Samo mi nije jasno 'Nedostizni' gdje nalazis te nebulozne textove. Cuj 10.000...dobro nisi reko 100.000.
Mikelandjelo je rekao dosta realno..
Dosta od mene sada definitivno.

Ček,ček jarane,pa šta kaže Alen"košulja plava",jel se zna gde mu je majka,pošto je nema na spisku ubijenih Srba u Sarajevu-tražio sam lično po spisku ?

Pa otkud znam dje zena, prvo reci na sta ciljas i kakva je cijela prica, ako je nema na spisku vjerovatno(ne kazem sigurno) nije ubijena od strane armije bh, nego od srpskih snaga.

Kospicare, ti si naveo deklaraciju americkog senata.
Sta je po njima genocid i kako oni razlikuju "genocida" od "masakra" najbolje govori slucaj o Ruandi.
U Ruandi je prolecem 1994. izmasakrirano oko 2 miliona ljudi...
ako nije ono genocid...
Medjutim Klintonova administracija insistirala je da se tamo izvrse
"masakri"...obican covek misli : genocid , masakri ,...isto su strasni
Zasto su oni insistirali sa onim "masakrima"?
Zato sto po svojem statutu UN treba obavezno da intervenise kada se dogadja "genocid", a ne kada se dogadjaju "masakri"...
a SAD ne bi tada i tamo htele da posalju svoje trupe:
Tada je portparol Pentagona ili Bele Kuce (ne znam tacno) bila neka zena: u konferenciji za stampu rece da se dogadjali "masakri"...novinar koji je shvatio kakva je to igra, pita je: "Zasto "masakri" a ne "genocid"? A ona zbunjena kao prizna: "Naredili su mi da kazem tako"...  
tako su stvorili pritisak na svoje diplomate da kazu da je pitanje  "samo" o pojedinim "masakrima" ...Njih sada pece savest i
te stvari su priznali.
Stvorili su pritisak na strane diplomate, npr na ceske diplomate..
Ceska je tada bila povremeni clan Saveza Bezbednosti UN-a...
Tada je ceski premijer ili predsednik bio veliki "humanitarac" i veliki srbomrzac Vaclav Havel...i ceski predstavnik kod UN-a slagao i govorio je o " masakrima"...
Takodje Kofi Anan, koji je ipak afrikanac i tada bio desna ruka gen.sek.-a Butrosa Galija i zaduzen za africke afere, slagao...
i za uzvrat od SAD-a dobio podrsku da bude izabran za naslednika Butrosa Galija...
Medjutim...medjutim u Ruandi trajao pravi genocid...ubijali su zene, decu...sa kalasnjikovima... sa macetima... do strasnog broja dva miliona...reke su bile prepune od leseva... na ritam od 10000 ubijenih lica na dan...ritam koji ni gasne komore u Ausvicu kada su radile punom parom nisu drzale...
Sada onaj svinja od Klintona kaze  da se zali da "nije shvatio da se tamo izvrsi genocid"... :bes  cak je 1998.e otisao tamo u Ruandi da ih s tim vulgarnostima zajeba...on je tada trebao reklamu za naredno bombardovanje Srbije...

Sada naivan covek pita: zasto 8000 ubjienih (ako je stvarno toliko) u Srebrenici jeste "genocid", a 2 miliona u Ruandi jesu "samo""masakri" ???

QuoteKospicar Posted: Fri Jul 01, 2005 3:36 pm    Post subject:  

--------------------------------------------------------------------------------

Pa otkud znam dje zena, prvo reci na sta ciljas i kakva je cijela prica, ako je nema na spisku vjerovatno(ne kazem sigurno) nije ubijena od strane armije bh, nego od srpskih snaga.

E vidiš,ovo što si sada rekao je klasična patka kojom se služite,a ja neću čoveku koji mi je nekada bio rod upravo preko te žene koja mi je tetka-a njegova pokojna majka da pravim probleme...

