kospicar, nisam te vrijedjo, samo sam ti reko da "ne seres" jer me nervira to vase da ste bosanski klub...mogu da ti citiram na desetine postova sa vaseg foruma na themaniacs.org, gdje se srbi nigdje ne spominju kao srbi vec uvijek kao "cetnici i vlasi", za sinisu mihajlovica se kaze da je cetnicko-cigansko govno itd...sjeti se malo navijanja protiv borca npr. prije nego sto pocnes pricat o bosanstvu. meni ne smeta sto ste vi takvi, daleko vam lijepa kuca, al zvezda je srpski klub, ne fasisticki (ako su delije fasisti, sta onda reci za vas i kitare?). dakle, mi imamo svoj klub, vi svoje i to je kraj price...
..ne moze brze, jurimo 30...

Siamo il fascisto, battamo comunisto!

e ss pazi nisam ja rekao da su delije fasisti, nego fakat mi bilo cudno zbog pozdrava, ok dosta je raje ok odgovorilo , a to drugo nije tema ovog topika, :)

Kospicar ,
zato neodes na vas bratski juznifronz.net i nepitas kako su postali partizani?
To je ionako vas bratski klub. Igrate prijateljske tekme sa njima , jedan od vodje vam nosi glodarski dres na tekmama.A i nije rijetkost vidjeti glodarske salove na vasem jugu.
Koga si ti nasao da pitas za ime. Pa pogledaj vase ime pa ostani citavu noc i razmisljaj samo kako je ono glupo.
Klub radnika zeljeznice sa jedinim stadionom na svijetu na kojem su sve cetiti tribine razlicite :batine
edan Grad jedan Klub

"delije, delije, ajmo svi u glas
slobodan milosevic, navija za nas..."
Poznato? Ja ne mogu da verujem da pojedinci tvrde da c.z. simbole borbe protiv komunizma. I kako mozete da tvrdite da na severu nije bilo politike. Pa jel vam vodja bio pokojni policajac koji je radio iskljucivo po nalogu svinje.
imice, na zaboravi da si mi skinuo nevinost, zauvek tvoja M. Uzelac!


Svi smo mi licnosti za sebe i imamo svoj privatni zivot (barem vecina ...), pa stoga svako ima pravo na svoja licna opredeljenja i zivotne puteve - za koje cemo da odgovaramo pre ili kasnije, pa i pokojni A.

Dobro, dobro, ljudi, nemojte rasipati versku i nacionalnu mrznju! To je u nasoj zemlji zabranjeno novim Zakonom o sprecavanju nasilja na sportskim priredbama...  :rofl  :finger

Red white life, ako si vec spremio gajbu piva, nije uredu da propadne, jel tako? Daj da to popijemo pre nego shto istekne rock trajanja... :)  :ruke  ;pivo


Inace, moram malo da se nadovezem na Budimirov post, jerbo su DELIJE ( kao jedinstvena navijacka grupa ) nastale upravo zbog politickog raskola na tribini. Jes da sam tada josh bio dete, ali ovo znam iz pricha jednog od starijih DELIJA, Pjera.
Naime, nasha tribina se, prema njegovoj prichi, prvenstvaeno delila na slobine, vukove i seseljeve pristalice. Na jednom od tadasnjih sastanka tadasnje Delije su odlucile da pomire zaracene strane na severu, da se politika izbaci sa tribine jer smo i tada ( kao i danas ) na tom SEVERU bili prvenstveno zbog ZVezde! Tako je na sastanku 10.01.1989. odluceno medju vodjstvom DELIJA ( Peca PAnker, Tima, Arkan... etc. Inace, i Pjer je bio na sastanku ) odluceno da se Delije ujedine, a naziv grupe ce biti upravo "DELIJE"... Toliko o tome...

