Evo par konkretnih intervjua iz danasnjih novosti, malo je opsirno ali vredi procitati.


I HRVATI su se dozvali pameti... Shvatili su koliko je ona liga u staroj Jugoslavji bila jaka. Otuda i iz Hrvatske poziv za ponovno fudbalsko udru

ma ko im jebe mater popeli su mi se na kurac oni i njihova liga.

u svakom sportu mozemo da im drzimo lekciju tako i u fudbalu. Oni su u mnogo vecem sranju nego mi, tako im i treba, to su i trazili, neka sad uzivaju.

Zajebali smo nasu kosarkasku ligu (koja je jedna od jacih) zbog tih pedera, jel treba sad da sjebemo i ono malo fudbalske lige sto imamo.

Kakav bi to kvalitet bijo???????? Pa dinamo i Hajduk nisu ravni sartidu i OFK-i pucaju od indijanaca svake godine.

A sa navijackoj aspekta nista nebi donelo osim manje gostovanja, i vise decurlije zeljna jebenja ustaske keve

Vidi, ja sam za to da se igra, ali kako nema navijaca, kako se nece ici u split u zagreb, a niti oni ovamo, onda ipak NE toj ligi. Priznacu, njihova liga je za nijansu bolja od nase. Sto se ne moze reci za kosarku. White Power je lepo i argumentovano objasnio razlike izmedju nase i njihove kosarke, i ja se sa njim u potpunosti slazem. Nasa kosarkaska liga je sasvim zadovoljavajuca. Takodje ima moju podrsku sto se tice toga da li trebamo da oteramo Zmaga Sagadina.

Onakva liga kakva je bila za vreme srj nikada nece biti- nikad -makar i jednog dana dozvolili gostovanje navijaca.

Prvo uveden je novi zakon, i bice u punoj snazi ukoliko zapocne takva liga.
Drugo, po meni, bice toliko ta liga ispolitizirana, toliko vodjena sponzorima, medijama i ostalim nesportskim likovima da ce bar prvih godina biti u totalnom haosu, tacnije ulazice timovi koji najmanje to zasluzuju ( primer kosarka: Lovcen, Siroki i sl sranja) da od onog sportskog duha koji jeste vladao za vreme stare Yu nece biti ni traga.
Nikada se necemo dogovoriti o samom takmicenju, uvek ce neko biti nezadovoljan. Stalno ce neko pretiti da izadje ukoliko se zahtevi ne ispune.
Ako prvak te lige ne bude iso direktno u LS , ili bar u kvalifikacije za LS gubice svaku dalju vezu sa borbenoscu. E sad zamisli da ta liga zameni nasu, tj. da samo odatle timovi idu u Evropu, kako ce to tek osiromastii i onako vec nase siromasne timove...a da nekazem, ako niko od nasih timova ne izbori mesto za evropu- duvamo ga godinu dana!
Jedino ako uporedo sa nasom ligom timovi budu izborili neko mesto za evropu onda, tu vec ima materijalne koristi...da imamo par ekstra timova u evropi...
Dalje, ona divlja gostovanja, neorganizovanost policije vise se nikad nece ponoviti. Znaci moguci susreti navijaca, vec sad mozes da zaboravis, mozda u nekoj stranoj zemlji. a za to ti nije potrebna regionalna liga , vec dva mobilna telefona.
tako da nevidim neku veliku korist od te lige, sem par timova koji ce napuniti stadion, i doneti nekim ljudima nevidjenu kintu.,.,...primer kosarka, prve godine pionir krcat navijanje do jaja, a sad, tek druga godina, i vec se vidi razlika, ....e tako ce biti i u fudbalu, osim ako  nam ne omoguci izlazak u evropu(tacnije tim vise u kvalifikacijama za LS)
Mozda neka regionalna al bez hrvata i slovenaca, mozda sa nekim drugim zemljama de su kakva takva gostovanja moguca, ipak i levski cska, steaua, vardar, zeljeznicar, sarajevo i sl su zanimljiviji od kom-a, javora i sl...mozda....

