Zvezda na Partizan

Zrebom odredjeni parovi zavrsnog turnira u Novom Sadu, od 24. do 28. Decembra

Ceremonija zreba zavrsnog turnira Kupa Radivoja Koraca, koja je obavljena juce u novosadskom "Sport kafeu", izazvala je vekliku paznju, utisci posle raspleta se mogu svesti na - zadovoljstvo sa zadrskom.

Naime, zreb je obavljen poludirigovano, odluceno je unapred da se ucesnici Jadranske lige ne mogu sastati u cetvrtfinalu. Odluka je izazvala razlicite komentare, ali na kraju krajeva to ne mora biti odlucujuce za ono sto ce se dogoditi u Novom Sadu, u velikoj dvorani Sportsko-poslovnog centra "Vojvodina" od 24. do 28. decembra.
Prvog dana turnira, u sredu, sastace se pobednici Kupa sa teritorije Srbije i Crne gore. Na taj nacin dobice se osmi ucesnik turnira.
Zrebom su odredjeni sledeci parovi: U cetvrtak ce se sastati pobednik iz susreta prvog dana i Buducnost. Drugi par je drugoplasirana ekipa iz Efes lige i Refleks.
Treceg dana, u petak, parovi su: treci iz Efes lige - Lovcen, odnosno prvi iz Efes lige - Crvena Zvezda.

Polufinalni mechevi na programu su u subotu, 27. decembra. Sastaju se prvo pobednici prvog cetvrtfinalnog dana, sto skoro sigurno znaci Buducnost protiv boljeg iz susreta Refleks - drugi iz Efes lige. Drugi par ce sacinjavati pobednici mecheva Lovcen - treci Efes lige, i Crvena zvezda - prvi iz Efes lige.
Finale je, naravno, u nedelju, 28. decembra.
Da kazemo i to da je pobednik proslogodisnjeg Kupa ekipa Refleksa.

Predstavnici klubova koji su prisustvovali ceremoniji zreba, uglavnom su bili zadovoljni raspletom.

Nebojsa Ilic, predstavnik Crvene zvezde, nije krio da je njegov klub dobio najtezeg protivnika:
-Svi ocekuju, a tako mislim i ja, da cemo se sastati sa Partizanom. Parovi su zanimljivi, poznato je i da takmicenje u kupu neizbezno sa sobom donosi iznenadjenja, tako da se prakticno nista ne moze znati sa sigurnoscu.
Partizan je u usponu forme, mi takodje ocekujemo da cemo do zavrsnog turnira u Novom Sadu igrati najbolje sto mozemo, tako da cemo i jedni i drugi bit spremni za bitku koja nas ocekuje.

Dragan Todoric, predstavnik Partizana, nije bas bio siguran da ce prvi mech u Novom Sadu crno-beli igrati protiv 'vecitog rivala':
-Predstoji nam u nedelju mec protiv Hemofarma. Treba prvo da to resimo u svoju korist, tek onda, posto osiguramo prvo mesto u domacem sampionatu, mislimo na Kup i moguci mec sa Crvenom zvezdom. Ako sve bude kao sto se ocekuje, mislim da ce na Novosadskom  turniru najvise izgubiti navijaci. Poznato je da Partizan i Crvena zvezda imaju najveci broj pristalica, bice prava steta kad se jedan od ova dva kluba vec prvog dana oprosti od takmicenja. Naravno, mora se imati na umu i to da u Kupu retko pobedjuju favoriti.

Izvor: Sportski Zurnal


Eh... Braco, bedak je stvarno da se sa Pakistanom sastanemo vec na stratu ovog turnira... Mislim da bi mnogo bolje bilo da zreb nije bio dirigovan, ali sta je tu je...
No, ako ih izbacimo, onda nas opet cekaju teske utakmice, ali samo na terenu, na tribinama nazalost ne...


Pozdrav!
Velja :)
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Moracete MNOGO da se potrudite da Nas prodjete...

Pozdrav Veljo  :)

P.S. Evo ja malo svratio da vidim sta ima ovde, u "tvom dvoristu".
amo se vi nadajte,,,,,

Pozdrav komsija sa Tash-a!  namigivanje

Ako budete igrali ko Refleks... necemo bas nesto mnogo morati da se trudimo  :nene , al' ajde...

P.S. Dbrodosao u "moje dvoriste"!  ;pivo  Nadam se da ces se osecati prijatno i nadam se normalnoj diskusiji sa tobom.  namigivanje

Pozdrav!
velja :)
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА