Quote from: "Pretorijanac"Stef to je tacno sto kazes...na severnoj TRIBINI se vidjaju takvi likovi

ALI....bilo kom liku na severu da pridjes i pitas ga sta to furas ZABARSKI ili ENGLESKI stil..ja dajem glavu 100% ce ti reci ZABARSKI..znaci niko ne voli na SEVERU da se identifikuje sa ENGLEZIMA nego sa ZABARIMA...znaci SMEKERSKI stil...FARMERKE, POLO MAJCICA, KACKET i tako to to se vidja PUMA itd...znaju svi nasta mislim...te MARKE koje spominjete...za njih niko na severu nije cuo bar 80% ljudi nego znaju za...PUMU, ADIDAS, NIKE, od sportskih od elegantnih VERSACE, ARMANI, TOMMY HILFIGER mozda POLO..BOSS sigurno itd itd itd...
________________
ITALIAN STYLE RULZ!!!

Glupost. Da si ikada bio na nekoj tekmi italijana (kao sto je dosta nas bilo- i to, hvala Bogu, ne na samo jednoj utakmici) ne bi tako pricao jer ja licno (a i dosta ljudi koji su u prici) njih ni ne gledam ozbiljno. Niko iz ekipe ti nece reci da furamo zabarski fazon, prica je bila ranije po onoj kao podeli "grobari su englezi, cigani su zabari", mi smo uzeli po nesto i od jednih i od drugih (bilo je i trecih), dodali nesto sopstveno- i to je nas stil.

Versace je iskljucivo fashion brand, Armani classic takodje ali AJ i Emporio su tipicne casual marke.
Zna se sta je casual pokret/scena i nema tu mnogo odstupanja/prilagodjavanja. I SI do Bozica 1990 nije postojao u Engleskoj pa je napravljen bum. Kad sam pomenuo kombinacije mislio sam na zaradjivanje para a ne da li izgledamo elegantno i smekerski
Dosta ljudi i ne nosi salove uopste, Burberry kacketi su 100% original jer jos nikom nije palo na pamet da pravi fuseve istih kod nas
ada Granicar postane zakon, Irac je tvoja duznost
(kradja autorskih prava!)

Mauzer C: brate ima dosta tacnog sto kazes...ali VI koji sada pricate o tome mozda jeste u tom fazonu itd itd....ali ja i dalje TVRDIM da ce na SEVERU svaki lik da ti kaze furam ZABARSKI STIL...retko ko ce ti reci furam malo zabarski malo engleski i jos nesto trece i jos nesto NASE :zbunjen = NAS STIL

Pa dobro ljudi... Moze taj fazon da donese i dobre i lose stavri na navijackoj sceni.
Potpuno se slazem sa tim da panduri kod nas popamte sve bitnije likove sa hool scene. Sem toga, postoji tu i onaj drugi (podmukliji) deo zandarske scene... A to su njihove istrage, fotografisanja navijackih sukoba, video-snimci... Analiziranje istih i da ne ulazim u sve to...
E, sad, postoji josh jedna stvar... Recimo da bi taj fazon i mogao da zazivi u ekipi koja bi brojala tridesetak ljudi, gde se svi dobro poznaju i uigrani su...
Ali pazi ti npr. sledecu scenu, gde bi recimo trideset cigana u casual fazonu se zaletelo na grobare, a gde bi im u pomoc prisla i ekipa od nebitno koliko cigana a pri tom uzmi u obzir da su ovi drugi u normalnom (danasnjem) hool fazonu i da se ne poznaju bas sa svima iz ove tzv. "casual" ekipe... Moglo bi doci do toga da cigani nabadaju i cigane i grobare, a sta smo onda time dobili...
Ili... Lako bi grobar koji je u casual tripu mogao da ti se izvuce tako sto bi kad krenes na njega reko "ja sam vash"... I posto na sebi nema obelezja, ajd' ti utvrdi dal je ganci ili glodar...
A sto se tice tog stekanja od murije - to je vec druga prica.

Ljubitelj Dima navodi da su englezi za stadion "tate"... Po cemu batice?
Sto su englezi tate, a mi nismo... Pa ne mora bas sve sto oni izmisle da prihvatimo ko da su nam idoli... Ja, licno, vrlo malo cenim englesku tifo-scenu i mislim da oni nikako nisu mogli da se odupru pritiscima cuvene "Gvozdene Lejdi" (Margaret Tacer), i zato ih i ne gotivim...
To ti je upravo kod nas ovaj novi zakon...
Bio je pre (mislim) dve godine u Zvezdinoj Reviji jedan text pod nazivom "Tacerizam (ni)je za Srpski fanatizam", a upravu je objasnjavano da nas jedan takav zakon ne bi mogao da slomi... Ostaje da vidimo koliko je to tacno.
Slazem se sa tobom da ljudi kod nas brzo prihvataju neki fazon, samo zato sto ga furaju vodje ili uopste nemaju pojma zasto furaju taj fazon, ali to nas narod kaze "majmun radi sto majmun vidi". Pa pogledaj samo koliko ljudi je na severu pustilo kosu zbog toga sto taj fazon furaju neki vidjeniji ljudi na nasoj tribini...
Cist primer.

