Kao prvo ovaj naslov nikako nece proci ako mi veceras ne prodjemo cibonu u basketu... A onda sutra... U 16h je gostovanje u Kuli a u 20h bi se igrao derbi u polufinalu final eight turnira GY lige...

Situacija slicna kao kada se igralo u Niksicu i derbi u Beogradu, ako se ne varam prosle srede... Nego, ko ode u Kulu , samo teoretski moze stici u Bg na derbi, i to avionom (nema te linije), nekim dobrim sportskim autom (retki su oni koji ga imaju) ili odlaskom za Bg na poluvremenu...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Uh  a da stvar bude jos teza ko ce da se odluci da gleda fudbal ili basket  a sutra je i uranak znaci sve se ruzno namestilo ja  ipak mislim da ce da se ide na fudbal

Ja cu pokusati da stignem na oba dogadjaja... Sinoc je pao neki okvirni dogovor i evo sada se razradjuje... izaci cemo ranije iz Kule i to je to...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Kako li se dolazi do te Kule?

Najveca banana od tekme na kojoj sam skoro bio!!! Brojnost nula, navijanje nula, cimanje petica, rezultat dva minus.......... Ubedacio sam se sto necu stici na basket, al vidim da se ni tamo nismo bas proslavili
eks, kazu ljudi, da je mnogo vazan
Da je to osecaj lep i mnogo snazan
I da biram izmedju grobara i Klaudije Sifer
Jebao bi prvog pa makar im'o triper

E da, neka mi neko objasni kako da postavim fotke (nista posebno, al reda radi)
eks, kazu ljudi, da je mnogo vazan
Da je to osecaj lep i mnogo snazan
I da biram izmedju grobara i Klaudije Sifer
Jebao bi prvog pa makar im'o triper

За ону њивару дати 200 кинти?!Никад па иако сам имао и на крају нисам ушао,ал да се на мени онај ретард њихов гос власник пиваре и ко зна чега обогаћава или шта је већ хтео да постигне тиме нема шансе.У већини је успео јел колко сам сконто небаш велики коп,лоше навијање итд. да не дужим ал углавном су сви ушли који су то желели..................

j*bote jos ne mogu da verujem da smo pukli od groblja!!!

navijaje me stvarno iznenadilo posto sam mislio da ce pionir  da bude pun ali sta je tu je...na kraju ispade da je onaj promaseni zicer Bjelice bio presudan...nista nista nista a imali smo veliku sansu da udjemo u finale...

ostaje jos domace prvenstvo...ali tamo ce da bude teze nego ovde.

Sportske utiske iznesi na drugom mestu


Stvarno neke stvari mi nikada nece biti jasne.Bez obzira sto znam da takvi postoje medju nama,bez obzira sto su izgleda ne iskorenjivi.
Covek kaze zasta da dam 200 dinara...za onu njivu?E pa sinak ako ne znas zbog cega evo ja cu da ti objasnim.1)Kao prvo I osnovno trebao bi dati tih pisljivih 200 dinara ukoliko stvarno zelis da bodris svoj klub.
2)Daces tih smrdljivih 200 dinara ukoliko zelis da ti grupa izgleda bolje,ukoliko zelis svom severu dobro koji ce sa tobom imati coveka vise.
Ako ti ni jedan od ova dva razloga nije poznat...ti onda nisi navijac nego samo neko ko na stadionu trosi svoje slobodno vreme a za svoj klub,svoju tribinu....ga zabole.
Nikada mi stvarno nece biti jasni takvi...pogotovu sto se jos javljaju ovde na forumima gde bi pravi trebali da pisu....stvarno jedno ne ide uz drugo.
I jos nesto.Iako nas je bilo 300-400 u kuli...opet to je velika sramota za ceo nas sever koji je do ovog kola izgledao mnogo bolje,brojali smo se u hiljadama.Mislim da bi za sve vas,mene.....sve sa severa ovo trebalo da bude alarmantno stanje,I mislim da bi trebali mnogo vise da ovih dana posvetimo paznju predstojecoj utakmici u sredu gde mora da nas bude kao I obicno...a to znaci  oko 1000,nego da ovde komentarisemo utakmice koje nasa kosarkaska uprava stavlja na praznike kakvi su Uskrsnji.Ovime je nas kosarkaski klub pokazao jos jednom ko je I sta je,I jos jednom su pokazali svoje pravo lice.

