Verbal ...  :lol: :rofl :batine  

Али, свака ти је на мјесту.
Погледајте само наслове у "Новостима": "Звезда тоне", "Прегазили комшије", "Звезда у мраку" ...



Quote from: "Божо Маљковић за Блиц"Partizan je u top 16 Evrolige?
- Uvek kada se u sportu postigne veliki uspeh, slava pripada igračima pa treneru, i obrnuto - kad su rezultati slabi, da bi razbio pritisak javnosti, trener treba da istakne sebe u prvi plan. Međutim, ovde je slučaj drugačiji, verovao sam u Duška Vujoševića i pre početka takmičenja, rekao sam mu ,,da ako sada ne uđe među 16 najboljih, neće nikad". E, sada treba čestitati Vujoševiću i rukovodstvu crno-belih na hrabroj politici rada sa mladima i stvaranju vrhunskih igrača. Nažalost, samo Partizan i FMP imaju takvu viziju. Vujošević, uprava i stručni štab sa Kesarom, Koprivicom i ostalima deluju po principu bratstva, tako funkcionišu, poštuje se hijerarhija. Veliki klub je kao veliki hotel, zna se čija je parcela svakog. U istoriji naše košarke dobro su prolazili samo klubovi koji su pažljivo birali trenere, davali im neograničeno poverenje, ,,ključ u ruke". Tako je meni bilo u Jugoplastici i Limožu, tako su radili Žeravica, Novosel, Tanjević, Piva Ivković, pa fudbalski slučaj Gi Rua u Okseru i Aleksa Fergusona u Mančesteru. Nedavno sam razgovarao sa Arsenom Vengerom, dugogodišnjim menadžerom Arsenala, akademija londonskog kluba zvaće se po njemu, Francuza niko nikad neće smeniti sa klupe ,,tobdžija", jedino on može sam da ode - kaže Maljković.

Košarkaški klub Crvena zvezda nije što je nekad bio?
- Nemam godinama nikakve kontakte s njima i ne želim da ih komentarišem. Bolje kontakte imam sa Fudbalskim klubom... итд.

Један од највећих тренера је само у неколико реченица каналисао проблем са нашим КК и моју горчину након дербија према тим неспособњаковићима. Већ сам помињао да је фузија са ФМПом (мада је питање колико је реална) једини начин да се убрза клуб на путу до Европе. Све остало је празна прича за клуб у коме је најстарији уједно и убједљиво најбољи и најборбенији играч. Мада ће господа из управе вјероватно нешто обећати СЛЕДЕЋЕ СЕЗОНЕ...

Фузија са ФМП-ом?Па таман да сјебемо једини клуб који нешто вреди.Само луд би с нама улазио у фузију.
 ti samo hrabro,bori se

Мислио сам да отворим нови топик али нема потребе све ћемо овде... Интересује ме ваше мишљење који то играчи немају муда? По мени Перо Антић је највећа пичка.

Да имамо мало боље играче сада мислим да би смо даље догурали у УЛЕБ-у. Дај Боже да се Јоровић и Александров опораве, да доведемо Кебу Стјуарта, тај је прави борац под кошевима.

За 3-4 месеца да уиграмо тим, у мају-јуну финале са стоком... Треба победити кошаркашку мафију, плаћене судије, гробарски лоби и играче на паркету.

Quote from: "KizaLion"Мислио сам да отворим нови топик али нема потребе све ћемо овде... Интересује ме ваше мишљење који то играчи немају муда? По мени Перо Антић је највећа пичка.

Да имамо мало боље играче сада мислим да би смо даље догурали у УЛЕБ-у. Дај Боже да се Јоровић и Александров опораве, да доведемо Кебу Стјуарта, тај је прави борац под кошевима.

За 3-4 месеца да уиграмо тим, у мају-јуну финале са стоком... Треба победити кошаркашку мафију, плаћене судије, гробарски лоби и играче на паркету.

