Evo vam jedan deo intervjua, stavio sam ga na latinici, da bi mogli i BBB i Torca da ga citaju. Nastavak veceras ili sutra.

-----------------------------------------------------

Nastali su po ugledu na navijace Aston Ville, po njihovom imenu. Grupu smo osnovali 1987. u Poslednjoj

E jer moze neko da mi kaze sta je sada sa spanjolkom?
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Dobar izvestaj ali da nece negiracti ovi iz "lijepe njihove" ove dogadjaje. :rofl
#1041;удимо људи иако смо СРБИ

Prva liga   :ruke
Daj jos!

DOK SRCE KUCA U NAMA...

Evo ovde premijerno :) jos nije postavljeno na naslovnu stranu i nisam stigao da sredim... Ali ako vec hocete... :)

poz,
budimir


Drugi deo:

Mi smo na Red Devilse gledali kao na neku vrstu uzora. Oni su bili starija grupa na koju smo se mi ugledali. Gotivio sam i ULTRAS, svi njih povezuju za koreografije, oni ih jesu radili ali nisu radili samo to. Ucestvovali su u mnogo tuca, mnogo njihovih ljudi je hapseno ali oni to nikada nisu isticali, nisu voleli da se zna i to cenim
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Ovo je mozda polovina ukupnog materijala tako da ce naredna dva dana, kako budem stizao od drugih obaveza biti jos dva ili tri nastavka a uradicu na kraju jedan njegov pozdrav za Delije-caffe... Legendo, ako citas ovo, popi neko pice i za nas u Parizu!! :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Za Banneta:

Cela ta zenska ekipa je ostala na Severu jos neko vreme (otprilike do kraja 1991.). Pri ujedinjenju je bila prica da ce imati sekciju Delije Femino, ali mislim da to nikad nije zazivelo. Neke sam licno poznavao i zaista mogu da kazem da zasluzuju apsolutni respect i drago mi je da ih ZW i danas pominju. Nikad posle, na Severu (a ni bilo gde) nisam video bolju zensku navijacku ekipu. Sta je bilo posle ? Svako je otisao na svoju stranu. Nisam siguran i ne bih da sirim neistine ali mi se cini da sam cuo da je Spanjolka udata za jednog solidno poznatog grobara iz starije garde.

I da dodam da mi ovaj intervju budi draga secanja.

Imenjace i meni budi stara secanja. Mislim da je Spanjolka legenda severa,
A Zulu Warriors su nam bili idoli.
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Budo ovo mu dodje kao bukvar za narastaje koji dolaze   :rofl

Trebalo bi okupiti 5/6 upucenijih likova iz tih lepih vremena da ispicaju svoju pricu objaviti knjigu ISTORIJA SEVERA, ilustrovati dobrim fotkama... to nam definitivno nedostaje, islo bi kao alva, a prihod uz dogovor sa njima bio za humanitarne svrhe ili navijacke potrebe!

mislite o tome

-------------------------------------------------------------------------------------------------

SVUDA GRMI OKOLO...

Krasno je kad je sve pozitivno,zanima me da li ste imali kakvih negativnih iskustava da ste dobili gdje mare,jebeno gostovanje,popusili foru itd itd ..

Quote from: "sale"Budo ovo mu dodje kao bukvar za narastaje koji dolaze   :rofl

tako je obavezno stivo za mlade narastaje, ali i one starije.
bravo  :ruke  :ruke  :ruke

Ako ce biti nesta do toga meni deset primeraka. :rofl

Odlicno je sve.
#1041;удимо људи иако смо СРБИ

Ovo treba poslati na Delije net da se stavi pod grupe, uvek mi je smetalo sto tamo nema ZW i mozda Winners-a. Tacno kaze Buda da je Sima legenda, imao je cuku kao retko ko. Sem toga, dosta ljudi sa Liona su ga znali iz Gradje i svi su ga gotivili sto je stvarno retko.
Mene zanima da li je istina da je pratio PSG kad je otisao u Pariz, tako sam ja cuo.
PS. Cini mi se da su originalni ZW pratili Birmingham, a ne Aston Villu? Tacan grad, pogresan klub!  :D

