Ja sam protiv takve lige zbog mogucnosti propadanja manjih klubova, ali sam za ako bi se napravio neki kup na bazi ispadanja od npr 12 timova. Znaci igras 2 utakmice i bolji ide dalje s tim finale da se igra 1 tekma. I recimo velikim klubovima  ne bi dao direktan prolaz za taj kup nego svi klubovi imaju sansu da igraju. Tako da se svi nasi bolji klubovi isto bore za ulazak u taj kup a ne da ih boli sta ce se desiti u prvensvu jer znaju da im je osigaran taj kup ili liga i znaju da kad budu igrali protiv Haduka ili Zelje da ce biti para, a samim tim i kvalitet fudbala u prvenstvu bi se popravio.

NE  :nene  :bes  :nene  
a ima vas smi

Kizo, onaj tvoj drugi topic potpuno podrzavam!!!

Da od Bugara, Rumuna, Turaka i Grka nema nista, to i meni jasno, samo najvaznije da nikad vise nista ne bude sa vama!

mali tip za nase: manje pricati i fantazirati, a vise u fudbalskim centrima raditi i stvarati sto Kiza kaze-decentralizaciju!

I osim toga, ko kaze da bi sa Jajdukom i Dinamom kvalitet bio visi. Pa pogledajte rezultate naseg KK u ULEB-Cupu??? Tu GAY-liga nam nista nije pomogla, zar ne?

To je gotova stvar!! Vi (a i ja) se tu nista nepitate!!!!
Neko rece hoce sa Grcima, Turcima.... Da da da ,al nece oni sa nama!!

Pozdrav svima!!! :ruke  :ruke  :ruke
Ja podrzavam tu ligu,makar i sa k*rvatima.Problem je sto njeno Visocanstvo UEFA to nikad ne bi dozvolila.Treba samo pogledati ucesnike takozvane lige sampiona predhodnih godina.Mi mora da predjemo dva kola kvalifikacija da bi usli u istu tu,kao prvaci jedne zemlje,zemlje koja je pre 12 godina dala prvake Evrope i sveta, koja je pred nosom Evrope.Isti primer sa komsijama Rumunima(Steaua).E sad direktno u ligu sampiona ide i drugi iz Nemacke,Spanije,Italije,Engleske,a treci i cetvrti iz istih tih liga su privilegovani prilikom zreba(da ne igraju medju sobom)nego dobiju nas "lakse".I onda na tim tekmama i sudije odrade svoje,ne tako retko,i tako se desi da oni gore navedeni imaju po cetiri ili tri predstavnika u tkz.Ligi sampiona.I tako se desi da jedan Sosijedad koji je 18.u Spaniji trenutno ili jedna Selta koja je 16.u istij toj lizi prezimi u Evropi.
Naravno je UEFA super protiv takvih regionalnih liga kad njom upravljaju poltroni koji rade za jos vece poltrone i pune sebi dzepove,a nase igrace(mislim na ceo istok Evrope)kupuju za saku para,jer nam nisu dozvolili,omogucili da se ravnopravno takmicimo sa ostalim ekipama iz Evrope.Mi smo sto bi oni rekli jeftina radna snaga i to je to.Ovi na zapadu otkupljuju tinejdzere iz istih zapadnjackih drzava za milion evra pa navise,a kad plate za nekog dobrog ili reprezentativca  sa nasih prostora isti taj novac, kazu da je skup i da mora to da opravda igrama.To je ta globalizacija,kako oni vole da kazu.
I zbog svega toga iako nisam za to da se opet zbratimimo sa bivsom bracom ali sto posto bi bilo i u nasem intresu da se jedna takva liga formira,jer nema bez jakih utakmica ni jakih klubova,i punih stadiona makar kad smo domacini.
Ne moze mi niko reci da je jedan sadasnji Sosijedad,Selta,Lokomotiva(Izuzetak),Sparta,Marsej itd.jaci od nas.Ako se osvrnem na klubove iz kupa UEFA(koji su prezimeli)bice mi jos gore i pocecu da povracam,Genclerbirligi,Gazianteb,Levski,Grodzinsk,Brondbi itd.
Sto kaze moj predhodnik Sandokan da nas niko nista ne pita,to je tacno,ali niko ne moze da nam zabrani formiranje takve lige,pa ni UEFA.Jer preko te lige se ni onako nece ici u Evropu,a neka se igraju jace utakmice koje ce podici kvalitet igraca,pa da se vec jednom prezimi u Evroti,kada su to uspeli i puno gore ekipe od nas..
Koji Komovi,Obrenovcani,(cast njima ali ipak nisu nas nivo)dajte Hajduk,Dinamo,Maribor,Zelju,Sarajevo,Vardar,Steauu,Dinamo Bukurest,Levski,Cska,Olimpijakos,Panateinaikos,AEK,Fener,G.Saraj,Besiktas itd.
Molim vas izvinite ako sam vas smorio,ali nisam mogao da izdrzim a da ovo ne napisem.
Pozdrav svima!!! :ruke  :ruke  :ruke

iz razloga nevezanih za sport sam protiv. takodje, sportski ne bi bili na dobitku. krali bi nas ko' i u basketu.

Samo vi pricajte da nezelite zajednicku ligu, ali kad zaigra
Zvezda protiv Dinama, Splita i ovih drugih govana,
svi ce te biti na Mari a ne samo 3-4'000. Pa vi vidite dali vredi pokusati.

Meni su se popeli ovi nesposobni menadzeri na k****, koji nisu sposobni
da organizuju jednu ligu. Nebi li im takva liga uzela dobro parce moci
nad klubovima.

Inace: Uprava Napolje!

Zvezda je zivot...
obro znaj da uvek tu sam ja....

Bilo bi to lepo ali da se organizuje na prolece i da igraj u svi koji ispadnu iz evrope da nam ne unistavaju ligu kao basket.
#1041;удимо људи иако смо СРБИ

????????? , ??.
??????? ?? ?? ???? ??? ? ??? ??? ?????? ???? ? ???????.????? ?? ?? ?????? ? ?? ???? ????? ?? ????????. ? ???? ?????? ????. ??? ?? ?? ???? ?? ????? ?? ??? ??? ? ???? ???????????? ???????? ???? ? ?? ?? ?? ?? ????????.?????? ???? ????????? ??-? ??? ???? ??? ????.

? ??? ???? ?? ??? ???? ????????, ?? ? ??????.??????? ?? ????? ????????? ? ?????????.?? ????? ????????? ??????? ? ???????? ????????? ??????, ??????? ?? ?? ???????? ? ????????????? ?????? ???????? ????? ?? ?????????? ??????????.?? ?? ???? ????????? ?????? ??????, ??????? ? ????????? ????????? ?? ?????? ??? 50-?? ? 60-?? ?????? ??????? ???? ????? ???? ???????? ???!
?? ??????? ?? ????? ?????? ????? ?? ???? ?????? ???? ???? ?????? ? ?? ?? ?????? ?? ?????????.?????? ?? ????? ?????? ?? ???? ???????? ?????, ???? ?? ???????? ???????????? ?????? ? ?????????? ???.?? ??? ?? ? ????????? ???? ? ?????? ???? ????????, ?? ?? ????? ????? ????? ?????? ? ???? ?????? :zbunjen
?.?. ????? ????????? ??? ???? ????? ????? ???????, ??? ?? ????????? ?????? ?? ????? ???? ?? ?????? ??? ????? ?? ?? ?????? ??????? ? ????? ?????????? ???? ??? ?? ?? ???? ?????. ;pivo

Ja sam protiv lige sa hrvatima. Mislim da je Goodyear liga veliki promasaj zbog toga sto je to od koristi svima osim nama. Nasa liga u kosarci je daleko jaca od bilo koje od drugih SFRJ liga. Zvezda, Partizan, Reflex, Hemofarm....ima dovoljno talenta za ligu od 10 jakih sprskih klubova a i nije tolko tesko napuniti stadione ( 5000 nije mnogo) uz dobru organizaciju. Pritom ima mesta za svih tih 10 klubova u Evropi tako da bi i dalje imali gostovanja...