Bez  sagledavanja problema sa nekih drugih aspekata, vazniji i ozbiljnijih,  sama liga gubi na smislenosti iz razloga koje je naveo i gogili, bez sumnje - to bi bio 'original falsifikata' u svakom pogledu.

a dzajic je najobicnije profitersko govedo, kojeg ne interesuje nista sem mogucnost punjenja sopstvenih dzepova, za to bi prodali i rodjenu majku, zemlju, i sa djavolom 'u kolo' se uvatili.

Ova tema se provlaci vec dosta dugo,ali definitivno jos uvek nije zrela situacija za zajednicku ligu.
Sigurno da bi bilo i pozitivnih i negativnih strana ove potencijalne lige.

Nas klub bi sigurno izvukao veliku materijalnu i medijsku korist iz svega jer trenutno nema publike na stadionu,sponzori takodje ne daju bilo kakav siguran izvor prihoda ,a sve se svodi na pusto prezivljavanje od prodaje igraca,sto se tice medija iluzorno bi bilo govoriti u kolikom smo zapecku zbog glodara u zadnjih godinu i vise[ali neka,nicija nije gorela do zore].E sad,ako se uzme u obzir ko je najpopularniji klub na ovim prostorima,ko ima najvise smeka za "takve" meceve i ko ima najverniju publiku jasno je predhono napisano.

Ipak kao sto Kiza rece nema gostovanja!?,nema tu rivala koji su veci od nas i sa kojima ti je cast i prestiz igrati,sve bi se svelo na meceve iz mrznje,ne kazem da derbi ili mec sa hrvacanima nema draz ali ipak mec sa ino ekipama je bar meni bez premca.Mislim da mi kao navijaci stoga ne bi puno napredovali jer trenutno nemamo konkurenciju u bilo kojem segmentu navijanja na ovim prostorima,daleko od toga da smo idealni i da nam sve na tribini stima.Uzimajuci jos i pedersko i licemerno ponasanje komsija i stalno neko kenjanje na nacionalnoj osnovi putem medija kao i njihovu zelju da te uvek izvacare u toku meca ,a posebno njihov nicim opravdan nadmeni pogled na sve ostale, svaki normalan covek citaj srbin popizdi  ...malo li je mana ...

Ali kada bi se tu ukljucili i klubovi iz grcke,bugarske i turske recimo ovo pitanje bi dobilo drugu dimenziju,tu s lazem sa Gogilijem 100%.Mozda izgleda utopijski ali moje misljenje je da istok treba da igra zasebnu ligu sampiona i da dve najbolje ekipe igraju polufinala sa dve najbolje ekipe sa zapada i tek tada se mozemo nadati nekom uspehu u evropi,kad kazem uspehu mislim na sve timove istocne evrope koji su namerno svedeni na marginu od strane bogatih zapadnjaka.Sigurno da i ovaj sistem ima mana i sigurno da je lepse ugostiti nemce ili zabare ali sta to vredi kad uvek ispadnes pre nego i pocne ono pravo i opet cekas narednu godinu i opet isto i dokad?Mislim po nas bi neke promene dobro dosle jer definitivno ne nalazimo resenje u evro takmicenjima, tu smo tek koliko da postojimo,a to za nas nije dovoljno.

Quote from: "KizaLion"Priznacu, njihova liga je za nijansu bolja od nase.

Mislis zbog toga jer kod njih igra INTER iz Zapresica?!  :lol:  :D
Ma, nisam ja za tu pricu...
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Nije to izlaz iz teskog stanja. Mi imamo jedan problem o kome se u javnosti malo govori, o kome se , koliko mi se cini, jos niko nije potrudio da da ozbiljniju analizu.
Naime, poslednjih godina nama provincija umire, veliki je broj novopridoslih u Beograd, a jos vise se ovde stapaju privredni i finansijski tokovi. I kao posledica se javlja da klubovi poput  Zeleznika, Obilica, OFK Beograda pocinju igrati gotovo prvorazrednu ulogu u ligi. I oni to postizu bez narocite sudijske pomoci, bez pritiska na ljude iz saveza - koncentracijom igrackog kvaliteta uspevaju dakle.
To je dobro za njih, ali je lose za fudbal. Jer kragujevacki Radnicki ne moze opstati u ligi, slicno je sa niskim, a ti klubovi bi imali prosek od preko deset hiljada gledalaca kuci. Nakon propasti privrednih giganata poput Zastave ili Ei Nis, ovi klubovi nikako da stanu na noge. Umesto toga - imamo timove bez navijaca, bez valjanog terena koji igraju sjajno, disciplinovano.
 hrvati su ljudi, al kasnije