Вук Радивојевић је пресмјешан са капитенском траком. Тотални споредњак без срца, а не лидер са коцкастим мудима када је густо, какав би трабло да буде Звездин капитен. Дај боже да долазећа појачања покажу нешто у Звезди јер Милан Гуровић мора имати већу подршку у клубу. Сада је ситуација као некада ИМТ са Миланом Млађаном (чини ми се и са Шакотом), када овај трпа редовно 30+, а остали чекају шта ће бити. То наша Звезда не заслужује.

све би то било у реду да се велика кинта не просипа за ове  просјечне играче!!!

Шта ви знате колико се пара троши? Колико који играч има плату и какве су им премије?  :nene То су све нагађања, нека су и без основа...

Што се Вука тиче не бих се са Вама сложио... Момак игра коректно и одбрану и напад. Можда је и најбољи ирач одрбане. Играч је задатка, можда није квалитет за капитена али је сигурно играч који заслужује респект.

Перо Антић. Занимљиво је како нико од Вас није приметио да је он више од пола сезоне болестан и повређен. Он је тотално неспреман у овом тренутку и никако није неко ко нема срце, тј. игра без срца.

Што се управе тиче, нећу да их браним, али Вербал Кните много сере. Најбоље је посматрати све црно бело и користити се гробарском демагогијом.

Оно што сигурно знам је да су Петровићи били изузетно активни крајем 80-тих и током 90-тих година на Маракани. Велики су навијачи Звезде... то можда није довољно али боље то него Расим.

У поређењу са неким ранијим периодом клуб је доживео помак унапред у сваком погледу. Некада квалитет није довољан и за титулу. Сваке године долазила су добра појачања, сваке године су нас пратили пехови. Пре три године смо имали и тим за титулу, били смо 3 пута јачи од талибана... Нису нам дали да се боримо за њу...

Бока све је то ок што си ти рекао...Али кад дође дерби 90% екипе игра као да су пали с марса.И то је оно што ме највише боли..Дал је то комплекс као онај који они имају у фудбалском дербију или нешто треће,ја стварно не знам,али кад играш срцем и мудима победа неће да изостане,а и ако изостане а играчи су се борили као лавови,е онда им нико неће замерити...Али код нас у сваком нападу се чека да Гуровић заврши,а нигде неке израђене акције за њега,е то је срамота...Играмо као неки аматерски клуб,у којем се игра врти само око једног играча...И ту је по мени Шакота крив,јер ми изгледа као да он нема изграђен ауторитет над овим играчима...На једној конференцији је рекао за оног малог Милошевића,како не заслужује да носи звездин дрес јер се не бори како треба за тај исти дрес,а он и даље исто игра...Па ако је тако онда марш из звезде и он и сви остали који се тако понашају!И шта смо добили са Александровим који се опоравља 2 године,Јоровић који је дошао повређен и нико не зна када ће бити спреман,исто тако Рајс који је сада дошао,а нико не зна кад ће заиграти...!?Ако се не опораве и не уђу у форму до супер лиге,који ће нам онда курац,да неће да нам помогну можда СЛЕДЕЋЕ СЕЗОНЕ,кад не будемо играли ни Улеб куп! :nene
На целом свету ми је све,
да живим не могу без ње,
и зато певам цео дан,
ЗВЕЗДА,ЗВЕЗДА!!!

Ако будемо играли ФИБА такмичење онда ће се видети ко стварно игра због Звезде и за Звезду. Није све у борбености и "срцу". Треба нешто имати и у глави. Наши играчи улазе потпуно психички неприпремљени за мечеве за пртизаном. Треба ући жестоко у меч, али задржати висок степен концентрације. А то је оно што нам фали. Гуровић много енергије троши управо на неке потезе који су испровоцирани од стране дебелог и његових играча... О Поповићу да не говорим, он се потпуно изгуби, падне у неки транс и понаша се као да има 19 година и као да је неки аматер... Има ту још доста примера...

А што се Милошевић-Шакоте тиче зашто Шакота не преупита себе да ли је он вредан нашег дреса? Дефинитивно би треба да пође од себе,па онда да прича о онаквом потенцијалу.

Quote from: "Бока"
А што се Милошевић-Шакоте тиче зашто Шакота не преупита себе да ли је он вредан нашег дреса? Дефинитивно би треба да пође од себе,па онда да прича о онаквом потенцијалу.