Nije ni čudno što se u njegovom slučaju koreni kriju ko zmija noge,ostao je sam bez igde ikoga u Sarajevu(jer mu je majčina familija bila proterana ili pobijena u Sarajevu).Za vreme rata mu je bilo više puta prećeno zato što mu je majka Srpkinja i da je vreme da se pokaže ko je i šta je.Otud i ona ratna pesma koju je pevao na radiju (sigurno znaš na koju mislim),a redovno smo se čuli telefonom gde se izvinjavao što to radi jer mora i da mu je glava u Sarajevu u torbi.
A što se tiče tvoje logične insinuacije da su je ubili Srbi,to nije istina,nastradala je u Koševskoj bolnici jer je prilikom lekarske intervencije (pošto je bila težak bolesnik),doktor otkrio da oko vrata nosi pravoslavni krst (koji je nosila ceo život pa i za vreme 1941),to je doktoru bilo dovoljno da odbije da joj pruži pomoć i umrla je na stolu u hodniku iste noći...uz najgore uvrede "medicinskog osoblja"...i ostale bagre.

I ponovo ti kažem,jasno da jasnije ne može biti(ali ti izgleda površno čitaš sve pa i ovo):
Ako misliš da se ne zna šta je ko radio po Sarajevu,mislim recimo na Juku i ostale balvane(uključujući i ovog "doktora" iz prethodne priče),zaista se grdno varaš,neki su platili,a neki će tek da plate-sigurno.
Džaba vam Hag i ostale sprdnje od organizacija,onaj ko je dužan glavu,zna da je dužan i da će je kad tad vratiti,na sreću Jugoslavije više nema ,a hvala Bogu neće je ni biti,tako da nema više skrivanja i praštanja zločina i klanja Srba i svega što je naše.

I ova Srebrenica mi se više popela na kurac,ja sam lepo mislio na početku rata-pošto ćemo i ovako na kraju rata ispasti majmuni,da ih lepo sve pobijemo,pa da bar znam što nas svet mrzi.Međutim bili smo samo hrišćanski naivni i pravoslavno oprostljivi prema dželatima,zato sad i prdimo ovde o Srebrenici pravimo veće budale od sebe nego što smo.

NOZ , ZICA , S...
..a patrole Kalabic Nikole...

SARAJEVO  :)  e da je srece!

OOOPS!!!

Ja se izvinjavam.Ono sto su skorpioni uradili ono je stvarno strasno.Zamisli pobili toliko turaka, a nisu zvali.  :)

Imao bih jos mnogo ruznih stvari da kazem za turke, ali sam vec par puta dobijao ban zbog njih i njihovih severnih suseda pa se vise na ovu temu necu oglasavati.
..a patrole Kalabic Nikole...


Na brzinu..:
70 BARUŠIĆ NN
106 BJELICA
113 BJELICA zv. ''KEZO'' VELIZAR
35 BOGUŠIĆ NN2
182 BRATIĆ - baba    ..cuj baba
203 BUGARIN DRAGOSLAV, DRAGUTIN, DRAGAN ...jebiga valjda je jedno..
256 VASOVIĆ ( strina Vasović Jove) LUKA
279 VITOR ILI VITOMIR JADRANKA JOVAN ...il ovako il onako
299 VLAŠKI DESA
300 VLAŠKI DESANKA  ...malo ime malo nadimak
309 VOJVODIĆ (drugi sin) VLADO
310 VOJVODIĆ (prvi sin) .....??!
313 VOJINOVIĆ NN -
354 VUKOVIĆ SUPRUGA MARKA VUKOVIĆA ???!!! pa ima supruga ime?
356 VUKOJČIĆ ...ime neko...
379 GAGOVIĆ NN ILIJA
391 GARA (svastika Ivana Bulatovića) .....vrh, nit ime nit prezime...GARA.
426 GOVEDARICA ..ime..musko..zensko...dijete...starac...ista?
477 GORAN (zet Mila Ćorovića) ...e onda znamo svi ako je njegov zet?
534 DERIKONjA NN CVIJAN ...ciji...NN
547 DR. SAMOLjAK NN
548 DR. STNČIĆ NN  .....opet NN
571 DRAŠKOVIĆ (suprug Bosin) ....opet isto..
577 DRAŠKOVIĆ ILI RAŠKOVIĆ NOVAK ...il ovako il onako, vidi se da je podatak NEPROVJEREN
591 DRLjAN NN
610 ĐOGIĆ ŽARKO NN
611 ĐOKANOVIĆ MILORAD NN
626 ĐUKANOVIĆ (brat Slavičin)
627 ĐUKANOVIĆ (majka Slavičina) ...pa pitaj Slavicu za imena?!
692 ŽDRALE ..sta?
703 zastavnik JNA ..pazi ovo...svasta
704 ZDRAVKO
717 ZORAN
719 ZORNIĆ porodica MILENKO ILI MILAN ..podaci provjereni ili ne?
773 JANjIĆ N. Zv.ZEKA - JNA ...a?
780 JELENA (frizerka iz Nedžarića)
781 JELIĆ (žena oficira) ...nit ime oficira, nit zene..
788 JEŠIĆ NN
827 KAPETINA
899 KOVAČEVIĆ zv. BATO
922 KONSTANTINOVIĆ JOVAN
923 KONSTANTINOVIĆ JOVO....Jovo je ocigledno nadimak
936 KOŠARAC -
994 KUKANjAC (cijela porodica) ..???porodica 2-3-6-9 clanova..
1000 KUCANIN NN

Karac Jovica je poginuo kao pripadnik Armije BiH 1993-e godine od pogotka tenkovske granate u Februaru. Nije ubijen niti nestao. Sahranjen je na groblju Lav, a da ne trazim sad i zive ljude koji su na spisku.

I laiku su ova imena sumnjiva i totalno neprovjerena
Svi ce se sloziti da je ovako pravljen spisak, neprovjeren cista propaganda.
Svaka zrtva ima PREZIME (IME OCA) IME, kao sto je i evidentirana svaka od 8.106-ta srebrenicka zrtva.

203 BUGARIN DRAGOSLAV, DRAGUTIN, DRAGAN ...jebiga valjda je jedno..

Mom dedi u krštenici piše Dragutin,u lk Drago,a na priznanici na infostanu Dragan.(Čak je i menjao godinu rođenja da ne bi išao u partizane!!!)Inače izbegao iz Sarajeva 1941!!!

GARA
To je crnogorsko ime

923 KONSTANTINOVIĆ JOVO....Jovo je ocigledno nadimak
Stanojević JOVO košarkaš Zvezde...kum očigleno crnogorac
Kapičić Jovo-Kaponjin otac-crnogorac-očigledan primer!

994 KUKANjAC (cijela porodica) ..???porodica 2-3-6-9 clanova..
To bi general Kukanjac trebao da kaže...

Mogo bi još,al sam malopre popio pivo pa mi je malo mutno...

29.06.2005 ''Ukupan broj žrtava iz Srebrenice koje je, do danas, identifikovao ICMP je 2070'' izjavila je Douane Porter, portparol Međunarodne komisije za nestale osobe ICMP na jučerašnjoj konferenciji za novinare.


Idemo dalje:

U vezi ovih po tebi VRH i BABA žrtava Srba po Sarajevu.

Uzmimo na primer da si TI kao deda živeo sam u Beogradu,recimo u mom soliteru gde žive 90% Srbi,i da sam ja naprimer sa svojom ekipom naoružan i u trenucima dokolice upao u gluvo doba i počeo da čitam spisak stanara,zatim provalio u tvoj stan,zaklao te u istom i telo zavio u čaršaf i ubacio u kamion ispred zgrade.Tvoja dokumenta pokupio,a eventualnim očevicima(komšijama) rekao:
Ako zucnete nekom o ovom večeras,proćićete isto kao i ovaj balija.
Zatim,15 godina kasnije,tvoji sunarodnici oće da saznaju šta se sa tobom desilo,nemaju koga da pitaju od komšija(neki su se u međuvremenu i odselili),dokumenata nema,rodbinu ne mogu da kontaktiram jer ne znam gde su,a i nisu obavešteni da te tražimo itd...
I onda tvoji napišu: Vahid-deda ubijen 1993 u Beogradu.


I još nešto:ova cifra od 8000 muslimana(ili su to bošnjaci???-koji su?),podrazumeva ubijene i NESTALE,što će reći,ako se ZNA da su svi ubijeni,onda su UBIJENI,a pošto se očigledno ZNA da nisu svi UBIJENI,onda ima i ovih NESTALIH(koji valjda služe da se optužba za GENOCID uobliči i ovim PROTERANIM=NESTALIM).
I još bih te pitao(najozbiljnije),gde mogu da nađem validan popis građana Srebrenice pre rata-hvala.

Evo ti primjer:

GARA (svastika Ivana Bulatovića)

Pa valjda nazoves tog Ivana ako znas, pa pitas kako ti se zove svastika ime prezime, itd pa objavis, nego idemo po zgradama i neko kaze nestala znas ona frizerka iz Nedzarica de zapisi...pa kako se zove...ma ne znam samo ti zapisi.
Ili:
626 ĐUKANOVIĆ (brat Slavičin)
627 ĐUKANOVIĆ (majka Slavičina)

Pa valjda bi ta Slavica se javila Centru za nestale i poginule pa prijavila svoju majku i brata pod imenom i prezimenom, kao i ostali. Ti kazes ubiju dedu.. pa valjda bi onda dosao sin od dede u taj Centar i prijavio svog nestalog dedu pod imenom prezimenom(ime oca, datum rodjenja i ostalo).
E ovakve podatke neces naci na spisku nestalih i poginulih iz Srebrenice, nego tacno svaka zrtva ima ime (ime oca) prezime, datum rodjenja.
I ajde da je to 1-2 slucaja, nego svaki treci-cetvrti je ovako napisan.

Quote29.06.2005 ''Ukupan broj žrtava iz Srebrenice koje je, do danas, identifikovao ICMP je 2070'' izjavila je Douane Porter, portparol Međunarodne komisije za nestale osobe ICMP na jučerašnjoj konferenciji za novinare.

Da identifikovano kao sto rekoh sa imenom, prezimenom, itd.

Ostala tijela ekshumiranih nisu identifikovani. Kako se to radilo, ovako, imas Centar za nestale i poginule(ili kako se vec zove) i odes tamo i prijavis ko ti je poginuo i nestao i gdje i das primjerak krvi, izvade dna da usporede sa onim iz kosti koje izvade i tako otkriju ko je ko. E tih 2070 je identifikovano i to je dosta spor proces. E sad ima jos tijela ali nisu identifikovana, i kako se identifikuju tako se zakopavaju.
E sa tim spiskom nestalih Srba u Sarajevu, nit ima tijela nit tih podataka relevantnih kako treba. Ne kazem da nije bilo ubistava Srba, ali taj broj je mislim oko 2-3.000(tacnije oko 2.300) sto su potvrdile i neke nase organizacije. Mada kako god bilo uvijek ce se 'trgovati' sa brojem zrtava.

Prvo kažeš:

Svaka zrtva ima PREZIME (IME OCA) IME, kao sto je i evidentirana svaka od 8.106-ta srebrenicka zrtva.

Pa onda kažeš:

. E tih 2070 je identifikovano i to je dosta spor proces

Pa onda ja kažem:

Koliko je od tih cca 10000 žrtava iz Srebrenice bilo žena?

Jel su svi stanovnici Srebrenice?

Jel bilo eventualno skupljanja na gomilu-iz ostalih krajeva.

Zašto je prošlo 10 godina,a identifikovano je 2070 žrtava,znači još dvadeset godina treba da prođe da bi se DOKAZAO masakr,kad SVI budu identifikovani.

Znam ja kako se radi identifikacija,ali znam i ko radi identifikaciju,kao u slučaju  Helen Ranta i "Račka",kad je exspresno ustanovila (for the record) da su žrtve civili-mi odma dobili po glavi,a nekoliko godina kasnije(off the record) reče da SIGURNO svi NISU bili civili,a za ostale nije sigurna jer je neko pomerao tela i presvlačio leševe.

I o čemu mi dalje da pričamo,ne znam šta hoćeš,kakav je to zločin kada u DEMILITARIZOVANOJ ZONI SREBRENICA TRI GODINE UN NAORUŽAVA LJUDE U SREBRENICI,ONI UBIJAJU SRBE PO OKOLNIM SELIMA,MLADIĆ PRETI DA SE SA TIM PREKINE,UN NE JEBE NIKOG KAO I "SREBRENIČANI" I NA KRAJU UZ DŽENTLMENSKO EVAKUISANJE ŽENA I DECE ULAZI U SREBRENICU I UZ SISTEMATSKE POKUŠAJE IZVLAČENJA VOJSKE BIH IZ SREBRENICE ISTE LIKVIDIRA-JER PRUŽAJU OTPOR.
Kog je uvatio da bega i da se provlači sa civilima-normalno(po meni) odma izdvaja i strelja.
Mislim šta ti hoćeš,da oni kolju tri godine i da se onda ko puvanjak izvuku u puj-pike ne važi,niko neće da odgovara,e pa malo si se zajebo.
Mi smo popušili što se tiče reklame,kamera i novina,ali što se tiče sravnjivanja računa-nismo,što je po meni i najvažnije.

QuotePrvo kažeš:

Svaka zrtva ima PREZIME (IME OCA) IME, kao sto je i evidentirana svaka od 8.106-ta srebrenicka zrtva.

Pa onda kažeš:

E tih 2070 je identifikovano i to je dosta spor proces

8106 sto se vode kao nestali, poginuli u Centru, znaci dodje neko od familije i kaze nestao mi brat, otac, sestra, ime prezime datum rodjenja, itd. Tako da svaka ima ime prezime, itd. Od ekshumiranih identifikovano je 2070 koje spadaju u tih 8106, odnosno nadjena tijela. Za ostale se jos ili traga, ili su ekshumirani i treba se izvrsiti identifikacija.

QuotePa onda ja kažem:
Koliko je od tih cca 10000 žrtava iz Srebrenice bilo žena?

Jel su svi stanovnici Srebrenice?

Jel bilo eventualno skupljanja na gomilu-iz ostalih krajeva.

Ima i zena i djece, ali najvise muskaraca, dao sam ti sliku grobnice gdje je nadjeno 38 tijela samo zene i djeca, najmladje 2 godine.

QuoteZašto je prošlo 10 godina,a identifikovano je 2070 žrtava,znači još dvadeset godina treba da prođe da bi se DOKAZAO masakr,kad SVI budu identifikovani.

Zato sto nisu nadjena sva tijela, ne zna se gdje su grobnice, pa tek sada se otkrivaju nove i nove, svaki dan neko javi gdje bi se mogla nalaziti grobnica i ovi onda traze tijela.

QuoteI o čemu mi dalje da pričamo,ne znam šta hoćeš,kakav je to zločin kada u DEMILITARIZOVANOJ ZONI SREBRENICA TRI GODINE UN NAORUŽAVA LJUDE U SREBRENICI,ONI UBIJAJU SRBE PO OKOLNIM SELIMA,MLADIĆ PRETI DA SE SA TIM PREKINE,UN NE JEBE NIKOG KAO I "SREBRENIČANI" I NA KRAJU UZ DŽENTLMENSKO EVAKUISANJE ŽENA I DECE ULAZI U SREBRENICU I UZ SISTEMATSKE POKUŠAJE IZVLAČENJA VOJSKE BIH IZ SREBRENICE ISTE LIKVIDIRA-JER PRUŽAJU OTPOR.
Kog je uvatio da bega i da se provlači sa civilima-normalno(po meni) odma izdvaja i strelja.

Demilitarizovana zona, valjda znas sta to znaci Srebrenica je bila u okupaciji sa svih strana od srpskih snaga, nisu imao ni hrane ni nista, i ajde reci da ti ne bi isao u okolona sela i trazio hranu pa i pljackao ako treba ako ti je dijete gladno. A naravno spada opstina Srebrenica koja ukljucuje i par okolonih sela. Ali znas sta znaci 8106 ljudi za takvo jedno malo podrucje.

QuoteMislim šta ti hoćeš,da oni kolju tri godine i da se onda ko puvanjak izvuku u puj-pike ne važi,niko neće da odgovara,e pa malo si se zajebo.
Mi smo popušili što se tiče reklame,kamera i novina,ali što se tiče sravnjivanja računa-nismo,što je po meni i najvažnije.

Kazes oni ubijaju, a ne pitas sto oni ubijaju, kazes u Sarajevu ubijani Srbi, a ne pitas sto, a ne znas da je to isto Sarajevo grad sa najduzom opsadom u istoriji ratovanja, da je preko 3-400.000 ljudi svaki dan bilo izlozeno granatiranju, snajperskim ubijanjima, gladovanjem sebe i svoje djece, svakodnevnim masakriranjem, da u tih 1000 dana nije bilo 24h da nije ispaljena granata na Sarajevo, da ti je sve zapaljeno, poruseno, pobijeno, silovano. A ne znas da vas general Mladic izjavljuje da se granatiraju 'velusici' jer je tamo malo srpskog zivlja, a ako i ko pogine sta ima veze to su izdajnici tzv. alijini srbi. Izvini ali za ono sto su prezivjeli, mnoge i cudi kako i nije bilo vise belaja. Kao sto ti kazes ubijao je Oric Srbe u Srebrenici i selima okolnim, pa mi smo im samo vratili samo na civilima ha sta ima veze, isto kao da ja kazem ubijala je srpska vojska sve po Sarajevu i mi smo im samo vratili na ostalim Srbima.

Види турчине, ако те пут случајно нанесе у Београд јави ми се ПП-ом, мејлом и сл. па да ми лично објасниш ове будалаштине које писакараш овде. Дајем ти реч да ће бити 1 на 1.

Без вређања, у мањини си...

Quote from: "Васил"Види турчине, ако те пут случајно нанесе у Београд јави ми се ПП-ом, мејлом и сл. па да ми лично објасниш ове будалаштине које писакараш овде. Дајем ти реч да ће бити 1 на 1.

Turcine, turcine crno ti se pise...

@kospicar

Ako je Orić SAM ubijao i spalio onolika sela za tri godine-onda alal mu vera.
Pa naravno da su mučenici morali da pale sela i ubijaju Srbe po okolnim selima kad im je UN dovlačio samo municiju i ostalu logistiku u Srebrenicu.
Srbi u Sarajevu,(Zagrebu,Splitu...) su ubijani od početka i pre "opsade",a "opsada" je usledila pošto ste pobili vojsku JNA koja je pokušala da se evakuiše iz Sarajeva-a dali ste reč da nećete pucati na regrute,i odmah ste je prekršili pobivši onu decu u Dobrovoljačkoj ulici i to ne kašikama i oklagijama(pošto tvrdiš da ste bili nenaoružani),nego mučki iz zasede puškama i automatima.

Ajde mi reci zašto su ubijani Srbi po Sarajevu-uglavnom nemoćni,stari,bolesni...I ako možeš da napraviš paralelu sa 1941 i tim istim Sarajevom,zašto su i tada ubijani-ja bih rekao iz istog razloga?

Mladić nije moj general(nema kokardu,bradu i kamu),nikada nisam verovao u generale i oficire JNA,niti u partizane,bratstvo i jedinstvo i ostala kvazi komunistička  sranja.

Pa ajde mi sad reci kolko je muslimana ubijenu u Sarajevu od tih svakodnevnih granatiranja,snajperisanja i ostalog.
Šta su radili mudžahedini po Sarajevu,kako su ušli u isto,ako je grad bio pod opsadom?I šta su pokušavali da rade po Sarajevu i kuda da se probiju,pa ih je onaj četnički komandant koji je držao položaje na Jevrejskom groblju svaki dan slagao na zemlju.

Ajd ljudi manite se više i Srebrenice i genocida i rata i sve u postojbinu materinu...Nađite se negde i pobijte, sučelite argumente i ćao. Celi bogovi dan gde god prebacim na tv-u, vidim Majke Srebrenice, Trg žrtava genocida, 11.juli, mezarje, spomenploče, Karla neće da dođe jer ne nađe Mladića (koja je to logika?), Mesić popuje, Marović klima, Paravac skakuće, svi smo zločinci, oni jadni nevini, jebeš to sve! I sad još i ovde istu priču vrtite mesecima. O Bože kad će avgust da sve ovo prođe... :bes