Nekako mi je mucno posle ovoga da pisem jer sam video neke grozne scene. Pre pocetka tekme sve je nagovestavalo da ce biti sve u redu, primetio sam manji broj zandarmerije ispred severa. Nije bilo nikakve frke niti problema. Cigani su polako ulazili u onaj levak, bilo je malo nervoze jer je sve naizgled islo sporo. Kod levka bilo je jedno 500 ljudi koji su cekali na red. Bilo je veoma malo guranja, nista ozbiljno. Komandir zandarmerije naredjuje jednom vodu da pojaca kordon ispred levka. Proslo je par minuta i tekma je vec bila pocela. Masa ljudi je bila napolju. Primeceno je manje guranje sa zandarima, i nakon toga zandari reaguju sasvim ishitreno, prvi koji su cekali u redu i oni koji su stajali pored zandarskih stitova dobijaju maximalno 4-5 puta pendrekom, i zatim toga bez ikakve potrebe 3 zandara sa puskom pocinju da pucaju. Prvo su se cula 2 a zatim jos jedan hitac. (ukupno je bilo 5 zandara sa puskom ali su pucala samo trojica). Odjednom jedan broj pocinje da bezi gore ka onom parkicu, a ostatak se malo pomerio juzno. Video sam klinca koji nema vise od 13-14 godina kako lezi na zemlji osamucen. Mislio sam da mu je glava razbijena ili nesto slicno pa krvari. Ali ne, dolaze dva pandura (kao neki oficiri) i dizu ga, jedva hoda, prosao je 2 metra pored mene. Sta sam video. Gumeni metak mu je otvorio lobanju. Ustvari panduri su pucali sa 3-4 metra razdaljine (Kuda ide ovaj brod ili ti EEEE Srbijo ??) i bukvalno levi deo face, mu je bio pukao. Koza mu se otvorila i krv je liptala na sve strane. Uzas. Nisam imao fotoaparat kod sebe da snimim da vidi ceo svet, vec sam je dao Budimiru da slikava. Posle sam usao na sever i u glavi mi je bilo jako zao tog decka koji nije nista ni kriv ni duzan nastradao. Kolateralna steta. Doslo mi je da pobijem sve zandare ovog sveta.

Sto se tice tekme. Upaljeno je na pocetku nekoliko dimova. Koreografiju i zastavu nam nisu dali da unesemo, kao ni grobarima. Zbog toga je koreografija propala, nadam se da ce biti sacuvana kroz 15 dana kada je u pioniru derbi basket sa grobarima. Navijanje na momente dobro, ali sam primetio malu napetost pa nije bilo vrhunca u navijanju. Fudbal je bio los, sa malo prilika.

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA!
I NAVIJAC JE COVEK, NE ZIVOTINJA!!!


Iskreno vas, Kiza

Prebaci ovo cudo tamo gde su slike namigivanje
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Ma neinteresuju me slike, besan sam. Kad bi ti video sliku na sta lici ovaj decak mozda bi povracao. Ja nemam sliku niti znam ko ima, oko mene je bilo malo ljudi, niko nije imao fotoaparat ili kameru, mozda je neko slikao telefonom. Ne znam. Jebote, sa 3 metra ti covek puca u glavu...
Ispricacu ti mozda nesto nebitno. Kad sam imao 15 godina, u mojoj ucionici (II Ekonomska skola) pukla je bomba. Bio sam jedan od 17 ranjenih (srecom nista ozbiljno). Video sam mnogo gore scene. Jednom liku se od siline eksplozije noga otvorila, video sam svu unutrasnjost. Jedan je ostao bez sake. Nebitno za ovu pricu, hteo sam da kazem da do ovakvih povreda dolazi jedino eksplozijom. Metak, bomba, geleri  isti kurac. Jednom sam u zivotu video jednu zenu u saobracajnoj nesreci da joj se noga otvorila, ali ju je udario auto i to je normalno od siline udarca. Dakle ne do ovakve povrede ne moze doci udarcem pendrekom, rukom, nogom, stanglom kako god...

Strasno :bes . A ja se bas nadao da je sve proslo bez policijske torture :( , barem sam takav utisak stekao gledajuci prenos. Jel snose oni odgovornost za primenu sile ? Jel ima neko ko njih kontrolise?!!

Vlada izdaje neka saopstenja protiv nasilja, rasizma... a panduri se izzivljavaju. Jebes vladu koja nema murije pod kontrolom ili ako ipak imaju kontrolu, ne znam kome je u interesu da stradaju neduzni ljudi, sta imaju od toga. Zar im navijaci predstavljaju neku pretnju ili su samo topovska hrana ovim hordama koji izgleda nemaju druga posla? Pa nisu to mitinzi pa da mora murija da stiti njihovu vlast...

Gde su novinari i fotoreporteri kad dolazi do takvih situacija? Jos uvek vlada cenzura po tom pitanju, da ne pominjem te nevladine organizacije za zastitu ljudskih prava itd.

Demokratija= utopija

http://kurir-info.co.yu/Arhiva/2004/oktobar/15/SP-02-15102004.shtml

Mislite da ce sada posle tekme prikazati sta je bilo sa deckom i reci ko je to ucinio?!Nema sanse,to ce ostati zataskano,a recice kako su se gurali navijaci sa murijom pre pocetka tekme...
Jebo vam pas mater pandursku,dabogda svi pocrkali jebem li vam familiju krvavu!!!
Uf,kako sam besan,cuo sam za vreme tekme da je decko nastradao,ali nisam znao detalje,a sad kad je Kiza rekao...Samo neka se pojave na sledecem derbiju na mari,pa ja cu da ih gadjam bakljom,mamu im jebem!!!!! :bes
Sto se navijanja tice,jedno od najslabijih u poslednjih par godina,neki kazu vreme,ali ja se ne slazem da je vreme opravdjanje,morali smo zvucati mnogo jace!Dosta dobro smo navijali u nastavku i tada smo nadglasali misheve,na kraju umalo da i ja uhvatim dres,ali nije se dalo... :D

Quote from: "Godra"Derbi je protekao onako kako se i uglavnom zavrsi. Partizan nikad, ali nikad nece moci da nam da gol, pa makar mi imali i 7 igraca na terenu. Sasvim OK navijanje, posebno u II poluvremenu. Sabani partizanski nisu dozovlili da derbi opravda svoje ime u navijackom smislu. Ali mi smo se potrudili. Malo baklji, dimova, dosta zapaljenih partizanskih salova, majica, duksera... Kad nam nude, sta cemo drugo...




http://www.delije-caffe.net/godra/PFC%20-%20CZ/

I na kraju - jedan je Marko Pantelic - http://www.delije-caffe.net/godra/PFC%20-%20CZ/Marko%20Pantelic.avi

Ostali ... nastavite...

Ja nisam bio na derbiju zbog nekih razloga, nebitno kojih, slusao sam prenos, dobro smo se culi u nekim trenucima ali zato se culo i groblje...
Sve mi ovo izgleda sumorno i tuzno bez dobre bakljade, koreografije i zastava... ali o ovome mozemo da pisemo do smrti i niko nas nece slusati, cak je i reporter rekao da derbi nije ono sto treba da bude sa 17000 ljudi... Mislim da je razlog male posete navodjenje u medijima da ce biti vanredno obezbedjenje i slicno jer ljude posle zenita boli dupe da dodju i popiju batine zbog glupe panduracije(mislim na ove sa istoka i zapada)...
Nego jer zna neko jer ova emisija svet plus veceras u 21h(valjda) uzivo ili je snimana par dana ranije, ako je ide uzivo treba obavestiti le***a da
spomene sta se desilo ispred i da zapocne o nasoj staroj temi...
@Kiza
samo zamisljam tog decka i mogu da zamislim kako ti je, voleo bih da se nadju njegovi roditelji nekako i da se napravi sa njima interview za sajt ili novine, sve jedno...
@Godra
jesi ti ovaj avi nazvao marko pantelic bezveze ili sa nekim razlogom, posto je na snimku neko cimanje sa pandurom...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Marko je pevao "Njega jebemo njega karamo..." Ne znam da li se vidi, ali je dosta uticalo na imenovanje fajla :D
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Quote"Igraci su pokazali veliku

Ja zaista ne kapiram ljude koji cute kao mule i gledaju kako ih zandari guraju i gaze?! Iskreno ocekivala sam da ce za ovaj derbi desiti isto sto se desilo i u Novom Sadu. Bilo bi mi draze da nisam usla na tribinu, nego da gledam kako nas tretiraju kao stoku koja treba da se uvede u obor.

