Kazu da su ljudi koji odu iz Srbije, nostalgicni?  Izmedju ostalog nostalgija postoji za sve sto se voli. Ja sam bio nostalgican uvek sto se tice Zvezde, setio sam se da sam bio nostalgican i to zesce dok sam bio u Beogradu.
Nostalgican u smislu boljeg rezultata, bolje atmosfere, vise baklji, lepsix koreografija... Ziveo sam za to da se probudim kad su u toku evropski kupovi, da kupim novine da vidim raspored i onda da mastam sledeceg protivnika. Voleo sam treninge jer mi je to bilo kao osvezenje pred pravu stvar, izazov za mastu. Gledao sam Piksija na treningu jedno od 60-70 puta manje vise nekako u povratku vidjao konstantno pokojnog Mancea kod restorana-kafane stadion i gledao sam ga i kao igraca i kao rivala i u sebi pricao : ma popusices mance i ti i tvoji grobari. Dete sam bio pa sam tako imao materijal za skolu da jebem grobare, da Zvezda bude bolji klub.
Partizan sam gledao iz fudbalskix razloga i zato sto me nije zanimalo ispred skole nista drugo sem fudbala. Gledao sam ga toliko da sam bio na derbiju sa xajdukom, sneg do kolena nema ni 2.000 ljudi na Titovom stadionu. Video sam istog Mancea jedini put u zivotu ikada uzivo da je neko dao glavom go sa 16 metara. Video sam posle na kaseti utakmicu mesanog tima botafogo-flamengo protiv Xoveda i taj neki cuveni kocis na kornu daje glavom go sa 20-21 metar (8-4) za madjare u sred rio de zeneira, marakana 200 xiljada, prijateljska. Kazem gledao sam Piksija na treningu a on tada mlad, duga kosa, lopta se lepi za noge, glavu, rame, kolena, druge igrace. Finesa do finese, on ljudi vodi loptu kao labud, deluje pederasto ali nema najkompletniji igrac svix vremena koga sam ja ikada igde uzivo gledao. Zatim derbi na jna, korna prvo, pa dva puta do bore cvetkovica i 3-1 za Zvezdu jak partizan kao zemlja ali Zvezda zemljotres. Piksi sam zavrsava sve. Onda neka kup utakmica mrkela centar sa polovine terena sa zapada i Piksi xvata loptu na 30-35, prva i parabola. Danas vijeri, oven, zidane, davids i anri na treningu iz xiljadau puta ne bi znali sta da ponove. A eto neznalice se pale, ne znaju za bolje.
Onda idem na belodedica kojeg sam isto na treningu video da xvata volej dodouse iz korne i stativa, go se treso pet minuta. Secam se isto revijalne utakmice zvezda -steaua 4-1 doktor Belodedic prelazi kod nas. I eto tako secam se nekix stvari a pokusacu nesto drugo da vam kazem.

Zadnjix iks nedelja godina gledam ramba Petkovica zadnji put nesto u studiu sa nekim budzom koji je vlasnik korintijansa itd. Inace ko televizja dobijam sve arxivski i aktuelno sa datumima a neke stvari imam i ja, sve strogo familijarno, tresemo se od sporta i Zvezde uglavnom. Rambo ix jadnike uci u Brazilu, sta je stajanje na loptu, pregled igre, namestanja, zmurke, voleji iz kolena, suvi list u skoku, polu skok na zemlji, zatvorenix ociju. Oni da su Piksija videli ne bi ga pustili da ide kuci ali i ovo je dovoljno.

i ovo je dovoljno.... ??? Pa da kad je fudbal umro i kad Zvezda ne postoji.


E sad ja ovako mogu da pricam do besvesti ili sam video na kaseti ili uzivo ali do besvesti i sta danas da se radi sa Zvezdom???

I sad ce idoti opet a ti nis tu, a ja sam juce video stadion i bacio petardu i pivsku flasu. Ni jedan idiot nece da sxvati da za Zvezdu navija mnogo ljudi, i navijace ali Zvezde danas nema zbog lopova. Ljudi nece da puste decu na stadion, dolaze bolesni.

Koliko vas ima 200-300. A da, verovatno ste odabrani? Ko vas probro? Milosevic i co. i nekolicina lopova? Zasto da vas oni prebrojavaju? Ja bi rekao rat i ekonomska situacija.