Quote from: "KizaLion"Nastali su po ugledu na navijace Aston Ville, po njihovom imenu. ...
:rofl  :D  :rofl  :D  :rofl   :D :rofl   :D :rofl  :D  :rofl    
bolje ti je bilo pista u cirilici  ;pljuga

//www.geocities.com/zuluwarriors2000
nikad nije (pre)kasno  :ruke  :ruke

a jel malo lovine :zbunjen  :zbunjen  par njih

---

Nastavak intervjua

---

Jedne godine izlazim iz kafane (Zoki) u 6 ujutru i na kolima mi stoji poruka "dodji hitno na shtaygu dolaze purgeri". Tada smo ih cekali ali osim kamenja nije bilo nista posebno...

Sa Rijecanima smo zajedno navijali na JNA, finale kupa protiv Hajduka, tada smo zajedno sa njima oteli najveci zastavu koju je Torcida donela u Beograd ali nam zandari nisu dozvolili da je unesemo i oduzeli su nam je i vratili Torcidi...

Najjace sa gostujucim navijacima bilo je Velez - DInamo, finale kupa, tu je bila opasna tuca sa BBB a sa Velezovim navijacima nismo imali posebnih problema... (smeh)

Sa grobarima je bilo dobro kada smo u Pioniru uleteli na njihovu tribinu. Tada nije bilo toliko policije kao danas pa se to moglo izvesti, isto kao kada smo na Marakani uleteli na jug.

Secam se na derbiju 1989. godine (Sima) kada sam uleteo na teren, upalio baklju na centru i sa upaljenom bakljom dotrcao do Severa i klekao ispred njega. Sutra ujutru su mi dosli panduri na gajbu: "Dobar dan, podjite sa nama!" 60 dana direktno, kod sudije za prekrsaje... Kulturno... (Smeh)

A imali smo mi jos takvih akcija i egzibicija (Zoki). Na utakmici Zvezda - Dinamo, nas dvojicu uhapse u prvom minutu.. Stojimo na sipci, nas dvojica, i meni se gospodin :) (misli na Simu) okrece i kaze: Brate, meni dosadno... Meni odmah padne mrak na oci jer znam sta se dogadja kada je njemu dosadno... Sidji dole, rekoh, bolje! Ne mogu, kaze Sima, kada mi je dosadno! A dole ispod ograde ceo 29. novembar, citava murija. Sima se okrece prema njima i kaze: ALo! Pi*ke! Ajde na fer! Ajde vas dvojica a ja i moj brat! Ajde izadjite nam na fer! Ostalo je sve legenda... (opsti smeh) Nas dvojica smo se tukli rukama na pendreke kako su pokusavali da nas uhapse. Bili smo plavi od njih. Kada su me ubacili u tunel (SIma) neko je gadjao pandura bakljom pa su bili jos zesci prema meni. Dok su me vodili do tunelima ljudi su u talasima napadali muriju, a Zokija je pandur nabo olovnim pendrekom u glavu i kako se zateturao, samo su ga povukli dole u kanal onako osamucenog od udarca i ubacili u tunel.

Dinamovce smo odrali jednom u wc-u na JNA kada je Cigi razvaljena boxerom usna... To je bila zesca tuca..

Okupljali smo se tada u pizzeriji Snezana pa smo po gradu tamanili pankere, recimo ispred SKC-a. Dodjemo Rene i ja (Sima) i tu na stepenicama pozovemo dvojicu najjacih da sidju dole i da se potuku sa nama..

U Zagreb kada bi krenuli nama bi preko 500 ljudi ostajalo po Pazovi i Novskoj jer nisu imali karte. Cudno je to bilo. Nama je vise ljudi islo u Zagreb nego u Novi Sad recimo...

