u ranu zoru, zoru, zoru kad svane dan...

partizani lome sedista i bacaju na teren...

ehehe
bice posla za drotove a tuzni front u corku??

Bude,

sad cekamo tebe sa par stotina fotki i video zapisa namigivanje

:flasa



ajmo pocnite sa izvestajima....

No Coment :ruke  :ruke  :ruke

Uh...

Ajmo da krenemo redom, pokusacu sve sto je bilo da prenesem, onako, svoj utisak svega sto se desavalo. Dugo nisam pisao izvestaje pa da se iskupim... :)

Jos u rano jutro mogle su da se primete reke automobila, navijaca koji su dolazili na derbi. Bilo je tu raznog sveta od Srba iz dijaspore i cele Srbije, do navijaca iz okolnih i malo daljih zemalja. Sve je "mirisalo" da ce derbi biti onakav kakav je bio nekada, puna Marakana, velika utakmica i naravno nasa velika pobeda...

Pre tekme sam ispred Marakane sreo nekoliko navijaca sa majicama Levski, bilo ih je petorica. :) Culi su se i neki drugi jezici okolo. Po gradu i okolni kruzili su kombiji, automobili koji su trubeli, svuda su mogli da se vide salovi, bicu pristrasan, uglavnom nasi oko stadiona i po gradu. Nije zabelezena neka veca tuca, t.j. barem ja je nisam video i nisam stigao da cujem nista o tome. Sever se napunio nekih pola sata pre tekme, koreografija se lagano pripremala a sastojala se od fenomenalno uradjenog Zvezdinog grba od markera u sredini... (to stvarno vredi videti nekoliko puta) i plavih najlona sa strane. Markeri su bili tako precizno postavljeni da grb ima i okvir u vidu markera... Genijalno izvedeno jednom recju. Ispod grba na ogradi stajao je transparent: SVE PROLAZI ZVEZDA TRAJE... Navijanje od samog pocetka fenomenalno vodjeno, ponekad se zbog brojnosti pesma prelivala ili odzvanjala, ali nema veze, bitno je da se odlicno navijalo celu tekmu.

Sto se groblja tice, ono je napravilo pokusaj da markerima ispise pfc ali ono c im je posebna prica... Bila je nedovrsena koreografija jer jug nije bio pun, a i nisu imali dovoljno markera da pokriju ceo jug... Imali su i neku parolu ali font kojim je pisala nije bio vidljiv za procitati... :)

Uz odlicno vodjenje navijanja bez ozvucenja, sto je za svaku pohvalu ljudima koji su bili na sipci, pevalo se celu tekmu. Bilo je 5-6 baklji sve ukupno, nekoliko dimnjaka i sve to u periodima nakon golova ili kada je bio pocetak koreografije. Golovi su pali dosta rano i to je odredilo i stanje stvari na tribinama, kod nas su pesme odzvanjale dok je groblje cutalo ili na momente se cula neka nerazgovetna buka koja i nije imala neke veze sa navijanjem. U odnosu na ranije derbije i njih je dosta doslo, mada ponovo nisu do kraja napunili jug dok na Severu igla nije mogla da padne... Interesantno je bilo da je nakon 1 gola na Zapadu, do juga zapaljena jedna baklja... :)

Na pocetku drugog poluvremena napravljena je tzv. glodarska koreografija u kojoj je podeljeno nesto baloba, razvuceno nekoliko najlona i rasirena jedna srpska zastava. Dole ispod toga je pisalo: GROBARI SU NASI IDOLI! KOREOGRAFIJE NJIHOVE NASI SU SNOVI!! Ja sam pao od smeha kada sam video. Btw. kada su videli koliko je sati, talibani su krenuli da ruse po stadionu ali za njih ocigledno ovaj zakon ne vazi, da bi ih kasnije nekoliko pandura i proteralo sa stadiona... Tuzni front se pojavio u svojem punom sastavu ali to je znacilo pola boxa na istoku. Pravi je rebus kako su uspeli da dodju na stadion... A ko zna kako su i otisli kuci jer su se valjda ponovo zavukli u svoje rupe...

Dole iza gola bila je gomila navijaca iz raznih zemalja i svi su nas ocenili sa cistom desetkom, dok su se za ove samo smejali...