Ne znam o kakvom "stvaranju stepena tolerancije" su pricali na onom sastanku glavonje uoci derbija ali sam primetila da nikakav kordon nije razdvajao "grobare" od "cigana", cak se murija nije ni mesala kada je u povratku sa tekme moglo da dodje do nekog incidenta. Znaci laz je da je zadatak murije danas bio da SPRECI incidente, zadatak murije je bio da IZAZOVE incidente. Po drugi put ceh placaju MALOLETNA DECA!  :bes  :bes  :bes

Zao mi je sto nisam bila na licu mesta da vidim tu svinju sto je pucala.

Pod hitno bi trebala da se napravi neka TV emisija i da se pozovu oseceni klinci. Mislim na onog klinca iz Vrsca i na ovog sa danasnjeg derbija. I da se pozovu glavonje koje "podrzavaju jebenu borbu protiv navodnog nasilja" da picketine pogledaju klincima u oci i objasne im ko je i zasto naredio upotrebu brutalne sile protov koga i zarad cega?!?

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ovo je prevrsilo svaku meru. Kamere na sve strane, kerova more, nema nicega na tribini, pucaju iz cista mira na decu, onuda se mrste sa onim puskama za suzavac, ove picke iz vlasti traze neku toleranciju, ne znam dokle bih mogao da nabrajam. Derbi mi je uvek bio poseban dan u godini, najbitnija utakmica. To nam je oduzeto, ko je danas bio sve mu je jasno. Ne znam da li se nesto moze promeniti, tj. da li ima vremena za to, ali vise se ne moze cekati. Meni se cini da smo KONACNO POBEDJENI. Za ovog malog nista se nece cuti ni znati, on je nebitan, jeli?


SMRT POLICIJI, SMRT DRZAVI!
ekali smo, cekali samo povoljan trenutak da u prvo najbljize srce usadimo uzas i divljenje

A jer moze meni neko nesto da objasni:
Zasto niko od nasih nije otisao da gostuje u ovoj emisiji na politici, sada ce ispasti da smo mi sve ono sto oni navode jer se nismo pojavili, zar nema ljudi koji bi mogli da gostuju u emisiji, mnogo mi je zao zbog toga, ovamo trazimo da se napravi emisija, a kad se napravi niko ne ode...
Bezveze...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Neso_cb, nama ne treba emisija koju vodi neobrazovana i nevaspitana dronfulja sa Pinka. "Svet plus" se bavi skandalima, ogavstinama, tracevima i nekulturom. Smatram da Delije ne mogu biti deo tog "sveta".
Pet minuta sam slusala sta pricaju i okrenula kanal, ne zanima me da slusam anti-navijacku kampanju.
Gledala sam i onu prvu emisiju kojoj je gostovao Sutanovac. Tamo su se pricale takve nebuloze da je to za plakanje. Slusam ponovo istu pricu kako od nas huligana ne mogu dolaziti na utakmicu porodicni ljudi sa maloletnom decom. Pa to jednostavno NIJE TACNO. To je notorna LAZ!
Dokaz za to su da nijedno dete nije povredjeno od strane tzv. "huligana", nego upravo onih koji upravo toj deci treba da omoguce bezbednost na stadionu!
Jos nesto Beograd je mali grad, u odnosu na New York, tako da holivudske price o nasilju na stadionima, ovde u Srbiji ne piju vodu!