Ajd da vam samo kazem jos nesto. Gledajte da dobro osmislite ugovor o prodaji kluba eliminisete mafiju i ljudi ce da uloze u klub. Evo primer Grenn Bay-a klub americkog fudbala ciji su vlasnici grad i navijaci. Kupuju se deonic do tog nivoa da pravi vlasnik kluba nema vecinu vec navijaci.
I stize sve, pojacanja, trava, korner zastavice, satelitski program sa pretplatnicima itd. Znate ono rts za pecalbare? dzabe? da? ali pola godine..
cekaj, cekaj, ne takav program satelitski vec sa normalnom mrezom. Oces da gledas Zvezdu u bilo kom sportu? xocu! Plati godisnju predplatu 1200 dolara gledas samo Zvezdu, sve Zvezda samo. I ja sam predplatnik prvi a onda i drugi deo familije jer ne zivimo zajedno. Znaci Zvezdine deonice mogu samo da kupe navijaci 51% a ostalo ko ima i xoce da ulozi

A treba da se pomogne klub ja prvi urlam glasno, bacam petarde i lomim flase... bla, bla, bla u zadnix tri sekunde navijaci a Zvezda ide ka 60 godina postojanja

halo papani?!

Ali mi lomimo ja ubijam ja sam jak....

halo papani?!

Oces uspex, treba lova.
Jel je nemas, jel se otimas za privezak i kartu ti nisi navijac Zvezde. Zvezda nije crveni krst da pomaze i daje dzabe.
Nadjimo onog ko ima pare da ix povrati kako zna i ume.

Mene boli kurac za pare ocu uspex.

Pa znas ja bacam , lomim ja sam jak bla,bla,bla...

Xalo papani

Uzeli ste joj i stari uspex, ja se na Zvezdu nisam zalio do 1991-92-93.

p.s. Dzajic je krava koja daje mleko pa popije. On ne prosipa.
Dzajic je bio placen za to sto je igrac, poziciju je dobio u klubu po komunistickim kriterijumima "idealnog primera" i muckama. Dzajic ima srece sto nije u kolumbiji jer bi bio ubijen vec 136 puta a mi smo...
A sta smo mi? Koliko to ima Srba sa kojima bi u rov usli zajedno a da ne mislite da ce da vas izda i ubije s'ledja??? 200-300 xiljada neke postene sirotinje i ljudi kojima stvarno covek moze da skine kapu...
Pa znas ja sam jak ja lomim ja bacam ja nova vlast... nova vlast kad bude na terazijama ubijeno 500.000 do milion kojix je otimalo srpskim majkama decu ili im nije davalo i koji su bebema otimali cucle.
Tad ce i Zvezda da bude spasena. Posle ovog ne bi me cudilo ispadanje od Zenita.
VEZDA JE RELIGIJA !!!

Samo jedan osvrt na poslednju recenicu iz tvog posta. Tebe kazes ne bi cudilo ispadanje od Zenita...Ja ispadanje OCEKUJEM, a ne bi me cudilo da nam se najebu mile mame, kako to vole da kazu nuklearni fizicari...Obrazlozenje: Zenit je buduci sampion Rusije i otprilike kalibar ekipe koju susrecemo u poslednjem kolu borbe za ls, kada na gostovanju primamo 3 do 5 golova. Mi imamo NAJGORU ODBRANU U ISTORIJI KLUBA, ilustracije radi, mi smo hteli da dovedemo i onog paraplegicnog Jokica, ko je gledao OI zna o cemu govorim...Nadalje...imam blagi utisak da je u timu rasulo, bar dva igraca traze angazmane, ostali jos imaju mlecne zube...MRKLI PESIMIZAM, IZRAZITO OBLACNO SA MOGUCIM PLJUSKOVIMA, HLADNO I BEZ NAGOVESTAJA RAZVEDRAVANJA...to je prognoza...
zbeglica sa oaza foruma

Quote from: "the Fingerbang episode"

I sad ce idoti opet a ti nis tu, a ja sam juce video stadion i bacio petardu i pivsku flasu. Ni jedan idiot nece da sxvati da za Zvezdu navija mnogo ljudi, i navijace ali Zvezde danas nema zbog lopova. Ljudi nece da puste decu na stadion, dolaze bolesni.

Koliko vas ima 200-300. A da, verovatno ste odabrani? Ko vas probro? Milosevic i co. i nekolicina lopova? Zasto da vas oni prebrojavaju? Ja bi rekao rat i ekonomska situacija.

halo papani?!

Ali mi lomimo ja ubijam ja sam jak....

halo papani?!


Ajmo bez vredjanja.


ja bi voleo i da smo u 2ligi a svako kolo preko 90.000 ljudi !!!!!!!!!  neki to nikad nece razumeti !!!!!!!!!!   bitna je nasa ljubav prema ZVEZDI a ne... maaaaaaaaa bre  :finger
elgrade-Milano-Marseille-NYC Always UltrasmenthalitetA !

Sram vas bilo, sve vas koji ste sumnjali u mudro rukovodstvo na celu sa Dzajkom. Mukotrpnom igrom i teskim zalaganjem nase vedete su uspele da otkinu bod fudbalskom gigantu zvanom Zeta, i to jos na njihovom terenu, moj bato... Zato, pamet u glavu, sta da smo menjali, sigurno bi nam dosli neki drugi koji ne bi pravili ovakve uspehe... Jedva cekamo cetvrtak i nove uspehe nasih vedeta... na celu sa mudrim rukovodstvom...

:bes

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Moguci razvoj dogadjaja: Zvezda dozivljava novi debakl, ovog puta protiv Zenita (mozda ne petarda, mozda vise, mozda manje, ali nikako ispod 3 komada).  Ljupko podnosi neopozivu odluku.  Bata-Dzaja u panici dovodi Pizona (sa kojim se medjusobno ne podnose) obecavajuci mu odresene ruke.  Pizon uspeva da konsoliduje tim koji pocinje da igra dobro na prolece, pomera se iz sredine tabele i do kraja sezone osvaja 3. ili 4. mesto a mozda cak i Kup.  Navijacima se dopada Pizon, njegov metodicni i disciplinski pristup timu i stil igre koji gaji.  Postaje popularan, njegovo se ime klice na stadionu.  To, naravno, Dzaja tesko podnosi kao i cinjenicu da Pizon cvrsto drzi dizgine u timu i kontrolise igrace.  Dolazi do sukoba izmedju Dzaje i Pizona kao sto je uvek bio slucaj kad god je Zvezdu vodio trener koji je bio uspesan i koji nije bio Dzajin potrcko.  Pizon napusta Zvezdu na krau sezone.  Dzaja prodaje nekoliko boljih igraca, obceva kule i gradove a ovi sa Severa slusaju k'o mamlazi i veruju u svetlu buducnost.  I tako iz godine u godinu.

Kada pogledam Zvezdu od 1945. naovamo, ovaj tim sto sada igra na Marakani i nosi crveno-bele majce i ovi ljudi koje vode tim imaju vrlo malo zajednickog sa Zvezdom dok je bila klub sa pedigreom.  I po uspesima, i po pristupu sportu, ii po mentalitetu, i po publici koja je gleada.  Ovao danas je samo losa kopija jednog nekada velikog tima koja osim imena i boja majci jedva da ima nesto zajednicko sa timom za koji je nekada vazio za najjacu ekipu iz ovog dela Evrope.  danas se ime Zvezde van granica pominje jedino u kontekstu vandalizma njenih tzv. navijaca.

A te navijace jos placa klub da putuju, pevaju besmislene popevke u kojima se kunu kako vise vole klub nego bilo sta drugo (!!!?), razvaljuju tudju imovinu i brukaju ime kluba i zemlje.  Jadan je to klub koji u totalnoj besparici placa svoje navijace da ga podrzavaju.
impatizer

Nesto razmisljam, i trener, i direktor, i igra, sve je na nivou od pre 13 godina. Jedino je tribina otisla daleko ispred kluba po kvalitetu i izgledu...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Ma da je na nivou od pre 13 godina jos bi bilo oho-ho.  A tribina.... kad god pogledam na tu tribinu sa zapada, uvek se neko tuce, uvek se neko pljuje i psuje.  Svakog crnca, Hrvata, partizanovca, Siptara, muslimana,... grde i psuju od najstarijeg kolena, sve dok zile ne iskoce na celu i od krvi se glava ne zajapuri.  Kada nema ovih, okome se na igrace.  A ti koje psuju su ponajmanje krivi za mizeriju u kojoj se Zvezda nalazi.  Jedino se Uprava i Direktor ne pominju (ili se samo sapatom pominju).  Jer ako ih neko pomene onako ako ne treba, puci ce cuska.
impatizer