Ovekovecio sam jos jedan detalj, na polu vremenu sam se odgegao do stoke da ih vidim na sta lice. Majko mila, kakve su to njuske. Prvo su trazili kofu sa vodom da neke stolice koje su zapalili ugase (!) a onda je jedan kojeg je mrzelo da ide do wc-a, lepo izvadio "alat" :) i stoka se ladno popisala na sred tribine. Molim Kizu da okaci fotku koju sam napravio... Btw. to je sve bilo u prvom redu do terena... Ja sam mislio da je lik pijan, ali izgleda da nije bio... glodarska posla... Oko 200-tinjak tuznofrontovaca pokusalo je da napravi neku koreografiju i neke parole, ali to nije vredno pomena. Vredna pomena je poruka Warsavske sekcije. Imate i sliku toga, neka Kiza okaci.

Eto, to je onako na prvu loptu, slavlje na kraju, podignute ruke... Bilo mi je puno srce kada sam izlazio. Spominjalo se da je 15 Grka Olimpijakosovih navijaca bilo na tekmi ali to nisam proverio... Eto, nadam se da nisam smorio...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Sex,sex,sex!!!Danas smo ih bas razbili   :ruke
Ludnica!Odusevljen sam!


BRAVO ZVEZDO!BRAVO ZVEZDO!BRAVO ZVEZDO!

???????????????? ???? ????????....
??? ?? ????...
????? ????????...
????? ????? ?? ???? ????? ?? ???? ??? ????...
? ??? ??????? ???????? ??? ?????...

??? ???? ????? ??? ?????? ?? ??? ???  :D  :D

?0?????!!!

B92:  Beogradska policija privela je u subotu dvadesetak osoba zbog nereda na i oko stadiona Crvena zvezda tokom prvenstvene fudbalske utakmice izmedju Zvezde i Partizana.

Ima li ko zivog 'djeda da mi kaze kad su nas zadnji put dobile pichke grobarske? :zbunjen
Niksic je konachno zahvatila zvezdina groznica!Svaka chast shampioni! :ruke

Svaka cast Delijama sto su bili na Derbyu i sa Koreografiju :ruke

3:0 :jebanje

Delije Sever

??? ?? ????? ???? ????, ?????? ??? ? ?????? ?????, ???? ?? ??????, ? ?????? ?? ???? ??????, ?? ???? ?? ?? ?? ?????, ?? ???, ???? ??????? ???????. ?????????? ?? ?? ????? ???? ???????????? ??????? ???????, ???????? ??? ?? ???????, ? ????, ??? ?? ??????????? ?? ?? ?? ???? ???????? ??????????. ??????? ??????? ?? ???????? ?????, ??? ?? ???? ??????? ???? ?? ??? ????? ???, ??? ?? ???? ?????, ??? ?? ? ???? ??? ???? ???????????? ??? ?????. ???? ???? ???? ?? ????????? ????? ???????? ? ?????????? ???????????? ??????, ???? ?? ??????? ? ???? ?? ????? ??????????. ??? ? ????? ?????? ?????? ?? ?? ?????? ????, ? ?? ??????? ????? ????? ? ??? ???? ?  ???? ????.

??????? ??? ??????, ?? ?? ??? ??????, ? ?? ??? ???????? ?? ????????  :ruke
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

Evo sta pisu "Vecernje Novosti" o jucerasnjem derbiju...

Kapiten Partizana Sasa Ilic pun gorcine  :finger  posle poraza u 121. vecitom derbiju

TUZNA SMO MI EKIPA!  :D

MARAKANA - nova ljuta rana...
Bruka je posle 121. derbija mnogo veca od poraza ( O:3 ). Partizan ni svoju senku nije mogao da pronadje na Zvezdinom stadionu. Kompleks ili nemoc?! Ista slika godinama, razlike nema ni kada Partizan ima plus 19 bodova, ni kada zaostaje tri. Mateusova ekipa je za 90 minuta napravila samo jednu izglednu sansu ( Stojanoski ), a ostale "pretnje" Disljenkovicu svele su se na samo nekoliko "pilecih" shuteva.
-Bili smo tuzna ekipa na Marakani - pun je gorcine Sasa Ilic, kapiten "valjka" - Ne znam sta bih mogao pametnije da kazem.
Partizan je delovao umorno i bezvoljno?
-Ma kakav umor. Igrali smo derbi, na tako nesto nikako ne smemo da se vadimo. Ispostavilo se tacnim ono sto sam pricao, da ce nam biti mnogo teze protiv Zvezde nego sa Realom...
Zajsto je to tako?
-Kada igramo u Ligi Sampiona, mi se uglavnom branimo, jer su nasi rivali objektivno kvalitetniji. Ovde, u nasem prvenstvu, gde se ocekuje da mi igramo, da se nametnemo - tu vec nastaju problemi. Mi vec dugo nismo nikoga nadigrali.
Kapitena partizana je ovaj poraz naterao da ostro iskritikuje saigrace, mada je do sada najvise "pucao" u sebe.
-Ne bih o imenima, ali je evidentno da mnogi beze od odgovornosti. Fali nam igra, fali nam hrabrost, fali nam mnogo toga. Dosli smo u situaciju da budemo u podredjenom polozaju u odnosu na komsije. Ima jos mnogo utakmica, ali kako igramo ne znam sta da ocekujemo. Valjda ce povratkom Ivica, Delibasica i cirkovica krenuti na bolje.

Djordje Pantic, golman crno-belih ( koji je pretrpeo veliko verbalno maltretiranje od Bude i mene s' obzirom da smo stajali na samo nekoliko metara od doticnog... ), na svom prvom derbiju je primio tri gola.
Protiv Reala je briljirao, a na prvencu sa Crvenom Zvezdom nije imao dan.
-Kod drugog gola sam mogao bolje da reagujem, lopta mi je skliznula ispod noge i prevarila me - kaze Pantic. Igrali smo nedopustivo slabo, kao da nismo imali zelju da pobedimo. Zvezda je zasluzeno slavila.

Nikola Zigic u 121. vecitom derbiju postigao golove karijere!

NI DIVAC IM NE BI POMOGAO!!!

DVA mata Nikole Zigica. Debitovao je protiv Partizana u prici kao iz bajke, uspevsi da nadmudri u stilu velikih asova golmana Djordja Pantica.
-Ovi su golovi karijere i poklanjam ih navijacima Zvezde - istice Zigic. Ynali smo da iskoristimo slabosti rivala, drzali se dogovora da od starta krenemo i sto pre postignemo gol. Uspeli smo i posle je bilo mnogo lakse.
Shutiranje na kosh je novi nacin radovanja?
-Osetio sam da cu do kraja zakucati Parizan, a mislim da im i Divac ne bi pomogao posle skoka i udarca glavom. Bajic je kiksnuo i to sam kaznio. Ipak, veliki udeo u svemu imaju moji saigraci.
Ovakve trenutke ste samo sanjali?
-Doslo je moje vreme i uvek cu pokusavati da idem dalje, da i na sledecoj utakmici postignem gol, jer samo tako se postaje veliki igrac - pricao je Zigic dok su pozivi i cestitke stizali na mobilni telefon.
Stvarno je zasluzio sve pohvale za prikazano!

Bojan Djordjic odusevljen pobedom i atmosferom

OVAKO NIJE NI U MANCHESTERU!

U glasu Bojana Djordjica video se osmeh pobednika i zadovoljstvo do neba.
-Ne mogu da sakrijem emocije. Stvarno, ovako nesto nisam imao priliku da vidim ni u Mancesteru. Publika nas je nosila i dala nam je krila da pokazemo da smo u ovom trenutku po svemu najbolji i da zasluzujemo prvo mesto. Ponovila se moja tvrdnja da nam na Marakani niko ne moze nista, a Partizan je, da budem skroma, pregazen - smatra Djordjic.
Crveno-beli su razmontirali "valjak", a kapiten Nemanja Vidic i Milan Dudic zakljucali su sve prilaze golu.
-Stvarno smo dominirali. Nismo stajali i isli smo do kraja. Vise smo zeleli pobedu i samo jedan sut je pokazatelj da nam Partizan nije mogao nista - rekao je na kraju vidno razdragan kapiten.
Zvezdasima ostaje da uzivaju u svojoj predstavi, koju su obojili u crveno-belo uz pomoc navijaca...

Marko Perovic, strelac drugog gola, jedan od Zvezdinih "rukija"

DE(R)BI KAO IZ BAJKE!

Sve su ucinili i uspeli da "sruse" Partizan... Dovoljan razlog da se osma uzastopna "trojka" u sampionatu zalije, uz pesmu i sampanjac u svlacionici, a zatim uzdignutih ruku napusti Marakana. Bio je to crveno-beli ples, igra po koncu, realizacija iz udzbenika. Derbi pricu 121. obelezili su Zvezdasi u potpunosti.
-U svemu smo nadvisili Partizan - istice strelac drugog gola, mladi Marko Perovic. Nismo dozvolili rivalu da nam ugrozi pobedu, nisu imali resenje za nasu igru i verovatno se nisu nadali da cemo od prvog minuta jurisati do cilja. Sest bodova plusa ulivaju sigurnost... A perfektna realizacija u derbiju sigurno ce se pamtiti.
-Lepo je kada se ovako startuje u prvom mecu i kada ti sve polazi od noge. Srecan sam i zadovoljan, znao sam da proslavim gol i za to velike zasluge pripadaju Milanu Dudicu, koji je odradio veliki de posla - zakljucio je Perovic.