У праву си Бока, он увек прозива играче (најчешће Милошевића), а никад да призна своју кривицу. Проблем је што неки играчи имају посебан третман код Шакоте, а остале пљује и прозива. Неким играчима је све дозвољено, а неки након прве грешке иду на клупу и ретко када се враћају у игру. Мислим да је крајње време да оде из Звезде.

@KizaLion
Мислим да је поред Антића и Буркс пичкица, нигде га нема кад треба да се преузме одговорност.

Да би се видело ко све нема муда осим Милана, треба нови тренер да води екипу. За сада једини који их нема је Шакота.
Уметност је направити немогуће - могуће, могуће - једноставно, а једноставно - елегантно !

Бока да ли тај Фиба куп уопште и постоји?Ове сезоне нигде ништа о том такмичењу чуо нисам...
Елем,вечерас смо испрашени од стране ФМП-а,полако али сигурно постајемо топовска храна.Сваки тренер који има мало морала поднео би оставку после оваквих резултата,али био бих изненађен ако наш велики зналац то после ове текме учини.
Гуровић ударио,па пљунуо судију,а свако објективан на снимку може да види да је стварно био фаул у нападу.С друге стране у следећем нападу фаула није било и Антића разумем што је реаговао...
Александров показао да ће бити сила и то у пару са Милошевићем.Биће интересантно наредних дана видети шта ће се десити са овим црвено белим Титаником.
Поповић,Ковач,Марковић,Буркс...све промашене инвестиције!А харлемовца смо довели на месец дана,још мало па му уговор истиче а још се није ни скидао.Још један у низу сјајних потеза дилетанта Драгана Шакоте.

Quote from: "Djole"Бока да ли тај Фиба куп уопште и постоји?Ове сезоне нигде ништа о том такмичењу чуо нисам...
Елем,вечерас смо испрашени од стране ФМП-а,полако али сигурно постајемо топовска храна.Сваки тренер који има мало морала поднео би оставку после оваквих резултата,али био бих изненађен ако наш велики зналац то после ове текме учини.
Гуровић ударио,па пљунуо судију,а свако објективан на снимку може да види да је стварно био фаул у нападу.С друге стране у следећем нападу фаула није било и Антића разумем што је реаговао...
Александров показао да ће бити сила и то у пару са Милошевићем.Биће интересантно наредних дана видети шта ће се десити са овим црвено белим Титаником.
Поповић,Ковач,Марковић,Буркс...све промашене инвестиције!А харлемовца смо довели на месец дана,још мало па му уговор истиче а још се није ни скидао.Још један у низу сјајних потеза дилетанта Драгана Шакоте.

Фиба куп постоји,играла га је Војводина ове сезоне..Ко иоле прати кошарку зна да постоји...Како си то мајке ти закључио да постајемо топовска храна!?О Шакоти не треба трошити речи!!!А што се Гуровића тиче он је професионалац и не би тако требало да се понаша,и не оправдавам га за то што је учинио,али схватам да је био изнервиран не само том одлуком судије него и претходним..Александров није лош,али не треба судити о његовим квалитетима након једне утакмице...Поповић је дечко болестан и није тренира пар дана,па није ни чудо што је одиграо како је одиграо,Ковач има добар улаз,мада зна да погреши,Марковић не заслужује да игра,а Буркс као да нема муда да заврши акцију!!!Рајс није потписао уговор на месец дана,него до краја сезоне са опцијом да КК може да раскине уговор кад год то буде хтео...
На целом свету ми је све,
да живим не могу без ње,
и зато певам цео дан,
ЗВЕЗДА,ЗВЕЗДА!!!

Ок,вероваћу ти за Фиба куп,иако ниједном ове сезоне нисам видео неки наслов у коме се говори о наступима Воше у том такмичењу.Мислиш да нисмо топовска храна?Убијају нас гробари,ФМП,Хемофарм,па онда неке Босне,Хелиоси итд. ето на основу тога сам закључио да смо топовска храна!Као и на основу тога да нам је тренер смешан и да нема никакав ауторитет!
Даље,не могу да кажем да суђење није било лоше,али Гуровић напушава пре пар дана клинце,а ево како им данас даје пример игре и понашања...
За Рајса су сви објавили да је дошао на месец дана,али ако ти знаш нешто што други не знају ок...


