Moja sestra je bas nedavno kupila racunar za nekih 550 eura - s tim da je bila ukljucena kamera, zvucnici, mikrofon i, cini mi se, stampac. Kinta nece biti problem, jer, s obzirom na to sta dobijamo (pogotovo mi u inostranstvu) mislim da ce para biti i na pretek, sta je 500/600 eura za Cigane preko grane ... moja je trecina (otprilike :D ) i kamera - samo javite unapred ...

Ideja je odlicna,pogotovo sto vec od leta necu mozda imati do ko zna kad priliku da posetim Maru.Al kao sto kazete treba isfinansirati to sve,mada vredelo bi svaku paru.
Pozdrav
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Do tada imam jedan drugi predlog.

Recimo na utakmici sa OFK-om, ja bih na mail slao fotke, live sa mobilnog koji ima kamericu, a neko od vas koji ste negde preko da ih kaci na net i linkuje ovde... Ko je zainteresovan neka na private ostavi mail...

Sve ostalo oko web kamerice ostaje da se dogovori za sledecu sezonu. Cenim da je to realno, a za basket je moguce da bude u zavrsnici nekih iznenadjenja. O tome cemo znati vise vec pocetkom nastupajuce nedelje... :)


Bitno je da smo poceli da ozbiljno radimo na video zapisima koji ce biti daleko kvalitetniji od onoga sto ste do sada imali prilike da vidite. Na derbiju smo imali dve kamere na atletskoj stazi i bice dosta materijala, samo sto se prebacivanje i obrada DV snimka sa kamere i prebacivanje prakticno radi po prvi put sa nase strane pa da se malkice uhodamo... Caffe ima sjajnu buducnost sa ljudima koji su potpuno posveceni tome da Net izgled nase grupe bude jos bolji... :)


poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Radzo za 500 i kusur ojra moze da se kupi ne jedan nego dva kompa. Tako da zapisi ti sebi u tefter da je za komp dovoljno 300 veruj mi, ako ne i manje.

poz

Dakle, nema zainteresovanih koji bi danas za vreme trajanja tekme sa OFK-om, dobijali na e-mail fotke i kacili ih negde na net kao live prenos... :(

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Ja sam prespavao skoro celu utakmicu (bio je sinoc koncert brace Teofilovica pa smo zaginuli do kasno), mozda za neku sledecu ...

Quote from: "Forever Ultras"Dakle, nema zainteresovanih koji bi danas za vreme trajanja tekme sa OFK-om, dobijali na e-mail fotke i kacili ih negde na net kao live prenos... :(

poz,
budimir

Jebi ga ja sam na flat rate-u i mogao bih, samo da se potrefi da imam slobodno vreme...
Bicemo u kontaktu u vezi ove stvari!

Pozdrav
raljevina Srbija u srcima sija!

Odlicna ideja!
Ako nisu pare u pitanju sta je onda problem da se postavi to na Marakani?
A ako treba dajte da placamo neku clanarinu ili nesto u  saradnji sa delije internet fan klubom ili nesto slicno.Neke dobrovoljne priloge na neciji racun ili kucnu adresu?
Vi izracunate koliko to sve kosta, koliko imate , koliko ce da vam daju neki koji imaju malo vise para od nas sirotinje raje, a onda vidite koliko vam fali. Pa sa tom cifrom u akciju skupljanja isl.?

Ne verujem da ce vam dozvoliti da se vidi teren, bar ne za vreme utakmica. Znate ono, prava na prenos i slicno.
..baklje gore, pesma cigana...

ne znam kakvu korist bi ultra navijaci (kojima je ovaj sajt ustvari i posvecen i koji utakmice prate iskljucivo na stadionima) imali od kamere i direktnog prenosa  svega sto se desava na severnoj tribini ali muriji bi tako nesto leglo na keca. samo jos kada bi imali nekoga ko bi to sve snimao. sef policije bi opusteno iz svog office-a mogao da prati ne samo ponasanje i poziciju navijaca, nego i svoje policije.  :pandur

za razliku od vas koji mastate o web kameri ja mastam o velikom, velikom video bimu na mari.  :)
oduvek sam imala zelju da vidim kako izgleda severna tribina istoku, zapadu ili jugu u onom momentu kada sever gori...navijaci sa severne tribine cesto puta ne vide igrace u akciji, pa bi i to bio jedan od razloga zbog cega bi lepo bilo da nas stadion ima tako nesto.   ;pljuga

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "lucky_star"ne znam kakvu korist bi ultra navijaci (kojima je ovaj sajt ustvari i posvecen i koji utakmice prate iskljucivo na stadionima) imali od kamere i direktnog prenosa  svega sto se desava na severnoj tribini

Korist bi imali ultra navijaci koji zive  nisu u mogucnosti da gledaju utakmicu uzivo (citaj gastarbajteri) kojima je takodje (valjda) namenjen ovaj sajt.
p on joining this mafia you agree to serve the Don - Vito Corleone with loyalty, and effort. To do what task is set before you without question. And to respect the mafia and lead by example. Giving the mafia a bad name or Defying rules, shall lead to one penalty, you all know what that is.

