Za normalne nema problema! Ali ovi preko drine.....

Pa nije cudo da ovi nasi preko Drine imaju malo ekstremnije stavove nakon rata i svega sto se desavalo... Sve je to ok. Za 50 godina ce druga prica da se prica svuda pa i ovde... :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Kad kazem ne-Srbe mislim na ne-Srbe sa balkana(muslimani, siptari, hrvacani...) Ovi drugi mi ne smetaju(opet ima izuzetaka: hindusi, pakistanci, kinezi...). To za odbijanje ne-Pravoslavnih Srba od nas, mislim da se se oni prvi deklarisali kao nesto drugo. U principu nek' oni odluce sta su. Sandokane, u kakvim ste odnosima sa originalom?

Mogu vam reci da iz N.Pazara na svaki derby ide mnogo vishe Muslimana  da navija za zvezdu od lokalnih Srba!?Znam ih dosta, ali je josh istinitije da 80% Muslimana vishe gotivi Partizan!Valjda zbog onog JSD ili zbog Omera,Bajra,Rahima,Ismeta, Emira, Admira,Abdulaha,Dzevada,Zlatka,Fadilja,Hasana,Fahrudina itd..... Shto kaze Buda valjda ce se sve ovo za jedno 50-tak godina biti normalno,nego nece biti nas.....

Problem je u tome sto neki sebe zovu Zvezdasima a u stanju su da kazu da bi da ne navijaju za Zvezdu najverovatnije navijali za Rad.  :lol:
Ipak, Zvezda je ono sto jeste samo zahvaljujuci svojim do kraja vernim  Delijama!  :)

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Sada se secam, Musemic je dao lep gol Panatenaikosu. Uzgred, to bese jedina tekma kada je Jug nadjebao Sever. Mada o tim stvarima ne bih da sudim kada ovde ima boljih poznavalaca istorije kopa. I ne bih od izuzetaka da cinim pravilo.
I dalje smatram da je pitanje sa pocetka topica ogavno i provokativno. Malo li je Roma i Vlaha koji su mahom delili nasu istorijsku sudbinu medju Delijama. Ali zna se ko su nam oduvek bili sabraca u patnji, a ko dusmani.
Uz pohvalu nicka ,Rostov, tvrdis da te nacionalni osecaji preplave kada si daleko od Otadzbine.
 U Beogradu bi imao tri puta vise razloga da pozelis cuti srpsku pesmu, nego da si, recimo, u Australiji.
 hrvati su ljudi, al kasnije

Niko mi jos nije odgovorio na ono da se pojavi sal zelje ili sarajeva na vasem sjeveru, sta mislite bi li bilo posljedica...
I jos jedno pitanje, nedavno se Orahovac izjasnio kao igrao bi za bh i odma vam je(makar vecini) postao mrzak, odvratan uglavnom vise se cuje negativno o njemu, nego pozitivno, samo zbog toga sto je to rekao, pa mislim zar nema svak pravo da igra za koga on hoce. Evo i Stojanovic Nenad je rekao da bi igrao za bh reprezentaciju, ako niste znali, ovdje je po novinama govorio da nema problema, posto bi tesko dosao do yu dresa, da bi volio zaigrat za bh samo da sredi pasos(ne znam sta su nasi glupani cekali, jer radi se o izuzetno odlicnom igracu), zar bi vam i on postao tako mrzak da i zaigra mozda...I jos nesto ako je Stojanovic igrao tamo nesto malo, a da ga je ko gledao, sta mislite o njemu kao igracu, jer gledao sam par puta zvezdu i moje licno misljenje je da je bolji od zigica sigurno...

Raspucin, kak dela?

