pravi spektakl kakav samo na Severu mozete doziveti. druka koreografija je bila zajebancija na temu grobarskih "koreografija".

:sampion  ;pivo  :sampion  ;pivo  :sampion  ;pivo

Zna li neko ko je decko sto je izboden nozem - kazu da je bilo ispred Severa :(

"Sedam osoba povredjeno je na fudbalskom derbiju izmedju Crvene zvezde i Partizana, saop

Uh... Da prebacim ovde poruku, jer je ovo tema izvestaji...

Ajmo da krenemo redom, pokusacu sve sto je bilo da prenesem, onako, svoj utisak svega sto se desavalo. Dugo nisam pisao izvestaje pa da se iskupim...  

Jos u rano jutro mogle su da se primete reke automobila, navijaca koji su dolazili na derbi. Bilo je tu raznog sveta od Srba iz dijaspore i cele Srbije, do navijaca iz okolnih i malo daljih zemalja. Sve je "mirisalo" da ce derbi biti onakav kakav je bio nekada, puna Marakana, velika utakmica i naravno nasa velika pobeda...

Pre tekme sam ispred Marakane sreo nekoliko navijaca sa majicama Levski, bilo ih je petorica.  Culi su se i neki drugi jezici okolo. Po gradu i okolni kruzili su kombiji, automobili koji su trubeli, svuda su mogli da se vide salovi, bicu pristrasan, uglavnom nasi oko stadiona i po gradu. Nije zabelezena neka veca tuca, t.j. barem ja je nisam video i nisam stigao da cujem nista o tome. Sever se napunio nekih pola sata pre tekme, koreografija se lagano pripremala a sastojala se od fenomenalno uradjenog Zvezdinog grba od markera u sredini... (to stvarno vredi videti nekoliko puta) i plavih najlona sa strane. Markeri su bili tako precizno postavljeni da grb ima i okvir u vidu markera... Genijalno izvedeno jednom recju. Ispod grba na ogradi stajao je transparent: SVE PROLAZI ZVEZDA TRAJE... Navijanje od samog pocetka fenomenalno vodjeno, ponekad se zbog brojnosti pesma prelivala ili odzvanjala, ali nema veze, bitno je da se odlicno navijalo celu tekmu.

Sto se groblja tice, ono je napravilo pokusaj da markerima ispise pfc ali ono c im je posebna prica... Bila je nedovrsena koreografija jer jug nije bio pun, a i nisu imali dovoljno markera da pokriju ceo jug... Imali su i neku parolu ali font kojim je pisala nije bio vidljiv za procitati...  

Uz odlicno vodjenje navijanja bez ozvucenja, sto je za svaku pohvalu ljudima koji su bili na sipci, pevalo se celu tekmu. Bilo je 5-6 baklji sve ukupno, nekoliko dimnjaka i sve to u periodima nakon golova ili kada je bio pocetak koreografije. Golovi su pali dosta rano i to je odredilo i stanje stvari na tribinama, kod nas su pesme odzvanjale dok je groblje cutalo ili na momente se cula neka nerazgovetna buka koja i nije imala neke veze sa navijanjem. U odnosu na ranije derbije i njih je dosta doslo, mada ponovo nisu do kraja napunili jug dok na Severu igla nije mogla da padne... Interesantno je bilo da je nakon 1 gola na Zapadu, do juga zapaljena jedna baklja...  

Na pocetku drugog poluvremena napravljena je tzv. glodarska koreografija u kojoj je podeljeno nesto baloba, razvuceno nekoliko najlona i rasirena jedna srpska zastava. Dole ispod toga je pisalo: GROBARI SU NASI IDOLI! KOREOGRAFIJE NJIHOVE NASI SU SNOVI!! Ja sam pao od smeha kada sam video. Btw. kada su videli koliko je sati, talibani su krenuli da ruse po stadionu ali za njih ocigledno ovaj zakon ne vazi, da bi ih kasnije nekoliko pandura i proteralo sa stadiona... Tuzni front se pojavio u svojem punom sastavu ali to je znacilo pola boxa na istoku. Pravi je rebus kako su uspeli da dodju na stadion... A ko zna kako su i otisli kuci jer su se valjda ponovo zavukli u svoje rupe...

Dole iza gola bila je gomila navijaca iz raznih zemalja i svi su nas ocenili sa cistom desetkom, dok su se za ove samo smejali...

Ovekovecio sam jos jedan detalj, na polu vremenu sam se odgegao do stoke da ih vidim na sta lice. Majko mila, kakve su to njuske. Prvo su trazili kofu sa vodom da neke stolice koje su zapalili ugase (!) a onda je jedan kojeg je mrzelo da ide do wc-a, lepo izvadio "alat"  i stoka se ladno popisala na sred tribine. Molim Kizu da okaci fotku koju sam napravio... Btw. to je sve bilo u prvom redu do terena... Ja sam mislio da je lik pijan, ali izgleda da nije bio... glodarska posla... Oko 200-tinjak tuznofrontovaca pokusalo je da napravi neku koreografiju i neke parole, ali to nije vredno pomena. Vredna pomena je poruka Warsavske sekcije. Imate i sliku toga, neka Kiza okaci.

Eto, to je onako na prvu loptu, slavlje na kraju, podignute ruke... Bilo mi je puno srce kada sam izlazio. Spominjalo se da je 15 Grka Olimpijakosovih navijaca bilo na tekmi ali to nisam proverio... Eto, nadam se da nisam smorio...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Radzo, dugujes Toniju i Budi piva (mnozina!) koliko mogu da popiju! "A slika ima i uvek ce ih biti, jer ponovo smo bolji od grobaaaara... :) " Ja i SS odosmo sada u kafic da slavimo kod ... (ne provaljujem :D ) , a vas ostavljamo da svrsavate od srece  :D Tamo su Ultra Roma, Gudra, Jackass i ostala ZLO ekipa :D

Audio:
www.delije-caffe.co.yu/kiza/derbi/1.wav
www.delije-caffe.co.yu/kiza/derbi/2.wav

Evo neceg sa strane sto nije za nasu galeriju.

www.delije-caffe.co.yu/kiza/derbi/glodar.jpg (Ovde je glodar uhvacen kako "sora" na nasem stadionu) :D  :boks
www.delije-caffe.co.yu/kiza/derbi/grobari-koreo.jpg (Eto da oni koji nisu bili vide glodarsku koreografiju)

Sto Toniju?! Pivo se podrazumeva, a uvek se pije do kraja :flasa

Toni i ja smo bili dole sa dve kamere... :)
Za prvi put sa novim aparatom, odlicno se snasao... :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Nisam znao da je i on bio sa tobom! Hvala za ...

Sta kazete za fotku glodara koji pisa na tekmi?

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!


Mora da je neki vodja ili iz prve ekipe... Ako i nije vodja, sada se dokazao...  :o Vreme je da za takav talenat se napravi mesta na njihovoj "sipci"...  :D


Inace ovu sliku obavezno pogledajte...  :D  :D  :D  :D  :D

http://www.spynk.com/~coolpool/g.jpg

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Marakana krcata do bola...
Sever ko i uvek prepun,moram da priznam da sam se iznenadio popunjenoscu juga,to nisam odavno video...
Inace na stadionu je bilo sigurno oko 55000 ljudi...masa je stojala na stepenicama,na vrhovima tribina je (na svakoj strani) bilo par hiljada ljudi viska...
Koreografija severa prelepa,Grobari uzvracaju vise nego smesnom (ko je bio-priznace,ma kojoj strani pripadao) koreografijom.Pola juga je navuklo markere(toliko pljuvane),pola nije,neki su to shvatili kao rekvizit pa vrteli njim,kao da im je sal...
Nepravilna slova,ono C nije imalo donji kraj,pa je bukvalno ispalo cirilicno G!!!

Dalje...

Igraci izlaze na teren,dizu se najloni na severu,dusa prepuna...
Navijanje - jeka devetka!
Grobari su,kako je rezultat rastao (puni buraniju)  padali u bedak sa pesmom  

Upaljeno je par baklji na severu,po koja na jugu(pred kraj) pa cak i jedna na zapadu kod Zvezdinog pogotka (ne znam tacno kojeg)!!!

Pocinje drugo poluvreme,na severu koreografija kojom su ismejani grobari!
Na jednom sektoru baloni,na drugom trake koje se cepaju,pa malo najlona,    jako dobar fazon

I to sve uz parolu "Grobari su nam idoli,njihove koreo su nam snovi" ili tako nesto slicno!!!

Zvezda trpa li trpa i grobari pred kraj zapocinju svoje izivljavanje nad dostojnim rivalima - stolicama!Jadnici!
Pale najlone,valjda se i stolicnaje uhvatile,sorka sa murkom,specijala pun k***c,dim prekriva polako teren i kraj!!!!!

SVUDA GRMI OKOLO ...

pozdrav svima
sve ste vec io sami rekli ali da konstatujemo lepo je biti ciganin! :ruke  :ruke  :ruke

p.s. nismo mi real, mi dajemo po tri komada

Svaka cast, lepo ste im pokazali kako se navija.
Na moje cudjenje i mi smo se okupili u nekom nasem kaficu/diskoteci.
Nas 20tak u crveno belom, kako u kaficu od dva sata pred utakmicu pa do kraja cula se pesma, a PIVO DZABE!!!! Nisam mogao da verujem, celu noc. Ali sta vredi kad sam sve pare koje sam poneo, izgubio skakajuci od radosti.
Jedino DJ-a nismo mogli da ucutkamo.