Evo kako to npr. izgleda sa stadiona Chelsea tj. sa Stamford Bridge-a:

http://www.camvista.com/sports/football/chelsea01.php3

ili mozda Wembley uzivo:

http://www2.brent.gov.uk/webcam/wembley1.htm

Football World Cup 2006 Live:

http://www.zentralstadion-le.de/webcam.php

da, da, to je to...
reci su suvisne!
sto pre neka akcija da se pravi, i da se sprovede to u delo, ako treba neka fizikalija tu sam.samo zovite.

Quote from: "Radza"Vito,

hvala na odgovoru - ustedeo si mi trud, ima nas 'indijanaca' u inostranstvu koji su odgledali mnogo vise utakmica i na 'drugim' terenima - od ovih danasnjih 'ultra navijaca', svasta. Neocekivano ...

...i ne samo to. Nemojte da zaboravite da kvalitet toga sto "pusta" WebCam jeste tako mizeran da ne ugrozava nikakve prenose i slicno...

Slike koje se expresno postavljaju na sajt i posvecenost ljudi sa Caffea da stignu na njega sto pre, posvecene su onima koji zbog hiljada km nisu u mogucnosti da budu uz Zvezdu kao mi ovde, a nisu manje vredni od nas...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

sever se nece moci snimati 24 sata dnevno...mora da se iskljuci pre tekmi kada se postavlja koreografija i te stvari :)

A za slike Kizo javi se da te pitam nesto  ;pljuga

Topic je prociscen od gluposti...

Lega Nord izvoli pitaj sta te zanima.

Ova kamera u Leipzigu je extra postavljena, ne verujem da bi bas tako moglo da bude postavljeno na marakani ali bilo kakav pokusaj bi bio dobar!!!
Ne znam da li se na tim linkovima i utakmice prenose, ali sto vec neko kaze kvalitet nije dobar da bi ga koristile TV stanice za prenos.............
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Ma bolje bi bilo da se postavi kamera na istoku ili zapadu tako da nema sta da brinete da ce murija videti incidente ili sta ti ja znam (mada kao sto neko rece kvaliteta slike je takva da nema sanse da se iko moze prepoznati). Onda bi mogli da vidimo ne samo stadion nego i treninge A tima, a i sva ostala desavanja na nasem najvecem stadionu  :)

Bilo bi cool, nema sta.  :ruke
991 - Vukovar postaje BYKOBAP, a Zvezda prvak Evrope !!!

Ponovo moram da brisem ova sranja...

Kad smo vec kod teme, istakao bih da najvise zavisi da li ce nam izaci u susret ili nece, pa cemo znati na cemu smo, sta se moze uraditi. Ako moze onda OK, ako ne moze mi se necemo ljutiti na KK ili FK.

Predlozi su ovakvi: Na samo jacim utakmicama, dakle ne svim, da se postavi mikrofon negde blizu tribine, da se moze prenositi audio prenos tribine tokom cele tekme. Tehnicki je najlakse, jer ce biti mnogo poseta na sajtu, a kladim se da protok nije nesto, onda je moguce da svi prate audio prenos uz minimalna seckanja. Ukoliko, pak, budemo radili video prenos, onda se to mora uraditi i u dogovoru sa vodjama. To je mnogo bitnije nego sa KK. Mada ja nisam za to da radimo uzivo video prenos, jer pod 1) zbog navijaca, to bi koristilo muriji, snimci itd. a pod 2) protok je sigurno ogranicen, tako da ljudi koji bi pratili imali poteskoca oko download-a.

Treca i najbolja varijanta: Da se prenos vrsi kombinovano, audio tokom cele tekme i da se kamericom snimi samo dobra atmosfera pre 5-10 minuta i postavi preko kompjutera koji se nalazi kod press-a. Dakle posetioci bi mogli da vide ono sto se desavalo pre 5 ili 10 minuta.

Zabranjeno je praviti prenos tekme (zbog placanja prava).

Topic zakljucavam privremeno.