gorane zaboravio si da dodas i dok nije bilo dzaje zar tada nije bilo zvezde?

Ako zelimo da nas klub opstane na evropskom nivou moramo pogledati, prekopirati i primeniti  sistem i organizaciju uspesnih klubova...Ne treba da izmisljamo rupe na saksiji samo treba da primenimo njihova dobra i izbegnemo losa iskustva...
U njihovim upravnim odborima ne sede ljudi vec brojevi racuna...
Oni vole nasu Zvezdu i spremni su da svoj visak sa nama potrose i btw u svetu se uvek zna koliko se ko otvara...
Neko je pomenuo Abramovica, zna se tacno koliko je on ulozio u Celzi, voleo bih da mi neko kaze ne samo meni vec i zvanicno koliko je ko od sponzora ulozio ove sezone (i tako svake sezone)...
Pa nek sedi i taj rex kafa ali da se zna koliko je para ulozio i na osnovu kolicine novca da ima srazmerno kolicinu moci u odlucivanju...
Naravno da se ne treba odreci Dzaje i sedih glava, naravno onih koji su zasluzni,  za njih postoji funkcija savetnika ili pocasnih predsednika...
I zasto Sos kanal ne placa zakup i struju i ostale komunalije koje potrose nego sve pada na trosak Zvezde, cime nas je to Dragisa zaduzio...
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Quote from: "Niski Delija"NOVA SKUP

ja mislim da je cela rasprava glupa kad se nezna ciji je klub, kakva je njegova pravna forma(zakonski), kad se nezna koje osnivac, odakle pare, kome idu pare od zarade itd. Kad se sve to resi onda ce se znati koje odgovaran za, recimo, lose rezultate kluba, besparicu, itd.

Quote from: "Forever Ultras"Zvezda je nacin zivota. Tatoo.
A on? Bivsi fudbaler...

??ko je, Delijo!
amo za tebe, uvek uz tebe a njih ko jebe...

Quote from: "Godra"U Zvezdi poteze povlace matore drtine, bolje da se skupi neka kinta za sahrane, jer kad one sede kose pocnu da se razboljevaju, najebasmo ga mi. Na sta je Zvezda spala da je vodi savet staraca, niko skole nema, svi drugari i kompanjoni...

Sram te bilo...!
Trebalo bi da se stidis svake svoje izgovorene reci.Da li se tako obracas i svojim roditeljima???
Stidi se... :o

Ipak je batina iz Raja izasla....

p.s. Dokle god se ovakvi ljudi i slicni njemu budu javljali na ovaj forum i imali mesto moderatora,ja se i zvanicno ogradjujem od svega i necu se javljati.
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Moras postovati razliku u misljenju ali i u vaspitanju...
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Quote from: "Boka Delije"I bez ljutnje Lamya i mi imamo pravo na nase misljenje! Tebi poseban pozdrav!
Hehe...sad si se izvukao! :D
b]Nisam Mila!
...ni Sky...***SKY***...SKY...
...ovaj...Sky?![/b]

Quote from: "Teta Mila"
Quote from: "Godra"U Zvezdi poteze povlace matore drtine, bolje da se skupi neka kinta za sahrane, jer kad one sede kose pocnu da se razboljevaju, najebasmo ga mi. Na sta je Zvezda spala da je vodi savet staraca, niko skole nema, svi drugari i kompanjoni...

Sram te bilo...!
Trebalo bi da se stidis svake svoje izgovorene reci.Da li se tako obracas i svojim roditeljima???
Stidi se... :o

Ipak je batina iz Raja izasla....

p.s. Dokle god se ovakvi ljudi i slicni njemu budu javljali na ovaj forum i imali mesto moderatora,ja se i zvanicno ogradjujem od svega i necu se javljati.

Ovako, vidim da neke stvari shvatas licno, uopste me nije briga niti me zanima da mi pretis nekim batinama. Ovde je 15 ljudi reklo sta misli o savetu staraca, a ti se uvek uhvatis za moje reci. Da li su to kompleksi ili ili nesto drugo, ne znam. Kao sto se Laki uvek uhvati za Budu, tako i ti mene prozivas kad god stignes. Moji roditelji su daleko mladji od tih starkelja, a ne znam i ko ti daje za pravo da tako pricas. Meni taj Dzaja nikad u zivotu nije nesto ucinio da bih ga ja dizao u nebesa. Gledam ga samo kroz prizmu rezultata, a od 91. do danas oni su mizerni. Zato mislim da krade Zvezdu, otima iz nje sve sto valja, postavlja ljude u UO koji mu nesto cine, ili su mu rodbina. Ti ako to ne zelis da prihvatis ne moras. Niti si ti sever, niti sam ja, a najmanje je to Dzaja. On je jedan najobicniji trgovac koji hoce da kupi za sto manje, a da proda za sto vise. O strategiji, logostici, spnzorima nema pojma i to je cinjenica. Lako je reci : "Tebe cemo da prebijemo jer nisi za Dzaju". Daj ti neki argument da je Dzaja OK lik, da je Zvezda zbog njega ispred ostalih, da je uveo neke novine u Zvezdi, izgradio stadion i slicno.

Mislim, nije uopste bitno mesto moderatora, serem se u njega, evo ti moje mesto. Od nas desetak ja znam da 7 misli isto sto i ja. Ako je uslov da budem moderator - da slepo podrzavam sve Dzajine poteze - zbogom. Kizo, brisi me, ja vise ovde se ne pojavljujem.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Quote from: "Godra"Pitam se, zasto su 'ladno zaobidjeni svi igraci od, recimo '85 pa do danas, sem Ivana Adzica, ako je to nas bivsi kapiten? Da li neko vidi direktore nekih sonzorskih firmi, ajde ako je neko upucen da odgovori. I Dobrivoje Jankovic , da li je to onaj zmagoslav od novinara. A ako jeste, koliko se secam, taj je uvek favrizovao partizane, koji ce moj sad u Zvezdi. Bolje da su zvali Milojka Pantica (izlaze igraci Partizana, a evo i nasih)!

godra - the monografija legend, Dobrivoje je cigan. secam se da su bila 3 novinara u sportskoj rubrici politike. dobrivoje, dragan stojkovic (ne pixi) i zivomir milojevic. prva dva cigana ali umerena. z milojevic najgori grobar. secam se njegovih textova - nikad ne upotrebi rec partizan nego sve neke opise: prvak, crno bela masina, parni valjak i slicno.

tuzno je sve ovo. sta je koji qrac bajata uradio za zvezdu? osim te nesrecne pesme.

samo mojne da gresite dusu oko foto radnje. pa zar ste zaboravili sezonu kad smo bili prvaci? zika slika? a on je kao svetski gigant bio? ne kazem ja da su ovo dobri sponzori, daleko od toga. ali ko sto neko rece, boli qrac prave sponzore za zvezdu kad nemaju nista od toga. jedini sponzori koji su se navukli su ortaci bosketovi.

zaboravih da kazem, ove slike sam mogao i ja i 70% ljudi na forumu da nacrta i kaze 'vidi, mene ako izaberete ja cu da izgradim ovo. treba mi 235miliona i za 15 godina imacete stadion do jaja.' samo mandat i gomila para i pakao. ma teraj govna u pm.
o. You're not a bad person.
You're a terrific person.
You're my favorite person.
But every once in awhile...you can be a real cunt.

Quote from: "Forever Ultras"Nije istina da nema "ko drugi", to je ista prica koju su nam prosipali "slobisti" u godinama iza nas... Ja mislim da osim mesta predsednika Vlade, to je drugo mesto na koje se "pali" svaki Srbin..

