Ne znam koliko je zgodno da o tome pisem, mozda je nekoga sramota da pise. Takav je navijacki zivot, u pocetku puno popijes, dok se ne ocelicis. Ali cu ipak morati prvi da pocnem.
Obilic - Zvezda 4:3, 97 godina
Tada smo bili prekoputa vitezova, tamo gde nisu postojale tribine nego se stajalo, vitezovi brojni sa svojim sugavim prozivkama "fk petokraka" i ostalim zastavama. Mi smo bili u prvom redu bio sam u blizini B**** i M**** a ispred nas su panduri i svi nas gledaju u oci. Nije bilo dozvoljeno da predjes onu liniju, medjutim Perica dao gol i neko me pogurao i ja par metara potrcao uhvatio sam Peru za dres sa jos nekim likom kad se popeo na ogradu, trajalo je 2 sekunde kad me neki drot udario u glavu sa ledja nisam video, pao sam i nasao sam se na podu. Srecom mene i jos nekog lika su izvukli Bosanci i tako sam izbegao cipelarenje.

Pa prvi put  sam ozbiljnije batine dobio u sezoni 1988/1989 godine pre derbija koji se igrao na njihovom stadionu. Moram da napomenem da sam tada imao samo trinaest godina, sto je veoma bitno za pricu. Krenuo sam na derbi, pesaka, sa dva ortaka iz kraja (shtayga). Na sebi sam imao liverpoolov sal i zelenu fajerku. Stigli smo da parkica kod skc-a kada nas je u centralnom delu parka presrela grupa od tridesetak grobara. Bili smo neoprezni i nismo ih primetili tako da su nas vrlo lako opkolili, inace iskreno bila bi bezanija. Popili smo lepe batine a meni su skinuli i sal i jaknu. :(
Grobarska ekipa koja nas je sacekala imala je u proseku oko 25 godina i hrabre junacine su napali tri klinca od trinaest godina. Posto su mi rasekli usnu, ja onako lezim na betonu i gledam ih besno, jer su ispali picke, a neki kao njihov glavni kaze meni "mali zapamti prebio te belgija". Posle sam saznao da je on neki glavonja na njihovom delu tribine. Dugo godina sam ga trazio da mu se osvetim ali izgleda da se on povukao. I pored svega smo otisli na taj derbi a malo mi je raspolozenje popravila ona fenomenalna bakljada i vatromet koji smo napravili i koji nikada vise nije ponovljen.

A prvi sal mi je skinut na utakmici Rad-Zvezda prvo kolo prvenstva, mislim da je Rad tada po prvi put usao u prvu ligu. Igralo se na banjici i ja sam otisao sam na stadion. Ispred zgrade dok sam kupovao kartu, prisli su mi neki momci i skinuli zvezdin sal, ali na svu srecu nasao se tu Peca Panker sa ekipom koji ih je stigao i vratio mi sal. Tada jos nisu postojali UF, nego su to bili neki klosari koji su verovatno radili u toj firmi.
Eto toliko bas sam se raspisao
pozdrav Banne
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

E znaci ovako prvo i jedino skidanje sala Vracar neznam tacno koja sezona
mislim da je ona posle njihovog osvjanja titule. Oni se nikad jace primili bilo
ih ko govana. Znaci ja izlazim sa ortakom iz trole mi 7 razrd klinci ali bas
kad sad razmisljam vidim kakve su bili picke. Kod nas se pojvljuju na tribini
bar salovi u to vreme ih je bilo malo. Ja sam imao jdan od najlepsih
svarno retkih. I ispred njihove tribine zalete se na nas njih pet dosta
starijih od nas ortak pobegne ja stanem i oni mi nisu samo skinuli
sal vec krnuli da me gaze , skinuli kacket koji nije ima veze sa zvezdom
ikrenu da mi skidaju novu ALFU. Na bukvalno pet metara zandari i jed od
njih me gkeda i kae da je cerno beli pa i da te branim i ja u tom
trenutku ga oteram upicku maaterinu nasta on krene da me bije a druga
dvojca ga smire.
Onda ove zadnje koje su mi naj svezije u zelezniku zadnja tekma ja i jos
tri ortaka u basu vracamo se i vidimo ustaski auo u centru zeleznika
izlazimo na prvoj sledecoj sanici kidamo tablice i u tom trenutku nalece
desetak frntovaca nasih godina i pocinje pegla u kojoj smo dojaja prosli jer kolko
ih je bilo mogli su da nas zgaze tacno je da mi je bilo plavo oko ali ipak
bili smo ponosni kad smo videli jednu krvavu glavu jedna ali vredna.
RIMINAL NA SVE STRANE
 MRZIM TE PARTIZANE

pristojan topic.