Nas fudbal je u drugoj krajnosti. Resenje treba da se potrazi kod nas a ne u nekoj SFRJ ligi. Mislim da bi najpametnije bilo kad bi se ugledali na NBA sistem relokacije klubova. Bilo bi super kada bi novi dobri klubovi (Zeleznik, Obilic...) presli u gradove kao sto su Nis, Vranje... i tako oziveli te centre. To bi se moglo izvesti kada bi im se dali stadioni tih gradovi (znaci ujedinjenje sa klubovima iz tih gradova koji trenutno nemaju igracki kadar). To plus smanjenje na 12 timova ( Zvezda, Partizan, Sartid, OFK, Vojvodina, Buducnost...)  bi znatno poboljsalo ligu... Kao sto je neko rekao doslo bi do decentralizacije fudbala sto je ujedno i dobro za pronalazak talenata po provinciji.  U krajnjem slucaju nebi smelo imati vise od tri prvoligasa iz Beograda.

Pritom ako su ljudi i dalje zeljni za nekim SFRJ takmicenjem najbolje bi bilo igrati kup pocetkom Februara. Naprimer 4 prvoplasirana tima iz SCG i Hrvatske, a po 2 iz Bosne, Makedonije i Slovenije na kraju jesnjeg dela koji su vec ispali iz Evrope igraju na ispadanje. Znaci ako je Zvezda i dalje u UEFA ili LS tokom zime, idu na primer Partizan,Sartid, OFK,Obilic ili ko god zauzima 2,3,4 i 5 poziciju na tabeli. Prolecni deo sampionata ostavlja dovoljno mesta za igranje ovog takmicenja uporedo. UEFA se nebi protivila ovom takmicenju zato sto neugrozava nacionalne lige.  Ako pobednik ovog takmicenja nebi imao nikakav direktan ulazak u Evropska takmicenja dogodine moglo bi se igrati za naprimer milion EVRA koji bi se skupili od prodaje TV prava svim ovim zemljama ili od sponzora. Ovo opet garantuje prihod klubovima zato sto bi stadioni bili puni za tih 5-6 meceva.

Sta ostali misle o ovakvom kupu?

P.S.  Jos samo da se zove "Kup Bratstva i Jedinstva" ili "Kup Marsala Tita" pa bi cak i nostalgicni penzioneri dolazili na stadion!!!

Ovako,
Ja nesto razmisljam uvek sta je u interesu srpskog fudbala, iz dve perspektive. Prvo da napomenem, da kada kazem srpski fudbal, mislim i na Borac, Leotar, Kom, Buducnost, Vardar... a ne mislim na Partizan, Hajduk iz Splita...  :D Ozbiljno, nama je, u interesu da se na neki nacin objedini fudbalska scena u ExYu. Dakle, kada kazem dve perspektive, mislim na nacionalnu i zvezdinu.

Nacionalna je jasna, treba pokazati da je Leotar klub iz Republike Srpske i sa njim moramo imati neko regionalno takmicenje, kao sto imamo sa Borcem iz BanjaLuke. Moramo povecati broj kvalitetnih utakmica, svakako da bi sponzori, puni stadioni, mnogo vise navijaca, donela liga sa klubovima iz ExYu, kakvi su Hajduk, Dinamo i drugi.. Vise navijaca i gledaoca i jace utakmice dovele bi do vise sponzora i vise para. Vise novca dovelo bi do boljih igraca, novih, zadrzavanje starih dobrih igraca i dovodjenje novih igraca sa prostora ExYu. Zvezda je magnet za igrace sa ovih prostora i liga bi bila mogucnost da se takvi kontakti ponovo ostvare. Ako Dinamu iz Zg ne smetaju Petrovic, Djalovic i dr. zasto bi nama smetao neki novi Prosinecki, Juric ili Sabanadzovic... Pancev?

Tu postoje problemi, pre svega sudjenja i organizacije lige, koji se najbolje vide u GYL, koja po mom misljenju i nije neophodna bas iz onih razloga iz kojih je neophodna u fudbalu. Naime, osim nekoliko medjunarodnih utakmica u sezoni, mi nemamo jake meceve. Sva nasa medjunarodna ucesca zavrsavaju se relativno rano kada su nasi klubovi u pitanju i bolji igraci odavde nemaju motiva da ostanu, a strani da dodju. Ova liga donela bi mnogo vise utakmica sa jakom tenzijom, meceva na kojima bi stasali igraci. U kosarci to nije potrebno jer vise od pola nase lige igra jaka medjunarodna takmicenja, tako da, ukoliko bi se problem sudija i delegata resio, to bi bio pun pogodak ne samo za nas..

