тета Мила, извин'те што вас прекидам, ал могли бисте да почнете да куцкате ћириличним писмом.. :rofl
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Jeste da je postoji i financijski problem i da grupa nemoze da plati. Grupa bi samo organizovala karte i prevoz a svako bi placao za sebe iznos koji bi se odredio za to.  Na taj nacin bi svi isli zajendo i mozda neki novi ljudi bi naucili kako da se ponasaju i to bi im bilo vreme za dokazivanje.

Погреши човек! namigivanje
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Quote from: "drenke"Jeste da je postoji i financijski problem i da grupa nemoze da plati. Grupa bi samo organizovala karte i prevoz a svako bi placao za sebe iznos koji bi se odredio za to.  Na taj nacin bi svi isli zajendo i mozda neki novi ljudi bi naucili kako da se ponasaju i to bi im bilo vreme za dokazivanje.


Нема проблема...а хоћеш ти да одговараш за масу од рецимо хиљаду људи?
Да оставиш своју личну карту,нађеш аутопревозника,обезбедиш осигурање...?

Разумем ја да је жеља свих да се као некада иде у маси од по неколико стотина људи,да то буди адреналин,да се осећа нека повезаност...све је то ок. ,али клуб више не гарантује за групу...а мораш да имаш неког ко би преузео одговорност!
Да не буде забуне,свесно се купују званични производи да би се баш обезбедиле неке навијачке "акције",и прошле године су се у више наврата организовала путовања у склопу групе...али је за сваку прилику и путовање то јако тешко извести!!!
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Upravu si potpuno. Mnogo je velika odgovornost. Uopste nisam razmisaljo o tome.

MOzda ne bi bila losa ideja da ne bude klasicno oragizovano gostovanje nego da se kaze ko hoce da ide neka se pojavi na zeleznickoj stanici il na autobuskoj u toliko i toliko i neka svako za sebe kupi kartu i sve sto treba. Barem bi tad bila iole malo bolja atmosfera i adrenalin bi bio veci.

Quote from: "drenke"Barem bi tad bila iole malo bolja atmosfera i adrenalin bi bio veci.


namigivanje
Све је до адреналина!
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Naravno ali samo je Zvezda ispred svega.

Quote from: "drenke"Upravu si potpuno. Mnogo je velika odgovornost. Uopste nisam razmisaljo o tome.

MOzda ne bi bila losa ideja da ne bude klasicno oragizovano gostovanje nego da se kaze ko hoce da ide neka se pojavi na zeleznickoj stanici il na autobuskoj u toliko i toliko i neka svako za sebe kupi kartu i sve sto treba. Barem bi tad bila iole malo bolja atmosfera i adrenalin bi bio veci.

у праву си...Мене гостовања највише зато и маме да идемо сви заједно,ту су нова упознавања,зезања...ако свако иде посебно то је глупо није исти осећај.

