u redu je da raspravljate ali ajde malo spustite ton..
budimire budi dzentlmen pa se prvi povuci...
kizo,porediti kk i fk je smesno,budi realan i uzmi u obzir stanje za vreme stare uprave kk i sada(ako nista drugo sve je transparentnije i modernije),dok fk funkcionise kao zemljoradnicka zadruga iz 1953
a vas dame molim da se i ponasate kao dame
 na nebu tom na koje idem ja sija moja zvezda crvena.....

"Politika" bi bila sledeca:
-VOLETI ZVEZDU BEZKOMPROMISNO
-sto pre zaboraviti PSV
-pomoci mladim momcima koji su na terenu da pobedjuju ponovo
-DOLAZITI NA UTAKMICE
-nadati se boljim danima u klubu
Ako sam nesto izostavio 'ebiga...

Pa i 100 gajbi piva da popijem ne bih bio u stanju duze od dva minuta da pricam o politici kluba, drzave, poljoprivredne zadruge...

Naucila me drzava da vise ne obracam paznju ko je ko i ko je sta (ima izuzetaka naravno), ali ono sto sam naveo gore ostaje. Pa nama obicnim "smrtnicima" kada bi dali da biramo kako da funkcionise klub napravili bi pokolj medjusobno. Jer pobogu pa svi smo mi za sve sposobni i sve znamo, sto ne bi znali i o organizaciji fudbalskog kluba.
 Uhhhhh da ne   s e r e m   vise ajd zdravo.

@Lucky Star

Ti me ocigledno nisi razumela, a ni ja tebe... Sve to sto je Kiza rekao, pa nisam ja nista suprotno od toga pricao, to je sve prica koja povlaci jedna drugu... I o toj slozi na severu o kojoj pricas, pa to je prava prica, zato sam te i pitao koji su to ljudi ovde koji rade protiv severa, protiv Zvezde jer sam imao utisak da ih znas i da mozes da ih imenujes, pa je li, zajedno da ih eliminisemo...
I gde sam ja to rekao da ja ne pripadam ovom narodu  i samim tim delim sudbinu istog... Naravno da ni meni nije sjajno i da grcam u nemastini za razliku od moje generacije po Evropi, Americi, ne znam gde vec...
A i o kojoj vlasti i politici sam ja pricao pa me dovodis na tu temu??!! Znamo i ti i ja zasto i zbog koga je donet zakon o huliganstvu na sportskim terenima, a zasto nije donet zakon o sportu... I znamo mnogo toga o politicarima koji su obecavali, zato ih prezirem sve do jednog i ne zelim da ih gledam u Zvezdi, pa makar i kao posmatrace na velikim utakmicama... Obecali su oni mnogo toga ovom narodu, mnogo vise od jebenih zakona, ovaj narod jedva prezivljava... Ali to ne znaci da ja ne smem ako vec nesto ne mogu da promenim na tom planu, ko sto rece Kiza mi smo takvi, posebno politicari, laz, kormpcija, prevare, kradje, da i dalje bude neciji vojnik bez zelje da promenim nesto na bolje....
Spominjes Vrsac, odnos zandarmerije prema nama, pa ja da mogu  i da imam neku vlast, sve pandure koji su bili na zadatku te veceri bih otpustio, i malo je to, jer jos uvek ne mogu da sperem tudju i svoju krv sa stvari koje sam te veceri nosio...
E sad ovo je demokratija i svako ima pravo da kaze sta zeli i sta misli, ucinilo mi se da zelis da sva druga razmisljanja nazoves izdajnickim a da je samo tvoje ono pravo i eksluzivno, zato sam i reagovao sa tim pitanjima i hvala ti sto si mi pojasnila.... Ocigledno se nismo do kraja razumeli, ali ne sumnjam ja da cemo i ja i ti i svi oni koji iskreno vole Zvezdu biti vec sledeci vikend u Golubovcima, ne previse zainteresovani za prozivanje Dzaje ili uprave, ali krajnje je vreme da ne budemo bas toliko zaslepljeni ljubavlju prema klubu vec da uticemo na neke promene, korak po korak, po malo, mozda ce to biti neprimetno ali tiha voda breg roni.... I naravno svi zajedno kao i do sada...
p.s. drago mi je da je tema najzad dobila normalan epilog i da je receno puno pametnih stvari na poslednje dve strane kao i da se u sustini slazemo i da imamo neki zajednicki stav o ovoj temi... Promene da, naravno svuda oko nas i prvo u drzavi i sistemu da bi posle profunkcionisao i sport i Zvezda i mi sa njom, ali ne smemo da budemo nemi posmatraci da se pomirimo sa sudbinom... Zasto sve ide sporije od ocekivanog, milion je pitanja i milion odgovora i milion tema, ali nadam se da je ovoj ipak dosao kraj... Do neke druge prilike!!!
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "


