Da li ste za zajedničku Ligu u fudbalu?

Da
13 (35.1%)
Ne
16 (43.2%)
Nisam siguran. Može ta Liga da donese i dobre i loše stvari...
8 (21.6%)

Total Members Voted: 33

Voting closed: February 25, 2004, 07:10:36 PM

Quote from: "Sima_Srbija"Da se nadovezem na predhodni post.

UEFA ne dozvoljava organizovanje bilo kakvih regionalnih takmicenja i nije mi jasno zasto se po hiljaditi put raspravlja na ovu temu, a jos mi je manje jasno zasto ja po hiljaditi put pisem ovo.

Samo da potpisem.. :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Konane dobro si razumeo.
80 klubova igra kvalifikacije (verovatno ce postojati jaca i slabija grupa u zavisnosti od koeficijenta svakog kluba). 40 preostalih formiraju 8 grupa po 5 klubova. Igra se po jednokruznom sistemu (postoji i sema kako se odredjuje ko ce kome biti domacin, a ko goost, ali to i nije toliko bitno). Razvrstavanje se vrsiti po jacini klubova (koeficijenti) i geografskoj pripadnosti. Dakle, tesko je ocekivati da ce klub sa Kipra i iz Norveske biti u istoj grupi. Prva tri iz svake grupe prolaze dalje, a pridruzuju im se i klubovi koji su osvojili 3-a mesta u grupama LS.
Ono sto ne znam je sta se desava sa klubovima koji ispadnu u 3. kolu kvalifikacija za LS (nasa nocna mora). Do sada su klubovi imali priliku da nastave takmicenje u Evropi, a pitanje je da li ce ulaziti u onu kvotu od 80 klubova koji igraju kvalifikacije za UEFA Kup.
Nisam sigurna da UEFA zeli "balkansku ligu", posto sam sigurna da znaju da bi im to donelo mnogo vise glavobolje nego sto bi bila dobit.
Ne moze da se uporedjuje situacija u V.B. i kod nas. V.Britanija je clanica UN, a ne Engleska, Vels, Skotska i S. Irska. Uostalom, velski klubovi igraju englesku ligu, ali nisu dovoljno kvalitetni pa igraju u nekoj 3-oj ili 4-oj diviziji.
..baklje gore, pesma cigana...

I ovdje se dosta poteze to pitanje, prvo sto uefa ne dozvoljava tako nesto, ali mislim ako bi se i nesto pokusalo da to ne bi bilo da recimo prvak takve lige ide u CL itd. nego cisto neka regionalna liga znaci samo zbog neke love itd..Mada uefa svasta nesto nije prije dozvoljavala pa se pravila polako mijenjaju.U bh se mislilo kad se islo na zajednicku ligu sa rs da ce biti belaja, mrtvih glava itd. medjutim prvu godinu dvije je mozda bilo zeznuto svi se nesto loze na nacionalizam i tako nesto, medjutim sada vec polako to opada i raja vise paznje obraca na navijacku kulturu a ne na prosipanje antisrpskih,antiturskih ili antiustaskih pjesama, sto je bio dosada slucaj.Naravno toga ce uvijek biti pogotovo u nekim vukojebinama, ali sve manje i manje.Sto se tice te balkanske lige,sigurno da bi bilo frke ali ebiga frke ima i u ostalim ligama evrope turskoj,grckoj,italijanskoj,engleskoj,itd itd, pa naravno zna se da bi bilo i ovdje, samo to treba ipak drzati pod kontrolom..Prvo se i spominjala mogucnost odigravanja nekih turnira sa ex-yu ekipama kao da vide kako bi proslo pa ako bi to proslo ''bez incidenata'' da bi pokusali sa tom ligom...Mada mi u bh vec imamo malu regionalnu ligu(takoreci mini ex-yu,srpski,hrvatski,bosanski,muslimanski klubovi), tako da nam ne moze nam biti dosadno  :lol:
Moje licno misljenje je da jos nije vrijeme za tako nesto...znam da nema veze sa sportom i navijacima ali ipak oziljci kod nekih ljudi su jos svjezi, ipak nismo se mi gadjali zvakama u proteklom periodu  :(

Niti smo se boli stapicima od sladoleda, stoga ne bilo kakvom regionalnom povezivanju.

Htjeli mi to ili ne ta regionalna liga ce krenuti prije ili kasnije(2-3)godine,Na pocetku ce biti dosta sranja ali ce to s vremenom sve doci u normalu. :boks ,i vjerujem da ce liga iz godine u godinu jacat kako igracki tako i financijski-
E VIDIM NE ČUJEM NE ZNAM ALI TU SAM

Verovao ti ili ne od te lige nece biti nista. Dace Bog da se ovde sretnemo za 2-3 godine pa da tad razmenimo iskustva.
Na nasu veliku srecu pre ce Vas primiti u Evropu pa onda nece biti ni potrebe za regionalnom ligom.A onda kad jednog dana i mi udjemo u tu EZ onda ima da igramo fudbal i da se prepucavamo svaki dan.