A zar ista vise treba da se prica na ovu temu?
Pa i budala bi skontala sta treba da se uradi, ali
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

sve je to na mjestu sto ste rekli, ali niko jos nezna niti govori
kako i sta dalje??? posto ovo ne bi smijelo dugo da potraje, ode sezona u 3 picke materine a jedva sto je pocela...
trebalo bi nesto da se podnese povodom ovog pitanja (tuca igraca definitivno je iskljucena posto momci su najmanje krivi, zalazu se kolko mogu a ne mogu puno  :o )

sve neistomisljenike bih zamolio samo da negdje nadju rezultat danasnje utakmice, sve ce da im bude jasno... :zbunjen

Ko ce da dodje umesto Dzaje i ostalih morona iz Uprave prestaje da bude relevantno jer ovakva FK Zvezda prestaje da ima smisla.   Niko ne zeli da preuzme propalu firmu koja nema perspektivu i u koju bilo kakvo ulaganje znaci samo gubitak novca i zivaca. U sadasnjem klubu nista ne valja, ni uprava, ni stadion, ni igraci, ni stil igre, ni marketing,... nema nicega osim stare slave, a i ona tamni.  Zbog cega bi danas neko dolazio na stadion kada nema sta da se vidi?  Da li danas ima igraca zbog koga bi ljudi dolazili?  Da li se igra lep fudbal?  Da li se igra pozrtvovano?  Da li se igra disciplinovano?  Da li se igra svi za jednog jedan za sve?  Da li se igra za publiku?  Nista od gorenavedenog ne postoji.  Postoji samo jedna odvratna anti-propaganda fudbala u kojoj se igraci ili vucaraju po terenu ili trce ko muve bez glave.  Nema driblinga, nema pasova, nema suteva, nema prada, nema duela, nema izradjenih akcija.  Jad i beda.  Ako se i pojavi neko ko malo zagreje publiku, odmah ga prodaju (Vidic, Stankovic, Ognjenovic) ili ga upropaste nekakvim besmislenim taktikama i zadacima (Zigic) ili uvlacenjem u intrige (Pjanovic).

Klub treba protresti iz temelja, makar se preselio u nizi rang takmicenja, a zatim polako, radom, strpljenjem i novom politikom izgraditi novu Zvezdu na rusevinama ove.  Ljudi kao Muslin ili Pizon su pokazali da umeju sistematski da rade, da stvaraju pobednicki tim i da imaju autoritet i postovanje kod fudbalera.  Njih treba dovesti da organizuju klub na svim nivoima, od petlica do seniora.  Sa njima dovesti Dostanica, Diku Stojanovica, Jankovica i tako napraviti odlican strucni kadar koji bi se bavio sportskim vodjenje kluba.  Menidzment, papirologiju, marketing i PR treba prepustiti profesionalcima koji u tome imaju iskustva i koji su skolovani za to.  Na primer Boza Djelic, koji voli fudbal, bio bi odlican upravnik kluba.  Svaka bi se kinta znala gde ide i odakle je dosla a ustedela bi se ubrzo i dobra glavnica.  Boza zna kako da dobije kredite i to po povoljnoj ceni, radi kupovine igraca ili doterivanja stadiona.  Zna kako da pregovara, ima dobru reputaciju u finansijskim i politickim krugovima, izgleda i govori uljudno i profesionalno.  Privukao bi sponzore koji bi ulagali, u pocetku skromno a ako bi klub postao uspesan i sportski i finansijski, sponzori bi postajali izdasniji. Zatim stvoriti sportsko-medicinski stab koji ce da vodi racuna o zdravlju i nacinu zivota i ishrane fudbalera na svim nivoima.  Terevenke po splavovima, nezdrava ishrana, pusenje, alkoholizam, drogiranje i sl. ne dolazi u obzir za igrace Zvezde.  Adminstrativni, zdravstveni i sportski deo kluba bi saradjujivali veoma dobro jer su uspesni ljudi i ljudi koji dele zajednicku viziju i koji se odlicno dopunjuju, svaki u svom fahu.  Polupismenim i poluobrazovanim ljudima kao Dzaja, Dule Savic, Piksi ili Djoric nipokoju cenu se ne sme dozvoliti da imaju bilo kakvu izvrsnu ili zakonodavnu vlast u klubu niti da budu ukljuceni u strucni rad jer o tome nemaju pojma.  Njih zvati na proslave godisnjica, dodele pehara, velike utakmice i sl. kao deo tradicije i kao muzejske eksponate.  UO mora iskljucivo da bude sastavljen od skolovanih, strucnih i kompetentnih ljudi ciji je doprinos klubu jasno definisan (sportski, marketinski, politicki, pravni, propagandni, medicinski) a ne da sede u UO zato sto su navijaci i neciji dobri prijatelji i da se o tekucim klupskim problemima upoznaju jedanput godisnje kada se UO sastaje.