Posto je tema topica 'Ko je kriv za debakl', ja bih da dam svoje vidjenje stvari-Ko je kriv:
1. Krivi su Amishi. Nazovite me rasistom, ali te stetocine su upropastile sve zivo u ovoj drzavi.
2.Krive su ozonske rupe.
3.Kriv je neuskladjen horoskop pinka i bk televizije, narocito za skorpije i lavove.
4.Kriv je upravni odbor drustva za zastitu i ocuvanje baskijskog izvornog jezika i pravopisa.     Ta djubrad upropasti zvezdu.
5.Kriv je Nikola Seceroski, Era Ojdanic, i citava prva postava 'Slatkog Greha' kao i nekolicina ucesnika takmicenja 'Idol', narocito onaj sto je pevao 'Malena'.

Ko nije kriv: DRAGAN DZAJIC, I LJUDI OKO NJEGA.
zbeglica sa oaza foruma

Quote from: "Boba"Ko nije kriv: DRAGAN DZAJIC, I LJUDI OKO NJEGA.

Pred mec sa Zemunom imao sam priliku da uvidim kakav sam karakter. Ideja o nekoj vrsti tihog bojkota na koji nigde nisam pozivao, ni na jednom forumu, da me ne bi bilo ko optuzivao za pozivanje na raskol i slicno motala mi se u glavi. Resio sam da necu da idem na Sever ali me je jako zanimalo da li ce nakon svega onoga biti ikakve prozivke upucene Dzajki. Otisao sam na Zapad sa jos dva ortaka, poneo kamericu da barem snimim neku fotku za sajt i gledao Sever. Nisam mogao da izdrzim da bojkotujem Zvezdu i sedim kod kuce.. Ovo pisem zbog Bobinog potpisa i poziva na bojkot. Iako nije bilo nekog narocitog poziva na bojkot, osim kopa na Severu Marakane, nije bilo puno ljudi. Na istoku jedva nekih dvestotinak i onako, Zapad "kao i uvek". Cinilo mi se, da i pored atraktivnog protivnika, ima jako malo ljudi s obzirom na vreme, termin i ostalo.. Sisao sam da vidim toalete na Zapadu i slusao zajedljive komentare ljudi koji su ulazili i spominjanje imena Dzajkinog.. Mislim da je vecina navijaca za to da Dzajka ode, samo ostaje da se vidi koji nacin ce odabrati. Sto pre ode to ce klub pre stati na zdrave noge. Neko je na delije.net-u pisao o omladinskoj skoli i kako se to radi u Ajaxu. Mislim da treba traziti takva resenja, okrenuti se drugim regionima za mlade i perspektivne igrace, pre svega mislim na Afriku i Juznu Ameriku. U tome bi se Dzajka tesko snasla a ne vidim da se kod nas radjaju novi Piksiji, Robiji ili Deje... :( U trci za Maricem, osvedocenim Zvezdasem, kao i Milanom Jovanovicem godinu dana ranije, Dzajka nije imala sta da trazi... :(

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!


Quote from: "Kirfman"

"Politika" bi bila sledeca:

-VOLETI ZVEZDU BEZKOMPROMISNO
-sto pre zaboraviti PSV
-pomoci mladim momcima koji su na terenu da pobedjuju ponovo
-DOLAZITI NA UTAKMICE
-nadati se boljim danima u klubu
Ako sam nesto izostavio 'ebiga...


Nisi nista izostavio. To je to.

Citao sam ove izbrisane i ne izbrisane postove i htio bih da postavim jedno iskreno pitanje, bez ikakve namjere za prepucavanje, onima koji brane Dzajku; Da li ste ikada pital Dzajku koga vidi poslije sebe i za koliko godina?
Svaki vodja bi morao da "radja vodju ili vodje". Da li Dzajka ima odgovor na ovakvo pitanje?
Ako nema onda bi najbolje bilo bilo koga samo ne njega na celu Zvezde.
poz
Dacha

ps. bez ikakvih psovki i provokacija na ovo, molim.
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Quote from: "Dacha od Bosne"Citao sam ove izbrisane i ne izbrisane postove i htio bih da postavim jedno iskreno pitanje, bez ikakve namjere za prepucavanje, onima koji brane Dzajku; Da li ste ikada pital Dzajku koga vidi poslije sebe i za koliko godina?
Svaki vodja bi morao da "radja vodju ili vodje". Da li Dzajka ima odgovor na ovakvo pitanje?
Ako nema onda bi najbolje bilo bilo koga samo ne njega na celu Zvezde.
poz
Dacha

ps. bez ikakvih psovki i provokacija na ovo, molim.

Ako ti nadjes jednog pozitivnog lika koji bi odmah mogao da digne klub na noge (mada nije pao) reci, predlozi. Zar da Dzaja razmislja o svom nasledniku, to bi bilo kao kad bih ja na svoje mesto direktora (bez pitanja upravnog odbora) postavio svog ortaka sa fudbala... A ko igra utakmice?Dzaja i uprava, ili mozda igraci?
Koji je nivo nase lige, kupis dobre igrace i kad opet nesrecnim razlogom puknemo u Evropi, oni ce svi puni poleta i zelje istrcati na megdan "vrhunskoj"  ekipi Zabrezja, plus klub ce i dalje da im daje lovu koju su potpisali kao da su osvojili LS.
Nemoze tako
Mora da se dovede liga u red (po stoti put),
Tereni da budu tereni a ne da se samo tako zovu
Neka neko nabroji koliko ima livada na kojima igraju prvoligasi, kakve su im tribine, ma ako si zasrafio neku stolicu i iscrtao linije to i dalje nije dovoljno.
Mogli bi da podignu nivo sa prenosom utakmice, kao u Engleskoj kada igraca snimaju iz 14 uglova i gledalac ima osecaj da mu dise za vrat, prosto onda nesmes da pravis gluposti na terenu jer nista nemoze da se sakrije..
Kopirajmo bre ljudi, u tome smo sigurno dobri...  ;pljuga

Quote from: "Kirfman"
Quote from: "Dacha od Bosne"Citao sam ove izbrisane i ne izbrisane postove i htio bih da postavim jedno iskreno pitanje, bez ikakve namjere za prepucavanje, onima koji brane Dzajku; Da li ste ikada pital Dzajku koga vidi poslije sebe i za koliko godina?
Svaki vodja bi morao da "radja vodju ili vodje". Da li Dzajka ima odgovor na ovakvo pitanje?
Ako nema onda bi najbolje bilo bilo koga samo ne njega na celu Zvezde.
poz
Dacha

ps. bez ikakvih psovki i provokacija na ovo, molim.

Ako ti nadjes jednog pozitivnog lika koji bi odmah mogao da digne klub na noge (mada nije pao) reci, predlozi. Zar da Dzaja razmislja o svom nasledniku, to bi bilo kao kad bih ja na svoje mesto direktora (bez pitanja upravnog odbora) postavio svog ortaka sa fudbala... A ko igra utakmice?Dzaja i uprava, ili mozda igraci?
Koji je nivo nase lige, kupis dobre igrace i kad opet nesrecnim razlogom puknemo u Evropi, oni ce svi puni poleta i zelje istrcati na megdan "vrhunskoj"  ekipi Zabrezja, plus klub ce i dalje da im daje lovu koju su potpisali kao da su osvojili LS.
Nemoze tako
Mora da se dovede liga u red (po stoti put),
Tereni da budu tereni a ne da se samo tako zovu
Neka neko nabroji koliko ima livada na kojima igraju prvoligasi, kakve su im tribine, ma ako si zasrafio neku stolicu i iscrtao linije to i dalje nije dovoljno.
Mogli bi da podignu nivo sa prenosom utakmice, kao u Engleskoj kada igraca snimaju iz 14 uglova i gledalac ima osecaj da mu dise za vrat, prosto onda nesmes da pravis gluposti na terenu jer nista nemoze da se sakrije..
Kopirajmo bre ljudi, u tome smo sigurno dobri...  ;pljuga

