lečea Mirka Vučinića u sastavu reprezentacije Srbije i Crne Gore za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj, saopštio je u ponedeljak Fudbalski savez SCG.

Selektor SCG Ilija Petković je doneo definitivnu odluku da u tim za SP pozove svog sina Dušana, koji će se "plavima" pridružiti na pripremama u Austriji.

Vučinić se povredio u prvoj utakmici mlade reprezentacije SCG na Evropskom prvenstvu u Portugalu, prošlog utorka, pa je od tada njegov nastup na SP bio pod znakom pitanja. Njegova povreda je prilično ozbiljna, pa mu je za oporavak potrebno najmanje dve nedelje.

Reprezentacija SCG otputovala je danas pre podne u Austriju, gde će obaviti drugi deo priprema.

"Plavi" na SP, koje počinje 9. juna, prvi meč igraju 11. juna sa Holandijom. Sledi ima duel sa Argentinom, 16. juna, pa sa Obalom Slonovače 21. juna.
_______________________________________________

Taj ce nam koristiti vise nego Rambo, samo tako :boks .
Ako se neko plasirao dalje, ne znaci da izvlaci maksimum iz ekipe, i ne znaci da je to sto radi dobro, a to ce se i videti na svetskom (nadam se da gresim)...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Quote from: "Milos_cz"
Quote from: "archer"
Quote from: "North_Side011"Za sada jos uvek nije pogresio i zato bi barem iz pristojnosti trebalo da cutimo...

Kada pogresi dobice nogu. Tu si upravu ali tu se radi o parama jer svaki fudbaler, deo strusnog staba dobija kes samo zato sto su otisli na svetsko prvenstvo. Njemu nije sve isto, jer on kaze nekom dripcu, pozvacu te na svetsko,a ti ces mi dati deo kesa od toga, ako neces, ima ko hoces. Ja sam protiv toga, a ne koga volim a koga ne. Evo ja ne volim Kezman, ali bih ga u tandemu sa Zigom uvek stavio jer su najbolji kad igraju zajedno.
Zasto da se zadovolji sa nekim delom, kada moze 100% da mazne :nene :

_______________________________________________

29/05/2006 | Izvor: B92, Beta
Dušan Petković zamena za Vučinića

Vezni igrač OFK Beograda Dušan Petković zameniće povredjenog napadača Lečea Mirka Vučinića u sastavu reprezentacije Srbije i Crne Gore za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj, saopštio je u ponedeljak Fudbalski savez SCG.

Selektor SCG Ilija Petković je doneo definitivnu odluku da u tim za SP pozove svog sina Dušana, koji će se "plavima" pridružiti na pripremama u Austriji.

Vučinić se povredio u prvoj utakmici mlade reprezentacije SCG na Evropskom prvenstvu u Portugalu, prošlog utorka, pa je od tada njegov nastup na SP bio pod znakom pitanja. Njegova povreda je prilično ozbiljna, pa mu je za oporavak potrebno najmanje dve nedelje.

Reprezentacija SCG otputovala je danas pre podne u Austriju, gde će obaviti drugi deo priprema.

"Plavi" na SP, koje počinje 9. juna, prvi meč igraju 11. juna sa Holandijom. Sledi ima duel sa Argentinom, 16. juna, pa sa Obalom Slonovače 21. juna.
_______________________________________________

Taj ce nam koristiti vise nego Rambo, samo tako :boks .
Ako se neko plasirao dalje, ne znaci da izvlaci maksimum iz ekipe, i ne znaci da je to sto radi dobro, a to ce se i videti na svetskom (nadam se da gresim)...

Sramota