QuoteAjde mi reci zašto su ubijani Srbi po Sarajevu-uglavnom nemoćni,stari,bolesni...

Ono sto jeste, iz osvete uglavnom, nekome pogine neko, on ode i odvede nekoga od njih u logor, i sl. ili sto su im sinovi ili neko drugi od familije bio na 'drugoj strani'. Ali se ne radi o cifri od 10.000, maximalno 2.500 ljudi u gradu od oko 400.000 ljudi tada.


QuotePa ajde mi sad reci kolko je muslimana ubijenu u Sarajevu od tih svakodnevnih granatiranja,snajperisanja i ostalog.

Oko 15.000 od toga preko 1.500 djece.

QuoteŠta su radili mudžahedini po Sarajevu,kako su ušli u isto,ako je grad bio pod opsadom?I šta su pokušavali da rade po Sarajevu i kuda da se probiju

Mudzahedina u Sarajevu nije bilo, da jeste...mozda bi grad bio deblokiran davno, otkud znas.

Mozemo se lagati, mozemo govoriti istinu, ja nisam ovdje da negiram zlocine nad Srbima, niti mi treba da postiram ovdje a da ti svako drugi govori turcine, nesto prijeti, pominje noz-zica i sl., ako koga zanima koliko-toliko realno stanje nekoga iz Sarajeva, a ne preko prica, tv-a, medijske propagande i sl, ako ne..zivite kao i dosad sa vasim vjerovanjem svi drugi su krivi samo Srbi nisu...

kospicar wrote:Mudzahedina u Sarajevu nije bilo, da jeste...mozda bi grad bio deblokiran davno, otkud znas.

Ovo si slag'o FEST!Opet ti ponavljam,ako znaš gde je Jevrejsko groblje,onda znaš ko je držao isto i zbog čega i ko(čitaj:mudžahedini) je pokušavao svakodnevno da pređe iz vašeg u naš deo Sarajeva i zašto.

A ti što ti govore da si turčin,pa valjda jesi,jebi ga nisi marsovac,ili si turčin ili su ti preci Srbi koji su primili islam,trećeg nema.

Niko nikoga ne krivi(barem ne ja vas),nego ko se lati oružja mora da računa da će od istog i da strada,poenta topica je valjda da se objasnimo da Srebrenica nije ništa teža od Bratunca i ostalih stratišta,e a sad što ste pomislili na početku rata da možete da završite stvar sa braćom hrvatima,pa su vas oni (kao i obično) zajebali,pa ste platili i od nas i od njih i izvukli deblji kraj,to ostaje vama da razmislite za u buduće.

Ne znam sta ti smatras pod mudzahedinima?! Ja ti opet ponavljam u Sarajevu ih nije bilo a ti kako hoces. Ako smatras da je mudzahedin svako ko stavi zelenu traku oko glave to je tvoj problem.

Dobro je,dobro je,vidim da znaš o čemu pričam,e ti sa zelenim trakama na glavama su ginuli za Alaha(bar su se tako drali,i to na arapskom),e sad dal su mudžahedini-ja mislim da jesu jer na tim zelenim trakama je nešto i pisalo,a i kako rekoh,dozivali su alaha pred svaki juriš-prema tome nisu ginuli za zemlju,sunarodnike ili nešto slično tome,već za Alaha.

"Normalna" vojska,ako već urla pred juriš,ne doziva Boga,nego viče juriš ili zamnom junaci ili već kako koja,a ne priziva Boga i ne viče Bog je jedan i to na stranom jeziku-naravno ukoliko nisu arapi.

