Quote from: "Restless"parola koja je stajala tokom prvog poluvremena preko zastave sabac bila je posvecena tragicno preminulom ortaku: "cao pedjice, 1983-2006"
'bem ti zivot :( .
Za divno cudo, danas smo dobro navijali (uz manje padove), pogotovo kada se zna kako to nekada zna da bude lose na jna. Trebalo je da neko sedi na sipci do istoka kako bismo se bolje usaglasili. Lepa bakljado-dimnijada :) (mada ima jedan dim, braonkasti, koji se meni nikako ne svidja), srecom pa je vetar duvao ka terenu.
Posto me je zaprepastila majica koju su nasi fudbaleri nosili (verovatno i vas - 20 kupova, latinica), odmah sam stupila u kontakt sa ljudima iz marketinga i dobila odgovor (vrlo emotivan, moram da priznam) kako oni ne stoje iza toga. Nikada ne bi pogresili broj trofeja, a i nikada ne bi stavili latinicu. Cisto da se i ovde ne zapocinje tema oko toga, ima i lepsih stvari o kojima mozemo da pricamo.
Srecna godisnjica. Prodjose vec 4 godine :zbunjen .
..baklje gore, pesma cigana...

уф, како је добро! :D

пОзДрАв!!!

... dobro je sve ispalo lose vreme ali pokazali smo da smo verni klubu i  kad je najvece nevreme. Bas mi je puno srce posle ove utakmice :)

DUPLA KRUNA ALE   :sampion   ;pivo

Дупла круна оле!!!!! После освојеног трофеја у националном првенству и куп СЦГ је у рукама наших фудбалера.... И то 20. пут... Утакмица за инфаркт, кажу многи да је била и лепа и борбена, киша која је непрестано падала и дај Боже да се што мање људи разболи, све у свему још једно весело вече за Делије...

На прилазима стадиону данас доста људи али мала пометња са картама које су нестале на јна па су многи извисили и враћали се на Маракану не би ли нашли север кога је тамо било... Проблеми при улазу, стандардна гужва јер вечито ради само један улаз!!! Касни доста људи на почетак, али се претрес убразава и лагано се север пуни тако да је већ после петнаестак минута био максимално попуњен... Исток скроман, али углавном са Звездашима и запад солидно попуњен наравно опет Звездаши... А на југу група бу-оваца са две заставе и надом у трофеј...

Од почетка се креће са песмом и стандардним репертоаром и то доста добро звучи... Бубањ прати песму и подиже атмосферу када затреба... По неки топовски удар и све би то било ок али Звезда губи у првом делу игре... Међутим то не утиче на атмосферу и наставља се песма после кратке приче о томе да нас се не тиче резултат... Пар пута се довикујемо са западом и истоком и то звучи ок... У пар наврата смо загрмели, најбоље је било са Нека вечерас свако зна... Док је било дневног светла лепа је била и шарпата уз У име свих нас... И толико из првог дела уз још једну интересантну сцену када је један старији виђенији лик ладно сишао са ограде и кренуо ка пандурима који га хапсе и уз негодовање трибине лети све и свашта ка њима али човек као да је решио да га приведу и није му било помоћи...

Други део почиње сјајном пиротехничком представом... Бакље, димови, општа лудница уз Пуне трибине... Песму прихвата цео стадион... Димна завеса у једном момнту прекида утакмицу... А онда у 4-ом минуту и ми обележавамо годишњицу каффе-а са неколико бакљи и димова тик уз заставу каффе-а...  У сваком случају доста добро навијање на почетку полувремена... Мали пад се јавља када смо примили други гол али то на срећу није дуго трајало... Лагано се подиже атмосфера а досадна киша све  време натапа и смара и дави... Како су падали голови за Звезду тако и настаје све веће лудило на трибини и више нико ни не обраћа пажњу на потоке кише који се сливају низ трибину... А тек она смрдљива канализација код ограде... Ма у моменту сам све заборавио... Најбоље отпевана песма и скоро 15-ак минута се певала Маракана дал је пуна.... Пали се још понека заостала бакља и буквално у појединим моментима другог полувремена и касније у продужетцима грмимо...