prve batine sam dobio od, verovali ili ne, cigana (ne roma) ispred severa 88 ili 89 jebem li ga. prilazio severu u nameri da kupim kartu na jednom od bunkera. i na onoj uzbrdici sto ide od pumpe ka severu (ka istocnoj strani) startuju mene i ortaka 10-ak likova. klinci ko i mi oko 15 godina. sljam najgori i kao oces kupis karte. mislim se, koji cu qrac da kupujem karte od tebe. onda kao daj neku lovu za pivo. reko nemam. i tu krene peglanje. nisu nas nesto preterano odvalili ali dovoljno bilo. bila neka trula tekma cini mi si sloboda ili tako nesto. znam samo da sam ih video opet na prolece i trojicu navatao sa ekipom i odvalio (u to doba veoma popularnim) bejzbolkama. moj ortak imao sataru u rancu ali a nekako odgovorismo. a bilo mi zao mog ortaka koji sa mnom dobio batine. nikad nije bio u nekom fazonu sibanja. doduse ni ja nisam nesto preterano bio u tom fazonu ... do tada. onda krenulo to vreme kad se konstantno peglalo sa bilo kime bilo gde nekih 4 godine. a onda se pocelo naletati na razne aparature sto bodljikave sto seckajuce. i to svaki klinac vadio nesto. a onda krenulo i regularno nosenje utoka, sto pravih sto gasnih pa se prestalo sa svim tim sranjima.
o. You're not a bad person.
You're a terrific person.
You're my favorite person.
But every once in awhile...you can be a real cunt.

Brate Kizo,ma sta je li zgodno ili nije ? Koga je sramota da pise taj i nije navijac,taj treba tekme da gleda iz fotelje.Kao sto rece,takav je navijacki zivot,nekad dobijes,nekad das,pa sve u krug.Elem...
Pre svega da napomenem da sam u ciganskom kopu i sa ciganskom ekipom konstantno od svoje 12 god. a sada imam 24.Bilo je svasta,bas u ono vreme krenule i sankcije,beda, ljudi odlepili...A ovo kazem zato sto su moje najvece batine koje sam primio bile posledica Zvezde i neke Nike kape koju sam nosio u to vreme,jer je upadala u oci zato sto je izgledala onako,malo skuplje.
To je bila grupa grobara iz panceva,ekipa od troje punih kola,a svi su imali tada preko 25 god.pa svi u nekim crnim boxericama,nekim oziljcima,jedan je imao onaj pendrek na dugme(brate,kad ga je otvorio iz rukava,a ono ceo metar),a nas ostala trojica,ostali pobegli.
Nikad nisam praktikovao da bezim(osim kad je stvarno bilo do jaja gusto),pa nisam hteo ni tad.Reko' ajde videce ja klinac(13-14 god),oni svi stariji,postoji valda neki kodeks rekoh, neko nepisano pravilo.Kad ono kontra,ova dvijica jos dobro i prosla,malo ih sutali dok su bili na zemlji skupljeni,a mene brate,odvalili.U fazonu,gistro,ti si kao neki ciganski mangup aaa,kakva ti je ovo kapa,vi ste cigani kao neka preteca modnih stilova(verovatno aludirajuci na veliki broj tada patika sa vazdusnim djonovima na Severu tzv. Air Max u ono vreme,pa upasane trenerke itd...) I uzmu mi tu kapu.Kakvi indijanci,nisam mogao da verujem.Da napomenem da je kapa vracena u tuci kod Ktitora,navatali smo ih posle nekog vremena,bilo nas je dosta,usrali su se bili ko grlice.
Znam sa sam verovatno smorio,ali nista nisam uradio ako ovo ne napisem.Negde '95,ovi moji iz ekipe nesto nisu mogli,pa ja iscimam caleta da ide sa mnom u NS na tekmu,posto je isao dosta puta,a voli i on potajno taj stil.Mi setamo Spensom,ja pusten sal preko ramena,kad neka trojica secam se,Red Firm,kao daj sal da ti ne bi...kad cale BAAM pesnicu u glavu onom firmasu,pa na ovu dvojicu.Kad oni nista,pokupise se i otrcase.

Eto,toliko za sada,ima toga puno ali ovo je nesto cega se i dan danas secam kao da je bilo juce,a znam da ce mi ostati u pamcenju ceo zivot.

Pozdrav!

Ja u principu neke batine u navijackim okrsajima i nisam dobio. Ako sam imao prilike da dobijem (odlazak zajedno sa Stokom na tekme) - nisam ih dobio jer sam bio sa nekima u OK odnosima, a i kod njih je fora samo klince da diraju. Nisam ni neke batine delio, par samara koje sam dobio, anulirao sam sa par istih, ali sam zato jednom tako bio ispendrecen od strane murije...

JEste da nema mnogo veze sa tekmama, ali batine su batine. Demonstracije i kontramiting decembra 1996. 3 puta smo u Kolarcevoj razbijali kordon, 2 puta pred naletom pandura sam uspeo da se izvucem trceci ka Trgu, ali treci put drugar koji je bio sa mnom je promenio putanju :bes