Ranama duše nema leka

STRAŠNO je kad plaču deca. A još je strašnije kad plaču starci, koji su od detinjstva zaboravili slani ukus suza.
- Proklet da sam, opet same kreću... A, zarekao sam se da više neću za decom da zaplačem - kaže starina Drago Miladinović. - I onda, kad sam ih ovim svojim rukama u komadima kupio, evo, ovde na kućnom pragu, nisam plakao. Samo sam jednom jauknuo. Vidim, ne mogu tela da im sastavim. Odsečena glava tamo, rebra ovamo. Ruke, noge...
Dragi Miladinoviću na Božić 1993. godine u napadu muslimanskih vojnika, pod komandom Nasera Orića, pobijeni sinovi. I izmasakrirani.
- Taman se pečenica ohladila, žena priprema česnicu, kad su odozgo udarili - seća se Drago. - Deca pokušavaju da odbrane selo, viču nama: ,,Sklanjajte se". Kad smo se vratili, imali smo šta i da zateknemo.
Deda Drago svedočio u Hagu.
- Sve sam ispričao. A pravde nema. Još je nema.
Ježestica, opština Bratunac, na Božić 1993. godine, žrtve civili, pobijeno sedamnaestoro Srba.
Zločin - drugi čin. Prvi se dogodio 8. avgusta 1992. godine - pobijeno devetoro. Ne zna se koji je napad na ovo selo bio svirepiji.
- Anđelku Mlađenoviću, tog prokletog avgusta, odsekli glavu, pa je nosali po Srebrenici - govori starina. - Ne znam da li je Anđelko imao i trideset godina.
Milivoje - Bata Ivanišević u knjizi ,,Zločini nad Srbima u Bosni i Hercegovini od 1992. do 1995. godine" o napadu na Božić zapisao je: ,,U pohodu na Ježesticu, kao i u vreme Prvog i Drugog svetskog rata prednjačili su muslimani susednog sela Jaglići, a sa njima i stanovnici ostalih okolnih muslimanskih sela koji su još od proleća 1992. godine bili svrstani u oružane formacije poznate kao patriotska liga, Zelene berekte i ostale jedinice oružanih snaga Armije Bosne i Hercegovine. Posle ovog njihovog pohoda Ježestica je spaljena, skoro sravnjena sa zemljom, opljačkana i opustošena ne samo od vojnika, već još više od članova njihovih porodica, odnosno muslimanskih civila sa područja Jaglića, Cerske, Glogove, Pobuđa, Konjević Polja, Kasabe..."
- Ne znam šta da mislim, a samo mislim na sinove - kaže Drago Mladenović. - Sanjam i nikako da se oslobodim tih slika. Kupim decu u vreće. A znao sam da je đavo odneo šalu, kad su se u maju tu, oko nas pukle prve puške.
Ježestica naslonjena na Kravicu. Istoga dana, isto zlo.
- A tuga, ista dvanaest i po godina duga - veli deda Drago. - Šta nam bi? Stalno se pitam.
U Kravici, na Božić 1993. godine pobijeno petnaestoro Srba.
- Uvek su udarali na neki svetac - kaže Drago.
Pred Haškim tribunalom Naser Orić, komandant napada na Kravicu kazao: ,,I jedni i drugi su ginuli tu... Seljane niko nije pomicao, ostavljeni su da truhnu, niko se nije obazirao na unakažene leševe koji su ležali oko puta i između kuća. Danima muškarci i žene iz Srebrenice i Cerske vraćali su se u Kravicu, noseći sve što se moglo upotrebiti".
ve ih prodaj Dzajo, kupi nam Ronalda

A moze ovo pitanje, vi naime tvrdite da se zlocin nad Srebrenicanima desio kao rezultat napada Oricevih vojnika na srpska sela? Znaci u pitanju je osveta, a ne nesto drugo(strateski cilj, vazna kota, ubistva u borbi, itd) i upravo zbog toga ga i ne osudjujete, nego vecina i podrzava?

Ко је одгледао филм Истина ништа му више не треба. Жао ми је што нисам стигао да одем до Сава центра. Одгледао сам онај едитован филмм који је пустила БК, а онда и оно што је пустила Политика. Имам утисак да је филм напрасно исечен, прекинут и пуштена је нека глупава реприза.  

И за овог браниоца истине. У филму су се веома јасно виделе велике формације муџахедина које поздравља јебени алија. Имао сам утисак да гледам снимке из палестине и ирака када сам их видео у оним чалмама, шалварама или како се већ то зове. Снимци муџахедина који са секиром у једној и пушком у другој руци крећу у чишћење терена. Извини турчине, објасни ми који ће им мој секире? Вероватно да цепају дрва за потпалу, а? Снимци људи и деце којима су одсечени делови тела, којима фали пола главе, којима су отворени стомаци!!! Малтретирање и мучење заробљеника. Па требало вам је јебати мајку још више!!!