Креће се са слављеничким песмама, Београдска звона звоне, Дупла круна оле, Шампиони... Уз последњи судијин звиждук креће славље на терену и на трибинама... Бар стотинак људи је дочекало крај на огради и неки од њих добијају дресеве и остале делове спортске опреме фудбалера... Зенга такође поздравља Север који скандира његово име и отпоздравља га са Аванти Стела Роса... Скандира се маестралном (вечерас а и увек) Николи Жигићу, Басти итд... После доделе медаља и пехара момци још једном поздрављају Север и остале трибине попришта финала купа...

Спустила се завеса на још једну фудбалску сезону која је донела трофеје, солидан фудбал, омасовљење трибине, доста добрих издања Делија и пуно тога о чему ће се причати све до августа и новог првенства и квалификација за ЛШ која би нам донела много радости...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Srecan rodjendan ! kad cemo  :flasa ?  :rofl

Uhhh...
Ma nije ovo bilo bas tako slatko...
Kada sam video ko nam je na golu, kako se sudi i kako ide rezultat bio sam ubedjen da je neka muljaza u pitanju i ne secam se da li sam vise pominjao majku Terzicu ili tom ko je u Zvezdi napravio dil sa njim.
Na svu srecu ili sam bio u totalnioj zabludi ili brata Nikolu niko nije obavestio o tome da OFKa treba da osvoji Kup...
Hehehe...
Zajbvm se malo sada, ali bio je vise nego gusto i svaka cast momcima, tako se stavlja srce na teren.
:sampion  :sampion
..."

Jedno od boljih finala,dosta dinamicna igra i nas i njih i sto je najvaznije dosta golova.Po meni Zigic i Basta su igraci utakmice.
Sto se tice navijanja isto jedno od boljih,naravno,racunam na JNA!
Idemo sad dalje,pravljenje ekipe za sledecu sezonu i konacno ta Liga sampiona.
NAPRED ZVEZDO SAMO NAPRED ZVEZDOOOO   :ruke  :ruke  :ruke

Cestitke dragom nam kaffeu i da sam tako nastavite.Sto se tice navijanja,jbg kad si odsutan cele sezone sve ti zvuci dobro,tako da sem onih uobicajenih stvari vezanih za vece tekme,nemam nikakvih primedbi  :) .
Pozz
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org



Признајте да се никад лепше нисте провели на стадиону ЈНА него јуче... :D
Чак је и југ (за разлику од уобичајене слике...) готивно изгледао...
Истриповала сам да је текма "намештена" и да ће навијање и бројност бити испод просека а онда што је киша интензивније падала и навијање је бивало све интензивније - транс!
"танана-на-на-нана, на-на-нааанана..."   ;pljuga

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Био сам на улазу до истока и морам да кажем да је у том делу навијање било врло лоше.Скоро да није нико навијао.
Грешка је што нико није био у том делу да води навијање.
Мислим да би тебало да се почне мало агресивније објашњавати људима да је север навијачка трибина.Ако су дошли само да гледају утакмицу,север није место за њих.


Stvarno je juce bilo velicanstveno.Neponovljiva tekma,za infarkt i uzbudjenje naprepricljivo.Opet je kao i u vecini slucajeva kada se igra na JNA murija pravila problem oko ulaska.Naravno da se uvukla nervoza i da je opet moglo da bude svasta-i opet naravno bez ikakvih razloga.Kisa je lila nikad jace.Neko je spomenuo da je kod istoka bilo krs navijanje i upravu je.I ja sam bio na tom delu SVERA.U tom delu je na moje veliko razocarenje bilo puno seljacina sa klovnovskim i kaubojskim kapama koji su vecinu pesama brzali i kvarili-pijane budale.Ali sto me najvise nervira oni kao da to ne primecuju,pevaju kad-sta hoce,dok ljudi kao ja pizde i na momente pokusavaju da ih opomenu,ali bez uspeha.Stvarno je mogao neko od vodja,da predje na ovaj deo.Tada bi ipak to sve bilo organizovanije.Ali u principu navijanje dobro,po meni eksplozija je nastala kada je Purovic dao gol za 2-2.I sto mi se najvise svidja,navijanje nije prestajalo i dok smo gubili.Dobra pirotehnika na pocetku drugog,i celokupno izdanje u drugom je bilo po meni ono pravo.Tada su i ovi blizu mene uhvatili ritam i stvarno je par pesama itekako zagrmelo.Na kraju slavlje,i sav mokar sa osmehom na licu otisao sam kuci.Igraci su na nasim krilima uspeli da preokrenu i srce mi je bilo puno... ;pljuga