Брате само ћу да ти кажем да свако има право на своје мишљење и то је то,нећу више ништа да додајем,а ти "синчино" кад будеш преживео оно што сам ја у петак и суботу јави се.И да незаборавим ти си већи навијач сигурно од мене чим си дао тих 200 кинти а ја сам индијанос гарантовано,нек ти буде,ти си одрадио све текме у пролећном делу јел да,а ја ниједну па немам право да ставим своје мишљење............ал небитно ајд нек ти буде ти си прави навијач ај сам индијанчина сигурно.......................

За Кулу кренули смо комбијем око пола 2 из Београда. Иначе смо кренули са 2 комбија заједно. Наравно као и увек до сада била је добра атмосфера, нарочито када је било много пива и онда је све лакше. У Кулу стижемо без већих проблема, при уласку у центар нас полицијска кола спроводе све до стадиона. Карте купујемо и улазимо на стадион. Кад смо ушли било је јако мало људи, вероватно због ускршњих празника. Тада су већ Белгрејд Бојс и Хероес били у копу, а са закашњењем стижу и Бригате и Ултра Бојс, и тада навијање постаје све боље. Дакле укупно 1 бус,  неколико комбија и  аутомобила. Нажалост није се певало на нашем нивоу него се забушавало.

Пошто је било сунчано неки су изули патике и сунчали се на шипци. Углавном смо певали нову песму, као и пар хитова: "Пре смо болесни, него нормални, нека неко други, за све то процени, ми смо теби одани, цео живот мој си ти... Нанананана...."

Кад је пао гол неки наш упада доле и пичке жандарске крећу да га хапсе, међутим ту упадају и наши да га извуку.

Пола сата пре утакмице ми што смо дошли са 2 комбија излазимо раније не би ли стигли на дерби. Наравно како ми не пратимо баскет (организовано), нико није кренуо, паметно. Нисмо ни требали да идемо на баскет. У Београд стижемо негде при почетку 3. четвртине и кад смо видели полупразан коп и празне трибине било је све јасно.

Навијање жалосно, карте 400 динара (наравно да их нисмо платили), и наш и гробарски коп у курцу, полупразне трибине, жандара мали милион, чирлидерсице из Словеније екстра.

Било је можда 10-15 редовних а све остало су биле алеалештине. При крају утакмице кренуло се са "Управа напоље" али није било довољно гласно због малог броја људи.

Quote from: "KizaLion"Дакле укупно 1 бус,  неколико комбија и  аутомобила. Нажалост није се певало на нашем нивоу него се забушавало.
Плус једна групица (NW&3girls) возом до Врбаса, па шинобусом до Куле. Колико је велики смор био у возу (због сазнања да не стижемо на време на текму јер нам треба три сата до Врбаса) толико је велико зезање било у шинобусу.   :lol:

Кизо, можда нисмо озбиљно навијали али чуло се неколико занимљивих песмица, које се вероватно неће певати нигде другде и ја много волим те непоновљиве тренутке! (авантуиста сам, нисам перфекциониста). Изгледа да је свака екипа имала неки свој хит тога дана.    :D
Много ми се допала пемица коју су Brigate певали пандурима али је нисам запамтила (помињу се "неписмене сељачине") ако неко зна текст, нека напише. UB : "Наш је Бошко, наш је Бошко плачипичка мала, он без Басте не може да спава"
NW (песма из шинобуса) : "Нигде буса, нигде воза, возимо се поред коза ши-но-бу-сом, ши-но-бу-сом.", "И да водиш десет нула, нико не зна где је Кула. Где то и-гра-те, где то и-гра-те?"    