Ne lucky star,nije normalno da ti kao "nov" dobijes batine,normalno je da kao nov das batine i to vise puta za redom. To se zove vatreno krstenje a ne kada bezis ili te neko prebije....takva "krstenja" na zalost najcesce imaju za epilog raspad u najskorije vreme te grupe sto se "krstila" ili pojedinaca koji su doziveli slicno.
Sto se tice masovnog gostovanja,nije lako ali probace se verovatno u nekoj skorijoj buducnosti. Ipak tamo gde je zanimljivo ide se kao grupa zajedno. Najbolji primer je Nis,NS,PG.....gde se islo zajedno.
Ako idemo zajedno tek se tada ne mogu videti ljudi kakvi su i stasu. Sta je tesko nekome da baca kamenje iza recimo 200-300 ljudi koji bi isli prvi da se biju. Ovako....autobus nasih sto hoce da budu ekipa naleti na autobus ceta cacak i tu se onda vidi ko je ko i na koga ekipa moze da racuna.
Nije to tek tako,organizujes kombi,autobus. Ne organizujes ga ti u svoje ima i ako te neko prebije reci ce prebili smo cigane iz BG-a koji su krenuli za cacak. Svako treba da vodi racuna,ako organizujes ako hoces da budes deo ekipe,onda nema pogovora napadas sve sto nije nase.Koliko je sve cudno(to sto neki misle da su ekipa ) moze se pogledati i ovako.
Zamislite da su se pre 4 godine sreli nas autobus i autobus cacna...sta mislite koji bi epilog bio?? A onda se vratite u danasnjicu i vidite kako su odreagovali oni koji su hteli da budu ekipa na brzaka...i sve ce vam biti jasno.
Ljudi treba da budu svesni sta sve nosi to..."ja hocu da budem deo grupe"....i kolika je to u stvari obaveza. Vatrena krstenja gde ce nam pobeci ceo autobus zaboravite,i krajnje ozbiljno shvatite pokusaj pripajanja ekipi. Sever nije mesto gde treba da razmisljas da li treba da budes hrabar da bi bio u ekipi,niti je mesto gde treba da razmisljas kako ti(ako smatras sebe kavlitetnim navijacem) da pomognes.

mila, ja sam iskljucivo mislio na likove koje zele da se dokazu praveci atmosferu i postavljajuci se kao da zaista planiraju idu na gostovanja, a to, u stvari, nije slucaj, cisto baronisanje, i takvih ima masa. Ja ne idem na gostovanja jer mi je predaleko, ali i ne kenjam kako cu ici, pa mi je onda iskocilo "ovo i ono", to je sve. Pricao sam u 'uvlakama' na tribini i forumu, jednostavno receno.

Zato sam, izmedju ostaloga, i naveo primer gostovanja u Bukurestu. Gde je sve bilo orgnizovano i besplatno pa opet je iz bgd-a otisao nedovoljan broj ljudi. A zanimljivo bi bilo cuti od svih silnih forumasa ko je sve bio na tom, besplatnom, gostovanju.

kbb, "potpisujem" :rofl

Мислио сам да је "чете" прича завршена али зарад истине да вас подсетим на неке чињенице... Нико није бежао и нико није желео да избегне те чете, једноставно нико их није провалио да су то они, а када смо кренули голоруки ка њима жељни дуела, испречили су се жандари и каменице које су летеле ка нама... И од каменица се није бежало, али они од пандура јесу... И за информацију са све комбијем који се зауставио било нас је бар за трећину мање... И трећина аутобуса девојке и људи који воле Звезду и навијају али туча им никад није била јача страна... ОК, прихватам, грешка што се кренуло у том саставу, али десет људи одустаје од пута ујутро пред сам полазак када су видели полицијску пратњу... Шта су остали требали да раде у минут до дванаест?!

И да још нешто додам, 70% тих људи је у истој организацији било у Нишу (бусом) месец дана раније и тада су били сви редом напољу у оном шибању са пандурима, само двоје троје је остало на трибини а двоје је било и у тучи у ресторану, значи скоро иста екипа се тада мнооого добро показала...  Једноставно не могу увек све коцкице да се сложе и да то буде онако како доликује имену иза кога многи "покушавају" да стоје и опстану... Зато сам ја као појединац одустао од учествовања у таквим организованим путовањима јер нема потребе да ми неко пребацује за нешто што лично ја нисам могао да изменим и да се бламирам кад нема потребе... Мада сам рекао некима који се питају и то понављам и овде спреман сам да своја познанства кад је реч о организацији превоза искористим увек када екипа која иде својом већ стеченом репутацијом гарантује добар састав... Нови и непознати људи ће ипак сачекати нека боља времена...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

РСФ
За онај рудник нема оправдања!.....да се не лажемо....
А екипа није била ни приближно 70% иста као она која је ишла за Ниш.
Једноставно, грешка, пропуст организације, свих нас који смо били у том бусу. Требали смо их појести, а не пјевати "маракана да л' је пуна....".
Наравно ствари нису црно беле......
Ја полазим од себе, свако би требао да пође од себе....ако тежимо бољем.

