Samo jedna mala napomena, ne mogu se prodavati igraci direktno, svaki igrac ide na aukciju i ko da vise taj ga je dobio. Tako da dzabe vam ta "dogovaranja" oko igraca.

Најбитније у ХТ-у за почетак:

1. не трошити паре
2. не куповати играче
3. бар погледати правила игре
4. укључити се у конференције/Србија и Црна гора, newbie(српски), тамо може да се нађе одговор на бар 2/3 питања
5. не журити у виши ранг
6. на основу играчког кадра одлучити се за врсту тренинга коју ћеш тренирати (млађи играчи, од 17-21 године, мнооого!! брже напредују-расту им "скилови")
7. када све ово утврдите, процените играче који су "вишак" слободно их отпустите!(мала је вероватноћа да ће вам се исплатити да их стављате на трансфер
8. обавезно узмите портпароле (крените од 5, па постепено до 10)
9. обавезно узмите асистенте тренера и водите рачуна да збир асистената тренера+тренери голмана буде мањи или једнако 10
10. на основу првих 9 тачака одлучите да ли да узимате доброг или просечног (солид или пассабле) тренера или играче, јер када у почетку једном уђете у минус то вас много кошта (лично сам искусио и провео 2 сезоне за бадава,чупајући се из проклетог минуса)
11. не градите стадион без консултација са неким

evo da ozivim ovaj topic zato sto sam se registrovao pre jedno 2-3 nedelje.
I nikako mi nije jasno kako da mi pored igraca ne pise ocajan,katastrofalan... :zbunjen
Znam da se treninzi odrzavaju u sredu ili kad vec i povecao sam nivo treninga na 98 % ali igraci su mi jos uvek ocajni...cak imam jako mali posed lopte posle tekme?
prve tri tekme sam izgubio 4-0,3-0,... :o

POMOC :megafon

I ja sam imao isti problem ako tako mogu da ga nazovem. Inace, mislim da je to sasvim normalno.Na pocetku je svako morao da se suocava sa tim problemima.Cak budi spreman da prvu sezonu zavrsis na poslednjem mestu. I jedan savet, nikako ne kupuj igrace u toj prvoj sezoni.Ja sam zbog toga u minusu inikako da se izvucem iz njega.Sto se tog treninga tice, potrebno je vremena da bi se promene primetile. Samo ga nemenjaj svaku sedmicu.Kad jedan izaberes,ostavi ga dok ne primetis promene.Nekada to moze trajati i po par meseci.Obavezno igraj prijateljske tekme.One takodje pomazu u treningu.
A VECNU SLAVU, ZA POBEDU...


Kad si izvadio temu iz naftalina, da i ja priupitam nesto.Da li je normalno da treniram playmaking od 17 jula i da mi jos ni jedan igrac nije napredovao u tom segmentu igre?
A VECNU SLAVU, ZA POBEDU...

Kakvog trenera imas? Koliko imas asistenata trenera? Koliko su ti stari igraci? Koliki ti je intenzitet treninga?

Odgovori mi na ova pitanja pa cu ti reci to sto te zanima.
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Jeraldo Gil
TSI = 0 , 48 years, weak form
Has formidable experience and passable leadership abilities.Ovp je trener.

Igraci su mi stari ovoliko:jedan 20 god,jedan 21 god,dvojica 22 god,dvojica 24 god,petorica 25 god,jedan 26 god,dvojica 27 god,jedan 28 god.

Imam dva asistenta a intenzitet treninga mi je 96% neprekidno od jula.

POMAGAJ..
A VECNU SLAVU, ZA POBEDU...

Quote from: "Milance"Jeraldo Gil
TSI = 0 , 48 years, weak form
Has formidable experience and passable leadership abilities.Ovp je trener.

Igraci su mi stari ovoliko:jedan 20 god,jedan 21 god,dvojica 22 god,dvojica 24 god,petorica 25 god,jedan 26 god,dvojica 27 god,jedan 28 god.

Imam dva asistenta a intenzitet treninga mi je 96% neprekidno od jula.

POMAGAJ..

Ovako... Uzmi dobrog trenera sa jadnim vodjstvom (2,7 miliona), a ako nemas para za njega, uzmi prosecnog trenera sa jadnim vodjstvom (on je oko 700 hiljada dinara). Ne isplati ti se da treniras igrace koji su stariji od 20-21 godine jer sa svakom godinom njima raste i broj nedelja za dobijanje skila. Povecaj broj asistenata na minimum 5, povecaj intenzitet treninga (to povlaci i povecanje broja fizio terapeuta zbog mogucih povreda). Toliko za sada, javices kakve su promene usledile.
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

A kako ste prosli u zadnjoj sezoni.
Ja 14-0-0
Plasirao se u IV u kojoj sam treci 2-0-1 imam.
Milance, normalno je ako ti je trener weak. I ako nemas 9 pomocnih trenera.
I ako ti uvijek isti igraju.
Ili ako igras 361 il neku drugu gluporiju zbog koje se gubi trening.
+ sto su igraci matori....