Похвалила бих све млађе Београђане који су ишли у својој режији и издвојили лову за пут и лову за уфур. Знам да нема свако 1000-1500 динџи и да је текма била на Ускршње празнике, зато свака част за "цимање"!

После ове текме намеће се тема за размишљање можда би заиста требало почети са неким навијачким клубом, па од уплаћених чланарина закупљивати аутобусе за гостовања? Мада ако упоредимо гостованње у Чачку (почетак пролећне сезоне) и Кулу, рекло би се да је Усркс највећи разлог мање бројности?

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Kula je stvarno vukojebina. Kad smo isli kombijem promasili smo put kod Vrbasa, pa smo svakih 10 min stajali da pitamo gde da skrenemo. Medjutim nismo kasnili.

S...a koji je bio u drugom kombiju (znas o kome se radi) je smislio pesmu: "nanananana luka prostitutka, luka prostitutka..." koja se pevala na basketu kad smo stigli, ali on je verovatno bio na basketu pa je zapalio... :D

Sto se tice navijackog kluba i autobusa... Ne valja da od clanarine imas bus za dzabe. Neka bubnjevi, koreografija i pyro kao i ostalo bude placeno ali nema smisla da su gostovanja/busevi placeni.
Pazi, ja nisam za to da moze svako da udje u autobus i da moze da ide bilo ko. Ono, neka idu udarne grupe uvek zajedno jer se oni cimaju najvise bilo bi strasno lose da su ljudi koje prvi put vidis zajedno sa prvom ekipom u busu. Ne zaboravi da bi bilo infiltratora, raznih njuskala od 20+ godina (ili dousnika).

Iznajmljivanje autobusa nije skupo, cak je isplativije nego kad ides kombijem. Samo da nadjes 40+ ljudi i to je to. Tu imas samo 1 problem - da li neko zeli da vozi navijace.

Prica se da je pre tekme bilo nekih nereda oko Pionira i da navodno zato odredjen broj Delija nije usao u halu.Zna li neko nesto vise o tome,vidim da jos niko nije spomenuo?

Не ради линк! А што се тиче буса ја мислим да се плаћао.

Ana Mihajlovski ti si sam sebe deklarisao kao indijanac...ja to nisam rekao...prema  tome sem ako ne mislis za sebe to ne moj mi ubacivati reci koje nisam rekao.
Ajde to drugacije da prikazemo.Malo smirenijim tonom.Evo recimo mogao sam da kazem da mi je recimo to tvoje razmisljanje malo "cudno" za nekoga ko sebe smatra navijacem..a evo I zasto.
Ja takodje sebe smatram navijacem(bez obzira dal imao 10 ili 100 gostovanja) koji ima svoje misljenje(kako ti kazes svako ima svoje misljenje).E vidis moje misljenje je da za tih 200 dinara u beogradu na nekim mestima ne mozes maltene ni pice sebi da platis....ne pusim ali mislim da to nije vise od dve pakle cigareta.E vidis meni je ne shvatljivo da neko ko sebe smatra "navijacem" dovodi u pitanje stvar kakva je uskracivanje sebe za jedno pice ne bi li imao pare da pogleda svoj klub koji VOLI....klub koji navodno nigde nece biti sam jer je on tu,jer je on najodaniji.....i sve ono sto kazu nase pesme.Ako vec pevas pesme koje se pevaju na severu,ako vec iz tvojih usta izlaze reci tipa...do smrti mi smo uz tebe....necemo te izdati...I da mi ponude milione bilione.....i jos mnogo mnogo drugih stihova...zar te nije malo sramota da javno kazes da nisi hteo da das 200 dinara da bi gledao navodno nesto sto ti je toliko sveto....da eto I preko nedelje ovde vodis diskusije jer ne mozes bez svog kluba?
Kazes za onu njivu neces da das 200 dinara.E vidis ja sam ih dao I to ne za njivu gde cu da stojim vec za klub koji cu da gledam,vec za grupu koja ce time biti i bolja i masovnija i osamostaljenija.
Mnogo ovde ljudi nema pojma sta je navijac....i koliko bi vam se italijanski  treceligasi smejali za tu vasu ljubav prema klubu a neka malo ozbiljnija grupa.Zamislite da nekome prevedemo ovaj tekst recimo u grckoj,italiji.....gde pise da covek nije hteo da da 2,5 eura da udje na stadion iako je kako sam razumeo mihajlovsku...stigao do stadiona,a pri tome se nista ne bojkotuje.
I jos nesto.Gledao sam kuljane I ko zna jos koga kako ocajnicki pokusavaju da udju za dzabe.Ne znam da li im je to uspelo,ali sramota da se u svom gradu natezu da li mogu da udju ili ne.Zamislite dosli mini korteom do stadiona sa sve zastavom u rukama,videli placa se kova....i ajmo kuci.
Mnogo jos nasi ljudi treba da uce da tebe niko ne tera da ides nautakmice...ti bre to ne moras,ali ako vec ides...idi  kako treba...budi  bas jedan od onih sto ce biti zasluzan zasto smo mi toliko dobri,organizovani,najbolji.