To je realna buducnost za koju godinu uz, naravno, smanjenje ove nepotrebne lige koja sada broji ovoliko klubova. Ne zanimaju me mali klubovi poput nekih koji su danas u ligi, da ih ne spominjem. Naravno da treba raditi na jacanju centara, ali ne na nasin decentralizacije. o je nemoguce, osim ako mislis da bi mogao da ujedinis Sartid i Rad pa da ti UF putuju u SD da gledaju tekme... :) U onoj ExYu, nije bilo puno centara, prirodno je da Beograd, finansijama i brojem potencijalnih gledaoca bude centar, ali ako nemas lokalnu privredu u gradu koja treba da finansijski isprati klub, tesko da ces vestackim putm to stvoriti. Nista sto se radi silom i nametanjem, nema u nekom duzem vremenskom periodu sansi na uspeh.

Na sve to moramo da se pomirimo sa tim da nama, kao naciji, fudbal vise nije No1 sport. Taj primat je u godinama iza nas preuzela kosarka zahvaljujuci kvalitetnom radu i pravilnoj i prirodnoj selekciji. Naravno, ima izuzetaka koji potvrdjuju pravilo, stadioni su mesta na kojima je moguce da prisustvuje vise ljudi, ali generalno, vise ljudi dolazi na basket tekme nego na fudbal, pa pogledajte samo brojke...

Uzgred, postoji i problem reprezentacije, koja je u ovim tuznim sankcionim :( danima trebala da bude ventil dobrog fudbala na isti nacin na koji je to bila kosarkaska, ali zbog poznatih stavova, dobrim delom i opravdanih, do toga nije doslo. Taj kult srpske reprezentacije treba graditi u danima koji dolaze i izdici se cak i iznad nekih situacija..

Resenje, po meni, postoji. Samo treba biti dovoljno mudar i ne napraviti greske zatvaranjem u sebe i svoje dvoriste. Integracije su neminovnost. U nekom licnom razgovoru svi ce reci da su za Evropu, da su za integraciju, bez viza i sl. Ali kada treba od necega krenuti da bi pokazao da si sposoban za tu integraciju, onda nailazimo na sami sebe i svoje ogledalo koje je takvo kakvo jeste... ali to je neka druga prica, mada ima veze sa ovim...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

????? ??? ??? 6 ???? ? ?????? ? ???? ??? ???? ?? ?? ?? ?????? ???? ???????? ?? ????????? ???? ?????????? ????. ??????? ?? ?? ??????? ?? ?????????? ?????, ???? ?? ???? ???????????? ? ??? ???, ????????? ?????? ? ?????????. ????? ??????????? ?? ? ???????? ????????? ???? ???? ??????? ?? ??????? ??????? ???? ?? ?????????? ?????? ? ??? ?????????. ??? ?? ?????????????? ?? ??????? ?? ??????, ????????, ?????, ????????, ??????, ???, ??????????, ?? ??? ? ?? ???????? (?!), ??? ?? ?????? ? ???????? ???? ????????? ????????????. ??? ?? ? ???? ?????? ?? ???????? ?????, ??? ?? ??? ??? ? ???? ??????? ?????.

?????, ??? ??? ???? ?? ??? ???????? (????????-????????? ? ????????? ??????-??????) ? ????? ??? ?? ?? ?????? ?? ?????????? ????? ????????? ?????.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Kad smo vec kod ove lige, navodno Hrvati zagovaraju ligu bez klubova iz Srbije, pa cak i Bh mozda dodje u razmatranje...Sto se tice ex-yu lige, da sigurno bi svak opet poceo pricati o ligi, bilo bi zanimljivo, ali bilo bi i belaja i to zescih, al isto tako smo i mi u bh smatrali da ce biti mrtvih kad se bude ovdje formirala zajednicka liga(kao i gumena kosarkaska liga), pa nije bilo, doduse uvijek ima ekscesa, incidenata, pa cak i vecih frka, al nije pala mrtva glava, a mnogi su smatrali da ce...tako da u jednu ruku neko je za neko protiv, ja licno ni sam ne znam iskreno da li sam za da li protiv...ebiga i ako se bude formirala ili ne, ko da ce neko pitati obicne navijace...ebe se njima za nase misljenje, tako da mislim da puno i ne odlucujemo o tome...