Rekao sam da mi je gledanje Zvezde u tudjini Srbski cin, znaci meni ima vise neki nacionalni predznak nego sto je to bio slucaj u Beogradu. Kad vidim manekene kako se vijaju po mari ja vidim svoju Srbiju. Kospicar, nama je(meni barem) ta vasa bosna nesto drugo od recimo svedske, znaci Srbin koji igra za vas vise mi i nije neki Srbin...

posto je ovaj topic i poceo kao politicka rasprava, da nastavimo
svaka cast budimire, nadam se da si ponosan sto te ovaj pazarac smatra za normalnog, mozete zajedno da ismijavate nas prekodrinske idiote koji su davali zivote za slobodu srpskog naroda...ti nemas toleranciju za albance zato sto su ti stali na zulj, ali za razliku od tebe, za mene su srbi isti i s ove i s one strane drine, dakle zlocini nad srbijanskom djecom su zlocini nad srpskim narodom, a ne nad "onim srbima sa druge strane drine"...nemoj molim te da pricas  kako "ovi preko drine imaju ekstremnije stavove..."  kao da se sve to tebe nimalo ne tice. muslimani su klali i ubijali TVOJ narod "s ove strane drine", boli njih jesi li ti s ove ili s one strane drine...ne prave oni razliku, kao ti...nisu pravili ni kad su na nedavnoj utakmici bih-jugoslavija tukli sve srbe po redu...nisu bas govorili "ma vi ste srbijanci, necemo vas..."
ja nikom ne bih zabranio da navija za zvezdu, samo mislim da takvi treba da prihvate da se nalaze u SRPSKOJ navijackoj grupi i da ce se tu pjevati mars na drinu i da ne kenjaju o tome...da ne bude kao slucaj manijaka, koji stalno pricaju kako su bosanska navijacka grupa, kako kod njih nije bitno ko je koje nacije sve dok navija za zelju, a ovamo pjene kad igraju npr. protiv borca, psuju mater vlasku svima...
dakle, nije slucajno sto 90% srba "s ove strane" navija za zvezdu, a sto vecina npr. pazaraca navija za partizan...stvar je bas u tome sto POCTOB kaze, tj. u srpskom dozivljaju.
lucky star, srecom ti si bogom dan da kazes ko su prave delije i pravi zvezdini navijaci...
..ne moze brze, jurimo 30...

kospicar, zar bi ti prihvatio u svojoj reprezentaciji srbe koji bi tu igrali samo zato sto za njih nema mjesta u reprezentaciji scg? pa valjda bi igranje u reprezentaciji trebalo da bude neki patriotski cin, a ne licitiranje tipa "ako necu moc kod ovih, odo kod ovih drugih cisto da budem reprezentativac"...ja licno ne bih volio da za reprezentaciju scg igra neko ko je slucajno tu proveo godinu dana, jer nije imo mjesta u svom klubu pa su ga dali na pozajmnicu...
..ne moze brze, jurimo 30...

Da li TI S.O.S.(sela oko sarajeva), znash kad se pjevao Marsh na drinu i protiv koga se tada borila Srpska vojska!?A da li je i Predrag Pazin preshao da igra za Bugarsku iz patriotskih razloga?I niko ne ismijava tebe zato shto si preko drine, vec zbog tvog nacina razmisljanja,a o zrtvama u ratu necu da polemishem(zna se sve)!!

Kospicar, prosao bi(sa tim shalovima) kao krme u Teheranu!!

Akhm, seca li se iko od vas kako je pocela ova rasprava?

Izgleda da je sada ponovo u modi dokazivanje ko je "pravi" ili "veci" Srbin? U takvim raspravama sam i ranije odbijao da ucestvujem, ne zato sto sebe smatram manjim od nekih koji se deklarativno busaju u grudi i isti tekst trube okolo, vec zato sto je ta rasprava jadna i degutantna, bas kao i teorije zavere da je neko "ustvari, glodar ili radovac"... Srpstvo se dokazauje i pokazuje na drugim mestima, za sebe, mislim da radim za srpstvo mnogo vise od onih koji udaraju ko "Maksim po diviziji"... ali to nije bitno. Bitno je da od pre neki dan postoji instrument kojim se odredju vernost delije. Stavis posebna sociva, pogledas kroz njih nekoga, vidis njegove poruke, izvuces nesto iz konteksta i procenis da li si pravi i verni delija. E moj bato, ima ko zna.. :) Vratimo se onome sto je bitno receno ovde...