А ово срање које правите од сребренице... Шта мислите, да ћете у сред Европе да направите меку?  :nene  :prst !

Не пратим репрезентацију, не идем на њене утакмице, али када балије буду гостовале у Београду наћи ћу бар некога од њих и јебаћу му мајку. Толико од мене

Quote from: "Васил"
И за овог браниоца истине. У филму су се веома јасно виделе велике формације муџахедина које поздравља јебени алија. Имао сам утисак да гледам снимке из палестине и ирака када сам их видео у оним чалмама, шалварама или како се већ то зове. Снимци муџахедина који са секиром у једној и пушком у другој руци крећу у чишћење терена. Извини турчине, објасни ми који ће им мој секире? Вероватно да цепају дрва за потпалу, а? Снимци људи и деце којима су одсечени делови тела, којима фали пола главе, којима су отворени стомаци!!! Малтретирање и мучење заробљеника. Па требало вам је јебати мајку још више!!!

А ово срање које правите од сребренице... Шта мислите, да ћете у сред Европе да направите меку?  :nene  :prst !

Velike formacije??!! Stotinjak ljudi maksimalno, da su bile velike formacije(kako navodite preko 10.000 ljudi) uz svu vojnu nadmoc jna, sad bi ti sjedio u beogradskom pashaluku.
A sta ti mislis da ce se Srebrenica opet desiti  :nene  ...rece jednom neko pametan, budi spreman i cekaj.
Sam kazes sta su radili Srbima u okolini Srebrenice 'trebalo ih je jos vise', a sta ste vi radili Sarajevu, budi sretan da danas ijedan Srbin zivi ovdje.

E moj Kospicar,snovi o pašalucima i "čistom Sarajevu"...ccc!

Znaš,ni jednom muslimanu u Beogradu nije dlaka zafalila sa glave,a nažalost mislim da je trebalo i da treba da vas deportujemo iz Srbije u pičku lepu materinu,kao što su braća Bugari to rešili sa ondašnjim turcima.

Poslednjih 60 godina smo vam ugađali i opraštali klanja u ime bratstva i jedinstva i mira,želeli da živimo sa vama i da poštujemo vaše običaje dok smo na svoje zaboravili,zato ste ova sranja i napravili.
I ta tvoja opaska,"šta smo mi radili po Sarajevu...",ma stvarno mislim,sere mi se...Da smo išta pametno radili,ne bi ti sad srao ovde po forumu,nego bi mirisao cveće odozdo.

I opet dolaze kod nas u goste Dine,mine i ostale sline,a mi vas primamo i gostimo.

Što se mene tiče ja sam na ovu temu završio.

Ih kako nekima istorija pocinje 91 ili 92, ko da se pre toga nije zivelo, umiralo...

Ili je to ona stara fora - ma to je bilo pre 50 godina, a gde je tek I sv rat, vi Srbi ste optereceni istorijom. Auuu sta se sve krije iza te reci "istorija".

Quote from: "Kospicar"
Quote from: "Васил"
И за овог браниоца истине. У филму су се веома јасно виделе велике формације муџахедина које поздравља јебени алија. Имао сам утисак да гледам снимке из палестине и ирака када сам их видео у оним чалмама, шалварама или како се већ то зове. Снимци муџахедина који са секиром у једној и пушком у другој руци крећу у чишћење терена. Извини турчине, објасни ми који ће им мој секире? Вероватно да цепају дрва за потпалу, а? Снимци људи и деце којима су одсечени делови тела, којима фали пола главе, којима су отворени стомаци!!! Малтретирање и мучење заробљеника. Па требало вам је јебати мајку још више!!!

А ово срање које правите од сребренице... Шта мислите, да ћете у сред Европе да направите меку?  :nene  :prst !

Velike formacije??!! Stotinjak ljudi maksimalno, da su bile velike formacije(kako navodite preko 10.000 ljudi) uz svu vojnu nadmoc jna, sad bi ti sjedio u beogradskom pashaluku.
A sta ti mislis da ce se Srebrenica opet desiti  :nene  ...rece jednom neko pametan, budi spreman i cekaj.
Sam kazes sta su radili Srbima u okolini Srebrenice 'trebalo ih je jos vise', a sta ste vi radili Sarajevu, budi sretan da danas ijedan Srbin zivi ovdje.

Kako je veliki turski humanista i borac za pravdu raskrinkao sam sebe...

Dzabe ti svo ono vreme utroseno na pokusaj ispiranje mozgova...

Quote from: "Kospicar"
Quote from: "Васил"
И за овог браниоца истине. У филму су се веома јасно виделе велике формације муџахедина које поздравља јебени алија. Имао сам утисак да гледам снимке из палестине и ирака када сам их видео у оним чалмама, шалварама или како се већ то зове. Снимци муџахедина који са секиром у једној и пушком у другој руци крећу у чишћење терена. Извини турчине, објасни ми који ће им мој секире? Вероватно да цепају дрва за потпалу, а? Снимци људи и деце којима су одсечени делови тела, којима фали пола главе, којима су отворени стомаци!!! Малтретирање и мучење заробљеника. Па требало вам је јебати мајку још више!!!

А ово срање које правите од сребренице... Шта мислите, да ћете у сред Европе да направите меку?  :nene  :prst !

Velike formacije??!! Stotinjak ljudi maksimalno, da su bile velike formacije(kako navodite preko 10.000 ljudi) uz svu vojnu nadmoc jna, sad bi ti sjedio u beogradskom pashaluku.
A sta ti mislis da ce se Srebrenica opet desiti  :nene  ...rece jednom neko pametan, budi spreman i cekaj.
Sam kazes sta su radili Srbima u okolini Srebrenice 'trebalo ih je jos vise', a sta ste vi radili Sarajevu, budi sretan da danas ijedan Srbin zivi ovdje.

Kako je veliki turski humanista i borac za pravdu raskrinkao sam sebe...

Dzabe ti svo ono vreme utroseno na pokusaj ispiranje mozgova...

Mudzahedina,stotinjak ljudi maksimalno???!!! :zbunjen
Alo bre, sta kazes??? Kada se i na Zapadu prizna da je u Bosnu doslo minimum 4000-4500 islamskih boraca sa svih islamkih krajeva.

Quote from: "Kospicar"a sta ste vi radili Sarajevu, budi sretan da danas ijedan Srbin zivi ovdje.

Još da ubijete P(eder)ejanovića, Tifu, Milana Pavlovića i par košarkaša Bosne i niko i neće ostati... Sve si o sebi rekao ovim postom, veliki pacifisto, ne vraćaj se više i nek admini zaključaju ovo.



Quote from: "boldrik"
Kako je veliki turski humanista i borac za pravdu raskrinkao sam sebe...

Dzabe ti svo ono vreme utroseno na pokusaj ispiranje mozgova...

Ne ispiram nikome mozak, pogotovo vama jer bi to bio sizifov posao, a ne znam sta ti nije jasno u prethodnom postu?
Vi pravdate Srebrenicu ubistvima Srba od strane Oriceve vojske, znaci da bi svaki Sarajlija onda pravdao ubistva Srba kao osvetu zbog onog sto je radila srpska vojska u Sarajevu, ali srecom mi osudjujemo takav zlocin, jer nismo kao VI, a i Sarajevo je pokazalo da je iznad svih takvih, jer danas ipak ima Srba u Sarajevu upravo zato sto nije izvrsen nit genocid nit etnicko ciscenje nad njima, kao sto je nad Srebrenicanima, ali sta ti pricam o humanosti, prvo nauci sta je to. Ostalo ne znam sta ti nije jasno to da ce mozda opet neko cekati pognute glave u 'zasticenoj zoni' i vjerovati sprskoj rijeci?! Vidio si na snimku one 6-rice Srebrenicana sta se desava sa takvima.

@LukaLoko Koji crni zapad, onaj isti sto je Srbe osudio da su ucinili genocid i agresiju na Bosnu?! Znaci Zapad je u pravu kad vama to odgovara. Koji crnih 5.000, znas ti sta je 5.000 vojnika ekstremista spremnih na smrt?!

Quote from: "Mikelandjelo"
Quote from: "Kospicar"a sta ste vi radili Sarajevu, budi sretan da danas ijedan Srbin zivi ovdje.

Još da ubijete P(eder)ejanovića, Tifu, Milana Pavlovića i par košarkaša Bosne i niko i neće ostati... Sve si o sebi rekao ovim postom, veliki pacifisto, ne vraćaj se više i nek admini zaključaju ovo.

To sam rekao da radimo po vasoj metodi osvete, prvo procitaj i shvati post kako treba a ne kako tebi odgovara! Ali hvala Bogu nije nit bilo tako nit ce biti, ipak smo u svemu pokazali vecu i humanost i sve ostalo sto odlikuje ljudski rod.

Quote from: "Mikelandjelo"pacifisto, ne vraćaj se više i nek admini zaključaju ovo.

I jos za kraj, ned'o Bog da sam pacifista.
KLJUC od mene!

Kospicar - teze:

1. "muslimani osudjuju zlocin"
2. "turski humanizam"
3. "verovanje turskoj reci a ne srpskoj"

o suvise se ozbiljnoj stvari na ovom topic-u raspravlja da bih se smejao, ali je ovo vrhunac...

trebalo bi da te bude sramota svih onih nesretnih zrtava koje uzimas u usta, i nek ti je na cast, ako je kao bosanski musliman uopste mozes imati...

Da mi je znati koji su to muslimani zlocin osudili javno, da ceo svet zna o tome, da se prica o njemu meseca dana, da ga prikazuju na njihovoj televiziji , da se lepe plakate po Sarajevu o muslimanskim zlocinima, da neki od stranih medija kaze 'stani majku mu, pa evo ovde su stradali i nevini Srbi' pa da ta slika obidje ceo svet, kako bi se taj svet razuverio od silne propagande tokom ovih 15 godina da nisu samo Srbi ubijali, i tako dalje da ne nabrajam. Ali dzaba nekome ponavljati sve ovo kad se on pravi glup (a mozda je i stvarno glup pa nemoze da shvati) ono sta mu se pokusava ukazati na ovoj temi.
ve ih prodaj Dzajo, kupi nam Ronalda

Quote from: "Nedostizni"Da mi je znati koji su to muslimani zlocin osudili javno, da ceo svet zna o tome, da se prica o njemu meseca dana, da ga prikazuju na njihovoj televiziji , da se lepe plakate po Sarajevu o muslimanskim zlocinima, da neki od stranih medija kaze 'stani majku mu, pa evo ovde su stradali i nevini Srbi' pa da ta slika obidje ceo svet, kako bi se taj svet razuverio od silne propagande tokom ovih 15 godina da nisu samo Srbi ubijali, i tako dalje da ne nabrajam. Ali dzaba nekome ponavljati sve ovo kad se on pravi glup (a mozda je i stvarno glup pa nemoze da shvati) ono sta mu se pokusava ukazati na ovoj temi.

Moram ti ovo replicirati:
Politicki magazin 60 minuta na FTV zadnje 2 godine svaka druga epizoda prikazuje zlocin snaga Armije BiH i stranih mudzahedina nad Srbima i Hrvatima cak prikazuje i videa, raspitaj se malo od ljudi u Sarajevu ili Bosni. Dalje novine kao sto su: Slobodna Bosna, Dani, Start Magazin(vrlo utjecajni u Sarajevu) su prvi pisali o zlocinima nad Srbima u Sarajevu, Kazanima i sl jos prije 4-5-6 godina(hoces tekstove?!). Znaci nase novine, nasi mediji o tome vec odavno pricaju, a vasi tek sad u Srbiji i odmah su proglaseni kao izdajnici srpskog naroda i docekani na noz u svakom gradu Srbije. Dalje mi smo svakog svog oficira koji je optuzen(kojeg su Srbi optuzili sa dokazom) predali Tribunalu u Haagu, eno pa nek mu se sudi, ako je nevin dokazace nevinost, a vi krijete jos uvijek 10-tak a medju njima i 2 najvaznija, cak ne da ih samo krijete, nego i javno stitite na sve moguce nacine, bez obzira da li su krivi il ne(nek dokazu ako nisu)...To tebi nije dosta?!