Opet se ovde vrsi podela na zabarski i engleski fazon...
Ja licno mnogo vise cenim i zabarske tifoze i zabarski fazon ( ko razume, shvatice zasto je to tako ), a vec napomenuh da engleze nit' gotivim nit' cenim... ALI!!! Ne volim tu pricu, sad mi smo kao naklonjeni zabarima, a ovi su ovima, oni su onima... bla... bla... truc...
Jednostavno, mi, cigani, imamo svoj, prepoznatljiv stil i to tako treba da ostane!
Nismo mi glodari ili ne znam ko pa da moramo da furamo necije izlizane fazone... Imamo svoj i to je to!

Ko ne razume sta je nas stil nek mi se javi da mu razjasnim neke stvari... :D
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Quote from: "Pretorijanac"Mauzer C: brate ima dosta tacnog sto kazes...ali VI koji sada pricate o tome mozda jeste u tom fazonu itd itd....ali ja i dalje TVRDIM da ce na SEVERU svaki lik da ti kaze furam ZABARSKI STIL...retko ko ce ti reci furam malo zabarski malo engleski i jos nesto trece i jos nesto NASE :zbunjen = NAS STIL

Pa nece svaki lik to da ti kaze, pricam ti o likovima iz ekipe (gro od nas 250)
ada Granicar postane zakon, Irac je tvoja duznost
(kradja autorskih prava!)

Za  Hooligan-a

Nemoj pogresno da me razumes za komentar, nisam mislio na engleze kao navijace vec u kontekstu  da su fanatici fudbala,njegovi tvorci i da njihove tekme imaju posebnu dimenziju nikako za njih samo kao navijace i tifo scenu.Rekao sam oni zasluzuju respekt ali ne i divljenje,ja nisam neki ljubitelj ostrvljana ali ipak ima se od njih sta nauciti.Licno neke ekipe sa ostrva su mnogo gotivne npr. navijaci Liverpula.Pomenuo si i Tacerku ipak su te mere strasne i ne cudi sto su navijaci prve lige popustili, kerovi im disu za vrat,prate ih kao sumanuti,kamere su prisutne na stadionu a kazne su sulude i plus se postuju.Mislim , kod nas ipak sistem ne funkcionise kao na ostrvu ali vec zakon ima odjeka,recimo baklje se gotovo i ne pale(na domacim stadionima),za odenze dve! meni  recimo bakljada strasno ne dostaje da ne ulazim u neke druge stvari lepo si rekao vreme ce pokazati.Takodje su interesantne ekipe(navijaca) iz nizih eng. liga cisto sumnjam da su one pod punom kontrolom kerova.Bilo bi lepo da na ovu temu ipak kazu vise oni koji zive na ostrvu sigurno da su upuceni od mene.
Ipak sto se tice navijanja ovi ili oni(eng ili zabari) to su stvari ukusa, nismo mi prvi poceli navijati ali smo zato puno naucili i puno napredovali i suguran sam da dalje mozemo samostalno jer   imamo neku prepoznatljivost u evropi i zato novo treba prihvatati,ali selektivno i u skladu sa ustajenim imidzom grupe.
Za pomenute frizure si dao odlican primer onoga sto sam hteo reci,eto setih se nekih ortaka i vec se smejem.

pozdrav !

OK, preterano je reci da i mi ne bi "pukli" pod uticajem pomenute "Gvozene Lejdi", ali samo sam hteo da kazem da mi, cigani imamo ( sada ) svoj prepoznatljivi stil i da ne trebamo da kopiramo ni jedne ni druge ni trece...
Svakako da treba nauciti i od drugih, ali mislim da prvenstveno treba istaci svoj neki stil kao primaran.
Ne kazem da u samim zacetcima navijackog pokreta na ovim prostorima to nije bilo suvo kopiranje Italijana ili Engleza, ali mislim da sada za tako nesto nema potrebe...
U svakom slucaju, ovaj Zakon moze dosta da sjebe navijacku scenu kod nas, ako to dozvolimo, ali ima leka za sve...  namigivanje

Ljubim vas braco!
Veglioni
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Ma jasno je da mi mislimo generalno isto na ovu temu sto mi je drago. Ali bih ovde jos nesto pomenuo a to je veza izmedju zakona i casual stila navijaca ,bas ono sto je Kiza potencirao kao uvod u ovu temu i mozda smo svi malo odlutali od osnovnog pitanja :da li ce nas zakon naterati da se menjamo?bas zato je i dobro sto si pomenuo zakon u celoj ovoj prici jer mislim da iako nastupe promene u imidzu grupe to nece biti zbog zakona vec iz iskljucive zelje da pratimo modu   :lol:

pozdrav !