Nemoj da vas je sramota ili neshto!
Velja :)

P.S. Baba, kad te kiza do`vaty, pocepacete ko maca banderu shto si mu ukrao reg. zast. znak!!!  :finger
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Derbi 89. na Mari, ceo jug peva:
... grobari, grobari,
hajmo svi u glas
slobodan milosevic
navija za nas ...

mi smo uzvracali sa:
... partizan, partizan,
siptarski je tim,
kacusa jasari,
ponosi se s njim ..."

i jos ... jug ima trdaiciju stranackih obelezija na svojoj tribini: zastava belih orlova (SNO), spo vozdovac, sps - kac, u novije vreme zastave radikala. na Severu toga nikad nije bilo ...

ps. Hejsel, pozdravi komsiju.

Kospicar, jel stvarno istina da jedan od vasih vodja fura glodarski dres?!? Auuuu

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Pazi ne znam jel znas kakva je kod nas situacija, ali mi nemamo vodje, svi su tu kad se treba slikati za novine i srati, a kad treba nesto organizovati, povesti navijanje nigdje nikog, tako da sto pitas ''neko od vodja'' ...Ali kod nas ima 2-3 lika sa salom partizana i meni licno to smeta razumijes, isto tako ima likova sa salom hajduka ili bbb(hehehe opet malo cudno al aj), Mislimne smeta mi sto je to sal pfc ili nekog drugog, nego jednostavno sam misljenja da ako navijas za Zelju normalno nosi Zeljin sal, ali ima recimo par likova iz hercegovine koji ono navijaju za hajduk u cro, a za Zelju u bh itd kontas itd itd...A to da ima sal pfc ima...kako kad al moze se naci ,
e da sta mislis da se na ssjeveru vasem pojavi sal zelje il fcs?

Mene licno nikad Manijaci nisu nesto preterano nervirali,vise ovi drugi  "boja fesa-boja dresa",ali ipak...burek pita - Zelji kita!  :D

EEE,Manijak,ko vam bre isarao auto-lakovima onako Grbavicu(stambeni deo,kuce,zgrade...) grafitima Ultras Red Star Belgrade,Delije,Zvezda je zivot,ostalo su sitnice,Srbija,itd...(bio sam na Grbavici i na Kosevu pre dva meseca,pa sam video licno) ??

Imam jos jedno pitanje,nista tesko.Sta se zbiva(...ili zbilo) sa Joint Union,kakvo je stanje sa njima ??? Koliko ja znam,u toj ekipi je bilo dosta srba.Od jednog mog ortaka je bio burazer u toj frakciji pa mi dao sal Joint Union-a.I jos nesto...mogli bi da prefarbate onaj ogromni grafit,onu uvredu od HZ: "Plavo oko plakalo je,mnogo snova nestalo je..." Umro sam od smeha  :rofl
Nesto mi njake racunar,i zato pozdrav iz  "Plato"-a!

E to delije zvezda itd, ne znam u kojem dijelu Grbavice, ali to su sve grafiti jos od prije rata ostali(neki i u ratu), al uglavnom sada jevecina  prefarbana..Sto se tice joint uniona jos uvijek su aktivni,recimo nasa najbolja podgrupa i naravno ne znam sad koliko srba je tu, ali uglavnom ima ih dosta, a sto se tice ulaska u JU, jos prije rata jedan lik dosao i tako pita kako da udje u grupu, i ovi iz zajebancije kazu uzmi zeljinu zastavu uleti u teren i klanjaj prema jugu..I frajer fakat uleti ono sve to uradi i ono murija ga odvede nazad do tribina i naravno sta ce mu nego ga primiti i od tada je to postalo nepisano pravilo ulaska u JU...
PS: sto se tice ovo klanjanje, ne misli se na klanjanje(kao vjerski cin), nego okrenes se prema jugu-Manijacima i kao naklon prema njima par puta...

Heh, kod nas je, pre rata, negde krajem osamdesetih vazilo pravilo zaplene glodarskih salova (ili razbijenih glava) kao ulazak u jednu mladju grupu...  :D

Da nisi slucajno bio na Banjici kada su vam UF skinuli oficijelni transparent?

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Nisam bio na banjici, a sto se tice JU, mozes procitati neki njihov nastanak i ovdje:http://jointunion.netfirms.com/jointunion.htm pa iz prilozenog mozes da vidis da su i hrvati i srbi navijali i jos navijaju i ima ih u JU, samo naravno raji koja nije bas nacionalno oprijedjeljena..