PROTIV!

I protiv bilo kakvog povezivanja sa Bugarima, Rumunima, Grcima, Bosancima, Madjarima, Cesima, Austrijancima... ili jebenim Japancima  :D

Od sledece godine promenjen je sistem takmicenja u Kupu UEFA, posle par kola formiraju se grupe, bice vise utakmica i popravice se kvalitet... u medjuvremenu "nije lose" odmoriti se u Krusevcu  :bes mi ionako vec duze vreme ne mozemo da spojimo dobro odigrane 3/4 utakmice!

Ja sam protiv te lige-pa bila ona sa ili bez gostujucih navijaca! To za mene nije vazno. U sustini podrzavam Deliju iz Pariza!

Mrzim Hrvate i ne zelim da imamo ikakav posao sa njima!Ne zaboravite da je najveca uvreda u "njihovoj ruznoj" kad ti kazu Srbine sad tim otpadom tj. smecom od ljudi ne trebamo imati nista zajednicko! Htjeli su svoju drzavu-imaju je, htjeli su svoju ligu- imaju je, e sad kad im je klupski fudbal  u k...., neka sami rijesavaju svoje probleme! Boli me ona stvar za Rijekom, Osijekom, Varteksom, Interom, nekim Kamenjem i CiBALIJAMA!

Sta nas nisu prije par godina zvali u to jugoslavensko sranje kad je Croatia igrala u LS? Sad, kad se je Partizan kvalifikovao za najbolje evropsko klupsko takmicenje i kad ostali nasi klubovi kako-tako igraju, a oni ne, onda bi oni opet sa nama. I to uvijek kad njima zaskripi! E, evo vam ga...

I osim toga, Kizo, po cemu je njihova liga bolja? Ogledalo kvaliteta je Evropa, a u zadnje dvije godine oni sigurno nisu bili bolji od nas!

Mi imamo pametnijeg posla.Umjesto da Dzaja i onaj crno-bijeli mamlaz fantaziraju o sfrj-ligi, bilo bi im pametnije da razmisljaju kako bi se srpski fudbalski centri u Nisu, Kragujevcu, Krusevcu i Subotici poboljsali, pa da i ti klubovi budu novi "Sartidi", a ne neki Dvori i Komovi.

Hvala dragom Bogu da Uefa takva takmicenja brani!

NIKAD VISE ZAJEDNO!!!
:bes

Sa Hrvatima ne treba pricati, nego im samo metak u celo dati

Potpuno se slazem sa Delijom HH!
vezda je zivot, sve droge su sitnica!

Quote from: "delija_pariz"
u svakom sportu mozemo da im drzimo lekciju tako i u fudbalu. Oni su u mnogo vecem sranju nego mi, tako im i treba, to su i trazili, neka sad uzivaju.

Ah sva

Ja i sam neznam dal sam sa ili protic te lige. Ta Liga bi imala positivne i negativne strane. Positivne jesu, da bi bili Stadioni Puni i Clubovi bi dobili vise Para od Karata Navijaca. A negativno jeste da su Hrvati najveci Pederi. Neptreba sa njima nikakav poso uraditi. Ko ih jebe glupu.