KLUB NIPOKOJU CENU NE SME DA PLACA NAVIJACE ZA NJIHOVU LOJALNOST!!!  Klub mora da privuce navijace svojim proizvodom: dobrom i uspesnom igrom, dobrim markeingom, PR-om i pristojnim i bezbednim uslovima na stadionu.  Klub ne sme da bude okrenut samo Severu, vec sirokoj armiji navijaca kao sto je bilo ranije sve dok Sever  nije uzurpirao, u sagalasnosti sa sadasnjom upravom, pravo da oni budu navijacka elita koja odlucuje o tome kako se navija i ko sme da navija.  Svi navijaci moraju da budu tretirani od strane kluba na isti nacin.
impatizer

Quote from: "Mitke"
KLUB NIPOKOJU CENU NE SME DA PLACA NAVIJACE ZA NJIHOVU LOJALNOST!!!  Klub mora da privuce navijace svojim proizvodom: dobrom i uspesnom igrom, dobrim markeingom, PR-om i pristojnim i bezbednim uslovima na stadionu.  Klub ne sme da bude okrenut samo Severu, vec sirokoj armiji navijaca kao sto je bilo ranije sve dok Sever  nije uzurpirao, u sagalasnosti sa sadasnjom upravom, pravo da oni budu navijacka elita koja odlucuje o tome kako se navija i ko sme da navija.  Svi navijaci moraju da budu tretirani od strane kluba na isti nacin.

Siroka armija navijaca? Jel to isto kao i siroke narodne mase? Pa gde je "siroka armija navijaca" na stadionu? Ako su zaista navijaci, doci ce da gledaju Zvezdu kao sto su dolazili da gledaju i onu iz '91, bez razlike, zato sto navijac voli svoj klub i uvek je uz njega. Ako postoji "siroka armija navijaca" koja je protiv svega ovoga sto se desava u klubu i na tribini , zasto ta armija ne umarsira na stadion i najebe se keve nama "uzurpatorima sa Severa", pa istera upravu i dovede nove ljude, jake sponzore, obezedi konfor na stadionu, bolje rezultate, blabla. Kako to da je 200-300 ljudi uspelo da sjebe "siroku armiju navijaca". Mozda zato sto tih 200-300 voli Zvezdu i kad gubi, mozda zato sto je tih 200-300 robijalo i dobijalo batine zbog te Zvezde, mozda zato sto tih 200-300 nikad nije reklo:" E, pada kisa, koji cu kurac na stadionu ima na pinku Modena-Lecce", mozda zato sto ti momci provedu dane i nedelje da bi slika severa u trenutku podizanja koreografije prosla ceo svet, mozda zato tim momcima nije tesko da provedu 7 dana u vozu da bi se "Dobro znaj..." culo i Lenjingradu, mozda zato sto ih ima i u Ivanjici, Lucanima, Golubovcima, Banatskom Dvoru... Pa zasto onda da ih ne bude i u Lesteru, Vigu, Lionu, Veroni, Leverkuzenu, Eindhovenu? A gde je "siroka armija navijaca"? Pa ta "siroka armija navijaca" NE POSTOJI. To su ljudi za koje je pitanje "Za koga navijas" isto kao i kad ga pitas "Koju muziku slusas". Ako "siroku armiju navijaca" privlaci "kvalitetan proizvod" onda mogu da nadju i drugog proizvodjaca, npr. Parmu (igra u Seriji A i imaju dobar jogurt), ili PSV, dali su nam 5 komada i prave dobre televizore. Ako je nezadovoljnih vise od "uzurpatora" onda ne vidim u cemu je problem. Mozda u tome, sto nezadovoljne boli kurac za Zvezdu i bave se drugim problemima, a dolazak na stadion im nije ni na kraj pameti. Imam ja u porodici nezadovoljne- moj cale i stariji burazer (koji su me i "navukli" na Zvezdu). Cude se sto i dalje idem na stadion, pricaju kako je sve to propalo, ali ih to tangira kao sto ih tangira i zavejan put Bor-Zagubica preko Crnog Vrha. E ako su oni ta "armija" odma da ti kazem da su odavno kapitulirali.

