http://www.index.hr/clanak.aspx?id=107849

BUDUCI da klubovi srednje i jugoistocne Europe uglavnom iz europskih klupskih natjecanja ispadaju u ranoj fazi, SN ponovno je aktivirao ideju koju smo inicirali prije dvije godine.

Vijesti.net je prije dvije godine pokrenuo temu u kojoj smo kombinirali mogucnosti pokretanja neke varijante regionalne lige. Na

Alpe Panon Adria?

A gde smo tu mi?!  :D

Jugoslavija: Partizan, Crvena Zvezda ?

Pakistan je jugoslovenski tim, i to je u redu...  :finger


A sada ozbiljno: ne verujem u mogucnost ovakve lige jer tesko da ce se u nasem kalendaru naci prostora za tako nesto. Klubovi iz Austrije, Ceske i Slovacke tesko ce pristati na ovakvu varijantu jer njima nije izazov da igraju sa balkanskim klubovima, a nasi susreti sa hrvatskim timovima ce tesko moci da se organizuju. Ista prica kao i sa GY, neko zeli da zgrne debele pare od ovog projekta, a posto se UEFA pita...
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

ako sam to dobro svatio to je liga (kup?)  za ekipe ko je su dosta rano ispale iz kup uefe, znaci takmicenje za (neatraktivne) gubitase. mislim da tu zvezdi nije mesto. al doce i nase vreme valda jos. ipak posle dinamo kiev, lacio, rosenborg itd valda cemo i mi jedanput malo vise srece imati.

a pored toga dobrovoljno da se ukljucujemo u takmicenja sa balijama i ustasama nama nije potrebno neka hvala... :nene
VANTi STELLa ROSSa!!!

A RS i Leotar i Borac?
Samo dva kluba iz nase zemlje a Cro 4?

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!


Ma bezi bre sa tim! Ko GY liga. Samo bi nas da ispale! Dobro nisu stavili pola hrvatske lige i samo jedan klub iz nase?!? Ipak, neka ovakva liga bi zaista pomogla da se zadrze igraci, i da STEKNU J*ENO iskustvo :bes  koje nam je uvek falilo itd. Ista, prezvakana prica, ali uz dobru organizaciju i sl. mislim da bi pomoglo klubu da bude Zvezda starog sjaja!

Da, Levski je prosao Slaviju i plasirao se dalje (i oni su se plasirali, jedino mi :boks  :bes )

PS Kizo, ako ne bi pristao da igramo sa hrvatima (ne bih ni ja), da li to znaci da se ne slazes ni sa GY ligom? Posto je to jedno te isto s*...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

JEBEN MATER ONOME KO SMISLJA OVAKVE TURNIRE
JEDAN STARIJI TORCIDAS NA TORCIDINOM FORUMU JE NAPISAO JEBES TAKVE UTAKNICE KADA NE BI MOGAO ICI NA TA GOSTOVANJA
ZATO BI BILO NAJBOLJE ORGANIZATORE OVAKVIH TURNIRA DOBRO ISPREBIJATI

QuoteA RS i Leotar i Borac?
A Modrica... :rofl

Ma jebiga moraju uje biti glavne.
#1041;удимо људи иако смо СРБИ

samo jos da nadjemo nekog slovenca i za FK...

jadno na sta smo spali, neka tu ligu nazovu "liga utehe" ili "liga propalih snova" ili "igramo se internacionale"...

Ako se izuzmu dva  beogradska tima, ovo je karta Kajzer Francove Austrougarske. I sad Zvezda, sa oreolom prvaka Evrope i Sveta, da ucestvuje u toj maskaradi sa timovima nikakve slave i uspeha u proslosti. Ti klubovi nisu cak ni, poput recimo Lacija, nekakvi finansijski giganti kojima , eto, manjka samo evropska i svetska rezultatska slava.
Ako ce vec postojati jebena Evropska unija, u toj uniji su , osim Reala, Bajerna, Liverpula - i nesto manje bogati, ali ne manje slavni Zvezda i Steaua. I dok je Steaua izgubila svetsko finale od River Plate u Tokiju 1986.,te posle toga imala jos jedno evropsko finale - Zvezda je to sto jeste, bolja cak i od nje.
Nas je jebeni problem sto kad nam neko dobaci sitnis zaboravimo sve vredno sto imamo.
 hrvati su ljudi, al kasnije

Quote from: "Milos_cz"PS Kizo, ako ne bi pristao da igramo sa hrvatima (ne bih ni ja), da li to znaci da se ne slazes ni sa GY ligom? Posto je to jedno te isto s*...

Ja se ne slazem sa GY Ligom, posto nema domaceg takmicenja. Ja bih da igramo sa Hrvatima maksimum 2 puta godisnje, recimo Zadar ili Cibona u Uleb/Evroligi svejedno. Tako da bi Pionir bio pun do jaja, atmosfera je bila do jaja. Recimo kao u martu protiv Cibone. Nije atraktivno kad ti Hrvati dolaze 4-5 puta godisnje jer se sve svodi na jedno te isto, ljudi su se zasitili Hrvata, neki ne podrzavaju Jadroligu pa zato vise nije puno kao nekad u Pioniru. Ove sezone protiv Cibone bilo je dobro navijanje, ali ni blizu onoga sto je bilo u martu. Drugo je sto ne podnosim sto se ne moze ici na gostovanja, svakom igracu u Hr ti se jebava srpska mater, srbe na vrbe i ostala sranja. Bolje je da se ode u Nis, Suboticu, Vrsac, Novi Sad, Kragujevac, Nis ili da sedis kod kuce. Pa ti biraj. Da sedis subotom i gledas TV Pink. Smatram da je nas basket puno bolji od njihovog tako da bih vise voleo da oni propadnu nego mi njih da izvlacimo. Ima jos puno stvari koje bih napisao ali mi se sad ne da pisati... inace bi stiglo na 3 strane.

Sto se fudbala tice, po meni je dobra ideja. Nas fudbal je odavno u kurcu, a ovo takmicenje bi se igralo od februara do maja. Kako nasa Zvezda nije u Evropi, mislim da ce biti mesta za nas. Slavija Prag, Rapid Bec, nisu SH timovi. Bari 1991 je prosao, ovo je nasa realnost. Ne mozemo da prezimimo u Evropi, sa ovakvim timovima bar mozemo dobiti na iskustvu, probiti se do Lige sampiona kroz recimo 3 prvoplasirane ekipe idu direktno u CL. Jedna, dve, tri nebitno.

Quote from: "KizaLion"Bolje je da se ode u Nis, Suboticu, Vrsac, Novi Sad, Kragujevac, Nis ili da sedis kod kuce. Pa ti biraj.

Ti bi bas da dodjes u Nis...  :rofl

Koliko je meni poznato, UEFA izricito zabranjuje formiranje bilo kakvih "regionalnih" liga.

Quote from: "KizaLion"
Quote from: "Milos_cz"PS Kizo, ako ne bi pristao da igramo sa hrvatima (ne bih ni ja), da li to znaci da se ne slazes ni sa GY ligom? Posto je to jedno te isto s*...



probiti se do Lige sampiona kroz recimo 3 prvoplasirane ekipe idu direktno u CL. Jedna, dve, tri nebitno.

mislim da je to utopija, da bi (uglavnom) zapadno bogati klubovi se odrekli mesta u korist takvih ekipa za LS. a i u neku vrstu to je i neka predaja za nas (zvezdu). a za mene licno to takmicenje bi bilo neka vrsta paralimpics za fudbal  :(
VANTi STELLa ROSSa!!!

Ma realno ta liga bi se prekinula nakon 2-3 kola,cim bi poceo koji ''derbi'' zbog uletanja navijaca,tuce mrtivh itd itd...apsolutno nemoguce...Mada sama ideja je dobra(naravno da balkan nije to sto jeste),ali ovdje je to nemoguce ostvarit,osim da se zabrane gostovanja sva,a onda nije to to ...