1. Logicno je da neko ko voli klub u kome radi razmislja o svom zamjeniku koji ce nastaviti zapocetu viziju. OK, upravni odbor treba verifikovati to ali bi bilo pozeljno predloziti nekoga. Pa zar ne bi za firmu bilo dobro, da ti kao direktor iste
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

??? ?? ?????? ?????? ????,???? ?? ???????? ????????? ???,? ??? ???? (?????? ????)-???? ?? ??? ???????+????????? ????????? ????????????? ?????? ????? ????????? ????? ????. ??????? ??? ???????? ???????...?? ?? ????? ?????? ?????????.
????? ???? ?? ?? ??????? ?? ??? ??? ?? ?????? ???????? ???? ?? ?????? ?? ???? ??????? ? ???????? ?? ?????????...?? ???? ??? ???????? ????? ??? ??? ??????? ???? ????? ????,?? ????????? ?? ?????????.

?? 1:
?????? ?????? ?? ????? ????? ??????...?????? ??????? ?????? ????????(???? ???????? ?? ????? ??? ???) ? ??? ?? ????...??? ???? ?????? ????? ?????? ?????????? ???????? 2-3 ?? ?????????,???-???!
?? 2:
?? ????? ?? ????????? ?? ???????? ???? ?????? ?????? ?? ??????,??? ?????? ?? ???????...???? ????? ??????? ?? ???? ????? ?????? ?? ????? ?? ???? ?? ???????? ??? ????? ??? ????????? ?? (??????) ??????? ???? ?? ???? ??????????...??? ??????? ?? ?? ???:??? ?? ??????????.

Ajde malo da analiziramo okolnosti pod kojima je nas klub prezivljavao poslednju deceniju.


U sezonu 1992/93 ulazimo bez 21 igraca. Udarne pesnice tadasnjeg rezima sede u Titinom klubu. Pare se bukvalno otimaju iz Zvezde i koriste za predizborne kampanje, ispacivanje plata radnicima koji nista ne rade i ostale aktivnosti najpoznatijeg zatvorenika na svetu i njegove mafije. Tih par sezona, nasi fudbaleri nisu imali rezervne kopacke, trenirali su sa dve lopte, hranili se kobasicama-kurtonkama (ko je bio u vojsci zna sta je to). Na drugoj strani, komsije grade "zemunelo", a nas prvi tim nema sta da jede. Na tribini - vakuum. Gotovo cela prva ekipa otisla na ratiste, nove snage jos nisu stasale, hvala Bogu pa je bilo ljudi koji su uspeli da premoste taj uzasan period i da omoguce da sever bude ono sto danas jeste. Evrope nema, igramo sa nekim OFK Kikindama, Badnjevcima i slicnim...
Dolazi prvi izlazak u Evropu, igramo protiv Ksamksa u Beogradu na moj 21. rodjendan, dok kolona traktora iz RSK prolazi na 100 m od stadiona. Jel su to normalne okolnosti? Ja licno ne bih osecao nikakvo zadovoljstvo da je Zvezda te noci dobila i sa 10:0.
Nakon toga, pojavljuje se svojevrstan fudbalski fenomen zvani FK "Obilic". Verujem da se mnogi secaju kada nasi igraci na Vracaru nisu smeli da odu u svlacionicu u poluvremenu, secate se i bratske saradnje Partizana i Obilica po sistemu "mi vama kup, vi nama prvenstvo", secate se pretnji hirurskim zahvatima heklerom i svih ostalih stanja. Secate se da je Dzajic tada hteo da napusti klub. Pa zasto tada niko nije rekao: Dzajo odlazi, pusti fotelju drugima, eto u JUL-u ima mnogo "sposobnih menadzera" , "uspesnih privrednika" i "uglednih biznismena" koji ce da vode klub bolje od tebe. Verovatno bi nam procvetale ruze sa njima. I to crvene. Secate se Radmila, secate se Tomice, secate se od cijih transfera su pare otisle direktno u njihove dzepove. Niko od njih nije doneo nikakvu korist Zvezdi, oni su bili tu da kontrolisu pare i da ih otimaju. Secate se kako smo bili ponosni sto nas klub nema u UO nijednog pripadnika rezima. Secate se Torpeda. Secate se napisa onog hohstaplera Bobija Jankovica o zvezdinim navijacima - "izdajnicima i teroristima".
To su neke stvari koje mi, obicni smrtnici znamo, a ne mogu ni da zamilslim, niti zelim da znam, sta se jos sve desavalo a da o tome nemamo pojma. Sobzirom sta se sve desavalo, pravo je cudo da je klub opstao.
I onda dodje taj 5.10.2000. i sta se promenilo - NISTA!
Nemamo zakon o sportu (vazno je imamo zakon o navijacima), rezim i dalje moze da tura ruke u dzepove klubovima koju su "drustvena svojina" tj. svaciji i niciji, imamo coveka koji je u isto vreme vlasnik dva prvoligaska kluba, najveceg lanca kladionica i predsednik zajednice prvoligasa. Od 16 prvoligasa, 17 je iz Beograda. Na lionu moze cigla da padne golmanu na glavu, ako neko malo jace zapne u onu zgradu (izvini Kizo :D ). Nakon sto smo bili placenici, teroristi i izdajnici, pa zatim heroji 5-og oktobra, sad smo opet postali drzavni neprijatelj br.1.

