Naravno da je akcija za ubijstvo Cercila cista i nerealisticna izmisljotina.
Ja uopste volim realisticne filmove, i imas pravo da ratni filmovi trebaju da budu tacni, ali neki filmovi mogu vrediti kao price a da nisu realisticni.
Svakako nisam hteo podignuti polemiku oko toga, tek tako. :)

Sto se tice "prave istorije", samo jedno preciziranje.
Akcija za oslobodjenje Musolinija dogodila se u Campo Imperatore-u na planini Gran Sasso.
Akciju su izveli padobranci Kurta Studenta, ali zatim je zaslugu za akciju preuzmeo major SS-a Otto Skorzeny.
Neki padobranci su uputili pisma Geringu, u kojim su se zalili time, ali im je dato na umu da cute.
Akcija nije bila teska, posto malobrojni karabinieri i vojnici, koji su "cuvali" u zarobljenistvu italijanskog diktartora, nisu reagovali i "prijateljski" primili su nemacke padobrance.
Mozda su pre toga nemacki agenti "diplomatski" pripremili akciju.
Jedino tesko u akciji bilo je za nemackog pilota kako da uzleti iz malenog mesta u malenom avionu "Storch", koji je bio projektiran za dve osobe, a tada je avion uzletio sa tri coveka: pilot, Skorzeny, koji je pod svakom cenom hteo da bude u akciji, i sami Musolini.

Ono u mestu "Monte Cassino" bilo je kada su juznije nemci cuvali front "Linija Gustav" od Tirenskog do Jadranskog mora.
Jaka tacka fronta bila je opatija u Cassino-u, koju je drzala elitna padobranska jedinica "Zeleni Djavoli". Bitka za Monte Cassino bila je veoma krvava.

Bravissimo maestro,i meni mozak nekada ne radi kako treba,potpuno si u pravu.


veceras sam gledao film The Exorcism of Emily Rose, smoooor ... nema kvalitet horor filma :(


OK, to su bile tehnikalije, da pricamo opet o filmu. Za ove grozne vremenske uslove preporucujem kultni film "Meet John Doe" i po ko zna koji put (i jo
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Arvid: Ubio sam Hanne...
Harald:Gde je telo?
Arvid:U dnevnoj sobi.........i kuhinji

Za razonodu:Employee of the Month

Za uz put:Hollywood homicide

Krimici:
Klut (1971)-prvi zancajniji film sa Donaldom Saterlendom i D

????? ??? ???????? "layer cake",  ????? ???????? ????.

?????? ??? ???????? ???? ''? ??? ???'' ?? ??????? ??? ??????,???? ?????? ???.????? ???? ?? ???,???????? ?? ????? ????????? ???????? ???? ?? ???????? ?????????? ?? ??????.?????? ? ????? ?? ?? ???????,??? ?? ??????? ????? ?????????.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Gledao sam pre neki dan American pie 4.Ok film,standardne provale.
Wedding crashers sam nekoliko puta pocinjao da gledam i uvek se smorim,nemam strpljenja...ne znam zasto.

A ja veceras gled'o "Bili smo vojnici" sa Mel Gipsonom....dobar film,mogu reci!

Jel gledao ko?
b]...опет је време да се Српство брани пушком,стан'те децо у ред![/b]

Narode hvala za prevode.

Jel iko gledao film M

????? ??? ???????? ??????? ????????. ??????? ????, ???????? ??????? ???? ????, ??. ???????????? ?? ?? ?????? ??????? - ??????? ????, ?????? ??????? ? ?????? ???? ?????  :lol:

???? ???? ? ?????:

"??? ?? ???? ????? ?????? ????, ???? ?? ?? ???????..."  :rofl

"? ???? ???? ???? ?? ?? ??????? ???????" - ???? ??????? ? ?????? ... ??????  :rofl

Inace,jel pratite seriju "Lost" iliti "Izgubljeni" i kakvi su vasi komentari povodom iste?

Bezveze su termini za Lost.Subotom uvece sam u gradu a nedeljom prepodne spavam,znaci nikako ne mogu da pohvatam.Burazer ima sve prikazane epizode i neke jos novije,pa cu verovatno uzeti od njega.