Nemcu ne prija Zvezda!

MATEUS 0:5!!!  :finger  :finger  :finger  :finger  :finger
Crveno beli su ponovo preseli Lotaru Mateusu. Nemacki strucnjak je vodio Partizan u dva derbija i zabelezio dva poraza, uz katastrofalnu gol-razliku 0:5!



Partizan od 1996. bez pobede u komsiluku  :ruke

Tradicija je nastavljena. Partizan je ponovo pognute glave napustio Marakanu. Poslednji put crno-beli su u prvenstvu slavili na bunjistu vecitog rivala sada vec davne 1996. godine. Tada je bilo 3:1, a strelci su bili Cakar, Svetlicic i Saveljic.

Muslin: GOL NA VREME!!!

-Na vreme smo postigli gol i to nam je mnogo olaksalo posao - rekao je Muslin Slavoljub, strateg crveno-belih. Ovaj tim je u stvaranju, ali smo pokazali jos jednom volju i zelju. Ynali smo gde je Partizan najjaci i tu smo ga onemogucili. Pustili smo ih da igraju, a onda ih kaznjavali u kontranapadima. Sada imamo 6 ( slovima: sest :) ) bodova prednosti, ali kraj je daleko, moramo u svaku utakmicu da udjemo kao u derbi.

Mateus: BILI SU BOLJI!

-Cestitam Crvenoj Zvezdi na zasluzenoj pobedi. Vise su zeleli trijumf i u svemu su bili bolji. Ne priznajem umor, ne priznajem da je mec sa Realom uticao na derbi. Igraci nisu uspeli da zaustave Zvezdu gde je najjacha iako sam upozoravao na Zigica i prekide. Pravi profesionalci moraju biti spremni da odigraju tri jake utakmice za nedelju dana.

TABELA:

1. Crvena Zvezda (28 bodova)
2. Sartid (25)
3. Partizan (22)
4. Zeleznik (22)
5. OFK Beograd (20)
6. Buducnost (18)
7. Hajduk (17)
8. Zemun (15)
9. Obilic (14)
10. Sutjeska (13)
11. Vojvodina (13)
12. Zeta (12)
13. Napredak (9)
14. Radnicki (8)
15. Borac (6)
16. KOM (6)

Lista strelaca

10 golova: Zigic ( C. Zvezda )  :sampion , Mirosavljevic ( Sartid )
7 golova: Pantelic ( Sartid ), Delibasic ( Partizan )
5 golova: Djuraskovic ( Zeleznik )

Crvena zvezda se u sledecem (12.) kolu sastaje sa OFK Beogradom na karaburmi, 22. novembra.


Nemoj da vas je sramota, ili nesto!
Velja :)
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

SAMPIONI!!!
#1041;удимо људи иако смо СРБИ


Pobeda! nista nam drugo nije ni trebalo ali glodari su se jos jednom obrukali!! ovde u LOznici ja sam gledao tekmu na bosanskom pinku u nekoj kladionici i igrao sam zvezdu iz 1-1 nisam ni sumnjao da ce proci....u gradu uvece dosta likova je obuklu zvezdine dresove stavili saove(kao ja) i ono deremo se :i provociramo grobare sreo sam i par likova koji su bili na tekmi....bilo je nervoze medju onim vatrenijijm grobarima pa ja bilo i dosta tuca na tu temu ali naravno glodari su uvek popuili batine...ZASTO? pa zato sto su picke nalazili se oni u BG ili LOznici ili ....... ja na tekmu nisam isao jer sam bas taj dan se selio u drugi stan je** ga.......

Svaka cast i igracima i navijacima na velikoj (obicnoj) pobedi!
Jedino sto me je ogorcilo juce jeste pomisao da ce da sigurno neki strani klub angazuje Zigica,koliko je on fenomenalan.

Onoj dvojici pedera sa Uba zelim da dobiju hepatitis c Pozdrav od vaseg objektivnog komsije
P.S. sva sreca sto real ne igra u uefa, mogli bi da ga izbacite

Vise ne tolerisem postove koji su krajnje ograniceni

Godra[/b]
imice, na zaboravi da si mi skinuo nevinost, zauvek tvoja M. Uzelac!