Sinula mi je jedna ideja pa rekoh da podelim sa bracom...
  Sta mislite o ideji da se postavi live webcam na Marakani i link ka njoj tako da u svakom trenutku mozemo videti shta se desava na nasem stadionu.
 
   Recimo kamera bi gledala bi na sever i teren? Admini sta mislite?
raljevina Srbija u srcima sija!

toga ima svuda u evropi pa i ovde u danskoj ili bilje receno na stadionu FC Kopenhagena.




ideja je super ali o ovome treba pricati sa upravom jer ne verujem da Kiza moze sta tu.Mozda i gresim pa nas Kiza i iznenadi ;pljuga

Red ideja je super, ali pazi jednu stvar, ako se ta stvar pokusa zbudziti to bi trebale da urade Delije (delije.net i delije-caffe.co.yu) jer nam je svima poznato kako radi sajt fk Zvezde i pitam se da li ti ljudi znaju sta je webcam.

poz

Xe, xe... Znam kako radi zvezdin site, pazi, zato sam i predlozio to ovde... I iskreno se nadam da se moze ostvariti na ovom site-u, ali, ko pre devojci...

  U ostalom, raspitacu se i ja preko nekih 'vezica', kakve su mogucnosti (ako me ne isqliraju...) ali najpre apelujem na admine... Ajmo ljudi!
raljevina Srbija u srcima sija!

To je strava ideja za nas, delije da webcam snima koreografije, tuce itd ali to bi moglo dobro da posluzi murkanima  za dokazni materijal, samo da se nadamo da ne bi uspeli da dodju do snimka, na primer da stavimo, da samo clanovi na delije.net(fan club) i delije-caffe mogu to da gledaju!!!
p.s.Eto jos jednog razloga da se otvori neki klub za clanove sa clanarinom na delije-caffeu!!!
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Bilo bi dobro ali ne verujem da ima nesta od toga.
Kako radi webcam u centru BG,a moze se pratiti preko www.beograd.com
#1041;удимо људи иако смо СРБИ

Ok je to ali moze da sluzi ta camera i kerovima kako bi lako hvatali neke navijace sto je sranje,a i tesko da uspe kod nas lose su veze tako i camera mislim da bi lose prenosila ........ipak imas lepu zamisao za to i ok predlog !!!
...100 војника један фронт исти хоризонт раме уз раме и средњи прст за револт.....

БОЛ И РЕВОЛТ

Aaauuuuu,Modrica,al' bi ti legla kamera,aaa??

U zivotu vise ne bi dosao na Maru ?!  :D

Quote from: "Nesha_cb"To je strava ideja za nas, delije da webcam snima koreografije, tuce itd ali to bi moglo dobro da posluzi murkanima  za dokazni materijal, samo da se nadamo da ne bi uspeli da dodju do snimka, na primer da stavimo, da samo clanovi na delije.net(fan club) i delije-caffe mogu to da gledaju!!!
p.s.Eto jos jednog razloga da se otvori neki klub za clanove sa clanarinom na delije-caffeu!!!

Haha! Pa nije to robot da trci po stadionu i da snima tuce ili sta ti ja znam :D , Nego cisto onako da se postavi iznad Severa da snima teren, treninzi, koncert Cece :D ,... A za tribine, ipak treba da se dodje na stadion namigivanje .

Quote from: "Modrichha"Bilo bi dobro ali ne verujem da ima nesta od toga.
Kako radi webcam u centru BG,a moze se pratiti preko www.beograd.com
Da, slazem se, u principu tako i funkcionise (mada moze i bolje)... Ali pre svega, ovo je stvar prestiza (koji nam nikada nije nedostajao).
  Sto se tice murije i slikanja, nema da brines,  kamera snjima u najbednijoj rezoluciji, jedino sto bi mogli da vide je hiljade delija kako fasuju bezoblicnu crnu masu...
  Jebi ga ako hoce da nas traze, doci ce na forum trace-ovati IP adress, pravac kod provajdera i eto ti ga na gajbi. Xe, koji ce im qrac slika...
  Jedino cega se JA plasim je da woone ne naprave to pre nas...

Zamislite bre, milinu, ustajes ujutro i gledas kako prvi zraci obasjavaju Sever! Pervertido!

Ziveli!  ;pljuga
raljevina Srbija u srcima sija!

Haha! Pa nije to robot da trci po stadionu i da snima tuce ili sta ti ja znam :D , Nego cisto onako da se postavi iznad Severa da snima teren, treninzi, koncert Cece :D ,... A za tribine, ipak treba da se dodje na stadion namigivanje .[/quote]

Pa nije, ali redpower napisa za dve, jedna ka severu, druga ka terenu, kada bi se stavila negde kod galerije iznad zapada na sredini sever bi se ceo video, ali, uvek postoji ALI!!!
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Cekaj, cekaj, vec postavismo kamere, i to dve?! Moja zamisao je da se vidi sever i deo (ili ceo teren). To znaci da bi kamerica bila na suprotnoj strani od severa, recimo na semaforu... (nemoj sad da komentarisete nesto tipa uzmem elektromotor i daljinac, pa snjimam pi.cke :))
  Kazem, moj predlog... Zamislite bre, tekma i napravimo ludilo, a ceo svet moze da vidi i to momentalno a?
  Ne cekas, da te snjimi rts, zika, mika... Capire?
raljevina Srbija u srcima sija!

Ideja je u principu ok i bilo bi fino da se ostvari. Nije problem nama ovde da posetimo Maru i budemo deo ludila na njoj vec onima iz inostranstva i zbog njih bi to bilo dobro jer siguran sam da je i njima srce uz nas dok gorilamo,bilo bi dobro i za mladje koji zele prvi put da odu na tekmu ,a kad se prime tu skidanja vise nema,bilo bi dobro i za nas uopste jer mislim da bi inostrani tifozi imali sta da vide. Uglavnom siguran sam da bi kerovima najmanje koristila,a i koji ce im qrac kad svaku vecu tekmu snimaju sa par  kamera (zamisli  kad  u Cacku snimaju sa dve kamere a tribina je smesno mala),ulaze nam na tribinu satro kamuflirani itd.
U principu ako je ovo moguce izvesti onda to treba uraditi da valja i da bude svrsishodno.

Ta ideja postoji dugo i za basket, i za Marakanu... Dogovori su u toku... :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Kamera/racunar bi morala (?) da bude blizu telefonske linije - a to znaci negde u lozi i da se okrene ka Sever-u. Web -kamere i nisu nekog kvaliteta, tako da nebi bilo bojazni da bi panduri mogli da zloupotrebe ... jedini je problem da se to dogovori sa upravom (mada ne vidim zasto ne bi izasli u susret), ja se odmah nudim da posaljem kameru i barem trecinu kinte za racunar!

Ziveli

Quote from: "Radza"Kamera/racunar bi morala (?) da bude blizu telefonske linije - a to znaci negde u lozi i da se okrene ka Sever-u. Web -kamere i nisu nekog kvaliteta, tako da nebi bilo bojazni da bi panduri mogli da zloupotrebe ... jedini je problem da se to dogovori sa upravom (mada ne vidim zasto ne bi izasli u susret), ja se odmah nudim da posaljem kameru i barem trecinu kinte za racunar!

Ziveli

Memorisano! :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Tako je radzo, to je duh! Evo braco i ja bih napravio donaciju ukoliko dodjemo do realizacije! Samo mi nije jasno Forever, ako postoji ideja vec neko vreme, da li neko koci projekat i u ostalom, dokle se stiglo?
   Jebem li ga, nije valjda kinta u pitanju? A sto se tice projekta, za Zvezdu je to jos jedan gol!
   Ajde, malo informacija...

Pooo-zdrav!
raljevina Srbija u srcima sija!

Niko ne koci, barem za sada, problem je kinta i sama organizacija svega toga: linija, komp, dozvole (ne kapiraju ljudi bas koliko net znaci) i sl. Blizi smo realizaciji toga kada je KK u pitanju... Cim obaveze malo dozvole, puno utakmica i puno posla u kratkom vremenu, bices iznenadjen koji ce sve biti sadrzaji na Caffeu..  namigivanje

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

To reci legendo! Pazi, komp mozemo i mi da resimo, dozvola manje-vise, ali mislim da je problem  ko ce pokriti online 24h, ukoliko ne postoji neki serv sa netom, mozda bi mogla wireless varijanta?

Ne znam samo koliko jaka masina je potrebna za prenos...
raljevina Srbija u srcima sija!

Quote from: "RedPower!"To reci legendo! Pazi, komp mozemo i mi da resimo, dozvola manje-vise, ali mislim da je problem  ko ce pokriti online 24h, ukoliko ne postoji neki serv sa netom, mozda bi mogla wireless varijanta?

Ne znam samo koliko jaka masina je potrebna za prenos...
Pazi, sad postoji kablovski internet (LAN) i radi 24h, a recimo mesecno kosta od 700 do 1500 dinara u zavisnosti od download-a!!! Ja ga imam preko sintegre i radi strava!!!
E sad koliko bi trebala jaka masina za to stvarno ne znam, treba se raspitati!!!
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!