Нормално да постоји Фиба куп, ако ништа можеш да га видиш у листи за кладионицу.
Војводину је лупао ко је стигао.
'наше'кошаркаше не вриједи ни коментарисати....

И пре утакмице је готово свима било јасно да нам клинци из предграђа чија имена ни не знамо неће оставити ни најмању наду за пласман у финале. Али је ипак потврда тога прилично болела.

Чичу смо заиста сви заволели и доста је тога пружио за ових годину и по дана у нашем дресу, али није вечерас себи смео да дозволи да се стави испред клуба. Својом брљотином је оставио и саиграче и клуб на цедилу.

За Шакоту ћу само рећи да ми је жао што се испоставило да тако реномирани тренер и несумњиво велики господин није добро решење за нас. Његовим одласком се вероватно враћа оно време ''једна сезона, девет тренера''.

А ови из управе би коначно требали да престану да нам мажу очи и да нам лепо кажу да је Звезда у кошарци један осредњи клуб на граници Фиба и Улеб купа. Да је то клуб у коме ће се играчи калити до преласка у бољи домаћи клуб. Ил' нек' нам то признају, ил' нек' нам гасе клуб.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Гуровић искључен и шта се дешава? Ако ме сећање не вара било је шест шутева за три поена за редом... Нема ту никакве организације, никаквог реда...само пуцај... Изашао нам је најбољи играч и ми смо пукли по свим шавовима. То је велики проблем. Вечерас је Гуровић направио велику глупост и мислим да је тога свестан и сам, оставио је тим на цедилу, али то остатку екипе није изговор да лутају по терену као овце. Сутра ће опет Гуровић изаћи због пет личних или ће бити искључен или бити повређен и шта ћемо онда? Да се предајемо одмах?
Александров је вечерас одиграо сасвим добро, имам неки осећај да ће до краја сезоне бити на нивоу, такође Јоровић што пре крене да игра пре ће да се врати у форму у којој је био док је играо за ФМП прошле сезоне. Можда, али само можда има наде за нашу екипу, а опет пуно тога зависи од Шакоте. Оно што ја идаље не могу да верујем јесте да и после толико година тренерског стажа идаље не зна да игра против зоне! Невероватно, али истинито.
Иначе Химки је пре неки дан у купу Русије, мислим да је то такмичење, прегазио код куће Динамо Москва са преко 20 разлике... Динамо је прошао даље, али морао је да се бори за тај пролаз... Податак који мора да нас забрине...

Изгледа да нам клуб из предграђа може да послужи као пример по питању игре, али и организације. Има кривице на страни Шакоте и играча, али на организацији и функционисању нашег клуба итекако се морамо замислити. То је првенствено задатак управе. Нека се и они мало замисле и размисле да ли су у стању да створе праву спортску и такмичарску атмосферу у клубу, а не само да прокламују циљеве и дају празна обећања. Ако не знају нека ангажују већ некога: саветнике, бивше кошаркаше и спортисте Звездине, али некако морамо напред. Само куповином играча се не могу решити проблеми. Важнија је жеља, воља, ''хемија'', љубав према клубу ... Чини ми се да могу да набаве паре, али недовољно да надоместе све остало.
Срце на терен ...

Најебали смо га ми ако смо почели већ да се интересујемо за ФИБА куп ...  :(

Од ове екипе, ваљају: Чича, Александров, Јоровић, Антић, Драгићевић и ту се отприлике круг завршава. Остали су просечни или исподпросечни играчи. Можда би се ту могао угурати и Буркс, јер ми није јасно да плеј са НБА педигреом, коликим толиким, не може погодити два слободњака на мечу, о улазима под кош да не говорим. Можда једноставно није у форми.

Уколико испушимо за Европу ове године, и ово што ваља отићи ће. И опет борба за опстанак, и опет брукање .... Неће ваљда.  :zbunjen