Da li da se menja himna?

Da se menja himna!
13 (48.1%)
Nikako, stara himna je deo Zvezdine istorije!
14 (51.9%)

Total Members Voted: 25

Voting closed: December 11, 2003, 12:33:29 PM

Ovo sam postavio i na Oazi:


Interesuje me sta navijaci misle o promeni himne CZ. Da li smatrate da nasa himna treba da zvuci drugacije, ili modernije,  da ima mozda drugaciji tekst, melodiju...

Moje je misljenje da himnu treba promeniti jer Zvezda mora da ima neku himnu koja ce imati bolji tekst i melodicnost. Ne smatram da ta, da je nazovem prva himna, mora da ostane zanavek, klubovi menjaju grb, himne, pa cak stare stadione ruse i prave nove. Zasto i mi ne bi promenili npr. himnu koja treba da zvuci mnogo bolje nego ova sadasnja.

Posebno me interesuje sta misle stariji navijaci, NYC, dragance, generacija, miki, Branko, supreme, Buda i ostali.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Slazem se da bi himnu trebalo promeniti,jer je stara prevazidjena i ne pripada ovom vremenu. Jedino sto ne znam ko bi ucestvovao u stvaranju nove i ko bi garantovao da ona ne bi bila losija od stare.

Treba da se menja, ova bas zvuci onako starinski. Ne znam mozda bi trebalo napraviti neki referendum na severu kada bude malo vise ljudi...

"Dobro znaj'' je moj favorit za novu himnu  :ruke
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

NIKAKO NE SME DA SE MENJA!!!! pa u tome je i fora himni,da se nikad nemenjaju bez obzira kako ti staromodno zvucale sad. To je tradicija i nebi trebalo nikad da se promeni!  ajde da smo ko groblje pa da imamo 3 pesme :rofl , nego imamo milion pesama sa odlicnim tekstom i melodijama (pogotovo novije). I bas je dobro kad ceo SEVER otpeva neku staru pesmu kao sto je zakletva ili himna!!!!   a ona je takva kakva je, i uopste nije losa!!!    MIIIIILAAAAN MIIILAAAAAAAN ac ima mnogo dobru himnu

Trebalo bi je promeniti... bez obzira sto se himne ne menjaju, nije to himna naroda vec kluba. Staromodna je i sto rece Voodoo Popeye: Mozda Rsume Ljubivoje stvara...?  :D

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Naravno da treba da se menja, kakvi borovi i jele, bre!!! I ko kaze da treba da se bore posteno, ma svim sredstvima ka ostvarenju cilja.  :D

Nova himna mora da zvuci mnogo modernije, da pre svega lici na himnu, kao sto nije slucaj sa aktuelnom. I da tekst bude malo vise narodski, je*es stilske figure, slovenske antiteze i slicno.
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

E, jebote, vi bi i svoju rodjenu kevu zamenili za neku drugu...samo da se fura neka moda?

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Vise nije u "modi" nositi kape "Zvezda" i "Delije Sever", nije u "modi" nositi sal "Crvena Zvezda", moderno je nositi kackete, bar-salove, prsluke, praviti lepe zastave... pa zasto onda ne promeniti i trulu himnu "Mladici borovi...". Promenili smo grb koji se mnogima verovatno nije svidjao (ja samo u estetici mogu da nadjem razlog zasto je to uradjeno), zasto ne bi i smesnu himnu koju je pisao Rsum?

Ili je bolje da se vratimo u ono vreme kad se na tribini nije ni pomisljalo da se opsuje, a kamoli da se vice npr. "Grobarske majke...", da nosimo bakine salove, i da vicemo Dzajo Majstore, Seki legendo.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


iako sam generalno protiv menjanja stavri ako sto su himene u ovom slucaju mislim da bi je trebalo promeniti sa "dobro znaj". ta pesma se sama nametnula kao himna, i ima vise veze sa navijanjem i navijacima od rshumove. takodje, "dobro znaj" postaje tradicionalna, nesto kao "youre never walak alone".

p.s. ja bih vratio stari grb. jednostavniji je leposi, a i nervira me ono plavo u p.m.

izvinjavam se zbog slovnih grsehaka, malo sam  ;pljuga

Quote from: "Godra"Vise nije u "modi" nositi kape "Zvezda" i "Delije Sever", nije u "modi" nositi sal "Crvena Zvezda", moderno je nositi kackete, bar-salove, prsluke, praviti lepe zastave... pa zasto onda ne promeniti i trulu himnu "Mladici borovi...". Promenili smo grb koji se mnogima verovatno nije svidjao (ja samo u estetici mogu da nadjem razlog zasto je to uradjeno), zasto ne bi i smesnu himnu koju je pisao Rsum?