????, ????? ???? ?? ????????? ????? 5. ???????, ????? ????????. ???? ??? ??? ??????? ????? ? ???, ??? ???????????? ????? ?????? ?? ??? ???? ?? ??????? ??? ?????????, ???????? ? ???????????, ?????? ??? ??? ? ???? ????????? ?????, ?????????? ???? ?? ? ????? ???? ????????? ?? ?????????, ??????? ?? ???????, ?????? ?? ???????, ?????? ?? ?????????, ????????? ?? ??????...??? ?? ???? ? ???? ?????, ??? ???? ???? ?? ???...? ?? ?????? ?...????.
???? ???? ??? ?? ?? ????? ???? ???? ????? ??? ????? ??????. ???? ???. ???? ?? ??? ???????... namigivanje

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

A gde je Cvetkovic?


I da li rezultati u polednjih 12g predstavljaju radost za jednog deliju?
Zvezdini konkurenti treba da budu sa evropske scene, a ne nekakav maleni partizan!
I,to je onda dobar meadzment?




U DATIM OKOLNOSTIMA, MOGLO SE DALEKO VISE!!!
jmo svi na stadion Marihuana...

Trudim se STVARNO da ne ulecem u ovakve rasprave,jer vecito se neko oseti uvredjenim,prozvanim,pogodjenim...No,rasprave su jedno,a licne uvrede ne
b]Nisam Mila!
...ni Sky...***SKY***...SKY...
...ovaj...Sky?![/b]


A ko ce da igra ligu sampiona? Odlaze Markovic, Mladenovic, Vidic a mozda i Djordjic... ici cemo opet u kup UEFA to nam je jedino sigurno. Bari je prosao pre 13 godina, pogledajte gde smo sada. Treba biti realan.

Pa dobro Kizo, ali ni jedan igrac nije nezamenljiv.

1. Vidic (uz duzno postovanjem kapitenu) vec vise od godinu dana ne pruza partije sa pocetka karijere. Cini mi se da ako ga ne prodamo ovog leta necemo uzeti nikakve pare za njega kasnije. (primer Sasa Ilic i ostali koji ostaju i pored ponuda).

2. Mladenovic - zaista kvalitetan igrac. Medjutim njegov najveci kvalitet je iskustvo i malo veci IQ od presecnog IQ fudbalera. Zato i pruza dobre partije. Mislim da u nasoj ligi moze  da se pronadje neki igrac slicnog kova. Neko ko ima 25-27. godina iskustvo igranja u Evropi i u nasoj prvoj ligi.  Tu se opet vracam na Dzaju koji forsira mlade fudbalere. Ne moze jedan Perovic da igra protiv Rozenborga . Decko nas je svojim potezom izbacio iz daljeg takmicenja. A napravio je pocetnicku gresku zbog neiskustva. I svake godine ista prica taman Perovic postane iskusan ali dodje "Pera" koji je neiskusan i prolece u Evropi opet gledamo samo na TV-u. Trebaju nam iskusni igraci i siguran sam da takvih igraca kao sto je Mladenovic ima jos u I ligi. (bar 5-6 igraca)

3. Maki Markovic, e on je zaista posebna prica. Kada je dosao na Maru na prvoj tekmi sam ga gledao. Mislio sam da ce biti jedan od najboljih igraca CZ posle 1991. Medjutim stagnirao je. Zasto... ne znam. Mislim da i njega moze sutra neko ISKUSNIJI da zameni bez problema.

4. Djordjic i tako ne igra iako je najbolji (po mom misljenju).

I nemoj Kizo biti toliko pesimista! Bitno je da odradimo duplu krunu pa onda Evropa. Nije bitno Kup UEFA ili Liga Sampiona svejedno je samo da docekamo prolece.

Quote from: "Boka Delije"Opet ponavljam Dzaja je najveca legenda kluba i treba ga kao takvog drzati ko malo vode na dlanu.
:ruke

Quote from: "Boka Delije"Znam da nije on za sve kriv. Ipak smo (bili) izolovani od svet. Nema se para, politicki pritisci, razni menadzeri i sve to ... ali vreme je da se ka tituli krene i da se udje konacno u ligu sampiona.
Znaci,konacno dolazimo do su
b]Nisam Mila!
...ni Sky...***SKY***...SKY...
...ovaj...Sky?![/b]

Quote from: "lucky_star"
Quote from: "Forever Ultras"Nije istina da nema "ko drugi", to je ista prica koju su nam prosipali "slobisti" u godinama iza nas... Ja mislim da osim mesta predsednika Vlade, to je drugo mesto na koje se "pali" svaki Srbin..