QuoteZbog cega bi danas neko dolazio na stadion kada nema sta da se vidi?  

Mozda zato sto voli Zvezdu?

Simo, ocigledno je da mnogo stosta ne funkcionise u klubu, i mislim da oko toga moramo da se slozimo. Nije Zvezda ni Dzaja, ni tih 200-300 redovnih, ni 50.000 protiv PSV-a. Nije Zvezda ni samo ona iz 91. vec mnogo pre toga. Da je kojim slucajem Zvezda osnovana 92. ne bi imala nikad ni 5000 pa da igra i u LS. Ovoliki broj navijaca Zvezde postoji zbog 91. i mnogih generacija pre nje. Zvezda mora da bude svima prva, u srcu i u glavi, a nikako da neko stane ispred nje, i ne dozvoli da ide dalje. Svaka cast svima koji iz kola u kola redovno dolaze, doci cu i ja na sledecu tekmu, ali to je sve vise od mucenja. I sta da se desi da sutra kompletna uprava ode i da nam odjednom svane? Ko ce biti u pravu? 200-300 najodanijih, ili ona ogromna vecina koja misli drugacije? Ja sam ubedjen da i u 1. ekipi ima dosta onih koji su za promene, i svi znamo da dok se nesto ne promeni, nece biti bolje. Znaci, nema prodaje igraca, veca ulagganja, privlacenje sponzora. Do tada nece biti ljudi na stadionu. Nisu se navijaci odjednom okrenuli od stadiona. Nije to tek tako doslo. Secam se jedne sezone pre rata kad je Zvezda osle nekoliko kola bila poslednja, a posle stigla do 2. ili 3 mesta. Ali niko tada npr. nije pomisljao da bojkotuje i proziva upravu jer je to tad bila trenutna slabost, svi su znali da to nece dugo da traje. A posle rata, ukidanja sankcija, ljudi odjednom odlaze od stadiona. Zasto? Zbog svih razloga koje je nabojao Mitke. Prosle sezone sa Vidicem iMadenovicem niko nije gol mogao da nam da, a sad nam Zeta daje gol i to glavom. Razbija nas, izvlaci nas Disljenkovic. Evidentno je da nas drma zestoka kriza, a nema coveka koji moze da motivise klince i da ih trgne.

Zato ne treba osudjivati ljude i navijace koji ne dolaze na utakmice. Nije problem u njima. Pa juce je u Golubovcima bilo bar 100-150 ljudi iz BG i Srbije. Odlicno navijanje, i pored lose igre. Odlicno navijanje i u Holandiji na 0:5. A kako se to vraca navijacima? I da dodje 15.000 na sledecoj utakmici, problemi ce i dalje ostati. To je po meni sustina.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


O kakvoj ljubavi je ovde rec?  Zvezda je nesto sto podrazumeva razonodu i zabavu, sto nam cini slobodno vreme u zivotu prijatnijim i ispunjenijim, sto nam zadovoljava potrebu za sportskim nadmetanjem.   I nije tu Zvezda nikakava iznimka, tako je sa navijacima svih drugih sportskih klubova u svetu.  To sto smo mi odabrali Zvezd kao klub za koji cemo da navijamo stvar je nase svesne odluke zasnovane na racionalnim razlozima ukljucujuci trofejnost, still fudbala koji gaji, cinjenicu da su u Zvezdi igrali majstori kao Mitic, Seki, Dzaja, da su roditelji i prijatelji navijali za Zvezdu itd.  

