Da li je Piksi 5. Zvezdina Zvezda?

Da
33 (37.1%)
Ne
56 (62.9%)

Total Members Voted: 71

Voting closed: May 16, 2005, 04:14:23 PM

Na predlog jednog starijeg Ultrasa stavljam ovu anketu.

Po meni iz te generacije je Dejo zasluzio mislim da je vise doprineo Zvezdi nego Pixi!Deki stankovic bi sigurno zasluzio da bude Zvezdina zvezda!!!

Tada sam bio klinac tako da mi je tesko dati pravi odgovor... Ipak gledajuci celokupno njegovo ponasanje od napustanja fudbala pa do danas on nikako ne zasluzuje da ga ikada vise spomenemo...
Mozda igracki Deki Stankovic nije mnogo postigao u Zvezdi i to pre svega zbog toga sto je rano otisao iz kluba, ali njegovo celokupno ponasanje, njegov odnos prema klubu, nama navijacima svakako zasluzuje da pevamo njegovo ime!
Po mnogima Vladimir Jugovic je zasluzio titulu Zvezdine Zvezde...

Meni se najvise svidjao Darko Pancev. Dao je skoro najvaznije golove. On je imao ubedljivo najveca muda od svih fudbalera. Dejo, Piksi, Bina Turbina, Dika... po meni nisu kandidati, ali Juga, Miha, Prosinecki, Deki Stankovic... oni su isto dobri ali je pitanje dali zasluzuju taj naziv.

Ma Piksi nije vise zasluzio da se pomene,cenim sve sto je uradio za zvezdu...ALI NECU NI DA CENIM NEKOGA KO NAS GLEDA KAO STOKU,tako da meni je sigurno najdrazi Dejan Stankovic od mladjih,a od te generacije 90' Darko Pancev i Miha!!!
...100 војника један фронт исти хоризонт раме уз раме и средњи прст за револт.....

БОЛ И РЕВОЛТ

Quote from: "pravi Bole car"Po meni iz te generacije je Dejo zasluzio mislim da je vise doprineo Zvezdi nego Pixi!Deki stankovic bi sigurno zasluzio da bude Zvezdina zvezda!!!
Po meni je JUGOVIC PETA ZVEZDINA ZVEZDA!!!!A to je sigurno zasluzio i Pancev a bogami i Deki Stankovic
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

Bez obzira sto sam ga gotivio i uzvikivao njegovo ime kao i svi ostali, nakon ovakvog stava prema nasem klubu, ja bih mu je oduzeo.
Ne kazem da nas treba braniti ali nas ne treba ni gaziti. Ipak mu je Zvezda sve dala.

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Ti nisi zvezdina zvezda,ti nisi zvezdina zvezda zvezdina zvezda ti nisi zvezdina zvezda!!
i ako je bio solidan igrac posle svega sto je uradio po meni nije vredan pomene.
ve prolazi ZVEZDA traje!

Tuzno. U njegovo vreme bio mi je omiljenik.
Ne bi moralo da ide tako. :(

ma nije vredan pomena :)

hteo je da se proslavi na glup nacin,a ispao je kurton  :finger

Kao igrac sigurno jeste zasluzio epitet "Zvezdine Zvezde"...
Bio je extra popularan... Stvarno vrhunski igrac...
Bre, groblju je davao golove iz kornera  :jebanje , ili sa pola terena (pa nije priznat, kao zbog ofsajda...  :finger )!!!
Protiv Zvezde je sa Olimpikom u finalu Kupa sampiona  :sampion igrao kao od bede...
Kao klinac sam, najvise zbog njega, i poceo da navijam za Zvezdu  :ruke ...

A sad...
Udruzio se sa krimosima iz saveza...
Uopste mi nije jasno ni sta radi, ni sta ce mu to sve... Bruka se bezveze i izigrava pajaca...

I da li neko moze da mu oduzme taj epitet?!
Mislim da ne  :nene ...
Iako mu reputacija drasticno pada, ipak ima veliki kredit...

Da, Pixi je 5. Zvezdina zvezda,ako nizbogcega drugog onda zbog gola protiv Milana u Beogradu,a pogotovo zbog odbijanja da puca penale protiv Zvezde u Bariju!!!

Ako ima razloga (i to debelih) da mu se najebemo majke za ovo što sad radi,njegov doprinos Zvezdi dok je bio igrač ostaje čist i nije nizakakva dvoumljenja i za diskusije.

QuoteDa, Pixi je 5. Zvezdina zvezda,ako nizbogcega drugog onda zbog gola protiv Milana u Beogradu,a pogotovo zbog odbijanja da puca penale protiv Zvezde u Bariju!!!

Ako ima razloga (i to debelih) da mu se najebemo majke za ovo što sad radi,njegov doprinos Zvezdi dok je bio igrač ostaje čist i nije nizakakva dvoumljenja i za diskusije.
Bas tako - zna se vrlo dobro zasto je postao Zvezdina Zvezda. Niko ne mora da ga voli zbog ovoga sto sad radi/ne radi, ali istoriju ne smemo menjati na takav nacin. E sad si Zvezda, a sad nisi. :zbunjen
To da li su i neki drugi zasluzili da postanu Zvezdine Zvezde je za neku drugu temu, ali se ne dotice ove.
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Ma kakva zvezdina zvezda to je pichka. Pa sta sad ako je bio dobar fudbaler onda je i Zvezda?

Kakav mu je odnos prema klubu sada kad ne zivi od njega?. Da li se ikada kao stankovic setio Delija?

Ja bih najvise voleo kada bi se pokrenula peticija da mu se oduzme zvanje Zvezdine Zvezde. Prvi bi se javno potpisao, jebem ga usta prodana. Pa nek ga Zeka i bjeka odlikuju...

PS A za to odbijanje da puca penal to je laz. On nije ni bio na spisku, to je posle on rekao, ili nasi novinari. Ja sam bio sa caletom u Bariju i secam se kada su igraci Olimpika izasli da se zagrevaju. Poceli smo da skandiramo "Javi se Piksi"

Nije se javio peder. Nije ruku mogao da podigne. Meni cale kaze, ma on je profesionalac sigurno bi ga kaznili da se javio. Sa juga( na kom smo tada bili) vec se orilo "prodana duso". Niko ne moze da me ubedi da nije mogao da mahne delijama, ali je zato odbio da puca penal...

Nisu mu dali da sutira,iz normalnih razloga.

Моје виђење-
кандидати за титулу Звездине звезде морају бити вансеријски фудбалери тј. персоне које су оставиле огроман траг у том играчком смислу у виду нпр. броја наступа, броја датих голова итд.  плус оно, по мени важније, морају фанатично бити привржени клубу, навијачима, идеалима Севера- антијугословенству, национализму и сл.
Прве четири З.з. не обухвата ово из простог разлога јер у то време навијачки покрет није био у овој данашњој форми али Пиксија и те како обухвата. Не само да је увелико већ трибина функционисала као што треба неко су почињале и те националне тензије и Пикси ни једним својим поступком није показао приврженост Северу (нека ме исправи неко ако грешим).
Према томе, мислим да Пикси није заслужио ову титулу а за Станковића не знам шта да кажем, по односу са навијачима свакако, а да ли је пружио довољно у том фудбалском аспекту, дискутабилно је (мада је дебитовао са 16, био предводник генерације, Звездино дете а опет није ништа освојио и отишао прерано мада је морао тј. није могло да се одбије)

Gore navedeno je dovoljno,
gol iz kornera, gol sa pola terena, nije hteo da sutira penal u finalu (mozda diskutabilno)ali secate se kad je usao stvarno je igrao kao od bede, cinilo se da namerno nece.
I jos hiljadu i jedan gol.
Zasluzio je da postane zvezdina Zvezda.
E sad ovov je danas druga stvar.Ja ne znam sta je tacno rekao protiv nas , ako je rekao nesto konkretno. Mene vise boli sto nije zeleo da preuze mesto predsednika Zvezde kad mu je nudjeno.
Promenio se do jaja. Ali da lli mu treba oduzimati titulu zvezdine zvezde ne znam, bolje da malo prodje vremena.

On jeste peta Zvezdina zvezda i to mu niko nikada nece moci oduzeti...
Ipak ono sto je predstavljao nekada u fudbalu i Crvenoj Zvezdi kao klubu je nesto potpuno drugacije od ovoga danas... Ovo danas sto se desava je neki novi odnos Severa prema njemu kao coveku koji se ocigledno zalaze protiv fudbala i navijaca.... On je sada predsednik saveza i nase je da ga zbog toga i ostalih stvari koje nam smetaju spominjemo (kao na proslom derbiju naprimer)...

Пикси је Звездина Звезда и ту нема говора.

То што је наша управа неспособна то је друга прича.

Њега треба разумети. 10-11. година није живео овде. Иако је за њу чуо, није доживео тортуру СПС, не зна колики је наш удео у борби против истих. Он живи у заблуди. Пикси је у Нагоји доживео такве тренутке славе да је на Звезду вероватно и заборавио. Али је и Звезда заборавили на њега. Нико га није звао, па чак и када је био активни играч могао је да има неку функцију у клубу. Имао је два врхунца славе. У Звезди и Нагоји. Нагоја му је више пружила у сваком смислу, будимо искрени...

Али и поред тога данас верујем да је и даље навијач Звезде. Вероватно ни њему није лако. Замислите себе у његовој позицији. Окружен свакаквим ликовима и утицајима (криминал, влада, полиција...) Пичка сигурно јесте, јер се боји да се супротстави свему, али некада је можда паметније прећутати (Булатовић).

To shto je sada ispao pichketina ne znachi da mu neko moze oduzeti zvanje Zvezdine Zvezde koje je zasluzio, mada je bilo i bolje konkurencije (pre svega mislim da je neko iz generacije '91 trebao da dobije to zvanje), ali to je diskutabilno.
Piksi nije bio pichketina dok je igrao i tresao mreze u Zvezdi, i po tome ce ostati upisan u istoriji kluba... a to shto danas radi samo baca ljagu na njegovo ime i senku na njegove uspehe.