Ja znam izlaz iz teskog stanja. Da se vrati liga kao pre 8-9 godina, sa 12 klubova. Po ugledu na hrvate. Da se smanji broj beogradskih klubova. Imamo previse bg klubova sto nije dobro. Zeleznik, Obilic... bi trebali da budu negde drugde u Srbiji, sto dalje. Ogranicio bih broj bg klubova na 4-5. Zvezda, Pfc, Ofka, Rad i Zemun. Mislim da je to dovoljan broj. Treba oziveti stare fudbalske centre, kao sto je spartak iz subotice, fk becej, iz Nisa jedan klub - Radnicki, Kragujevacki radnicki. Proleter iz Zrenjanina, eventualno 1-2 tima sa Kosova. Treba da bude takva decentralizacija, da moze svaki okrug-grad u srbiji da dovlaci nove talentovane klince, da ima jakog sponzora koji bi bio iz tog grada, trebala bi finansijska pomoc. Ovako bi stadioni bili puniji, razvile bi se (jos bolje) i druge navijacke grupe. Borac iz Cacka bi trebao da stane na svoje noge. Liga sa 12 klubova bi bila resenje.
Drugo, losije resenje je: Da se prva liga podeli u dve grupe: recimo ovako: zvezda u prvoj grupi sa zeleznikom i jos 5-6 timova, u drugoj grupi pfc sa radom, obilicem i jos 5-6 timova, pa  posle najboljih 4 igraju doigravanje. (naprimer)
mora biti veca konkurencija beograda sa ostalim gradovima u srbiji. lose je sto ima 8-10 timova. lose je sto glavni klubovi uvek gledaju da otmu najbolje igrace iz unutrasnjosti, tako da i takvi klubovi steknu neku paru ali propadaju rezultatski bez naj igraca.

Mada to mozda i znaju ovi lopovi iz fsj, pa imaju neke svoje druge planove i namere, oko prodaje igraca i ostalih sranja. fsj-hns

Posto je svima vise preko glave neke filozofije i demagogije,kratko i jasno...NE !
Razlog,zasto??? E zato!

Zasto bi igrali tu ligu???Postoji dobit,ali je gubitak mnogo veci!
Zar da se kao i u GY nerviramo sto nam kaznjavaju klub zbog "izgreda navijaca",da hrvati ne budu kaznjeni zbog svojih sranja,da nam oduzimaju bodove i slicno...Neka hvala...NE! :nene

Kiza je pre godinu dana drzao baner "Inicijativa za dobar fudbal" http://www.eutelnet.com/fudbal/ :)
Predlog o osnivanju Balkanske lige su mnogi podrzali, ali UEFA nije to dozvolila...i meni je bilo zao zbog toga...ali sad kad vidim kakve nebuloze hrvati izmisljaju...raduje me sto uefa ima takav stav!   :lol:

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Trebamo da igramo!!!!Pa zar postoji neko ko bi pre gledao Radnicki obrenovac od Dinama iz Zagreba???????!!!!!!!!!!!!!

Za... Ukratko, zbog kvaliteta fudbala i jace lige.. Jedno nevoljno za..

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

KRATKO I JASNO NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja jesam za stvaranje regionalne  lige sa Grcima - Turcima - Bugarima - Rumunima i Madjarima. NIkako zapadno od Drine i Dunava. Mislim da liga sa Steauom, Olimpijakosom, Panatenaikosom ,AEK-om, Levskim, Galatasarajem, Besiktasom pa cak i Vardarom bi bila dovoljno kvalitetna i atraktivna da bi se u proskeu privuklo 10-15. hiljada navijaca. U najmanju ruku to su timovi podjednake jacine i prvenstvo bi bilo zanimljivije 100 puta.

Digli bi region na veci nivo osnivanjem ove lige. Avio saobracaj, putovanja, gostovanja bi se umnozila. Ovako kurac bi isli u Zagreb na tekmu i korist bi imali samo uzak krug ljudi cak ni sami klubovi ne bi imali nikakvu korist od toga jer bi mere obezbedjenja zahtevale povecanje fin. troskova.

Liga bi bila na nivou Nemacke ili Francuske i to bi bilo sasvim OK za redovno ucesce u Ligi sampiona i Kupu UEFA bez kvalifikacija.