Ispred one knjizare na spajanju Kneza i Kolarceve ima onaj prolaz (popullarni butik "Tref"). Ortak je tu skocio, a ja dok sam se premisljao, vec je dole stiglo par pandura. Preko mene masa ljudi. Racunam, njih ce da sibaju, a ja cu dole da cucim :D . Medjutim, oni kako su sibali, tako su ljude bacali sa strane, a ja sam pendreke sve blize i blize osecao. Par pendreka mi je u jednom trenu palo preko ledja (iamo sam koznu jaknu), a onda jedan  :boks  po glavi. Drzim se ja, jer sam imao dukser sa kapuljacom, ali onda   :batine Osetim ja toplo oko glave. Izvuku me oni, gaze me, ali se ja ne dam da padnem. U jednom trenutku uspevam da se otrgnem, sav srecan trcim, kad  :jebanje - naletim na jos jedan kordon. Tada se odlucim na takticki potez  :D pa pitam jednog pandura dame sprovede kroz kordon jer sam povredjen. Naravno, odgovor je bio, ma pusti mene, nemam ti ja sta pomoci. Tada primetim da mi se velikom brzinom priblizava neciji djon i tada krenem u razbijanje kordona, popijem jos par pendreka po ledjima, ali se izvucem :ruke . Nisam hteo da idem u UC ili da trazim pomoc, isao sam peske gore do Liona, tamo su mi bile sestre, sva sreca bilo je hladno pa nisam mnogo krvario. Kad su mi videli rasekotinu naterali su me da odem na usivanje. Svi su se redom krstili kako nisam pao u nesvest jer sam toliko prepesacio sa krvavom glavom. Ipak najsmrdljiviji potez je bio kad su mi sestre i lekari rekli da ipak moraju da zovu pandure! A ja sav prljav, sa djonovima na farmerkama, krvavim dukserom, zavijenom glavom.

Pazi da ih nisam sacekao! :finger

Kizo, maznuli ti topic na Tribini, idi reklamiraj :D
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


batina jos hval bogu na stadionu nisan dobio ali se nadan da cu dobiti ali je bilo prilka

slucaj prvi
13.04.2003
dinamo - hajduk 0:1
ja i prika smo drzali tipa koji je vodija navijanje tokom cile utaknice nikad nije napravio niti jednu gresku
i onda u 80 minuti jedan pametnjakovic dodje i kaze kako taj tip lose vodi navijanje i da ga maknemo
kada je on to cuo takav je bered nastao da san ja koji ih je smirivao zamalo najebao ali svew je dobro proslo

slucaj drugi
uljanik - hajduk 21-05 2003
na poluvrmenu utaknice pandurija nije dala da izadjemo sa stadiona i da kupimo pivo to je neke ljude totalno razbisnilo da su poludili
uleti interventna pandurija i pocne sherifovati
ja ka pametan drzin ruku na ogradi a pandur sa palicon udre 2 cm od moje ruke
od siline udarca san odma maknija ruku i mak se

Jedine "prave" batine koje sam dobio (ne racunajuci proteste protiv rezima) bile su u poslednjoj sezoni ex-yu lige kada sam isao na gostovanje u Osijek (Zvezda je pukla 2:0). Islo se vozom, ekipa od nas desetak. Do Sida smo potrosili sve zalihe alkohola i drugih opijata, pa nam je ubrzo postalo dosadno. Ne znajuci sta cemo sa sobom, uzeli smo tri aparata za gasenje pozara i poceli medjusobno da se prskamo. Nismo ni primetili da je kontrolu nad vagonima preuzela hrvatska murija koja je imala prilike da uziva u zimskoj idili: svi smo bili beli kao da smo se u ves masini kuvali na 90 stepeni, prozor je skroz bio zamagljen od belog praha, kao i sedista u dva kupea u kojima smo se smestili. Na pitanje pandura sta to radimo, da li smo normalni, mi nonsalantno odgovaramo da nam je bilo dosadno. Tada oni krecu da razbijaju svoju dosadu i krecu da nas pendrece onako bas sa zadovoljstvom. Meni su za uspomenu narednih mesec dana ostale plave strafte po ledjima, ramenima i bubrezima (koji mi se i danas poneki put trzaju). Na prvoj stanici nas isteruju iz voza, ali mi se penjemo u zadnji vagon. Nakon nekih 20 minuta isti panduri nas ponovo nalaze i pada jos jedno (nesto lakse) pendrecenje. Panduri zovu svoje kolege koje nas preuzimaju na sledecoj stanici nadomak Osijeka, tako da pod pratnjom stizemo do stadiona gde nas prikljucuju grupi od stotinak nasih. I kao slag na tortu, jedan Hrvat sa istocne tribine baca svezanj kljuceva (auto, kuca, vikendica, ko zna sta je sve tu bilo, hrpa od desetak kljuceva teska nekih trista grama) i pogadja mog ortaka pravo u celo i pravi mu lepu rasekotinu i cvorugu precnika od 10 cm. Neverovatno je sta je covek sve prezalio samo da bi jednog cigana pogodio u glavu, ni danas ne mogu da verujem u to...

No, bilo nam je dosadno, trazili smo zanimaciju i dobili je...  :boks  Sve posle toga bilo je bezveze, utakmica slaba, navijanje tu i tamo, sprovodjenje do stanice (gde smo konacno i sprali onaj prah sa sebe) i pandurska briga o nasem zdravlju do granice sa Srbijom. Pod pratnjom "domace" murije stizemo do Beograda gde blejimo 3-4 sata, a posle toga kud koji mili moji...
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]