Al dobro jos nedelju, dve pa neci ni ja vise detati se u ekran.  ;pljuga
Vama jos jednom svaka cast, i nadam se da ce ovako biti i protiv Rosenberga, jer je to ipak vaznia utakmica.

Pa Budo , gdje snimi onog pisonju na jugu majke ti :rofl
Nemogu jos sebi da dodjem od smijeha. izgleda kao da se pisa na zastavu ili koreo.
svega sam do sada vidio ali ovo :o
Grobari postaj polako i moji idoli :D
edan Grad jedan Klub

????? ??????  :ruke

??? ? ?? ??????? ?? ?? ??????? ?????????. ??? ??? ??? ??? ? ????, ????? ?? ?? ?????? ?????? ?? ?? ?????? ???? ?????? ?????? ?????? ? ??????? ???? ??? ???????, ??? ? ???????? ???????. ?????? ??? ?? ???????? ??? ? ?? ?? ?? ??????????? ???? ?????, ??? ?? ?? ??? ???????????. ? ???????? ??? ?? ??? ?????? ??????? ???. ????? ????? ?? ?????? ? ???????????? ? ????? ?????, ??? ?? ? ?????? ????? ????????, ??? ??? ?? ?????, ??? ?? ??? ??????. ????? ?? ??????? ?? ?????, ?????? ?? ?? ?????? ???? ???? ???????? ??????????? ??? ??? ?????? ????, ???? ?? ?? ???? : ??? ???? ?????  :(   ??????? ? ????
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

Quote from: "Forever Ultras"Mora da je neki vodja ili iz prve ekipe... Ako i nije vodja, sada se dokazao...  :o Vreme je da za takav talenat se napravi mesta na njihovoj "sipci"...  :D


Inace ovu sliku obavezno pogledajte...  :D  :D  :D  :D  :D

http://www.spynk.com/~coolpool/g.jpg

poz,
budimir

FENOMENALNA!!! :rofl  :rofl  :rofl

Ja mozda gresim, ali neverujem da ce Zigic tako lako da se proda. Treba se naci tim moji ce napadati vecinom preko njega, odnosno gadjati ga u glavu (i ako je postigao gol nogom ovaj put). Ili se ja to samo nadam.
Ali to je vec druga tema. A nece ga valjda prodati posle godinu dana.

Nisam znao da grobari postoje u Nisu :zbunjen
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Eh taj glodar... Tako mi je bila muka, i lik je bio tolika stoka, da je red bilo da se to ovekoveci. Nikada na derbijima nisam imao priliku da se malo setkam dole i da vidim na sta lice... Majko mila... Ono je za neki Kustin film. Pazi, ovo sto cu vam ispricati je scena za koju se kunem da je istinita.

Lik glodar, koji na sebi ima zvezdinu kapu i sal, ocigledno neki vodja jer drzi megafon u ruci, doziva one likove na atletskoj stazi, da mu dodaju kofu sa vodom kako bi ugasio vatru koju su drugi glodari zapalili... sa sve recima, megafonom: "Dzajiceva deco! Dajte kofu sa vodom!" Nemam reci, kazem vam, stvarno je scena za Kusturicu. :) Druga dva lika na ogradi, poziraju za murijasku kameru i dozivaju kamermana dobrih 5 minuta, onako iz dosade. Okolo sve Besni Fok, Borca, Ovca, Sebes i sl. face i onaj stil oblacenja trenerki popularan pre jedno 10 godina.

Naravno vrhunac je bio ovaj lik koji pisa na stadionu, to je toliko dugo trajalo, da sam ja izvadio kameru, namestio ugao da snimim _sve_ i dok se on istresao jedno 20-tak sekundi, ja sam "opalio" fotku... Mislite da se stoka uzbudila jer je sevnuo blic? :) Jok, samo je zagroktala zivuljka kada je zavrsila sa svojom fiziologijom.

Stolice su letele jos u 1. poluvremenu, tako da je cela atletska staza bila prekrivena stolicama i delovima. Bas me zanima, onaj jadnik iz NS je zaglavio zbog stolice bese? Koliko li ce stoku da rebnu za ovo sto je napravila? Inace, sledeci derbi se igra na JNA, bas me zanima kako ce njihove stolice, koje su daleko "mekse" od nasih, da prodju na toj tekmi...  :D

Eto, ovo je bilo ono sto sam video ispred juga uz dodatak da se onaj crni najlon iz blizine mnogo vise podseca na kese za djubre...  namigivanje

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!