Potpuno stojim iza ovoga sto je Ujka Vanja rekao

I da dodam na sve ovo sto ste rekli da su bila i dva clana nase grupe ULTRA CREW - PODGORICA!
ovi sampion i titula
nasa ZVEZDA JE OPET NAJBOLJA !!!

Hristos Voskrese Delije!!!

E da... Napisao bi ja dosta toga, ali Kiza je sve rekao, bili smo zajedno u kombiju i bojim se da nesto ne ponovim... Mozda da dodam...

Eto mi opet krecemo iz kraja, standardni smo svuda ove sezone i to je za pohvalu... I Kiza nam se pridruzio, ukazalo se slobodno mesto, u drugom kombiju jos nenormalnija ekipa i sve je licilo na show time... Usput poneka pesma, vise pish pauza i trauma sa putom... Mislim dolazio sam u Kulu bar 3-4 puta i nikad da pogodim iz prve, godinama niko da postavi putokaz, koliko kapiram iz prica na forumu svi imaju taj problem... Neko ce da kaze ma bili ste pijani, nije ljudi stvarno je ko da si u lavirintu...

Na ulazu u grad patrole nas naravno zaustavljaju, jednom, drugi put i oba puta kazu da nema besplatnih karata... Ma ne, mi ne znamo... I predlazu nam pratnju do stadiona... Tu sam umro od smeha... Ali eto zandari ozbiljno shvataju svoj posao i nista ne prepustaju kontroli.... Zamisli sprovode dva kombija i cirka 16-17 ljudi...

Iako sam na momenat pomislio da ce nas biti jako malo, pojava svih vecih grupa sa severa me je obradovala... Na samom stadionu bbrs, heroes, a sa zakasnjenjem ub i brigate... UB su bili posebno raspolozeni i stvarno njihova inventivnost sa pesmicama, posebno ona o bosku me je odusevila... A ono sa patikama nije kako je Kiza rekao bilo suncanje vec vise po njihovoj ideji koreografija... Ma show skroz... Novu pesmu pohvaljujem, mozda su reci malo prenatrpane u onom delu kada neko drugi sve to procenjuje, ali ok je i ovako...

Moram priznati da me je pomalo razocaralo to sa neulaskom odredjenog broja ljudi... Ne zelim nikog da napadam ili da nekog pohvaljujem, ali stvarno, mi dodjemo iz BG i potrosimo za ovo gostovanje minimum 600-700 kinti, a neki i mnogo mnogo vise, a vecina onih koji ne udju su iz Kule i okolnih gradova i sav trosak im je bio ta jebena karta... Mislim malo nelogicno, ali za ubuduce, ako neko nije znao, to je vec izlizana prica, nema nista vise za dzabe ljudi... Cele sezone placamo sami i svi koji su na stadionu su platili i jebiga to je cena koja se placa da bi bio uz klub... A priznacu da je bar meni mala, jer ne mogu da zamislim da mi to bude prepreka da manje vise gledam ove jadne fudbalere ili kosarkase, ali mnogo vise da budem tu, pevam, aplaudiram, budem deo tribine, na sve moguce nacine pokazujem ljubav prema Zvezdi, druzim se sa ljudima itd...