????, ????? ???? ?? ????????? ????? 5. ???????, ????? ????????. ???? ??? ??? ??????? ????? ? ???, ??? ???????????? ????? ?????? ?? ??? ???? ?? ??????? ??? ?????????, ???????? ? ???????????, ?????? ??? ??? ? ???? ????????? ?????, ?????????? ???? ?? ? ????? ???? ????????? ?? ?????????, ??????? ?? ???????, ?????? ?? ???????, ?????? ?? ?????????, ????????? ?? ??????...??? ?? ???? ? ???? ?????, ??? ???? ???? ?? ???...? ?? ?????? ?...????.
???? ???? ??? ?? ?? ????? ???? ???? ????? ??? ????? ??????. ???? ???. ???? ?? ??? ???????... namigivanje

Ihaj, pa tu smo znaci. Ajde to sto skreces na politiku, ali nisam ocekivao da ce skretanje biti bas toliko "u levo"...  namigivanje

Da sam se ja pitao, visio bi mi na sred Terazija, od izdaje Krajine pa sve do gluposti u koje nas je uvalio kao narod, generalno. Pojam kolektivne krivice ne postoji kao takav, niti je neko u svetu :) priznaje. Citajuci tvoj post, eto, jedina svetla tacka koja nam je preostala to je Dzaja... Nije nego! Meni je interes Zvezde iznad svega, iza njega ne stoje rezultati, to je sve. Istina je, kao sto bi neko ovde rekao, da je on legenda, nesumljivo, ali vreme mu je da ode... Ne ume, okolnosti su se promenile, nije vise za to. Neka mu se za zivota digne spomenik kao Medziku ispred Marakane, neka bude pocasni predsednik, ali da "ono" od Bosanca (izvinjavam se svim Bosancima) bude generalni FK, to je samar u lice svima,,,

Necu da komentarisem one glupave pretnje po net-u, kao da se ne poznajete, kao da zajedno niste popili pivo, kao da niste navijaci istog tima... Mila? Sta to treba da znaci...? Pa cemu gubljenje nerava? Zar je jedan Dzaja vredan da se mi izmedju sebe, na opstu radost glodara i drugih domacih stetocina, svadjamo i mrzimo? Pamet u glavu, svaki covek na tribini nam je bitan, mozda i Dzaja, kao pocasni predsednik, ali Bosanca bih da glodarima. Cak bih i platio da ga uzmu...

Vidimo se sutra, svi od reda, i nemoj da vam neke gluposti, svima, padaju na pamet... Godrin odlazak nemam nameru da prihvatim, a nadam se ni ostali...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

E 'vako:
Prvo ljudi moji, zvezda je dekintirana skroz na skroz. Ovo vam pricam ne kao zajedljivi Grobar vec totalno proverene info. A kad cujete ko vam je pozajmio pare , mozete slobodno da se obesite. Glavom i bradom najgori jevrej svih vremena, velmoza,marsal , forever gensek Zeka. Setite se koliko je Pantelic cekao da potpise ugovor? Do para za njega ste dosli preko xy kombinacija, bolje i da ne znate kako, smesno majke mi. Takav klub sa imenom, osusen za pare. a gde su pare? E to pitajte vaseg predsednika, marsala. Ma sve su to ista govna, mi se ovde palimo ko frajeri, ljubav prema klubu bla bla bla a oni vrte sta stignu.
I onda ko bi preuzeo firmu koja tone? Sem da vam uvedu stecajnog upravnika ili dzajka opet. U istim smo govnima sa upravom drage moje komsije...
imice, na zaboravi da si mi skinuo nevinost, zauvek tvoja M. Uzelac!

Eh ne mogu vise da izdrzim a da se i ja ne umesam u ovu masinu...

Ja sam nekako oduvek mislio da su zvezdini navijaci tzv. delije uvek ekstremno desno orijentisani. Ne,nema veze sa politikom vec sa nacinom razmisljanja. Medjutim, neke postove ovde citam i zgrazavam se.
Jedno vreme smo svi slozno vikali "Spasi Srbiju i Ubi se Slobodane....."

Ali poenta cele stvarni nije bila da se skine Sloba vec i da se bilo kom' kome padne na pamet i koji misli da je "bogom dan" za drzavu, klub ili slicno da ce proci jako lose da ne kazem biti prozivan a jos gore lincovan....
Gledam slike nase skupstine, i gledam nase "Mladice Borove i Devojke Jele" pa me muka spopala kao i mnoge od vas......
Jedina nada Zvezdi u ovom momentu je finansijska inekcija nekoga iskljucivo sa Zapada, nekoga bez emocija, kome je samo stalo do napretka kluba i profita.
Dobri rezultati = Pare
Prosta racunica......

Mancester Junajted-verovatno prvo akcionarsko drustvo napravljeno na bazi FK. Izvolite, svako moze da kupi akciju ili akcije. Ako jedna akcija vredi $100 i Mancester krene da pobedjuje meni ce licno skociti akcije na $200 tako da ono sto sam prvobitno ulozio se uvecalo za 100%. Prosta logika zar ne?

Cist kapitalizam, nista drugo. Inace neki Amerikanac koji inace nema veze sa fudbalom ima vecinu akcija Manchester United-a. Covek verovatno nikada u zivotu ni fudbalsku loptu uzivo nije video ali njega to i ne zanima osim cistog profita. Da ne pricam dalje....

A Srpski jajarski fazoni tipa "ja tebi ti meni", istorijske mucke sa kartama (kao na primer Zvezda-Rozenborg), pravljenje "Male Marakane", pravljenje "brze pruge kroz Srbiju" itd... su stvari sa kojima cemo se jos narednih 5 godina sretati.

Identicna predizborna kampanja SPS-a iz 1990-te. Ovde na ovom forumu ima izuzetno inteligentnih ljudi koji sigurno imaju mnogo zdraviju logiku i kojima mozak nije ispran od naleta Titoisticko-Slobisticke filozofije kao na zalost 90% nase skupstine sastavljenih od "mladica borova".

I da se neki mozda ne naloze previse........ Moguce je da osvojimo duplu krunu a onda sledi pecalbarstvo za parom po svetu mnogih nasih igraca...... dolazi Jesen i opet pravimo "Dzajinu ekipu" od talentovanih klinaca sa po 19 - 20 godina koji ce isto cim napune 22 otici na Zapad a moguce i na Istok....Ta deca nece moci Zvezdu da ubace u Ligu Sampiona a kamoli da prezimimo u Evropi..... I sta se desava... Opet Glodari osvajaju titulu sledece godine....... I tako do sledece skupstine "mladica Borova" za narednih 5 godina gde ce verovatno izglasati ponovo Dzaju zbog uspeha Zvezde iz '91 godine. Za pet godina ovi metuzalemi koji nam sada sede u skupstini nece vise ni imati sede kose jer ce totalno ocelaveti a verovatno ce svaki od njih da vozi najnoviji model invalidskih kolica na Dzojstik.......

I neko ce za 5 godina ponovo otvoriti isti ovaj topik i bice ponovo fantasticnih misli ali ce se na tome na kraju i zavrsiti.......

Evo,
nesto gledam forum pre nego sto krenem na Maru i nesto se mislim, sramota me...
Sramota me je cinjenice da klub koji najvise na svetu volim vodi jedan Boske i kompanija... Poznat sam kao neko ko ima "jak zeludac" ali ovo je i za mene previse. Da ne volim Zvezdu toliko koliko je volim, danas ne bih otisao, zbog njih.

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!