Quote from: "Srpsko Sarajevo"tako je, Raspucine...
sta si ti doso ovde da seres, kospicaru, pogledaj prvo svoje navijace koji seru nesto o bosanstvu a glavna pjesma im je "ubi srbina". sta se tu pravis englez, delije jesu srpski navijaci, uvijek su bili i uvijek ce ostati. zato 90% nas srba s druge strane drine navija za zvezdu, zato sto je zvezda olicenje srpstva. tebi ako to smeta, ti nemoj navijat za nas i gotova stvar.
ja licno ne bih volio da medju zvezdinima navijacima bude muslimana ili hrvata, ipak se zna ko su delije. da se ne pretvaramo bezveze, mi smo srpska grupa, vi ste muslimanska i to je tako. ne moramo da se volimo, ali mozemo da se postujemo
NO COMMENT!!

Uh... Alo, Srpsko Sarajevo!!! :)

Nemam ja nista protiv Srbovanja i ostalog, to je ok, ali ta prica da niko ko nije Srbin ne moze/treba  da navija za Zvezdu ti bas i ne stoji. Recimo, jednoj od nasih najbitnijih grupa na Severu dugo je vodja (ako nije i sada) bio je musliman pa nikome nista.. Ne mogu da tvrdim da on manje ili vise zbog toga voli Zvezdu. Nije bitno ko je i kakve vere/nacije/boje koze/politickih opredeljenja ukoliko voli nas tim i zeli njegovu pobedu...

Znam da je rat do juce bio tamo, ali zasto odbijati od sebe ljude koji vole Zvezdu?

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Moze ne-Srbi ali da se prosiri mara, nema mesta, zezam se... Kad nisi u Srbiji nekako ti se smanji fitilj za ne-Srbe, recimo posto nisam u mogucnosti da dodjem na utakmicu smetalo bi mi da sedim u kafani i gledam istu sa nekim muslimanima, makar i navijali za Zvezdu. To gledanje Zvezde za mene je postao neki Srbski dozivljaj, ima neko drugo znacenje nego kad sam bio u Beogradu, u Beogradu bi mi mozda bilo i simpa da su pored mene heljmendi i krasnici u crveno-belim odorama. e sad kolko je realno naleteti na muslimana koji navija za Zvezdu ne znam, meni se to jos nije desilo...

Budimire verovatno si mislio na vodju iz Heroes, on jeste Musliman ali ipak prosao je sito i reseto sa Zvezdom, dao bi isto zivot za Srbiju koliko i mi ostali Cigani. Drugi vodja vise nije jer je u mardelji ali je mnogo dobar decko. Ovo je retkost, pravila nema, 90% nesrba ne navija za Zvezdu nego za Partizan. Velika vecina muslimana i katolika navija za Partizan.
i vas uvek posmatramo...

Pazi, ti zivis negde, gde god, medju ne-Srbima. Kako gledas na njih takve? Zar i oni nisu ljudi? Mislim, ja nemam toleranciju, recimo za Arnaute i slicne, to sam javno rekao nakon one dece u Gorazdevcu i onolikih ubistava. Ali, zar tim stavom ne odbijas od naseg korpusa gomilu ljudi koji su druge vere, a govore tvojim jezikom? :) Najveca greska nas Srba jeste vezivanje za to da su pravi Srbi samo pravoslavne vere... Koliko smo tako izgubili ljudi koji su presli na islam ili katolicanstvo... Recimo, na jednom drugom topicu si mogao da vidis kako se zove jedan Obradovic danas u Sarajevu... o tome ti ja pricam...

Da se vratim na temu, on voli Zvezdu, obojica zelite njenu pobedu... U cemu je problem?

BIA, istina je da je tako. Vecina muslimana navija za partizanke, ali makar zbog gorepomenutog i njemu slicnih 10% koji navijaju za Zvezdu, napisao sam ono sto sam napisao i zaista tako mislim..

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!