Nqa kom mestu u timu treba dovesti pojacanje?

Odbrana?
5 (17.9%)
Veza?
19 (67.9%)
Napad?
4 (14.3%)

Total Members Voted: 26

Voting closed: May 22, 2004, 03:16:29 AM

Ako dodju Bisevac Maric i Mihajlovic uz mladog Popova mozemo do lige sampiona. Sta ce nama napadaci kada su prvi i drugi strelac lige zvezdini napadaci, a tu je i odlicni Stojanovic, nama treba iskustva na sredini terena i bar jedan iskusan igrac u odbrani i uz ove mladice koji ce da trce tim bi bio za razliku od nekoliko prethodnih godina dostojan lige samopiona. Sta je sada problem? Problem je Djajic koji je sumnjiv i koji 100% sam siguran nece da trosi pare na pojacanja i cija se politika zasniva na pravljenju i prodavanju igraca, a tako se ne osvaja ni nase prvenstvo, a kamoli liga sampiona.
osovo je srce Srbije

Dzaja je poslao Vidica u Moskvu da potpise za Spartak - klub koji se u poslednjih par godina nalazi u slobodnom padu.  Sve ranije price da nece prodati Vidica i ostale najbolje igrace dok se ne okonca kampanja za LS su pale u vodu.  Sve price kako ce prodati Vidica samo ako to bude u interesu igraca i njgove buduce karijere su pale u vodu; zaradice pare ne beruci brigu sta ce biti sa Vidicem i njegovom karijerom.  Gori je od zelenasa i podvodaca.

Kazu da se za Mladenovica interesuje glazogovski Rendzers, inace Zvezdini direktni rivali u 3. kolu kvalifikacija za LS.  Dzaju za to nije briga, samo ako daju lovu.  Klub je za njega spar-kasa, igraci su nacin da tu kasu puni, a interesi navijaca, reputacija Crvene zvezde i srpskog fudbala za njega ne igraju nikakvu znacajnu ulogu.  Kad ce ta stetocina da ode?  Ili bolje receno, dokle ce armija Zvezdinih navijaca da trpi ovo sto Dzaja radi sa igracima, trenerima i klubom?
impatizer

Jel zna neko sta je sa Djordjicem, nisam primetio da je bio na spisku za pripreme u Ivanjici?

Djorovic je slobodan!Mogli bi njega da vratimo,mislim to bi bilo idealno ali nazalost tu se ne pitamo mi vec nas ljubljeni Dzajka! :lol:
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!


Niko u Zvezdi ne racuna na Ligu samiona. Cilj je da se kvalifikuju za Kup UEFA. Na njihovu zalost, desilo se ono na sta Dzaja nije racunao: da ce da izvuku "teskog" protivnika u 2. kolu kvalifikacija za LS. Sada je nastala opsta frka i panika jer Jang bojs imaju dobre sanse da izbace Zvezdu.  Dzaja zaustavlja potpisivanje ugovora izmedju Vidica i Spartaka u zelji da pokusa da zadrzi Vidica do pocetka septembra i time poboljsa sanse da Zvezda prodje u 3. kolo i samim tim da se kvalifikuje za Kup UEFA. (Kao prosle godine sa Boskovicem.)  Navodno, Vidic je u ugovoru sa Spartakom "provalio" nepovoljne klauzule.  Prodaja Vidica pocinje ponovo, a Vidica ce izgleda  konacno da poslaju u Ivanjicu da trenira.  Samo da proguraju Jang bojse pa ce posle, ako treba, da prodaju i Markovica i Dislju i Zigica zajedno sa Vidicem i Mladenovicem.  Samo malo je kasno; utakmica se igra za mesec dana; Zvezda jos uvek nema pojacanja; Vidic je vise od mesec dana van treninga; novi trener tek pocinje sa selekcijom za prvi tim i sa uigravanjem nove formacije; a nova blamza, ovog puta u Bazelu, je na pomolu.

Dzaja ponovo mase velovima i vadi zeceve iz sesira da zamajava publiku. Ako Vidic ostane, Dzaja ce da pokupi sav kredit zbog navodno visih klupskih interesa. Ako ode, Dzaja ce po obicaju da sav blam svali na igrace kojima "nedostaje patriotizam". (Koja funjara ispade od onakvog fudbalera.)   Za svaki slucaj, Dzaja je rekao da je sreca okrenula ledja Zvezdi; jos malo pa ce da pomene anti-srpsko raspolozenje u UEFA i sve nedace koje nam dolaze od njih.

Bilo kako bilo, utakmica sa Jang bojsima je Zvezdina utakmica sezone u Beogradu.  Posle toga nema nista osim 1. SCG lige u koj se 18 utakmica igra u Beogradu s a pola od toga na poljancicima pored tombole.
impatizer

Sve si napisao kako jeste, nemam sta da dodam.. :( Nadam se da ce ipak proci dalje, i da ce Dzaja sto pre da ode...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Vidic nije potpisao za Spartak. Navodno je ugovor imao neku klauzulu, po kojoj ako Vidic ne odigra dovoljan broj tekmi, zbog njegovih povreda, plata mu se drasticno smanjuje.
Mladenovic je zapalio u Rendzerse.  :D
A Maric bi trebalo da potpise u ponedeljak ugovor.
Bas je napeto.  ;pljuga

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Vidic treba pod hitno da ode u Ivanjicu na pripreme, sebe radi i Zvezde radi, a ne da ide od jednog do drugog kluba kao mlada na provodadziluk.  On je duze vreme bio povredjen i ima hronican problem sa ledjima.  Zbog toga treba sto pre da udje u trenazni proces a ne da se isforsira za kratko vreme i obnovi povrede. Spartak, Palermo, Sahtjor, Inter isl. idimi-dodjimi klubovi mogu da se nose u majcinu.  Interesi Zvezde kao kluba, interesi navijaca Zvezde i svih koji zele dobro srpskom fudbalu, interesi srpskog fudbala nalazu da Vidic ostane u Zvezdi.  Najbolji srpski fudbaler  mora da ostane u najboljem srpskom klubu.  To je tako prirodno i tako ocigledno.  Kada bude 25-26 ili u godinama kao Mladja, kada u Zvezdi i sa Zvezdom bude stekao slavu i odigrao najmanje 200 utakmica za klub, onda Vidic moze da ode da svoju licnu karijeru nastavi u klubu dostojnom njegovog renomea i renomea Zvezde.  Do tada on mora da ostane Zvezdin fudbaler i kapiten.   Valjda je i Dzaji to jasno?
impatizer

Mene je sasvim pogodio ovaj Tufijev :D post, boli koliko je realan.

Netreba Dzaju kriviti sto je prodao ta dva igraca, cak sta vise za obojicu mogu da kazem da je i mudro sto su prodati, jedan je mator a drugi je polu invalid otprilike ko da smo prodali Drulica.Ono sto mene u celoj prici nervira i smeta mi je sto mi necemo dovesti pojcanja, kada kazem pojacanja onda i mislim na POJACANJA a ne na kojekakve talentovane klince koje u njihovom klubu zovu maradona, pele ili sta ja znam sve kako i koji ce mozda za par godina zaista odlicno igrati i biti uzdanica Zvezde, a mzoda i nece. JA ocekujem pojacanja sa igracima koji su istog kvaliteta kao ovi sto su otisli.Pa nije moguce da od toliko igraca koji bleje po stranim klubovima i koji cak se ne nalaze ni na klupi neko na tribinama niko od takvih igraca nebi dosao u Zvezdu koja ima sansu da igra u LS, ili u gorem slucaju u kupu uefa, a samim tim i taj igrac bi imao sansu da dobije na afirmaciji i ponovo nadje neki jaci klub. Ovde ne pricam samo o nasim blejacima preko nego i o strancima kojih isto tako ima koliko volis.
Eto recimo jedan Sylvian Wiltor ide za dz i Arsenala, Salas iz Juventusa trazi drugi klub a nesto se bas ne otimaju za njega, a de su i onakvi asovi tipa BAtistute koji itekako jos mogu da pokazu dosta u nasoj ligi i da odigraj 5-10 evro tekmi godisnej onako da zablistaju a koji bi za ok kes dosli ovde, pa jebem mu mater ako mogu u Quatar sto nebo i ovde dosli.

I tako mi iz godine u godinu slusamo price, pricice o 5. godisnjem planu velike Zvezde i o teskoj materijalnoj situaciji, pa ako je materijalna situacija toliko teska neka idemo pod stecaj neka proglasimo bankrot neka vise ne postojimo neka predjemo u istoriju i to je to.Bolje da budemo upisani velikim slovima u istoriji nego da zivotarimo ko bedni crvi i topovska hrana za svaki iole ozbiljniji klub i da se zadovoljavamo time sto smo igrali 1:1 sa velikom barsom i slicnim glupostima koje naravno niko nece nikada pamtiti. Ili ono bili smo pokradeni, bili smo bolji a oni su iz dve sanse pobedili ...

Dogod navijaci budu smatrali da je igrac koji ima 28-29 godina "mator" i dogod svoje najbolje igrace i kapitene budu nazivali "invalidima" dotle ce im Dzaja s uspehom prodavati maglu o novoj "velikoj Zvezdi".  Kako bre mator igrac u 28. godini, u najboljim igrackim godinama, kada talent, iskustvo i fizicke predispozicije dostizu svoj optimum?   Pa Mladenovic bi bez po muke do 32. igrao ovako kako je igrao u protekle 2 sezone.  A sto se tice "invalida", on je i takav uspevao da bude jedan od najboljih igraca u drzavi i jedan od najzasluznijih za osvojenu Duplu krunu.  Momak je napustao terapije da bi igrao nezalecen kada je bilo gusto, po cenu svoje karijere, a ovaj ga zove polu-invalid i trlja ruke ako ga nekome uvalimo za velike pare.  I jos pominjati Drulica u slicnom kontekstu - necuveno.  Koji sebicluk, koja bezosecajnost, koja nelojalnost  prema igracima koji su davali znacajan doprinos klubu.  Ispada ne samo da ih klub tretira kao potrosnu robu vec i navijaci.  Zato i nije cudo sto vecina igraca koji su u poslednjih 10+ godina otisli iz Zvezde imaju blagu mucninu u stomaku pri pomenu mogucnosti da ponovo zaigraju za svoj bivsi klub. Vecina oseca da je bila tretirana kao potrosna roba koju je klub drzao s ciljem da je sto pre i po sto vecu cenu nekome uvali.  Vecina tih igraca ne oseca Zvezdu kao svoj dom u koji su uvek dobrodosli.  U tome je velika razlika izmedju danasnje Zvezde i danasnjeg Partizana. Ovi drugi su porodica, koja odrzava dobre veze i prima nazad sve one koji su deo svoje karijere, svojih ambicija i svojih zivota ugradili u Partizan. Njih primaju rasirenih ruku kako uprava tako i navijaci.  U Zvezdi, na zalost, taj osecaj, koji je nekada postojao i koji je krasio klub, izgleda da vise ne postoji.  Zato i nije cudo da i mnogi Zvezdini navijaci slede danasnju politiku kluba - tretiraju igrace na isti nacin kao sto ih tretira uprava - bez respekta, brige za njihovu buducnost, i razumevanja za njihove probleme kao sto su povrede koje su zadobili igrajuci za Zvezdu.
impatizer

Price jesu ispricane, ali ocigledno nemaju odziva cim ih stalno pricamo.  Mozemo da pricamo o pojacanjima koliko god zelimo, ali ta pojacanja postaju apsurdna sama po sebi jer ne sluze svrsi.  Tacnije ne sluze jacanju tima i stvaranju baze za tim evropskog kalibra.  Pojacanja u klubu su striktno kratkorocni izvor finansija - kratak boravak u Zvezdi a zatim prodaja cim se ukaze prilika.  Na zalost i jedini izvor finansija.  Pogledaj samo generaciju Stankvica, Ognjenovica, Gvozdenovica, Lalatovica, Pjanovica, Drulica, Dudica, Lazetica,... Za njih se govorilo da su glavna pojacanja i buducnost  kluba.  Tacno - po potencijalu jesu.  Medjutim, danas, ni jedan vise nije u klubu a jedva da imaju 26-27 godina.  Mi ni jednu generaciju fudbalera ne mozemo da izvedemo i sa njom nesto znacajnije ostvarimo vec ih rasprodamo posle par godina.   Koja je onda svrha pojacanja?  Ni jedno pojacanje nije dovoljno dobro da odmah zameni onog koji je otisao.  Uvek pocinjemo od nule, i cim se malo izdignemo odmah sledi prodaja.  Osvojiti Duplu krunu ili postati kapiten u Zvezdi je smrt za klub jer najavljuje dolazecu brzu rasprodaju.  Na uspehu se ne gradi novi i veci uspeh vec se na uspehu razgradjuje tim radi brze zarade.  Ja ne mislim da Dzaja i ostali kradu i trpaju u dzepove, vec da drugacije ne umeju, ne smeju ili ne zele.  Za novo vreme u evropskom fudbalu trebaju novi, bolje obrazovani i mladji ljudi.  Dzajino vreme i nacin kako on vodi klub je proslo.  Svako duze opstajanje ovog sistema vodi klub u propast.

Da ne mora tako da bude, primer je Partizan.  To je solidan i solidno organizovan klub koji uspeva da u uslovima u kojima postoji da izvuce maksimum.  Zato i dominiraju srpskim fudbalom u poslednjoj deceniji i zato imaju daleko kvalitetnije igrace i tim od Zvezde.
impatizer

u borac bl na jednogodisnju pozajmnicu je dosao jadranko bogicevic, a jos su pregovori sa ivanom dudicem i sanibalom orahovcem

Quote from: "capocrimi"Lucky: ?????? ?? ?? ?? ????? ????????? ? ??????????
http://www.danas.co.yu/20040626/sport1.html

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Slazemo se Boka po vecini pitanja.  Sto se tice Mladje, ne bih ja imao nista protiv sto ga je Zvezda prodala, pogotovo zato sto vec dugo igra u nasoj ligi.  Medjutim, ako su vec odlucili da prodaju tako kvalitetnog igraca uoci pocetka kampanje za LS, onda su morali da nadju zamenu za njega pre nego sto je obavljena prodaja.  U protivnom, odlazak Mladenovca moze da bude mnogo skuplji nego 1 mil evra koje je Zvezda zaradila od prodaje.  Ovako, Mladja otisao, a u zamenu smo dobili "razgovarali smo sa Stancicem" igraca.  Mada Stancic (jos uvek?) nije Mladjin kalibar, Dzaja je morao da osigura da ovaj igrac dolazi u Zvezdu u trenutku kada Mladja ode i da vec bude na pripremama u Ivanjici.  Umesto toga, Dzaja svaljuje krivicu na Vidica zato sto nije potpisao sa Spartakom i doneo zvezi $$$, pa su navodno zbog toga pregovori sa OFK-om (Stancic, Jokic), Lokomotivom (Vucicevic) i  Zetom (Maric) stornirani.  

Necu da pominjem Partizan, pa umesto njih stavi Zvezdin KK u moj gornji tekst i poruka je jasna.  Bez obzira na poeklo novca, ima u nacinu vodjenja naseg KK i Partizanovog FK vise slicnosti nego kada su u pitanju nas KK i nas FK.  Nas KK je svetlosnu godinu isprd FK po pitanju organizacije i menidzmenta.  Ono sto je bitno, u KK nije sva vlast i klubu koncentrisana u rukama samo jednog coveka, vec postoji podela vlasti i zaduzenja.  U FK sve pocinjei zavrsava se sa Dzajom.  Svaki pokusaj u FK da ne bude tako (npr. nedavna epizoda sa Muslinom)  propada jer Dzaja ne da drugacije.

Sto se tice novih pojacanja: Maric i Stancic iz nase lige bi bili dobri.  Jokica ne bih jer  je spor i slabiji u skoku od gotovo svih  Zvezdinih stopera.  Ne bih zeleo ni Vucicevica; on je dobar tehnicar ali ni u OFK ni u Lokomotivi nije uspeo da se nametne kao kreator igre.  Voleo bih da se pre svih vrati Djorovic.  On je odlican igrac, ima ogromno iskustvo u evropskim utakmicama i u reprezentaciji, igrao u jakoj ligi, bio je dobar kapiten i lojalan zvezdas.   Njegovo prisustvo u klubu i bilo veliki + za tim.  Problem je sto  kuburi sa povredama.  Pored Djorovica,  slobodni su Njegus i mislim J. Stankovic.  Ovaj prvi je dobar momak i veliki radnik.  Ima internacionalno iskustvo, igrao u jakoj ligi, jos nema 30 i bio bi koristan.  J. Stankovic je odlican tehnicar, prodoran po krilu i ima odlican centarsut.  Bio bi odlican snabdevac lopti za Zigica. Ima medjunarodno iskustvo, igrao u jakoj ligi, mada je kuburio sa povredama.  Naravno, Dzaji se jezi koza od pomisli da dovede ove igrace, plati ih, i posle vise ne moze da ih proda zbog poodmaklih godina.  To sto bi ovi igraci doprieli da klub postane bolji i kompetativniji u Evropi Dzaja ili ne moze da shvati ili mu sicardzjski seljaski mentalitet tipa bolje-vrabac-u-ruci drugacije nalaze.
impatizer


Quote from: "capocrimi"?? ??? ?? ????? ?? ????? ???? ????????...??? ??????? ?? ???????!!!  :ruke
Ne znam Capo, ti ili si vidovit ili su ovi sto piskaraju po novinama resili bas da nas loze...

"Predstavnici kluba sa Sicilije  :) spremni su odmah da doputuju u Beograd i dogovore se.  ;pljuga Ukoliko nadju zajednicki jezik, :D (cuj kad smo mi imali problem da nadjemo zajednicki jezik sa jedinim pravim rodjacima od svih nasih suseda) Vidic bi posle Dejana Stankovica predstavljao najveci transfer nasih igraca u jednu od najjacih evropskih liga, cime bi se zaustavio trend odlazaka uglavnom na istok kontinenta, gde nasi igraci imaju veliku perspektivu, izuzev finansijskih pogodnosti.
Na potezu je, prema tome, Nemanja Vidic, tim pre sto 30. juna istice predugovor sa Parmom, pa ne bi bilo nikakve smetnje da posle tog dana postane clan Palerma. Sta ce odabrati tesko je predvideti, u svakom slucaju ostanak u Crvenoj zvezdi je poslednja varijanta, jer ima jos dve godine ugovora..."

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Kriminalac,u pravu si kada kazes ako ide neka ide u Palermo,tamo ce biti kralj.To je tacno,a moze biti cak i mali Bog.Ali jebi ga sta cemo mi.Ode idol,vodja generacije.Loze nas na LS,a neko bi bio sretan ako Vidic ode makar u tim koji je jedva upao u Seriju A.E bre na sta smo mi spali,dodje mi da se roknem u glavu.
Pozdrav Cigani,

1. Mislim da vidic trenutno vredi vise od 6 000 000 eura (najmanje 7 miliona, a to nije mala razlika). Kada vec ima pare ovaj sicilijan, sto mu ne bi smo uzeli koliko vredi vidic, kada vec moze da plati
2. Vidic bi vredeo mnogo mnogo vise kada bi ostao u zvezdi do kraja evro-takmicenja, tada bi i njemu bila veca plata, a i zvezda bi dobila vise para! Npr, tako je bilo sa boskovicem ove sezone...

Mislim da nije najpametniji potez prodati sada vidica, mislim da je bolje prodati mladenovica, dovesti, marica i onog iz OFK-e, pa maric povremeno da ulazi tokom utakmica i onda u januaru da zameni vidica
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

????? ?? ???????? ?????? ????, ?????, ??, ?????? ??? ?? ??? ??? ?? ????????!?!?!

???????!?!?