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Stvarno sam sokiran ovom kizinom izjavom za ovog decaka :bes  :bes
Jos jednom su zandari pokazali kako sprecavaju incidente.
Ali posle utakmice desila se jos jedna zanimljiva stvar kada su momci 16-17 godina odlucili da sa severa odu na Slaviju preko juzne tribine :lol:
Ja sam otisao sa ortacima levao kroz onaj parkic, ti momci su se zaputili ka slaviji de prilaze glodarima njih 500 odprilike ispred tribine.
Sa njima ide par zandara i kada su se totalno priblizili glodari krecu da ih prvociraju i da ih jure,8 momaka je pobeglo,a jednog su uvatili i krenuli da ga lemaju.Zandari nisu reagovali odma nego su prvo cekali da vide dal ce druga grupa da se vrati i zapocne peglu,medjutim ovi su pobegli,i tek onda kad su videli da su otisli onda su regovali i izvukli decka iz rulje.
Imam par slika prikazacu ih cim mi ortak vrati usb kabl.

yung bbrs da nisi ti mozda neki grobar, svi tvoji postovi do sada su da smo dobili batine i tome slicno ....
he FBI is offering a $1,000,000 reward for information leading directly to the arrest of James J. Bulger.

Na ovakav dogadjaj niko ne bi trebalo da ostane ravnodusan. Mislim da je pravi trenutak da se i na delu pokrene izuzetno aktivna kampanja protiv represije nad navijacima. Mogu svi da stvaraju privide, da se javno bave "ozbiljnim" pitanjima huliganizma na tribinama, ali treba im dati do znanja da se problem nece resiti pruzanjem mogucnosti neizivljenim pripadnicima zandarmerije i policije da svoje frustracije resavaju na deci!!!
I stvarno, zar da nam emisija Svet plus formira okvire drustvenog ponasanja, pogotovo kada je u pitanju navijanje? Ne, ne...
Istina je da je nase drustvo u velikom delu na najnizim granama, ali je za to zasluzna u ogromnom obimu i drzavna intervencija. Svojim mesanjem u sport tj. u navijacka posla na dobrom su putu da uniste ne samo fudbal, vec i da svim ljubiteljima sporta uskrate uzivanje. I onda neko kaze da je vreme autoritarizma i represije proslo i da prolazimo kroz tranziciju ka demokratiji...Puste price.
Nadam se da postoji nacin da se stane na kraj ovome zlu koje je posebno usmereno na Zvezdu i na Delije. Sve mi lici na neku ozbiljnu i dugo pripremanu sistematsku zaveru mnogih faktora s ciljem da Zvezda posrne. Verujem u onu dobro poznatu recenicu: "Zvezda je uvek bila najjaca kada je bilo najteze" i nadam se da cemo svi zajedno to potvrditi po ko zna koji put.
Nadam se da ce mali biti dobro...
RED STAR IN MY HEART

Nisam grobar brate opusti se ;pljuga ja samo pisem o nekim sranjima koja se desavaju.Da sam grobar pricao bi drugacije