Brate, nemam ja nista protiv estetike, ljubavi i mode... :D naprotiv, meni je zelja da se tribina pretvori u modnu pistu a kop u hor beckih decaka koji nece pesme deliti na stare i nove, nego na "moderne" i "trule"... :)

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

ko je bio na tekmi vojvodina-Zvezda cuo je verovatno  :megafon Pedju kada je na kraju tekme rekao: "...sta nas sprecava da otpevamo himnu..." I naravno pevalo se Dobro znaj! Mislim da niko nije ni pomislio na borove i jele! Necu da kazem da je pesma sa borovima sranje ali da je staromodna i komunisticka jeste!

pesma "racunajte na nas" je prepevana Djokina pesma "u ime svih nas iz pedeset i neke za zakletvu Titu ja spevao sam stih...", ne seri da ti je ta pesma kandidat za himnu...? :)
e, jak si mi ti cetnik...:D

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Mislim da ako se jednom delu ne svidja pesma to ne znaci da je odmah treba menjati...Jebiga,jeste mozda text za vrtic,ali to je himna naseg SD i treba je ostaviti...
A sto se zakletve tice,bas mi je krivo sto je jedna tako lepa pesma u stvari  u osnovi posvecena Titu...Moj imenjak je ispevao jebo mu ja mater autonomasku...
Mislim da "Dobro znaj" treba da bude himna navijaca,a "Sve sto smo zeleli" himna SD i to je to! ;pivo

Jebi ga glupo je protiv tradicije a opet himna je mnogo detinjasta,ne oslikava pravu jacinu Zvezde i njenih navijaca,to se vise i ne forsira da se peva,sve je vise u opticaju dobro znaj,e sad dobro znaj je vise himna navijaca dok su ovi borovi i jele vise vezani onako za sportski duh naseg SD-a  :zbunjen .Ali ipak sam vise ako treba da se menja(a mislim da bi trebalo) da to bude kao sto je vecina rekla Dobro znaj.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

A gde pise to da himna ne moze da se menja kad je sport u pitanju? Pa i drzavne himne neko menja. A sustina je u tome da li sadasnoj Zvezdi prilici himna "Mladici borovi...".
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Quote from: "KizaLion"???? ?? ????????? ?? ????? ???? ???????.


pogotovo one kappa sa zvezdom preko ramena.

p.s. jer prodaje neko takav

Obzirom da se sve vezano za nas klub menja pocev od grba koji mi je btw drazi od novog ,preko dresova i njihove boje,pa red je da se promeni i himna.
Jednostavna stara himna je deo istorije i tako je treba shvatiti jer himna po meni treba da ima svrhu ,a ne cisto da prozuji na razglasu na pocetku tekme i da je niko od nas i ne primeti .Po meni kao i po vecini odvaja "Dobro znaj",recimo na mecu sa splitom smo je otpevali 5 puta zaredom uz kontstantno pojacavanje,cela hala je gorilala u tim trenutcima a igraci su slomili splicane na parketu,za mene licno lep trenutak i jedna od tekmi na koju se ponosim.Eto to je ta svrha himne,da je svi znamo da ima dobru melodiju,da dize moral,da je sa ponoisom pevamo i da nas tim nosi do pobede,bas u trenutcima kada nam lose ide da se probudi ceo stadion i da svi znaju posebno igraci da je trenutak da se uozbilje i da daju maksimum da izgaraju.
Izmedju ostalog nastupila je i smena generacija na tribinama i ova pesma se savrseno uklapa u sadasnji imidz delija  ;pljuga

A sto se, vi koji ste protiv menjanja himne, niste bunili kada su nam menjali grb...?

Meni je drazi stari ali vizuelno, mozda je ovaj i bolji. Stara himna je ocaj, i red je da Dobro znaj bude nova himna...

Ispasce Kizo da sam te ja nagovorio da pocnes ovaj topic...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Kako god da mi nazovemo nase pesme, one ce postojati i pevace se kao sto su se pevale i do sada. Jedino sto mozemo da promenimo je da ih zovemo drugim imenom...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!