Slazem se da je klub posrnuo i da rukovodstvo snosi ogroman deo krivice, ali ne mogu se stvari posmatrati crno-belo (daleko bilo), i tek tako reci: ti si kriv, ti si lopov, ti si placenik. Navijacu su ti koji treba da bodre klub, a ne da se bave kadrovskim pitanjima. Ako navijaci postavljaju i smenjuju upravu, onda bi trebalo i da dovode i otpustaju trenere i da vrse selekciju igraca, upravljaju mladjim kategorijama. Pa setite se one cuvene price kako su Muslina 2001. oterali navijaci, pa se posle izvesnog vremena "proculo" ko su bili "menadzeri" nekih igraca, izmedju ostalih, i onog seljaka koji je bio u kofliktu sa Muslinom. Elem, kad se vec vracate u proslost, ne vracajte se samo na "zlatne" 80-te i pocetak devedesetih, nego se malo podsetite sta je FKCZ prezivela u poslednjih 10-12 godina.

??? ?????? ?? ?? ?????? ???????,?????? ?? ?????? ? ???? ? ???? ?? '45 ?? '60-??? ? ??? ???????? ? ????? ???? ??? ? ? ????-????? ????????? (????? ?? ????????? ???????),?? ?? ????? ???? ??????? ????? ??? ????????? ??????.
??? ?? ??????? ????? ? ???????????? ????????? (??? ???????????) ???? 5 ?????? ?????? ? ??? ????? ????(??? ?????? ??????? ???? ? ????),???????? ????????? ?? ?????? (??? ?? ?????) ????? ?? ???? ? ?????????...?? ?? ???? ???? ???????...??? ????????-??? ?? ??????? ???-???????? ?????????? ???????? ???? ?? ??????? ?????? ?? ???? ???? "??????? ??????"...

??????????? ????? ???????? ?? ????? ??? 5-10. ?????? ?? ?? ?????? ???? ???????. ????? ? ??????????? ???????? ???????? ? ?? ???  ???????? ?????? ??????. ?? ?? ?????? ????.

???????!