SRECNA GODISNJICA KAFEA !!!   :sampion

_________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Ljudi zar nije ovo 21 kup?
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Bilo je extra juche... Mnogo dobar trip!

Po zimi kishu, suncu, snegu ili koshavi...

Quote from: "banne"Ljudi zar nije ovo 21 kup?
jeste

Quote from: "Maj 25"Po zimi kishu, suncu, snegu ili koshavi...

Ovu pesmu sam pevao juce ceo dan u glavi do tekme, pa i posle tekme :D


Quote from: "Johnny Blaze"
Quote from: "banne"Ljudi zar nije ovo 21 kup?
jeste
www.sd-crvenazvezda.net :

"Мало је клубова на свету који се могу подичити чињеницом да су у својој историји 24 пута освајали титулу државног првака, да су 21 пут били победници националног купа, да су девет пута освајали дуплу круну и да су били прваци Европе и света. Црвена звезда може да буде поносна што припада том уском кругу успешних клубова.

Као што је познато, наши фудбалери су у среду сјајном и пожртвованом игром победили ОФК Београд у финалу купа и по 21. пут га донели у витрине нашег музеја.

Црвена звезда је увек знала да прослави своје успехе и да их маркетиншки испрати на прави начин. Након победе над ОФК Београдом играчи и стручни штаб су се појавили у мајицама на којима се поткрала грешка са бројем освојених трофеја. Црвена звезда маркетинг није учествовао у продукцији и изради тих мајица."

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Neka je laka crna zemlja Pedji..
Saucesce njegovoj porodici i drugarima..

srecan 4. rodjendan caffe-u..

meni jedna stvar nije jasna oko tih majci..
ko ih je onda dao igracima? to znaci da marketing nikakve majce nije odradio povodom kupa? dobro im neko nije dao grobarske majce.. sramotno..

sto se utakmice tice, mnogi su rekli da navijanje na kraju mozda i ne bi bilo onakvo da nije padala kisa.. slazem se sa njima..
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Mozda je glupo sto sad' u trenutku najveceg slavlja nakon veoma uspesne sezone kako naseg kluba tako i nas kao navijacke grupe Delije Sever pricamo o propustu koji je (to je bar ocigledno) napravljen.Ali kada bolje razmislim i treba da raspravljamo,jer mislim da taj koji je ovako nesto smislio i napravio je budaletina.A taj "neko" mora da postoji,nemoguce je da je igracima i celokupnom strucnom stabu te majce neko uvalio spontano.Sto rece RSFC dobro je da nisu obukli grobarske majce.Muka mi je vise od svih tih pedera koji stalno nesto peru ruke od stvari koje sami ukenjaju,ako nisu oni,onda neka se kaze ko je,i taj neka se bavi npr pecanjem,bolje bi mu islo nego da glumi nekog organizatora ili ne daj boze direktora marketinga.Ovo po meni nije mali propust,ovo je katastrofa.I dalje mi ne ide u glavu kako neko jednu takvu stvar nije znao?Kako?Zar postoje ljudi koji rade u klubu,pricaju na sav glas kako vole ZVEZDU i kako znaju sve o ZVEZDI od njenog nastanka,kako prate sva desavanja.Pa kako se onda potkrade jedna takva greska?Nije mi jasno.Svi ovu temu vesto izbegavamo i kuliramo,kao nema veze,desilo se.Nije "nema veze",ovo je blam.Ne znam za vas,ali licno mene je i na tekmi bilo blam i sada me je blam.A taj koji je to organizovao,napravio,smislio je kriv sto mi sebe dovodimo u situaciju da nas bude sramota.Nemam vise komentara na ovo... ;pljuga

____________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...