Kao sto vec rece neko,cudna je danas atmosfera bila u Humskoj 1.Osecala se tolika napetost da ja ne pamtim da je ikad tako bilo.Niko nije bio opusten,pogledi samo setali,krstili se ljudi kad su se malo bolje zapitali u kakvoj drzavi zivimo.Ja ono danas sto sam video od strane zandara,sto se tice njihovog ponosanja,ostace mi u glavi ceo zivot.Jednostavno da se zapitas da li ikad da povedes dete na tekmu.Nije problem tom detetu koje dodje ni guzva,ni karta,ni protivnicki navijaci...nego licno ona stoka koja bi trebala da ga zastiti od onog najcrnjeg koje bi se ne daj boze dogodilo na tekmi.
Mogu da pricam pricu o tom detetu koje je pogodjeno u glavu,mogu da pricam jer sam bio 5 metara od njega,i od ostalih kad je pocelo da se puca.Evo sve vreme razmisljam o tome,celo vece,i opet mi ne ide u glavu zasto ?? Dosao sam 10 min pre pocetka,kova me cekala tako da se nismo nesto preterano cimali,stali smo u red i cekamo da udjemo.Ono sto je usledilo treba da se prosledi medjunarodnom sudu! Plato je bio krcat i naravno navijaci se polako gurkaju da udju kako to obicno i biva.A onda je pocelo..."Aloooo stokoooo,mrs u red p***a vam materina...nemoj da vam jebemo mamicu svima do jednog...nemoj da bi se neko slucajno gurao(brate,otvorili 2 ulaza na Snezanu i 7000 patuljaka!,sto je logicno da do toga mora doci),dalje bre te ruke od ograde...ko pipne ogradu dobija od mene pendrek u glavu,kaze zandar pored mene Eek! uz to non-stop mahajuci nam oko glava(samo sam gledao kad ce da mi rascveta lobanju,ja se vec bio pomirio sa cinjenicom)...a onda odjednom pocese da biju sve redom na desnom ulazu,i odjednom "plavi" vadi kratez,ni 5 ni 6 i BAM klinca u glavu sa 3 metra! Eek! Narod nije mogao da veruje,krece svasta,neki uvatili pedalu odatle,neki se jos guraju,a neki kao ja ostadose zgranuti,ne shvatajuci jos sta se desilo.U tom trenutku sam pomislio,ajde sad ce se i oni malo uspaniciti,ne zna niko da li je decko ziv,a oni krenuse jos jace i bezobraznije.Pojacase redove oko ulaza,dodjose neke nove sivonje,dahcu pod onim vizirima,mrznja im bukvalno receno izbija iz ociju i mole boga da krene neki incident,pa da nam pokazu svo svoje umece.Udjoh unutra,tu oko mene svi pricaju o dogadjaju koji se desio napolju,ljudi se krste,tek nam je sada svima jasno sa kim imamo posla.Prolazi polako 5 min. tekme,stize nam informacija da je tunel u severu pun zandara i to dupli obruc,samo se ceka neko sranje,pa da krenu.Kao sto je neko vec pomenuo,ogradu nisi smeo da pipnes,samo sto te ne gadja pendrekom,a kamoli zabode sa njim.Sve vreme tekme atletskom stazom severa setalo se par zandara sa puskama na gotovs,koji su takodje cekali da dodje do necega,pa da nas zaprase sacmom odozdo.Jebote ljudi,gde mi zivimo...ma ne mogu vise ni da pisem o ovom.

Navijanje i igru na terenu ne bih komentarisao,dosta je vec receno.

Ja sam bio sa nekim ortacima uz onu ogradu koja pregradjuje sever, i stajali smo pri vrhu tribina. Na samom vrhu tribina na svakih tri cetiri metra stajao je po jedan ker. Nekoliko njih je imalo puske sa suzavcem sve vreme na gotovs. Kroz gornji prolaz kroz ogradu nisu dali nikome da prodje jer time ugrozava bezbednost???
Kada su se zaculi pucnji ja sam vec bio na tribini posli smo gore da vidimo o cemu se radi naravno odmah su digli stitove i podigli pendreke.
Inace povecao se i broj njihovih kamermana. Tacno na prelazu sever zapad na krovu iznad loze stajala su 2 kamermana koja su sve vreme snimala kop. Ali iz tog ugla ko zna sta su snimili jer je ugao cudan???
Posle zavrsetka tekme odmah su nas terali da izadjemo da ne remetimo javni red i mir???
btw slazem se sa lucky star da nismo trebali da ucestvujemo u onoj tabloidnoj emisiji koja nema nikakve dodirne tacke sa nama. I inace ls dronfulja nema veze sa pinkom.
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Da li je neko primetio da kada su nasi igraci prisli da pobacaju majce i dresove bio i jedan igrac partizana. Prvo sam mislio da tripujem ali sam onda provalio crne kopacke i crne carape i sorc. Gore nije imao nista. Jer video jos neko sto i ja???
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Quote from: "banne"Da li je neko primetio da kada su nasi igraci prisli da pobacaju majce i dresove bio i jedan igrac partizana. Prvo sam mislio da tripujem ali sam onda provalio crne kopacke i crne carape i sorc. Gore nije imao nista. Jer video jos neko sto i ja???

:rofl

?? ?? ?? ??? ???????????. ? ????? ?? ??????? ???????? ??????? ?? ??????? ????? ? ???? ???? ????? ????? ?? ?????. ????? ???? ???? ?? ???? ??? ?? ???? ?? ??????? ??????. ??????? ??????? ?? ??????? ?? ???? ?????? ? ????? ? ???????????. ?? ?? ?? ???????? ?? ???? ?? ????... :batine