Ma nema svadje brate, diskutujemo na zadatu temu, zato i postoji forum.
Ne znam za period od '45 do '60, ipak nisam toliko mator :) , tako da zaista ne bih mogao da pricam o tome. Verovatno je tako bilo, ali to su bila neka druga vremena, kad grobari kazu da su 1966. igrali u finalu KES-a, ja im obicno odgovorim da je to bilo "loptanje", a da se 1991. godine igrao profesionalni fudbal. To su bila neka druga vremena, igralo se iz entuzijazma, retko ko je odlazio u inostranstvo, sirotinja gledala fudbal, sirotinja igrala fudbal.
A sto se tice kobasica (ja o kobasicama, ko Bogoljub o salati), Zvezda se oduvek macehinski ponasala prema svojoj deci, gomila ekstra talentovanih klinaca je ostalo na ulici, bez skole i bez karijere, zato sto su "zemljaci" dovodili svoje pulene. No, to je prica koja je starija i od mene i od tebe, a i nije tema ovog topica.
Ne branim ja upravu, ni Dzajica, niti bilo koga. Cinjenica je da su duboko pustili korenje i da jos uvek "igraju na oblacima slave", ali ja pokusavam da sagledam sve sto se desavalo i desava u i oko Zvezde.  Ti kazes-KATASTROFA. Jeste katastrofa kada uzmes almanah sa rezultatima i uporedis gde smo bili nekad a gde smo sad. I ja se secam Benfike i 3 gola Rajka Janjanina, i furioznog prvog poluvremena protiv Reala, i milanske magle... I ja bih rekao KATASTROFA da je proteklih 15 godina ova drzava bila sredjena, da je sve funkcionisalo normalno, da smo bili bogato drustvo, da nismo imali ratove, sveopstu pljacku i otimacinu. Ovo pisem jer ljudi uglavnom tvrde da se Dzajini uspesi zavrsavaju tokijskom epizodom i da od tada on sistematski unistava zvezdu (svesno ili nesvesno). Ja ne mislim tako.
I jos jedna stvar. O tome sam pisao i pre mnogo vremena, na jednom od bezbrojnih topica o Dzaji, privatizaciji i slicnim pitanjima.
Budite sigurni, kada i ako bude doslo do privatizacije FKCZ ili stvaranja nekog deonicarkog drustva, jedan od prvih ljudi koji ce se ukljucitiu tu trku bice Zarko Zecevic. Dajem kvotu 1.05 da bi u tom slucaju Zeka dobio i to 1-1, 7+.

???? ????????,? ?????? ?? ????? namigivanje .??? ?? ?????? '45-'60 ??? ?????? ?? ??? ???????? ???? ???? ?? (??? ? ????? ?????)??????? ??????? ?? ???????? ?????? ?? ???? ???????(???? ???? ???? ?????? namigivanje ).?? ?????,?????? ???. ???? ??? ?? ?? ????? ???? ?? ???????? ?.????????? ? ?????? ? ???? ???. ?????????...? ???-??????? ???? ????? ???? ????...???? ?? ?? ??????? ???????.??? ???? ?? ??????...????????????? ?? ?? ????? ?????? ?? ?? ???? ?? ?????? ???????? ?? ?????????????? ?? (??? ????) ????????,???????...? ??????(???? ????? namigivanje )...??. ?? ??????? ??????? ?? ?? "?????" :rofl ,?? ?????? ?????...
???? ????...????? ?? ?? ?? ?? ?????? ????????? :D

??:
??????? ????? ??? ????? ????? ?? ?? ??????? ?? ????? "????????" ?? ??????????? ??????...

Ne znam za vas, ali za mene je i Ksamaks bio velika sramota, posebno jer je Zvezda imala dobar tim - Kovacevic, Zivkovic, Rambo, Stefanovic, Stoiljkovic, Miloje (jos je bio onda i dobar golman). Mada je ta generacija dozvolila jos jednu blamazu, a to je poraz od partizana posle 18 godina nepobedivosti na Marakani. Ali dobro je sto se opet krenulo ka punoletstvu :ruke

I ne slazem se da je zadatak navijaca da iskljucivo se bave navijanjem. Onda to ide u prilog neupucenima da misle da su navijaci stoka bez mozga (kako nas mnogi opisuju). A i cinjenica je da mi imamo nekoliko predstavnika u UO, kao i kod KK. Znaci, navijaci treba i drugim stvarima da se bave, a ne samo koreografijama i pevanjem. E sad, kod nas se taj glas bas nesto i ne cuje, dok u Spaniji taj glas obara cak i predsednika.