e ovako ljudi da bi odredili na kojoj poziciji vam igra igrac downlodujte HAM (hattrick assistant manager) tamo ce te videti koliko nedelja kome igracu treba da uznapreduje i jos gomilu druge statistike...
nemojte imati vise od 17 igraca
spokeperson vam treba samo ako odete u minus
stadion dogradjute samo kada vam je ovaj pun
nemojte da kupujete igrace starije od 21-22 god sa TSI manji od 1000
prijateljske UVEK igrajte jer samo tada vam se vidi napredak treninga
probajte da kupujete domace igrace jer im necete placati 20% vecu platu
sa srecom
ema tog zakona!

Quote from: "shubara"
nemojte imati vise od 17 igraca
spokeperson vam treba samo ako odete u minus

Imati manje od 22 igraca je suludo, morate da vodite racuna o povredma, zutim kartonima i slicno.

Spokeperson je potreban da bi dolazili novi Supporteri a ne kada odete u minus, za minus tj interests ili ti kamate su zaduzeni Ekonomisti...

Kako si se ti shubara nalupao gluposti, to je strasno.

Naravno da trebate imati vise od 17 igraca, najmanje 22+trener, da mozete u prijateljskima izvesti drugi tim da se ne bi povrijedili prvotimci.

Naravno da trebate imati spokepersone, jer oni podizu raspolozenje sponzora koji onda vise ulazu u vas tim.

Ekonomisti su ti koje ne treba zaposljavati osim ako ste u minusu VECEM od 1.5 milion ili plusu vecem od 5 miliona.

Naravno da trebate kupovati igrace na pozicijama koje ne trenirate starije od 25 tj izmedju 25 i 30 god jer su a)jeftiniji b)iskusniji
Zasto uzeti klinca od 20 god koji je nekad i duplo skuplji od matorca, ako ga necete trenirati.

TSI nije mjerodavan. Moj najbolji igrac 35 god, 350 TSI a igra ko zmaj, pravi 4*
Dakle, ne obracajte previse paznje na TSI.

Naravno da nije istina da MORATE igrati prijateljske da bi vam se vidio napredak treninga.
Ali ako recimo trenirate odbranu, i ne  igrate prijateljske vama ce trening dobiti samo onih 5 koji su igrali u ligi.
A ako u prijateljskoj stavite drugih 5 u odbranu dobijate naravno 10 treninga.

Dakle - treba igrati prijateljske, ali ako slucajno ne odigrate ne gubite trening.

Pozdrav

izvinjavam se za spokeperson, mislio sam na ekonomiste,
ali sa iza broja igraca stojim nikada mise nije desilo da imam vise od 2 igraca koja nemogu da igraju tekmu, a za ljude koji su tek poceli najbitnije je da se ne ukopaju u - , jer ce se tesko izvaditi, u tom momentu im je svaka 1000 vazna, ako imas 5 igraca manje ustedices na platama... posle odredjenog vremena je dobro imati vise igraca, ali u samom pocetku NE.. i da korisno je ulagati pare u youth team jer ce se posle isplatiti
ema tog zakona!

pa koliko ja znam nikako ti se nece povecavati kvaliteti(na primjer Napad da ode sa Prosecnog na Dobar) samo ce ti se povecevati zvjezdice...mada nisam siguran jer mi je ovo tek druga sezona i trener mije nije DOBAR haha

pozdrav
E BOJ SE TI ZVEZDO OSTACU UZ TEBE....DELIJA KNIN

Ja sam se registrovao pre neki dan. Upao sam u neku osmu ligu valjda...i to umesto neke ekipe FirmaNS. Koji imaju "odlican" skor pobeda 0-5 i divnih 2-17 gol razliku...
Danas vec imam utakmicu i za sada sam podesio taktiku i pozicije igracima. Nekoliko pitanja:
1. Jel mogu naknadno podesiti jezik? Tojest jel moze uopste da bude namesten Srpski?
2. Na poziciji golmana imam samo jednog lika koji je treci nivo odozdo po kvalitetu jel mi treba bolji?
3. Koliko para da dajem za mladje kategorije po nedelji?
Hajde ako moze neko neka mi napise da se malo konsolidujem za pocetak...

pa evo i ja sam pocetnik (igram jedno 5-6 mjeseci) mada znam onako


najbolje ti je da vidis koliko gubis i dobijas nedeljno i onda odluci kako ces ulagati u skolu

za pocetak kupi neke bolje igrace(ne troci puno...makximum 1/3 od budzeta)

i kad pocnes pobedjivati vise navijaca dolazi na utakmice

sta jos....

procitaj ona pravila imas dosta informacija tamo
E BOJ SE TI ZVEZDO OSTACU UZ TEBE....DELIJA KNIN