Evo na Rozenborgu sam video dva lika sa kachketima jedne od tih casual marki (ne znam koja ne razlikujem ja   to), a oko vrata nose shal Crvena Zvezda Beograd. :zbunjen  Josh jedan dokaz kako ljudi koriste ono shto ne razumeju.

pa neko je rekao, to je tamo vani dosta organizovano,ali ne vidim gdje je fora u tome doci u ''civilu'' kao pichichi 10tak ljudi, vidi nekoliko likova iz suprotne ekipe sa salovima, i onako na foru ih ''razbiju'' i sad oni kao huligani....bezveze

Ma ljudi jednostavno.Patike,dux sa kapom,farmerke made in N.P., shal,marama ,i obavezno naocare. Po mogucstvu  jedna kraca palica za nedaj boze i to je to!!Takav fazon prolazi svuda!!Ziveli.......hik.......hik.....

Kospicar, potpuno si u pravu... Imeni je taj fazon glup za ove nase prostore...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Quote from: "Kospicar"pa neko je rekao, to je tamo vani dosta organizovano,ali ne vidim gdje je fora u tome doci u ''civilu'' kao pichichi 10tak ljudi, vidi nekoliko likova iz suprotne ekipe sa salovima, i onako na foru ih ''razbiju'' i sad oni kao huligani....bezveze

Poenta je u napadanju onih koji zele tucu a ne bilo kojih indijanaca koji nose klupske boje. Nismo mi grobari.
ada Granicar postane zakon, Irac je tvoja duznost
(kradja autorskih prava!)

za Mauzera  Cuo sam da ti imas casual robu na prodaju, ako je tako ja sam zainteresovan da obnovim garderobu. Ziveo sam ranije u Londonu pa sam zgotivio taj stil.

I jos me interesuje da li mogu nai negde bbrs prsluk ili je to iskljucivo za clanove grupe.
Pozdrav
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Quote from: "banne"za Mauzera  Cuo sam da ti imas casual robu na prodaju, ako je tako ja sam zainteresovan da obnovim garderobu. Ziveo sam ranije u Londonu pa sam zgotivio taj stil.

I jos me interesuje da li mogu nai negde bbrs prsluk ili je to iskljucivo za clanove grupe.
Pozdrav

BBRS je samo za clanove grupe a za sve sto ti treba od garderobe videces me na sledecoj tekmi pa me pitaj
ada Granicar postane zakon, Irac je tvoja duznost
(kradja autorskih prava!)

Ok bilo mi je malo truba da ti pridjem na tekmi i kao brate imas kacket, maju ili tako nesto...
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

pa ok je to,sve ima svoju draz,al znas ono neko se obuce u tom fazonu i ode na koje oce gostovanje i kasnije se hvali kako je bio itd, a ovako sa obiljezjima ne smije.(primjer grobari u sarajevu),doduse sve ima svoju draz ali meni je bolje ono,dres,sal pa se tuci skim oces imaj muda otic gdje smijes i et..jebiga :)

take a look     ;pljuga      www.itsacasuallife.com
radi se o nekom kratkom dokumentarnom filmu na temu casuala


Brimsonov scenario, uskoro ce i igrani
ada Granicar postane zakon, Irac je tvoja duznost
(kradja autorskih prava!)

Kupite zadnja dva broja CKM-a i sve ce vam biti jasno
Ali ne znam da li je moguca  ozbiljnija grupa
Jer koliko vidim ovde neki likovi hoce na kvarno da hvataju navijace drugih grupa!
Pa to nije taj rad ljudi!
Vazno je da ste neutralni pa da se nadjete sa grupom suprotnih navijaca i da ako njih ima 19 i vas bude 19 bez stangli pistolja i ostalih sranja nego 1-1 a ne da ulecemo u neke barove - pub-ove i da na kvarno bijemo!!!!

Eto zasto ih nece biti a ja cu se iskreno truditi da napravim jednu takvu grupu!!
namigivanje
un Club OBRENOVAC ! ! !