U vezi lojalnosti.  Lojalnost prema klubu je u direktnoj vezi sa lojalnoscu kluba prema potrebama navijaca.  Dogod Zvezda pruza dobru zabavu ili se bar trudi  da to cini, dotle ce ona biti u zizi interesovanja onih koji za nju navijaju.  Kada Zvezda prestane da tu svoju osnovnu misiju ne ispunjava, kada okrene ledja onim principima i kvalitetima zbog kojih su je mnogi izabrali kao klub za koji ce da navijaju, kada postane prevashodno izvor zarade za grupu ljudi koji njome upravljaju, tada ona prestaje da bude razonoda i zabava i postaje izvor frustracija.  A za frustracije u zivotu ima mnogo ozbiljnijih stvari od jednog fudbalskog kluba za koji se navija.  Zbog svega toga je besmisleno pominjati i pozivati se na neke zrtve po ledu, vetru i kisi koji 200-300 vernih podnose za Zvezdu.  To je njihov licni stav i njihova licna odluka, pa ne vidim zasto bi tu svoju zrtvu nabijali drugima na nos kao dokaz svoje lojalnosti jednom klubu koji je potpuno digao ruke ne samo od svojih navijaca vec i od samog sebe.   Ako pak to sve rade iz ljubavi, onda, bojim se, da je takva ljubav psihoticna i da je tu vec potreban pomoc eksperta u tom polju.
impatizer

Quote from: "Mitke"O kakvoj ljubavi je ovde rec?  Zvezda je nesto sto podrazumeva razonodu i zabavu, sto nam cini slobodno vreme u zivotu prijatnijim i ispunjenijim, sto nam zadovoljava potrebu za sportskim nadmetanjem.   I nije tu Zvezda nikakava iznimka, tako je sa navijacima svih drugih sportskih klubova u svetu.  To sto smo mi odabrali Zvezd kao klub za koji cemo da navijamo stvar je nase svesne odluke zasnovane na racionalnim razlozima ukljucujuci trofejnost, still fudbala koji gaji, cinjenicu da su u Zvezdi igrali majstori kao Mitic, Seki, Dzaja, da su roditelji i prijatelji navijali za Zvezdu itd.

????? ????? ?? ?????? ?????? ?????? ????????? ?? ??????????? ????????? ?? ???? ???? ?? ????????. ??? ???? ?? ????, ? ?? ???????? ?? ?????? ?? ????? ?????? ?????? ???? ??????...  ???? ??? ??? ???? ??? ?? ???????? ????? ???? ?? ?? ????, ?????, ????... ??????????? ?????? ?? ?????! ?? ?? ????????! ??? ?? ??????? ??? ?? ?????, ?????, ??????? ???...

????? ?? ?? ????? ????? ?? ???? ?? ???????? ???? ??? ?? ??? ????? ????????? ?? ??????, ????????, ????? ??????, ??????? ? ????????? ????????, ? ?? ????? ?? ????? ?? ??????! ?????? ???? ?? ???? ? ???????? ?? ??????, ??? ?? ??? ?? ???????? ??????? ????? ?? ?? ???? ??????? ????? ?? ???? ?????? ????? ?? ????? ???? ?????????, ??????? ????? ?? ?????? ??????? ???? ????????, ?? ??? ????? ?????? ?? ???? ???? 3-4 ??????, ???????? ?? ?? ??????? ?? ??????? ?????... (????? ?? ??????? ? ??????). ? ??????? ????? ????????? ?? ?????? ? ?????? ? ???? ?????? ????????. ??? ?????? ????? ????????, ???? ?? ?? 11-12. ??????... ?? ????? ????  :bes

??? ?? ???? ???????? ?? ????? - ???? ?????? ?? ?????????. ???? ????? ???? ?? ????? ? ??????? ??????? ?? ????. ??????? ???? ???? ????????????? ?? ???? ???????, ??? ? ???? ?? ???????. ?? ?? ???? ??????? ?????? ????????? ?? ? ???? ?? ?? ???! ?????? ??????? ?????? ?? ???? ?? ??????? ??????????? ?? ?????????? ?????. ??? ?? ?? ?????? ?????? ?? ?? ???? (????????, ??????????, ?????, ???????????, ????????, ???????? ? ?????????), ??? ?????? ??? ????? - ??? ??????. ??... ?? ???? ??? ?? ???? ????? ???????... ??? ?? ??? ?? ?? ??????? ??????, ?? ?? ?? ?? ???? ??????...

?????? ????? ???? ?? ??????? ??????? ????? ? ????? ?? ??????? (?? ?? ??? ?? ?? ???? ???? ?????????? ??????  :o ) ????? ??????? ???????? ?????? ? ????? ? ???? ?? ?? ????? ?????????. ????? ?? ???. ???? ?? ??????!!!

????? ???? ?? ?????, ??? ?????? ??? ?? ???????  :batine  :ruke !

Sta kazes, Boka, ili si Zvezdas ili peder.  Pa kako se u tu odrednicu uklapa drug Direktor?

Nego zanima me kako si ti postao navijac Zvezde, buduci da nisi donosio racionalnu odlku o tome.  Imao si epifaniju?

Sto se tice Zigica, on moze da bude provaljen koliko hoces a da to protivnicima ne pomaze.  Problem je trener koji igraca sa takvim fizickim i fudbalskim predispozicijama nije u stanju da iskoristi kako treba.  Takav momak se nalazi jednom u sto godina, a seprtljava Zvezda ne ume na njemu da kapitalizuje.  Zamisli da je na primer Seki sedeo na klupi jer Seki je bio provaljen igrac.  A opet mu niko nije nista mogao osim da ga bije.  Pa Zigic samo da cuci u 16-ercu moze da navuce bar dvojcu cuvara i otvori prostor ostalim napadacima prema golu.  U odbrambenim zadacima moze da pocisti svaku visoku loptu upucenu iz kornera ili prekida igre.
impatizer

Jel zna neko da je Milovan Djoric Dzajicev kum i da je on ucio za bravara a zena mu je neka med. sestra ili doktorica. Djoric nikada ne bi bio neko i nesto u srpskom fudbalu da ga Dzaja nije progurao.  ;pljuga

Dzaja je Djorin vencani kum.  Ne znam da li je kumstvo obostrano.

Inace, Djora je cetnicko dete.  Otac mu je pre rata bio zandar pa je u toku rata otisao kod Draze.  tamo je i poginuo.  Djoru su kao cetnicko dete posle rata prilicno lose tretirali.  Prca se da mu je neka lokalna partizancina svakom prilikom kad ga je sretao lupao samarcine uz psovke u vezi "majke cetnicke".

Djora je ucio zanat, ali je radio kao kamiondzija u Uzicu i dok je igrao za Slobodu.  Kada su leta 1966. on i pokojni Pavika presli u Zvezdu, Djora je doterao svoj FAP ispred staiona "Slobode", popeo se na haubu i poceo da drzi govor pred nekih 100-tinak okupljenih: "Nas su tamo [u Zvezdi] docekali k'o bracu, k'o Srbe,....."

Inace, Djora je bio Dzajin zastitnik na terenu.  Ko je hteo da polomi Dzaju imao je posla sa bata-Djorom koji je bio nemilosrdan u duelima - kostolomac.  Djora je bio i ostao sirovina, ali su mu seljacka pamet i instinkt dobro radili.  Znao je koga treba da slusa (Dzaja, Miljan,...) a sa kim moze da se pickara.  Umeo je da novac koji je zaradio od fudbala da ustedi i dobro ulozi.  Polako se dizao na hijerarhijskoj lestvici i prestizao one koji su nekada bili iznad njega.  Zato je danas prilicno mocan covek u FSSCG da niko ne moze da ga ukloni.  Piksi cvika od njega a i kum Dzaja ne sme da mu se zamera.
impatizer

:)

Quote from: "Mitke"Sta kazes, Boka, ili si Zvezdas ili peder.  Pa kako se u tu odrednicu uklapa drug Direktor?

Nego zanima me kako si ti postao navijac Zvezde, buduci da nisi donosio racionalnu odlku o tome.  Imao si epifaniju?

????? ??? ?? ???????? ? ?????? ?? ???????? ? ????? ???. ????? ?? 15. ??????. ????? ????? ?? ?????? ?? ???????? ??????!? :)  ???? ?? ????? ?? ?? ???? ?? ???????? ?? 7. ?????? ? ?? ???? ??? ????? ??????? ?? ????????  :)

???? ???? ?????, ???? ?? ????? ??????, ???? ?? ???? ??? ?? ???????.

??? ?? ???? ???? ?? ?? ????... ?????????? ????? ???? ?? ???? "???? ????????????? ???." ?????? ?? ?? ????? "???? ?????? ???"

?? ?????? ?? ????????? ?????? ?? ??? ? ????? ??????? ???? ???? ???? ?? ??????? ?? ?? ??? ??????? ????????? ???? ?? ???? ?? ???? ?? ???????? ????????? ?????? ????????? ????? ? ?? ?? ?? ??????? ?????? ??? ?? ?????? ???? ????? ????? ????????? ?????? ????????? ? ???. ????? ????????? ???? ?????? ?? ?????????? ? ????? ?? ????? ?? ????.