Mnogi pitaju da li je Arkan ikada bio vodja navijaca Crvene Zvezde? Nije, To je sve bilo "vise od igre"...

U Beogradu su se najjace pokazali grcki navijaci, bez obzira da li su bili studenti ili pravi navijaci iz Grcke. Vredni spomena su i RIjecani (SIma), sa njima je ponekad bilo bas zanimljivo kao one godine kada smo prevrnuli tramvaj sa njima kod Karadjordjevog parka... Jedne godine smo se i sa Hajdukovcima nasli na nekoj cistini kod Knina, povukli smo rucnu i bila je masovna tuca... Haos!

Jedne godine smo nas dvojica 7 dana bili u Splitu kod nekih devojcica (smeh!) i krenemo na dan tekme za Beograd vozom, a tamo na zeleznickoj u Splitu, ceo grad je izasao da ih isprati, pale se baklje, a mi kao turisti se slikamo ispred u citavoj toj gomili. Srecom nas niko nije prepoznao. Kako je voz otpao kao prevoz, mi krenemo avionom i naletimo na 8 navijaca Hajduka koji su tim putem krenuli na tekmu. Jao kakvo je maltretiranje u avionu palo tih jadnika... (smeh)

Danas sve rezultate pratim preko Interneta. Vas sajt i sportska centrala, pa i onaj oficijelni.... Ostalo mi je to u krvi kao i tuca. Recimo, sada smo protiv Rozenborga dva puta imali tucu na samoj tribini, na Zapadu. :) Digli smo ceo Zapad na noge.. (smeh)

----

sutra poslednji nastavak serijala: "Intervju sa Zulu Warriors"... :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Budimire postavio sam simin pozdrav www.delije-caffe.co.yu/audio/simapozdrav.wav , taman sam se podsetio sta sam ga pitao na kraju tog intervjua :) Inace u pravu si sto se tice onoga sto si mi rekao, nisam ni svestan koja je legenda.

Ja sam rekao da cu zavrsiti intervju ali me je slava usporila ovih dana, samo jos da prekucam ostatak i to je to. Koga od vas zanima kaseta, znate na koje nacine me mozete naci... :) Na bilo kojoj tekmi ili na fontele.. :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Quote from: "LionOfLion"Tacno kaze Buda da je Sima legenda, imao je cuku kao retko ko. Sem toga, dosta ljudi sa Liona su ga znali iz Gradje i svi su ga gotivili sto je stvarno retko.

evo da kazem i ja nesto za dnevnik  :)
Isao sam u tu istu gradju otprilike godinu dana posto je Sima zavrsio. Mislim da nije bilo ni jednog profesora koji ga nije pomenuo u ovom ili onom kontekstu  :D
Ipak najzanimljivija mi je prica o simi i konzervi (gradj. objektu u dvoristu skole) u kojoj su se prodavale pljeske , pecivo itd.
Posto mu je bilo dosadno uzeo je otvorio vrata pozadi, izvukao kljuc, zakljucao, popeo se na krov i na onaj otvor napred de se peku pljeske i ostalo ubacio dimnjak unutra i poceo da skace po krovu i da se dere  :lol:  :rofl  :D . Prodavac koji je bio unutra je otprilike doziveo srcku :))

Sto se tice tuce u Kninu...ja sam u to vreme bio klinac al su mi kasnije
likovi iz starije ekipe cigana pricali da je stvarno bilo zesce.Koliko se
secam neko je usao u voz na stanici,pustio da voz ode koji kilometar,
povukao rucnu i onda je krenulo poglanje.
Sima je bio stvarno mnogo popularan medju kninskim Delijama i cela
prva ekipa ga je do jaja gotivila.Posebno se prepricavalo njegovo zezanje
u Maksimiru  :)


DOK SRCE KUCA U NAMA
TI ZVEZDO NISI SAMA...