Inace, za mene tragedija u Holandiji i nije neka prevelika tragedija kad imas u vidu s cime raspolazes i ides na utakmicu. Da su ostali Vidic i Mladenovic bila bi druga pesma. Ovako, smatram samo da Dzajic nije smeo da ih proda, ali on ionako nije ni hteo u LS (njegova izjava dan pred utakmicu sa PSV - "Nije tako los ni Kup UEFA"). E to je mozda tragicno... :(
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Ipak svi mi znamo sta treba za mir u kuci. OPASNO VELIKA LOVA.
Stranci nesmeju da ulazu u nasoj zemlji da nebi bili izjebani, domacih nema, barem ne onih koji smeju otvoreno da kazu odakle im pare  :zatvor . A ako i ima takvih onda ih fudbal ne interesuje. Da li znate koliki je Zvezdin budzet za godinu dana, minimum 6 mil evra. Ako im i ostane nesto od transfera mozda stede jer ko zna da li ce da prodaju nekog sledece sezone... Kada nema para sve nervira, sve zulja.
LJUDI SAMO PARE TREBAJU, TAD NE SMETA NI DA  NEKO RIBARSKO GAZDINSTVO VODI KLUB AKO TE PARE POSTIZU REZULTATE.
Celzi je dobar primer, samo nama treba manje . . .  :keez

Zanimljiva civilizovana rasprava.
Evo ponesto iz mog ugla....Sima je izneo niz istinitih stvari o situaciji u klubu tokom sredine devedesetih i moram priznati da se za neke stvari tada ucinjene Dzajicu mora skinuti kapa-ali njemu se kapa mora skinuti za mnogo toga, nije u tome vic..
Ukratko, situacija u klubu tesko se odvaja od ukupne u sportu i sire-u drzavi.Ponekad pomislim da je nemoguce bilo kom smrtniku da ucini bilo sta sa Zvezdom u ovim uslovima, ali ja i tada krivim Dzaju! Zasto? Jednostavno zato sto laze.... Iz godine u godinu, neumorno, nemastovito, providno..-laze! Ako je stvarno istina da gura Sizifov kamen uz brdo, zasto tu muku ne prepusti drugom? To je kljucno pitanje...jer izgleda da nije taj kamicak jedino sto se vrti u toj prici...
Cinjenice su sledece: ni Zvezda ni bilo koji nas fk vise nisu preduzeca ciji su ciljevi sportske prirode..(ovo ce neko da prosiri i na sve klubove sveta ali nije bas tako prosto). Jednostavno Zvezda je ergela za uzgoj i izvoz fudbalera...Samo tome sluzi, a sta usput rezultatski postigne tim bolje,a ako ne postigne-nikom nista...Ogromna vecina ljudi je to odavno shvatila i zato bojkot odavno traje...samo sto to oni sa stadiona jos ne kapiraju.
Da ne duzim evo mog predloga za revitalizaciju naseg fudbala u par tacaka:

1. donosenje zakona o sportu u kome ce se jedna od glavnih stavki odnositi na ULTIMATIVNU ZABRANU PRENOSA I IZVESTAJA SA SVIH STRANIH UTAKMICA U PERIODU OD PETKA UVECE DO PONEDELJKA UJUTRO. (sad je vecina vas umrla od smeha, ali ti prenosi su mozda glavni razlog propadanja naseg fudbala).
2. formiranje profesionalne lige i saveza i proterivanje iz fudbala celnih ljudi fsscg, Crvene zvezde i partizana (da, da i Dzajica uz zahvalnicu naravno).
3.profesinalna liga bi se sastojala od maximalno 14 klubova i po definiciji bi se u njoj od pocetka nasli klubovi iz gradskih centara(nis, kg, ns,su..)Broj klubova iz bg bio bi ogranicen.
4.resenje statusa klubova. To  potpada pod zakon, a ja sam za razliku od mnogih ubedjen da Zvezda i partizan nikada ne smeju biti vecinski privatizovani, i smatram da je tu najbolji model iz Spanije-real, barsa..ostali klubovi neka idu u privatne ruke vecinski ako je moguce i porebno.

Eto to bi bilo...nekoliko ideja, imam ih i jos  po koju ali vecina nece ni ovo procitati..pa sto da mucim tastaturu...
zbeglica sa oaza foruma