Zbog nasih pametnih politicara, istorijskih okolnosti i nadasve "mudre" politike. Imamo situaciju da danas postoji Makedonija i njena nacija, Crna Gora i njena nacija i jedino mesto na svetu ExYu gde su ljudi odredjene veroispovesti postali nacija, a samo pitanje vremena je bilo kada ce se setiti boljeg imena od verskog... i uzeli su geografski pojam Bosnjaci... Eto, dokle nas je taktika "raspameti" dovela. Dzaba to sto su mudri ljudi poput Slobodana Jovanovica objasnjavali kuda idemo i na koji nacin srljamo u propast i bratoubilacki rat, desilo nam se sve ono sto nam se desilo...

E kada procitas ovo iznad, prijatelju iz Srpskog Sarajeva shvatices da meni, koji sam poreklom iz Krajine, ne moe veci neprijatelj u novijoj istoriji biti Arnaut nego neko drugi. Ali, radi se o tome da su ti koji zive, recimo, na Alipasinom Polju, istorijski mnogo blizi tebi i tvojoj porodici nego neki Nuhi i slicni sa Kosova ili Albanije... I sam znas kada su ti sa AP postali to sto jesu i na koji nacin. Hoces sada da mi objasnis kako su oni koji su do pre nekih stotinjak godina i vise bili tvoja braca, sada postali tvoji krvni neprijatelji? Na isti nacin mi danas guramo i Crnogorce (geografski pojam) od sebe.. nasom pametnom nacionalnom politikom..

Nas su, u ExBiH kroz istoriju sa muhamedancima (tako su ih nazivali nasi stari) zavadili uvek oni koji su dosli sa strane. Prvo Turci pa onda katolicki kler u kasnijim ratovima, i to je fakat. Umesto da radimo na toleranciji, da se sa bracom ne koljemo zbog vere, svako nek upraznjava svoju, mi i dalje vrtimo isti film i uludo i jedni i drugi gubimo glave... Nije poJenta u tome da li sam ja ponosan sto me neki Pazarac (!) smatra normalnim, ja sam ponosan kada me bilo ko smatra normalnim (a takvih je malo, jel) :) jer je normalna komunikacija ono sto bi trebalo da postoji izmedju ljudi koji zive u SRBIJI i tu zemlju smatraju svojom OTADZBINOM, bez obzira koje su nacije. Evo, as me zanima da li Pazarac Srbiju smatra svojom otadzbinom i svojom zemljom ili Tursku, ajde Pazarac izjasni se zbog mene i ostalih...?

Viis tebi su, Srpsko Sarajevo, Srbi i sa ove i sa one strane Drine, to i ja mislim, ali su meni Srbi i pravoslavne i muslimanske vere (nebitno da li se oni sada osecaju tako)... Kakva je razlika u tome? Ko je tu uzi u svojim shvatanjima? Uzmi za primer Crnogorce, recimo. Pitaj bilo kog muslimana u CG da li se oseca Bosnjakom ili Crnogorcem? E kada cujes odgovor na to pitanje shvatices sustinu i zasto izmedju njih tamo nije bilo ratova...

Ko god da je klao, da i to rascistimo, samnom nema sta da razgovara i taj je budala, zlocinac i malouman, ma koje nacije da jeste... Dete je dete... shvatices to jednog dana.. Drugim recima, zlocin nema nacionalnu pripadnost, vec je zlocin, bio on u Sarajevu, Banja Luci, Kualalumpuru... a onaj ko ga pocini, nije vredan nicijeg sazaljenja, ma koje nacije jeste... pa nek je 100xSrbin...