Nego jos nesto me zagolicalo u Kuli... Primetili su mnogi, ovo je ipak sto se tice brojnosti jedno od losijih izdanja Delija ne samo u Kuli uopste nego i u poslednje dve-tri sezone od kada nam je brojnost u stalnom porastu... Da li su razlog samo praznici, ili  sve vise ima nezadovoljstva sa rezultatima, upravom, igracima, desavanjima u ligi??? Nekima je bilo cimanje da idu jer kako kazu titula je izgubljena... Neko ce opet reci e to nisu pravi navijaci... Ne treba biti uz klub samo kad je najbolji, sada kada je tesko treba da budemo tu... Slazem se ja, ali nama je vec dugo tesko, juce sam neposredno od direktnih aktera saznao takve price o namestanjima u nasoj ligi da me zabolela glava... Znaci svi kupuju a mi nemamo para za hleba... Uprava je totalno nesposobna... Ni trener nam nije mnogo bolji, a igraci... Pesmica o bosku vam sve kaze...  Interesuje me imamo li muda vise da se jednom i sa severa zaori najglasnije moguce: UPRAVA NAPOLJE!!! I da se ovog puta to istera do kraja...

Posto smo mi bili mazohisti, krenuli smo i na basket... Rece opet ovde neko, uprava kreteni, organizuju turnir na uskrs... Jeste, i ja mislim da su kreteni, ali... Pa i fudbal se igrao za praznik... Sto bar nismo dosli da im kazemo sta mislimo o tome javno, jasno i glasno??? U putu ka Kuli smo saznali info da ljudi koji idu u Kulu ne idu na basket i  to nam je tamo potvrdjeno, a i iz grobarskih izvora smo saznali da i oni ne idu na tekmu... Njihov razlog je bio bojkot GY lige... Ne secam se da su je bojkotovali kad je bio derbi u ligaskom delu takmicenja... Nego, da se vratim na ono jasno i glasno... Dosli smo na derbi na drugo poluvreme i jos jednim ovim putem se zahvaljujem Dj..... koji nam je uzeo karte i darivao iste... Usput show od pijanstva, Kiza je zaboravio da kaze da nas je jedna pumpa "castila" gajbiom piva i nekim sokicima... Kad udjoh u halu samo sto se nisam slogirao od plave boje... Rekoh jebote da nisu dosli bbb da nam se nesto svete za juce, kad ono zandari u broju od nekoliko stotina, hiljada, jebem li ga...A na tribini raspad... Neki kao navijaju i povremeno se primi i sedeci deo ali u globalu raspad... Neka deca pokusavaju da vode to i organizuju, pridruzuje im se i nash jedan lik, mladji, ali jok bre... Vec je spomenut hit luka prostitutka, ljudi su extra reagovali ali nije bilo dovoljno mase da to zagrmi... Mada moram priznati da je na momente zvucalo ok oo zvezda ole...Dolazim do onog dela jasno i glasno... UPRAVA NAPOLJE!!! I njima ista poruka kao i fudbalskoj upravi... Gde su obecani trofeji, obecana igra, organizuju turnir na velike pravoslavne praznike... Gube od groblja po ko zna koji put u zadnjih dve-tri godine... I sta je trebalo drugo... Nas deset je pokusalo da im kaze sta misli sa tim uprava napolje, ali oni koji su mogli da nam se pridruze su vec izasli, drugi su nas bledo gledali, a oni treci nisu ni bili na tekmi... Evo sezona se blizi kraju, ne vidim sta smo postigli sa tim bojkotom, pa necemo mi njih da oteramo tako sto ne dolazimo... Samo svojim dolaskom mozemo da kazemo sta mislimo i da ih eventualno i najzad oteramo...

Eto, mozda sam malo preterao i okasnio sa izvestajem, ali posto sam sinoc imao i "sedamnaesto" poluvreme, tj. dolazak kuci u 4 ujutro, nikad nije kasno za dobru pricu sa tekmi...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "