Posto sam turisticki bio u Nemackoj :D ,a u stalnom telefonskom kontaktu sa ekipom,receno mi je da NE SMEM da ne dodjem na ovu tekmu,jer mi je ostavljena 1(citaj jedna) karta,i da karata vise nema.Naime,toliko je interesovanje bilo za ovu tekmu da su bez problema mogli i duplo vecu halu da napune.I,shodno upozorenju od ekipe,u Beograd se neplanirano vracam dan ranije(sreda,igrali su Sugoslavija-Rumunija na Marakani,vredjanje Save majmuna,Pixi dao gol iz slobodnjaka),gde se sa ljudima dogovaramo o detaljima za sutrasnju utakmicu.

Cetvrtak je osvanuo,moja ekipa je krenula sa okupljanjem od ranih jutarnjih casova(takvo interesovanje za utakmicu u hali sam doziveo jos protiv Mash-Verone),uz pivo i sve pratece opijate  ,upucujemo se put Pionira.Stizemo do Taxi-ja,gde je vec mali milion ljudi iz cele Srbije,pesma,ludovanje,gorilanje(pozdrav UL)...

U samu halu smo usli otprilike pola sata pre pocetka utakmice,sve je vec bilo krcato.Pesma,kop maltene preko cele nase tribine.U tim trenutcima je na sipci bilo uz par "pravih" vodja,i par likova "pozera" koji tu nikako ne pripadaju(necu da ih imenujem,nebitni su likovi,a i sami ce se prepoznati ako citaju ovo) sto je isprovociralo vidno nervoznog Krleta da uleti i pocne da zavodi red :boks .Posto se on prikljucio G... i S..... na sipci,krece fenomenalno navijanje.Oprosticete mi sto cu manje da se osvrcem na samu utakmicu(detalja se vec i slabo secam,mnogo sam pijan bio) jer je mnogo zanimljivije bilo na tribinama.

Cela hala navija,nas tim rezultatski u nezavidnoj poziciji(znam da je Tekin golman vadio SVE,i moguce i nemoguce),Butulija ,Skrbic i kompanija daju sve od sebe,ali je gorespomenuti ludak prosto zacarao svoju mrezu.Treba napomenuti i da je doslo do kraceg sukoba tadasnje mladje ekipe(sadasnja prva ekipa Severa) sa nekim starijim ciganima sa Konjarnika(po mojim informacijama bio je medju njima i Zvezdan,burazer od Bate Mirkovica),gde su i jedni i drugi dobili muski.Posle uletanja S......,G...... i jos par legendi severa,sukob je prekinut i nastavljeno je sjajno navijanje.

E sada dolazi deo zbog koga cu se celoga zivota secati ove tekme.Kada je vec postalo izvesno da nasi momci i pored velike borbe nece izvuci povoljan rezultat,medju glavnim Hool facama toga vremena se vec primecivala nervoza.Mi smo stajali uz samu sipku,gde su jos bili sa nama L..,V.... dzokej i B....Ovaj poslednji u jednom momentu krece da silazi prema terenu,odmah sam provalio sta ce da se desi.Govorim L.. da obrati paznju na njega,nasta ovaj odgovara:"Ma nece,ne brini,nece jos".Tog momenta B... udara na kordon policije,i pocinje opste ludilo(Prva veca tuca sa murijom u hali koju pamtim).Odjednom je ceo kop poleteo ka terenu,krenulo se u lomljenje stolica i u obracun sa plavima.Tada nisu imali stitove,bili su to oni panduri-brdjani od 120 kg,koji samo jednom udara.Tuca je potrajala oko minut-dva,dobili smo i jedni i drugi(oprobao sam svoje tri dana ranije kupljene Combat-cokule,a taj zandar verujem pati od amnezije i dan-danas).Tu nas policija istera sa tribine,a obracun se sporadicno nastavio po hodnicima Pionira.Mene je hapsenja spasila neka riba,koja me je uhvatila pod ruku,stekovala mi sal i tako mi omogucila da uopste izadjem iz Pionira(budala,nisam uzeo broj 'fona  ).Panduri su tukli sve sa salom tada,sve sto je imalo licilo na navijaca)Nalazim se sa ekipom tu kod hale,i odlazimo da utolimo bol u pivu  .U svakom slucaju,utakmica vredna pomena i po rezultatskom znacaju(imali smo priliku da se u rukometu plasiramo u finale Kupa pobednika kupova) a i po desavanjima na tribinama.

Toliko od mene za ovaj put,ako se neko seca jos nekih detalja neka doda slobodno svoja zapazanja.

P.S.Posle ove tekme krece sunovrat Zvezde u rukometu,omrazeni Rade Radojevic svu krivicu svaljuje na nas,i unistava klub sve do 2003. kada konacno biva oteran.Svi se nadamo svetlijoj buducnosti nasih momaka,da ih ponovo kao nekad bodrimo do zvezda

Ja cu samo da dodam da je to po meni ubedljivo najjace navijanje Cigana u Pioniru koje sam ja licno doziveo!

Nikad Pionir nije bio puniji, u jednom trenu sam mislio da ce Pionir da se srusi. I nikad necu prezaliti sto sam zapalio 2 minuta pred kraj jer je bilo evidentno da ispadamo, a trcali smo na voz, a epilog - tucu nitti sam doziveo, niti sam je posle video na TV-u! Mislio sam da me cimaju kad su mi rekli da li sam popio koji pendrek na tekmi, a ja se pitam koga ovi zajebavaju  :bes
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


ko je bio na yug.-rumunija verovatno se seca pred kraj tekme pesme severa; ' ej cigani neka neka,pusice nam spanska teka..'..
..opet traze Radovana brata,
al' zakucashe na pogreshna vrata...

secam se da je bila tolika guzva da mene i mog druga (ja.s.)  sa kojim sam tada isao na tekme nisu hteli da puste iako smo imali karte , a fazon njegov cale radi u muriji pa nas preko partera ubacuje na tribinu , secam se jos i one sjajne koreografije sa papiricima , posto nismo od guzve uspeli da se popnemo na tribinu , stali smo ispod g... i s..... u parter koji je tada bio i ispod sadasnje sipke...
...kada je poceo incident , dok smo preskocili na tribinu zandari su nas dobro odvalili , ali posle nismo ni mi ostali duzni...citaj stolice,
sve u svemu za moj pocetak odlaska na tekme ludilooo... !!!
..нисам био свестан, ваше величанствене подршке, оданости и неизмерне љубави према клубу.били сте мотив више екипи, на Маракани или на било којем другом стадиону, без обзира на његову удаљеност...

tuca je izbila izmedju par clanova Zulaca&Ultra Boys-a,tada je jos Ljuba Skins isao Sa Nama i tu se dobro pokazao...
Skupljali Smo se u to vreme ,kasnije postala je tradicija ,ispred crkve Sv.Marka,danas kada gledam snimak posle 10 godina,neka nostalgija i neki smeh Me uhvati,pogotovu kad Vidim kako su neki izgledali,tipa Mauzer Casuals :rofl

pozdrav
S