Inace cuo sam da je krenulo snimanje nove 4 special epizode Prijatelja koje ce trajati po sat vremena...

Quote from: "Casual"Inace,jel pratite seriju "Lost" iliti "Izgubljeni" i kakvi su vasi komentari povodom iste?

?????? ??????, ??? ??? ??? ???? ????, ?????? ??????.

Quote from: "Casual"Inace,jel pratite seriju "Lost" iliti "Izgubljeni" i kakvi su vasi komentari povodom iste?
Odgledao sam ranije prvu sezonu na TV-u, a upravo skidam zadnje 2 epizode, pa da kompletiram i drugu.
Odlicna je serija, jedna od boljih u zadnje vrijeme.

Trenutno nama najadekvativnije emitovanje koje mozemo pratiti ovde u nasoj zemlji,ide na hrvatskoj Nova tv(pink smrdljivi necu da ubrajam jer kod njih ide svakom subotom epizoda),a dobro je to sto ide svaki dan(sad je trenutno prekid jer treba da stignu nove serije),pa se moze konstantnije pratiti.Inace,serija uporedo ide u svim delovima sveta jednako.Trenutno na Tv Nova ide drugi serial 4. epizoda,a u Americi je drugi serial 10. epizoda.Zesce istripovana serija,nije klasicna i stereotipna kao ostala americka komercijala.
Trenutno na Internetu ima na stotine foruma i sajtova o seriji "Lost",o ostrvu,o avionu,o prezivljavanju,o njihovim zivotima,o njihovim tripovima,o utvarama,pa i o onim ukletim brojevima oko kojih se vrti sve! Inace,skoro sam video dijagram ankete ispitanika po svim zemljama u vezi serije,a pitanje je bilo "Kakvo je ono ostrvo i zasto im se sve to dogadja?" Ako naletim opet na to,postavicu vam.Ima zanimljivih stvari da ne poverujete.
Zna se za sada da ce sigurno biti 3 seriala po 25 epizoda,mada se tipuje i na 4.
Na dosta mesta sam naletio da ljudi imaju pune DVD-ove epizoda koje do sada jos nisu objavljene,pa ako gotivite seriju i ako ste u prilici nabavite to,nemojte cekati da vam mladost prodje sa Pinkom ne bi li ste docekali kraj,nego nabavite to i pogledajte.Trenutno,po svim javnim mnjenjima,nikada se nije diglo toliko prasine kao u vezi ove serije.

Jesi siguran za nova tv ?
Ja mislim da kod njih jos nije ni pocela druga sezona.
Inace u americi, ja mislim na ABC televiziji je pusteno do sad 13 epizoda druge serije, cetrnaesta je u srijedu 15.2
Zanimljivo je da se pojave na netu samo sat-dva nakon emitovanja...

Jel ima mozda neko, neki od filmova o navijachima sto se prodaju na `tribini`....Pritom najpre mislim na film `ID` pa onda na sve ostale. Bio bih vam zahvalan ako se javite, mogli bi da se dogovorimo da mi nareze ko ima pa da mu ja dam pare!

Sta mislite o The Football Factory? Ja mislim da je film extra ali sam chuo da je ID dva puta bolji....Ako nekom treba, imam onaj dokumentarac `Hooligans and Thugs-Footballs most violent fans`, vec pomenuti `The Football Factory` i poceo sam da snimam ono sto se daje na Exploreru u tri nastavka, o onom novinaru sto se ubacio medju navijache (extra je uradjena emisija), snimio sam prvu, a sledeca dva nastavka tek treba da budu. POZZ!
lo vi do istoka ste vi normalni bre? Ceo zivot vas opominjem bre koji vam je *urac?

Quote from: "Johnny Blaze"Jesi siguran za nova tv ?
Ja mislim da kod njih jos nije ni pocela druga sezona.

Jeste pocela.
Na kraju svakog serijala se pusta jedna retrospektiva svih epizoda u sat i po vremena koja obuhvata najbitnije dogadjaje koji su se izdesavali.Taj film je bio pusten,i od sledece nedelje su bile krenule prve serije 2. serijala,tj. 4 serije i onda stadose.
Nastavice sigurno,moguce vec sledece nedelje,videcemo.