Quote from: "dzicKara"Требали смо их појести...
Са све конзервом (у којој су били)!?
Шта си мислио, да им демолираш аутобус или да пребијеш пубове који су чували њихов бус, уђеш унутра и све их поједеш?
dzicKara, ти си један од оних који не размишља о последицама. А РСФ је један од оних који размишља о свему. Од када навијачи са Звездине северне трибине иду самостално на гостовања, много се улаже труда да се остави добар утисак код шофера који ће нас возити из разлога да би имао ко и идући пут да нас вози. Даље, размишља се и о томе да не паднеш за неку непотребну глупост. Ок, могли смо да "четама" избушимо гуме и поразбијамо сва стакла али ту би се наш пут завршио. И сутра у новинама не би писало да су њесра направили симпатизери Црвене звезде, него хулигани са Севера. Што опет не би било фер према Екипи.  :D

@Ракија, убудуће када будеш коментарисао нечије баронисање, именуј јузера. Мојне причати у глобалу о јебеној маси. Форум би убудуће требао да послужи углавном за исцрпно информисање навијача о свим могућим комбинацијама за гостовања, с обзиром да морамо да идемо раздвојено ако хоћемо да нас на гостовањима буде у великом броју.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "drenke"Mozda ne bi bila losa ideja da ne bude klasicno oragizovano gostovanje nego da se kaze ko hoce da ide neka se pojavi na zeleznickoj stanici il na autobuskoj u toliko i toliko i neka svako za sebe kupi kartu i sve sto treba. Barem bi tad bila iole malo bolja atmosfera i adrenalin bi bio veci.

Ја тако слично размишљам. Купимо инкогнито, као најобичнији путници, свако карту за себе и нађемо се у возу.   ;pljuga
У задње две сезоне се на домаћа гостовања иде инкогнито свако својим колима или комбијем. Са једне стране то је ок јер нема цимања са муријом. Са друге стране нема ни оне лепше стране навијачког живота. Нема неизвесности, узбуђења, инцидената, адреналина...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ma necu da imenujem, samo sam se nadovezao na, vanjin tekst, a to mi je upalo u oci, dovoljno je i ova primedba pa da se ljudi ozbiljnije odnose prema celoj prici i konkretno (ne)odlascima na gostovanja.

ziveli

Quote from: "Teta Mila"Naravno da me je blam ako neko neiskusan ode na ino gostovanje pa zbog njegovog SAMOZIVOG NEISKUSTVA cela grupa bude na losem glasu!

Када се прича о групи "Делије Север" ту је све недефинисано. Не зна се ко припада тој групи. Знамо само да би та група требала да има навијаче који ће навијати као Аргентинци, који ће се шибати као Пољаци и који ће бити бројни  као Енглези.
За ББ, Бригадире, Хероје, Ред Девилсе и УБ се зна ко су. Покушај да се ове групе утопе у масу од пет сома људи која припада групи "Делије Север" повлачи за собом многе нове проблеме и отвара многа нова питања.