A to za salove, sa bilo kojim salom, koji nije Zvezdin, u principu se ne gleda pozitivno na to. Ako si dosao na Zvezdinu tekmu, a to vazi i za navijace Zvezde, stavi Zvezdin sal jer navijas za nju, a ako si gost, nemoj doneti sal i to je to... Bilo je ranije vise stranih salova nego domacih kada nismo imali svoje ili nisu bili dovoljno kvalitetni, sada je druga prica. Nije bitan klub i to sto je to bas Zeljo, jednostavno, zna se koji se kod nas salovi nose... Mada, ne mora da znaci da bi ti se bilo sta desilo... Ko zna... :)

Naglasavam da sam ovde izneo svoje licne stavove po pitanju odnosa sa drugim nacijama, daleko od toga da su to stavovi grupe, niko od nas ovde nema prava da govori u ime delija, ali ovo je mesto na kojem treba da razgovaramo o svemu i da vidimo ciji su argumenti bolji i da svoje stavove proverimo sa onima koji drugacije misle...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Navijam za SCG svim srcem dok ne cujem sa severa "SRBIJA SRBIMA NAPOLJE SA TURCIMA" i posle skonta da se z......

To vam pricam...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Prvo, nema potrebe da topik bude zakljucan. Mislim, apelujem na sve koji odgovore u ovom topiku da se iskuliraju malo sa prozivkama ( rizikujete da budete banovani :) ), a ako mislite normalno da diskutujete, onda opusteno...

Zatim, da se osvrnem na raspravu...

Apsolutno se ne slazem sa time da mi je brat neki musliman iz Bosne, ili iz bilo kog drugog dela sveta.
OK, Arnauti jesu najveci danasnji neprijatelj naroda Srpskog, i to je fakat. Ako bas hocete da napravimo relaciju izmedju siptarskih muslimana sa jedne, i bosanskih ( i drugih ) muslimana sa druge strane, naravno da vise mrzim siptarske! Mislim da zlocini kakve su siptari napravili nad mojim narodom, niko nije! Bosanski muslimani su nesto drugo. Tacno jeste da smo bili u ratu, da smo se ubijali medjusobno, ali to je deo populacije malo blizi normalnom od siptara.
Licno nemam ni jednog priajtelja siptara ( niti mislim da mogu imati ), dok bosanskih muslimana znam podosta, i uglavnom ih znam kao dobre ljude... Takodje, shto se muslija tice, imam jednog drugara arapina ( iz Kuvajta ), koji zivi ovde i mogu da vam kazem da je stvarno dobar decko. ( Jedina mana mu je sto navija za stoku crno-belu ). E, sad, taj covek izuzetno postuje moju zemlju, moj narod, mene kao Srbina, postuje nase obicaje, svake godine mi dodje na Krsnu Slavu da cestita, Bozic, Vaskrs takodje, i ja onda stvarno ne mogu imati nista protiv njegove verske pripadnosti.

E, sad, to sto su danasnji bosanski muslimani nekada davno ( tj. ne oni, vec njihovi preci ), bili deo mog, Srpskog naroda, ja nemam nista sa tim. Jer, ko jedanput izda - izdace uvek!!! Oni su danas muslimani, a ne Pravoslavci i to je tako. Dakle, ako je njegov pradeda bio Srbin, pa se poturcio, znaci da je izdao Srpski narod i veru! Cak ni taj danasnji musliman, ciji se npr. pradeda poturcio nije kriv zato sto je musliman, naravno. Nije on kriv sto mu je pradeda bio izdajnik, zar ne?

Evo, Budo, kada bi ja sada postao musliman, zar ne mislis da bih izdao time svoj narod i svoju veru?! Isto je tako bilo i pre stotinak i pre dvesta i pre ( ... ) godina... Kapiras?

To da guramo "crnogorce"... Pa ne guramo ih mi! Otidji u Crnu Goru, u primorski deo, i postavi svakojoj mladjoj osobi od 30 godina koje je nacionalnosti, reci ce ti Crnogorac. Pitaj ga da li zeli samostalnu drzavu, dobices potvrdan odgovor. Da ne misle tako svi Srbi iz Crne gore, uspeo sam i sam da se uverim, kada sam bio da posetim manastir Svetog Vasilija Ostroskog. Kada smo se vracali, resili smo da se peske spustimo u podnozje manastira, i posto je bio letnji period, Sunce nas je "przilo", pa smo jednog coveka starosto oko 60 godina koji je stajao na kapiji zamolili za malo vode. On nas je pozvao da udjemo, dao nam neko ( odlicno ) vino da pijemo, posluzio nas kao da mu je predsednik dosao u kucu, i cak rekao svome sinu da nas poveze do Podgorice. Inace, u razgovoru sa njim, jasno je stavio do znanja da je Srbin iz Crne gore, a ne "Crnogorac", jer za njega, a kako on kaze ni veci deo stanovnistva u severnom delu CG nacionalnost "Crnogorac" ne postoji.

E, sad, nas jesu zavadili oni koji su sa strane dosli. I u Bosni i Hercegovini za vreme Osmanlijske imperije, pa se to cini i danas. Ali, opet ponavljam, ko podlegne pritisku onih koji su dosli sa strane i izda svoj narod/veru - izdao je! Nema nazad!

To sa koje su strane Drine Srbi, nema nikakve veze. Milsim, svugde u svetu Srbin je Srbin, ziveo on u Beogradu, Banjaluci, Tokiju, Parizu, Zapadnom Albukerkiju ili na Marsu...

E sad o zlocinima...
Prvo, da rascistimo... U ratu ljudi ginu, jel tako? E, sad, ako si vec ubio coveka, nije bitno da li si ga zaklao nozem ili si ga ubio iz puske. Dakle po meni klanje nije ratni zlocin, iako je zivotinjski nacin da ubijes coveka, ali onda su svi koji su ratovali pre 300-400 godina zlocinci, jerbo tada nisu imali vatreno oruzje :)
A ko je dete ubio, zenu, bespomocnu osobu, silovao... Taj je zlocinac, bio on Srbin ili Turdzikistanac.

Sto se tice toga da udjes sa zvezdinim salom na Sever Marakane... Pa zavisi ko ga nosi. Evo, neka mi neko da Zeljin sal i nosicu ga na Severu, ali... Moze svasta da ti se desi, a moze i da ti ne bude nista... Dok ne probas neces znati. :) :) :)

Toliko o tome...

E, sad, imam par pitanja za Pazarce...
Da li ste vi svesni da ste deo Srbije i da treba da postujete to sto zivite u njoj i sto imate ista prava kao i mi, Srbi?!
Drugo, posto vi, eto, niste siptari, nego "sandzaklije", kakav stav imas o zlocinima koje je pocinila "OVK" nad Srpskim i drugim nealbanskim stanovnostvom?!


Avanti!
Velja :)
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Quote from: "Forever Ultras"Ukratko:

1. Delije je vise sinonima za navijace, mozda je turcizam kao rec ali to nije bitno, ta rec je duboko ukorenjena u srpskom jeziku, na sastanku 1989 je dogovoreno da to ime bude ujedinitelj za sve grupe... Danas vise funkcionise kao sinonim za sve navijace.
A to za Avanti skandiranje, nema veze sa fasizmom, cisto onako fora, mi nismo fasisti, za tu felu imas Banjicu pa ih tamo pitaj... :)

2. Promena imena: NIKADA. To ime je simbol borbe za srpstvo i antikomunizam.

3. Svako ko iskreno dodje i navija za Zvezdu nije bitno ko je i sta je... bitno je da je Zvezdas...

pravi odgovor.
to sto smo mi nacionalisti ne sprecava nikog da navija za klub za koji i mi navijamo.
i jos dodacu:
Ne predstavljam navijace, govorim u licno ime.
Ne volim Sokce.
Ne mrzim nikoga.
Ko god na ovom belom svetu zeli da navija za Zvezdu pozdravicu, koje god vere ili nacije bio(pa cak i ako je sokac).
Iskreno mislim da smo u ovih 60 godina, a poslednjih 10 pogotovo prevezeni zedni preko vode.Govorili su nam da se borimo za Srbiju a poturali nam neke jugoslavije, izdali sve moguce Srbe koji postoje na ovim prostorima, i sve pripisivali tamo nekim zaverama i konspiracijama. Sve da bi se jedan propali sistem i jedan covek odrzali na vlasti.
Srbi su zbunjeni, ne znaju sta oce a sta nece, gledaju tudja posla umesto da se bave svojim.
Gledaj u se i u svoje kljuse. Treba biti bolji od drugih a ne da gledamo ko je gori od nas.

A ljudi, pitao sam fakat normalna pitanja, ode topic u potpuno drugom smjeru, a sve zahvaljujuci nicku ''ss'' i onda ce na kraju reci ja postavljam neka politicka pitanja ili provokativna. Okani se malo istorije ''ss'', poceo si da seres ko foka...
To za sal, pa i ovdje ti je otprilike tako, i moze da ti se desi a i ne mora, zavisi na koga sve mozes da naletis :) ...Pitanje za orahovca i stojanovica, vecina nije ni odgovorila... :( .
A neko je pitao da li bi volio da igra neki srbin za bh,samo zato sto ne moze u yu, pa ako je kvalitetan sto da ne, evo ti primjer ibrahimovica su nasi zvali da igra sa A-2 reprezentacijom i on je odbio, a mi ga se odrekli, i mislis da swedjane boli kurac sad sto je on ''tamonekibosanac''. U bh reprezentaciji vec igraju i srbi i hrvati i bosanci(iako im nije bosna na prvom mjestu), ali ako on da sve od sebe na terenu, gine za loptu, njemu svaka cast. Isto tako i Stojanovic, momak je sto se tice igre za 10, odavno nisam vidio boljeg centarfora, mislim da je od onog zigica bolji za klasu, samo sto nema prilika...Ovdje se najavljuje njegov povratak u bh(leotar), da li se tamo sta spominje o tome...
tnx, poz..
PS: samo malo manje politike i istorije , dajte ako vec diskutujemo da to bude o fudbalu, navijacima i sportskim temama, jer cim se krene u istoriju eto rata  :(

???? ?? ?? ???? ????????? ??????.????, ????? ?? ?? ?????? ??? ??????.
?? ???? ???? ?????????, ? ??? ?? ????? ?? ?? ??????? ?????? ????????.
????? ?? ??? ?????? ? ???????? ? ????? ? ???? ????????(????????), ? ??? ????(???? ????????) ?? ??? ???? ???????? ???????? ??????.
???? ?????? ??, ???? ????? ?? ??? ?????????. ?? ?????? ??????? ? ??????? ?????????? ? ?? ??? ???? ??? ?????????.
???? ? ????!
? ??, ????? ?? ????? ????? ?????? ?? ?? ?????? ???? ?? ?????, ?? ?? ??????? ? ?????????? ?????? ?? ?? ?????.??? ?? ???????? ????? ? ????? ??? ????? ?? ??????? ?? ???? ???????.

moje mislenje...

1: Ne volim kad igraju druge nacije kod nas
2: Ne volim da srbi igraju za Federaciju i svaki koji igra je za mene izdajica
3: Necu dozvoliti da moja deca u Brckom (RS) idu sa drugim nacijama u skolu
4: Nebi mogao podneti da vidim sal neprijateljskih nacija na marakani
5: Cist sam nacionalista i to ce da budu i moja deca
6: Ne interesuje me Bosna ni malo i hocu da se RS zove zapadna Srbija
7: Svako ko mi kaze da sam Bosanac uvredjujeme nenormalno
Zasto? Zato sto je toliko srba izginulo da ne budu vise sa bosancima

Cuo sam neki dan jednu pricu u kojoj se spominje da ce doci i nama Srbima nasih 5 minuta, i kad cemo sve zelje moci da ispunimo!
Ali posto je  sve to jos rano ja sam za to da se ubijamo na utakmicama, i bas ova moja zelja ce 100% da se ispuni pa makar i ja poginuo!