Прво фудбал...
Почиње се у Европи, односно на острву са Корком... добро издање, и наша мршава али вредна победа, затим реванш на Маракани који је солидно одрађен, са бакљадом и певање је било доста добро, јер је био мањак позера и европејаца...
Онда гостовање у Милану, где смо имали запажен учинак, и минималан порез који је давао бар мало наде, као и "позив" гомили европејаца да испуне Маракану до последњег места. Бројност је била одлична, кореографија одлична и симпатичну поруку је имала  ;pljuga , али навијање по многима је било изузетно лоше (осим почетка при дизању кореографије), разлог не треба ни помињати, читај између редова... да се приметити и недостатак бакљаде из већ раније наведених разлога.
Одмах после Милана, дочекивали смо Хајдук из Куле (како је већ поменуто), и то је по многима наше најбоље издање ове полусезоне на Мари... једино је фалила бројност (иако и овако није било баш мало, око 3000), и кореографија, али... ја сам још тада рекао да тих 3000 људи више вредело него оних 20.000 са Милана!!!
Од домаћих гостовања ће свакако бити упечатљиво и наше гостовање на Космету, тј. Моркој Гори, које је и медијски било добро пропраћено...
И као што неко рече, лоша издања су свакако дочекивање Земуна, а услови су били феноменални.
Оно што је по мени позитивно у овој полусезони, су свакако нове песме са диска, које стварно екстра звуче... и на томе треба радити, јер треба тежити сопственој оргиналности, а не копирању туђег (ок, да се мало испомажемо са жабарима, али не тако довека)... затим барјаци који су се тек пред крај полусезоне завиорили, али су свакако једна лепа слика којом представљамо нашу трибину...
Пиротехнику смо такође доста добро одрадили, било ју је у изобиљу... једну паралелу да повучем: раније су се 3-4 бакље палиле само када Звезда постигне гол, а данас рецимо у одређеном минуту пали се 20-ак бакљи... не изгледа лоше, али то баца сенку ако случајно тада противник затресе нашу мрежу.
Бројност на фудбалу се врти доста дуго између 2500-5000 људи.

Пошто је баскет за ову полусезону окончан, јер следећу играмо тек 9. јануара, да кажем да је у Пиониру доста добро одрађен посао... Почело се са дочекивањем Руса из Казања, који су чак били фаворити?! Али уз нашу подршку помажемо момцима да забележе победу... ту нам је фалила бројност (та текма је била уочи гостовања на Косову, па је доста људи отишло пут Свете Српске земље), остало је било на нивоу... Затим долази Реал из Мадрида, који је прегажен пред дупке пуним Пиониром, а атмосфера заиста врхунска!!! Затим неатрактивни Eiffel Towers, који је ипак побеђен, а ми смо грмели прве 3 четвртине, док смо у последњој подбацили... Е онда долази и Паок, на коме је било доста занимљивих детаља, мада је то у новинама доста пренапумпано изгледало (пар ликова ме питало: "Јеси извукао живу главу"  :D ), али добро новинарима смо увек разлог да повећају тираже...

Рукомет, како рекоше још није на тапети, па ћемо сачекати неко време...

У сваком случају видан напредак  :ruke , и треба тако наставити у будућности!

Koreo protiv Milana je po meni vrhunac svega...Nevjerovatno uradjeno    i UEFI gurnuto onako sa strane, kulturno... U Milanu je osrednji broj napravio sjajnu atmosferu... Posebno mi se svidilo da su Delije pocele da prate kosarku, naravno samo na evroutakmicama...Ali  dokazano je da Delije mogu da "uvjezbaju" atmosferu i u Pioniru za 2-3 utakmice, za koju drugima treba 6 godina "treninga" u Evro-ligi :finger ...Toliko od mene...

namerno nisam hteo odmah da odgovorim na ovaj subject da bih skupio mishljenja ostalih i da bih pokupio teme za pisanje...
Kao prvo bih hteo da prokomentarishem temu o novim pesmama koje zamenjuju stare shto me skroz nervira:
svakako da treba uvesti nove trendove i novu modu na tribinu(ne znam o chemu pricham ) ali ipak se stare pesme ne smeju zaboraviti i zapostaviti...npr. pesme "o mama,mama" i "nisu nas slomile" su po meni dve mozda chak i najbolje pesme o severu ikad...ali su totalno zapostavljene ove sezone i pevaju se sve redje i redje a svi padnu u delirijum i looodilo kada ih chuju...mislim da ne bi bio nikakav problem da na nekim tekmama kada se davi sa jednom te istom pesmom dok ceo kop ne zaspi se odseche 5-10min potpunog smora i da se zapevaju neke stare pesme koje svakako u nekim ljudima bude secanja na razna gostovanja,zurke i pegle...
Drugo o chemu zelim da napishem post je o izdanju DS i Zvezde ove godine:
Kao prvo bih pomenuo gostovanje na Mokroj Gori,bilo je potpuno looodilo i svakako za pominjinja i secanje na taj dogadjaj u svakoj situaciji...mene je npr. ortak iz kosovske mitrovice zvao na mobilni u 2ujutru da me pita da li sam i ja sa likovima koji prelaze most i pevaju "josh jedna popeda i titula" po meni totalno najbolja tekma ove godine...
a kao tekmu kod kuce bih istakao onu protiv kule...posle totalnog razocharanje u tekmu protiv milana(a nadao sam se da ce uz "josh jedna popeda i titula" ceo sever pocheti da luduje kao na tekmama pre njega) pa sam ustukao bes iz sebe kroz dranje i ludovanje koje je na toj tekmi bilo na toj tekmi za svaku pohvalu...
A najloshija tekma ove sezona uopshte je svakako bila sa milanom kod kuce...jer je bilo mnogo pijanih indijanaca koji su u raznim situacijama pokazali da nisu prave delije,vec su dokazivali ko su i shta su na utakmici i posle nje...i naravno mnogo ostalih koji su chuli da dolazi milan pa rekli da moraju da idu na tu tekmu da bi kasnije prichali da su bili na njoj....
raspisao sam se ko debil ali barem je bilo iskreno i ja se nadam tachno  ;pljuga
e mogu da pishem cirilicom jer je nemam istaliranu na kompu -.-

Све је то тачно и супер што си ти написао али било би боље да је на ћирилици.


http://www.srbijazemljaheroja.com/cirilica.html

да не би било више проблема за све који немају ћирилици на компу.

У целини мислим да је Север одлично одрадио свој посао. Да би се више анимирале остале трибине  на ''већим'' утакмицама  можда нам недостаје више скандирања. Чини ми се да би  то више анимирало онај део навијача који не знају песме (посебно нове), а хтели би да навијају. То се посебно односи на релативно старију популацију.
Срце на терен ...

Ближи се друга полусезона, сматрам да би било лепо да се почетак полусезоне обележи прославом  пунолетства Делија, на наш православни Божић... 18 година није мала ствар.