Е, сад још једна ствар. На српској навијачкој сцени се повела прича о фер тучама и сузбијању употребе ножева. Ако је нешто блам за групу то је потезање ножева и туче десет на једнога. Наравно да у тучу идеш да покажеш да си јачи али у тучу не би требао да иде онај који није спреман да прими ударце јер такав ће први и да побегне.
Зато би домаћа гостовања требала да буду увертира за ино гостовања. И зато би маса требала да путује заједно са Екипом на домаћа гостовања - ако хоћемо да се од теста (масе) направи хлеб (група). У противном група "Делије Север" никако не броји пар хиљада људи и онда се не треба залуђивати са таквим идејама...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "lucky_star"
Quote from: "dzicKara"Требали смо их појести...
Са све конзервом (у којој су били)!?
Шта си мислио, да им демолираш аутобус или да пребијеш пубове који су чували њихов бус, уђеш унутра и све их поједеш?
dzicKara, ти си један од оних који не размишља о последицама. А РСФ је један од оних који размишља о свему. Од када навијачи са Звездине северне трибине иду самостално на гостовања, много се улаже труда да се остави добар утисак код шофера који ће нас возити из разлога да би имао ко и идући пут да нас вози. Даље, размишља се и о томе да не паднеш за неку непотребну глупост. Ок, могли смо да "четама" избушимо гуме и поразбијамо сва стакла али ту би се наш пут завршио. И сутра у новинама не би писало да су њесра направили симпатизери Црвене звезде, него хулигани са Севера. Што опет не би било фер према Екипи.  :D
Вјеруј ми да много размишљам о последицама, због одговорности према својим ближњим....али то је друга прича....
Елем....када ти противничка група стане, изађе из буса и крене према теби. Тада је смјешно причати о утиску  :o  који ћеш оставити на шофера. Па боли ме уво за шофера у том тренутку. Ја се трудим да будем коректан према њему током путовања, али ја знам зашто сам крену на то гостовање.....не да бих оставио добар утисак на мајстора, већ зато што сам неки јебени навијач, а навијачи нису цвјећке (бар у ситуцији о којој полемишемо).
И који пандури! Један ме моли! 'ЕЈ МОЛИ ме да не идем горе "немој момак молим те, погинућеш"  :zbunjen . Ма поред њих је могао проћи ко је хтио! Па замисли да је са супротне стране била нека иоле озбиљнија група? Па они би се залетели на те пандуре, ма прошли кроз њих! А десетак људи из нашег буса би попило само такве батине јер би остали побјегли.....да не оставе лош утисак на мајстора :zbunjen


Опет ти понављам, мене размишљање о последицама много кочи...много...и то ме страшно прогања. Али ме не кочи када се деси таква ситуацаја...или сери или марш из клоње  namigivanje

Quote from: "lucky_star"
dzicKara, ти си један од оних који не размишља о последицама. А РСФ је један од оних који размишља о свему. Од када навијачи са Звездине северне трибине иду самостално на гостовања, много се улаже труда да се остави добар утисак код шофера који ће нас возити из разлога да би имао ко и идући пут да нас вози. Даље, размишља се и о томе да не паднеш за неку непотребну глупост. Ок, могли смо да "четама" избушимо гуме и поразбијамо сва стакла али ту би се наш пут завршио. И сутра у новинама не би писало да су њесра направили симпатизери Црвене звезде, него хулигани са Севера. Што опет не би било фер према Екипи.  :D

Зар није боље да смо згазили Чете него да смо отишли у Ивањицу? Успут, ово је Четама био ПЛУС, јер они немају шта да изгубе јер су мала група, а нама то може само да иде у велики МИНУС... За сваку малу групу (фирма,тб,офковци...) који уопште хоће да се побију са нама мора адекватно да се одговори. Не знам да ли то људи схватају.

Мало (више) сте одлутали од теме...

Много се одлутало... Још само да поздравим пријатеља Радована и да му кажем да је у праву, нема оправдања... Ја сам само своју тачку гледања изнео јер сам био одговоран за састав људи... Кажем никад више у минут до дванаест... А што се тиче утиска на шофера, искрено он ми је задња рупа на свирали, он је склонио аутобус и њему ниша не би било, али то су већ сада ситнице... Поента је да нико није бежао, нико се није успаничио, једноставно јако лоша реакција свих нас заједно...

Тема је ино гостовања, бројност на њима, како оставити утисак на њима ако не идеш са екипом, како доћи до тога да идеш са екипом итд... Сигурно да нам организација пута за Ниш може послужити за наук за неку следећу организацију када се иде бусом, али та Ивањица је ето супротност и наук како не треба...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "