Hisi, bojan je u pravu. Jel Delije dolaze na utakmice u Jadranskoj ligi? Ne.

Quote from: "KizaLion"Hisi, bojan je u pravu. Jel Delije dolaze na utakmice u Jadranskoj ligi? Ne.

Slazem se...ali Delije ne idu na tekme iz drugih razloga a ne zbog toga sto se igra JL...ne zelim da otvaram diskusiju o tome...postoje par hiljada ljudi koji redovno dolaze na tekme u Pioniru bez obzira protiv koga se igra i koje se takmicenje igra...samo hocu da kazem da meni to nije bitno...ja idem da bodrim i gledam Zvezdu...

@ Bojan

Nemam ni ja nesto mnogo vremena da se objasnjavam...ali mnogo vise puta smo bili pokradeni u domacem prvenstvu nego u JL...
vezda, Srbija, nikad jugoslavija

U osminifinala idemo na Hemofarm,FMP  ili Lukoil

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u poslednjoj utakmici takmičenja po grupama u beogradskoj dvorani ,,Pionir" od Hapoela iz Jerusalima sa 94:82 (23:21, 29:23, 21:12, 21:26). Crveno-beli su na kraju tako osvojili treće mesto u grupi "D" sa skorom 5 pobeda i 5 poraza. Isti skor imaju i Lotomatika na četvrtom i Le Man na petom mestu, ali Zvezda u krugu ima tri pobede.

Još jednom je u "Pioniru" viđena prava košarkaška predstava. Blizu 6.000 navijača moglo je da uživa u sjajnim potezima igrača oba tima, međutim kvalitet je na kraju sasvim zasluženo prevagnuo na stranu izraelskog tima koji u svojim redovima ima četvoricu izvanrednih američkih košarkaša, kao i trojicu domaćih reprezentativaca.

Najbolji pojedinac meča bio je iskusni Milan Gurović sa 24 poena, 5 skokova i 7 iznuđenih faulova. Leri O'Benon je odlično otvorio duel, ali je na kraju završio sa 14 poena, 4 skoka i 8 iznuđenih faulova.

U "kaznenoj ekspediciji" iz Jerusalima Tamar Slej je ubacio 22, Horas Dženkins 21, a Mario Ostin 20 poena.

Navijači Zvezde mogli su da prvi put pozdrave Pera Antića, centra koji je došao ovog leta, ali je zbog povrede propustio prva tri meseca sezone.

Žreb za osminu finala održaće se u petak u 12 sati u Barseloni, a mogući protivnici Crvene zvezde su drugoplasirani timovi iz grupa "A", "B" i "C" – Lukoil Akademik, Hemofarm i FMP Železnik.

CRVENA ZVEZDA: Jeretin 5+5 as, Milošević, Subotić, Mišanović 3, Dragojlović 10, Gurović 24, Vitkovac 3, Radivojević 4, Antić 1, Henderson 6, Raičević 12+8 sk, O'Benon 14.


-----------------------------------------------------------------------------------
U principu mislim da je ovo Sakotin poraz jer je pri aktivnom rezultatu za nas ubacio na mesto pleja Milosevica koji nema ni iskustvo a ni kvalitet potreban za ovakve situacije,a pritom su i Gurovic i Jeretin bili na klupi(Nisam verovao da cu traziti da Jeretin udje u igru).Takodje,O'banon je bio jako los u drugom poluvremenu i nije ga isao sut kao ni ostale nase igrace...
Sve u svemu dobro je isplao...idemo na neki srpski tim 90%,mada mozda ne bi bilo lose da igramo sa Lukoilom a da svi nasi timovi prodju dalje.Mislim da nijedan od 3 tima sa kojima se mozemo sresti nije jaci od nas...

Hemofarm je jaci od nas. Bugare i FMP mozemo da oderemo uz podrsku Delija, ako je uopste bude.

Ljudi su bili jaci od nas,nebitno ko je igrao,a ko ne.Jednostavno nam ne odgovaraju.Ali mislim da smo imalo srece sa trecim mjestom.Ne slazem se da je Hemofarm jaci od nas, a FMP i bugari pogotovu.Idemo dalje!!!

Lukoil  - Crvena Zvezda

Ma skroz sam popizdeo i ako prodjemo Bugare idemo na pobednika Dinamo-Sarloa tako da gotovo sigurno necemo nista bitno napraviti jer "rusi" najverovatnije osvajaju uleb cup

Lukoil Akademik je takmičenje po grupama završio na drugoj poziciji u grupi A iza solunskog Arisa, sa skorom od šest pobeda i četiri poraza. Adeko Asvel iz Vilerbana bio je treći u grupi B, takođe uz skor 6-4, dok je Etosa Alikante bio treći u grupi B, sa pet pobeda i isto toliko poraza.

Utakmice osmine finala igraju se 31. januara i 7. februara. U prvom meču Zvezda je domaćin.

Veceras igramo sa FMP-om u Pioniru...
Inace konacno sam posle dugo vremena uspeo da saznam nesto o nasem bivsem igracu Wiszniewskom.On igra ovu sezonu u Telekom Bonu i kazu da je 1. igrac ekipe,svaka tekma 20+ poena...I dalje sam pri stavu da smo trebali zadrzati tog decka koji je mogao biti dobra zamena Jeretinu,a onda bi G mogao da igra na poziciji beka...ali jbg

Laka i ubedljiva pobeda u jednoj prilicno ruznoj utakmici 75-57.Tekma je pre svega bila ruzna za gledanje jer su je takvom napravili kosarkasi FMP-a,a nasi igraci su se u to sivilo utopili u 3. cetvrtini kada su postigli samo 9 poena.
Gurovic 19,O'bannon 17 a Jeretin 13 poena.
Treba istaci 2 zanimljive situacije:
1-Jeretinu se zvizdalo u 2. cetvrtini pri svakom kontaktu sa loptom.To je trajalo nekoliko napada,a onda je drugi deo hale poceo da mu aplaudira,zaista ne znam sta je razlog tome.
2-Pri kraju tekme doslo je do manjeg incidenta u publici kada je neki FMP-ov navijac zvani Zeka(nikad cuo) izbacen iz dvorane...

Idemo dalje,sledi Hemofarm u Vrscu narednog vikenda.

Quote from: "Djole"Veceras igramo sa FMP-om u Pioniru...
Inace konacno sam posle dugo vremena uspeo da saznam nesto o nasem bivsem igracu Wiszniewskom.On igra ovu sezonu u Telekom Bonu i kazu da je 1. igrac ekipe,svaka tekma 20+ poena...I dalje sam pri stavu da smo trebali zadrzati tog decka koji je mogao biti dobra zamena Jeretinu,a onda bi G mogao da igra na poziciji beka...ali jbg
A jebiga, a sta bismo s O'Bannonom? Decko je stvarno talentovan i odlicno je sto smo ga doveli. Da je Wiz ostao, morali bismo da biramo izmedju njega i G-ja. Koliko god ga hvalili, Wiz sem brzine i sposobnosti da iznudi faul pod kosem nije pokazao mnogo. U skoro svakoj jacoj utakmici bio je krajnje prosecan i pravio gomile gresaka. G igra promenljivo, ali bih ja uvek radije izabrao njega nego Wiza.
ko je punoletna, dobra je. Ako je maloletna... a cuj, niko nije savrsen...

Malo da se pohvalim...Pre 10-ak dana sam poslao mail KK web timu i ukazao im na to da u sekciji "Galerija" stoje fotke od prosle sezone koje su pritom veoma malog formata i evo danas vidim da su osvezili galeriju fotkama iz ove sezone.
Predlozio sam i video clipove pa cemo videti ima li nesto i od toga...

P.S.Sutra igramo u Vrscu u 19

Bas nas nece...
Dragojlovic povredjen i ide na operaciju kolena. Odsustvovace 3 nedelje... Znaci propusta ULEB kup, a to nam u ovom trenutku najmanje trebalo...  :(

Steta za Dragojlovica...Bicemo dosta oslabljeni,jer Antic nije jos tu gdje bi trebao biti.To smo vidjeli i u Vrscu...Brinu me ove oscilacije...Prokockamo 18 razlike,stizemo 18 razlike,na kraju useremo sve...Nadam se da ce biti bolje do borbe za titulu,jer ostala takmicenja nisu toliko bitna kao prvenstvo.
Bugari se pojacali novim plejom,jer im je ovaj stari povrijedjen.Mislim da nam to ide u prilog,jer nece biti 100% uigrani...

Cini mi se da smo u ovoj godini pobedili samo FMP i to u jako slaboj utakmici u kojoj je pobedila manje losa ekipa.Svakako da Uleb nije prioritet ali ako bismo ispali od Lukoila to bi vec bila ozbiljna serija poraza i ekipa bi bila veoma pshiloski uzdrmana.
-----------------------------------------------------------------------------
U Vrscu smo jos jednom videli kako momci osciliraju a to je izmedju ostalog uslovljeno nedostatkom centra.Antic je daleko od forme,a jos kad se tome doda da previse forsira u napadu ne moze da bude dobro.Ko je gledao mogao je da primeti da je Raicevic u zadnjim minutima cuvao Vukosavljevica,a to je potpuni miss match za Vukovljevica koji je ocigledno bio veoma motivisan protiv Zvezde.
-----------------------------------------------------------------------------
Ono sto mene nervira jeste slika na terenu gde se igraci svaki cas nesto svadjaju,vicu jedan na drugog,sudaraju...kao da su od juce zajedno...Nekako nema one hemije koja bi trebala da vlada u ekipi,bar tako ja smatram.
S druge strane,ne znam da li ste primetili da Gurovic koji je nas najbolji strelac,90% svojih suteva upucuje preko ruke ili iz nemoguce pozicije umesto da se postavi neka akcija za njega.Slicno je i sa O'bannonom koji uopste nije ulazio u poslednjoj cetvrtini u Vrscu :boks
Elem,ko iole prati kosarku zna da svaki tim ima izradjene akcije za svoje sutere(npr. Stojakovic) tako da se tako olakasava igracu da poentira.
Videcemo sta ce biti sutra...nadam se najboljem.

Ajde Đole,majke ti,uporedi igru pre ulaska Jeretina i po ulasku Jeretina.
Mislim,ispašće da sam opsednut Jeretinom ili da sam idiot,ali,ajde realno kaži-ko je jedini čovek u timu koji kada uđe u igru napravi TOTALNI raspad,uništi što ti reče "hemiju",usere sve moguće,a onda da bude još gore-oseti se pozvan da vadi fleke(koje je sam napravio) i onda zasere do daske.
A na kometar novinara da su mu zviždali zbog soliranja,nerezonskih šuteva, (ja bih dodao i unošenja pometnje i sistematske i temeljne razgradnje igre) isti drsko odgovara da ga to ne interesuje i da je profesionalac...
Ja garantujem da kada bi Jeretin dobio momentalni otkaz i kada bi doveli osrednjeg organizatora igre,da bi oscelacije nestale,a rezultati bi bili mnogo bolji-ne vrhunski,ali mnogo bolji.

Umesto Jeretina ove sezone je trebalo vratiti Nešovića.

Na mestu pleja bi u tom slučaju imali dva super perspektivna igrača kakvi su Milošević i Nešović i sigurno bi bolje i pametnije igrali od Gorana.

Kući košarke održan je žreb za završni turnir Kupa Radivoja Koraća, koji će se igrati od 15. do 19. februara u beogradskoj dvorani ,,Pionir". Određivanju parova prisustvovali su svi predstavnici klubova učesnika, kao i direktor KSSCG i Sinalko naše lige Predrag Bojić.

Voljom žreba odlučeno je da će se 16. februara sastati FMP – Mašinac i Hemofarm – Vojvodina, dok će 17. februara igrati Crvena zvezda – pobednik kvalifikacionog duela između osvajača republičkih kupova i Partizan – Budućnost.

Prema sistemu takmičenja, u slučaju pobeda crveno- i crno-belih u prvim mečevima, u polufinalu najmasovnijeg domaćeg takmičenja ljubitelje košarke očekivao bi večiti derbi. Satnica utakmica biće naknadno objavljena.

Quote from: "bojan"Ajde Đole,majke ti,uporedi igru pre ulaska Jeretina i po ulasku Jeretina.
Mislim,ispašće da sam opsednut Jeretinom ili da sam idiot,ali,ajde realno kaži-ko je jedini čovek u timu koji kada uđe u igru napravi TOTALNI raspad,uništi što ti reče "hemiju",usere sve moguće,a onda da bude još gore-oseti se pozvan da vadi fleke(koje je sam napravio) i onda zasere do daske.
A na kometar novinara da su mu zviždali zbog soliranja,nerezonskih šuteva, (ja bih dodao i unošenja pometnje i sistematske i temeljne razgradnje igre) isti drsko odgovara da ga to ne interesuje i da je profesionalac...
Ja garantujem da kada bi Jeretin dobio momentalni otkaz i kada bi doveli osrednjeg organizatora igre,da bi oscelacije nestale,a rezultati bi bili mnogo bolji-ne vrhunski,ali mnogo bolji.

Mozda se nismo razumeli ali ja se potpuno slazem sa tobom namigivanje
Henderson je u Vrscu taman usao u seriju kada ga je Jeretin zamenio.Takodje,decko je veoma usporen i forsira sut za tri koji ga ne ide...A komentatori stalno forsiraju pricu kako Zvezda igra organizovanije sa Jeretinom sto po meni nema veze sa mozgom.
Ne znam da li je neko primetio kada je Jeretin bacio odlucujucu loptu njihovom igracu umesto Gurovicu,kako se posle pod nasim kosem nesto kao besno zaletao na Milana a saigraci ga drze.Smeh.
Bilo bi dobro ako bismo se mogli otarasiti Jeretina pre nase lige,ako nista drugo trejdovati ga za nekog drugog pleja i gotovo.

Slazem se sa Bokom za Nesovica...on bio bio odlicna izmena Hendersonu.