ForeverUltras brkas jabuke i kruske, znam da imas zelju kao i vecina da igrate ligu zajednicku sa klubovima iz rs, ja licno da se pitam, djaba vam svi ti klubovi, tek onda bi vidio, koja sva sela imaju fudbalski klub...Sto se tice Borca da je srpski klub, mozda jeste al od '92...

Quote from: "Kospicar"ForeverUltras brkas jabuke i kruske, znam da imas zelju kao i vecina da igrate ligu zajednicku sa klubovima iz rs, ja licno da se pitam, djaba vam svi ti klubovi, tek onda bi vidio, koja sva sela imaju fudbalski klub...Sto se tice Borca da je srpski klub, mozda jeste al od '92...

Nije bitno. Zelja je obostrana, bice to pre ili kasnije, a to oko Borca, ajde da ne ulazimo u to...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Nisam stigao da procitam sve postove (ispiti uskoro :( ). Medjutim, evo, predpostavljam da je i ovo poveano sa temom:
Moj je prevod iz danskih novina, ali ja jos uvek ne znam danski, tako da pitajte cazzo_FCRS_forever ili nekog drugog za detalje:
"Skandinavska liga pocinje pre Nove godine (pomislih jula, jer oni tako kazu Nova Godina :D )"

Prva utakmica u Skandinavskoj fudbalskoj ligi: Royal League, ce se igrati na pocetku decembra. Nasli su sponzore i TV stanice. To je rekao direktor Brondbija novinama:Politken :rofl (danskoj Politici);
.....
Svako ucesce garantuje 1 000 000(Milion) pretpostavljam Danskih kruna (oko 150 000 evra)....Za sada su(valjda UEFA) protiv lige Istocne Evrope, ali oni nemaju ulozene pare, kao sto to ima Royal Liga, rekao je Per Bjerregaard Politici(danskoj).
Igrace 1. i 2. tim iz  npr. Danske protiv treceg i cetvrtog iz druge dve zemlje (Svedske, Norveske).
Pretpostavljam neki kao Play-off sistem. Sve u svemu, skandinavci pocinju sa ligom 7-8 decembra, a liga pravi pauzu u februaru.
(sve ovo ako sam dobro razumeo danski :rofl ).

Sve u svemu, posle ovakvih stvari, ako ne zelimo da uskoro budemo u istom rangu sa
Maltom, potrrebna nam je VELIKA, internacionalna liga, POD HITNO.
Ja predlazem Grcku, Makedoniju, Bugarsku i naravno Republiku Srpsku za pocetak. Sasvim dovoljno i kvalitetno. U pocetku mozda ne toliko profitabilno, ali navijaca ce biti mnogo vise, TV prava...Nakupice se. Ipak nasa liga se mora igrati takodje. A ne ko u basketu :bes .
Toliko za sada.
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Vadim ponovo ovaj topic iz naftalina - danas sam citao Politiku, ali moracu da kucam jer nema na njihovom sajtu.

Dakle krenula je skandinavska liga. Svaka drzava daje 4 ekipe. OB Oodense i Rozenborg igraju ovu ligu. Postoje 4 grupe, u svakoj grupi 4 ekipe. Sveukupno 16 timova. Igraju je kad je "mrtva sezona". UEFA nije nesto mnogo srala ... to znaci ipak mogu Dzaja & Zeka & Maminho & Stimac da se dogovore i SFRJ liga moze da krene  :zbunjen

?? ????? ???? ??????, ???? ??? ?? ?? ???????? ? ????????? ? ?? ????? ??? ??? '???... ??? ?? ?? ???? ?????!  :boks

???... ???? ?? ??? ?? ???? ?????...?  :zbunjen
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

NE,ako ni zbog cega drugog onda zbog spomen ploce.

U UEFA kupu(ligi) i CL-da,ali ponavljam u "zajednickoj ligi"-NE