Quote from: "Forever Ultras"Ovako, koliko mi zdravlje i vreme dozvole, pokusacu ovde da razgranicim dve stvari. Ovde cu pisati o onome sto se tice nase tribine i organizacije dok cu na Tribini (cao Warsavac  namigivanje ) pisati o navijackom pokretu uopste.

Sto se nase tribine tice, mislim da smo ovog trenutka na jednoj velikoj prekretnici i iskreno se nadam da ce se oni koji o njoj odlucuju, dozvati pameti i sa odredjenom vizijom nastupati u danima koji dolaze. Zasto to govorim, ne da bih izigravao nekakvog mesiju ili uticao na bilo koga, vec da svojim skromnim savetima doprinesem svojoj tribini. Treba da se naucimo, da i simpatizeri koji sede sa strane na Severu ili Zapadu mogu puno da doprinesu izgledu tribine i desavanjima vezanim za nju. Razlicitim znanjem, idejama, kreativnoscu i kontaktima. Na taj nacin se oni uvode :) u pricu i od njih pravi "materijal" za "prave" navijace ili da se u taj stadijum :) ponovo vrate.

Kakva je to prekretnica? Pa otprilike se svodi na to da je murija resila da nas iskoreni i ukloni sa tribine. Na taj izazov se moze odgovoriti na dva nacina. Jedan je da se svi zajedno zaletimo u njih i da hrabro izginemo u sukobu sa mnogo nadmocnijim neprijateljem (to je uradila poljska konjica sa hitlerovim tenkovima) ili da budemo pametniji i da ih pobedimo onim sto oni jedino nemaju, pamecu. Da budem pametniji od kerova, sto nije tesko, ali nije ni lako i zahteva dobru organizaciju... Dakle, neke osnove za tu pricu su vec postavljene kada je nasa tribina u pitanju. Svi koji ste upuceni bolje u desavanja na tribini znate da smo se pre izvesno vreme registrovali i znate ko je odgovorno lice... :) Dakle, iako nisam sasvim u toku oko te price znam da je rezultirala postavljanjem spomen ploce i da postoji nesto. To nesto treba da bude zamajac jedne buducnosti. U toj buducnosti treba napraviti organizaciju koja ce se baviti marketingom nase grupe na nacin kako to rade italijanske grupe i donekle pokupiti neka pozitivna iskustva Engleza po tom pitanju (pre svega navijaca Aston Ville...). Recimo, BRN su organizovane tako da imaju svoj marketing iz koga finansiraju mnogo toga. Potrebno je za tu pricu od kluba dobiti neke resurse. U vreme kada sam intenzivnije ucestvovao u nekim desavanjima znam da se dugo vremena govorilo o "kafani" koja je trebalo da bude na Marakani ali znam da od toga nije bilo neke prevelike vajde. Uvek je sve bilo na obecanjima i tapsanjima po ramenu, ali od toga konkretno nista nije bilo. Neregulisana situacija oko grba i imena naseg kluba moze da bude dodatan problem i tu detaljno treba ispitati kako stvari stoje. Sve ovo govorim u smislu, da za svaki rat, a to je ono sto nam je murija nedvosmisleno objavila, potrebni su resursi. Pre svega novac i neke materijalne stvari. Sto se kluba tice, manje vise sa njim postoji neka saradnja ali ona je prilicno ogranicena i ne tice se ovakvih stvari.. Znaci treba nabaviti novac i modernizovati nacin za njegovo materijalizovanje. Nemojte zaboraviti da neko ko voli Zvezdu, imao novca ili ne, taj neko je spreman puno da plati za odredjene stvari koje mu znace..

Tako zaradjen novac treba pametno iskoristiti i uloziti u svoju grupu. To moze da se uradi iz nekoliko uglova. Pre svega tu mislim na advokate. To je stvar koja ce nama biti najpotrebnija ukoliko murija bude udarila mnogo jace. Koliki ce biti udarac murije, to niko od nas u ovom trenutku ne moze da odredi jer je tek pocetak sezone a na samom pocetku je palo mozda i jedno od najgorih batinanja koje je sam Sever kao tribina (mislim na mesto) video na njoj. Ono protiv Spartaka nekada posle Maksimira ili Zenit, ono je bilo manje vise decija igra. Nemojte da zaboravite ni kako su se glodari proveli na prethodnom derbiju na Marakani i koliko nas je delilo od haosa na JNA kada su skidane zastave sa ograde..

To je prvi nivo zastite, konkretne, a postoji i drugi vidovi zastite. Tu pre svega mislim na prevenciju. Svi smo skapirali nakon Vrsca koji je bio neka vrsta probnog balona, sta nas ceka u buducnosti. Da vas podsetim, tog dana doktori nisu u bolnicama zeleli, pod pritiskom murije, da izdaju uverenja o povredama, NVO nisu htele da cuju za problem i nisu htele da se bave i manje vise oni koji su to tada napravili iz murije, nisu ni odgovarali, osim par usamljenih novinarskih prozivki.. Tada je trebalo pokrenuti akciju, ali je bilo i onih koje je bolelo uvo za to sto se nama desilo iz drugih grupa, pa su i njih stigle iste stvari. Nemojte me optuziti da sirim defetizam, uvek sam za to da se moze sa protivnickim grupama sukobljavati i davati batine, ali sa kornjacama NEMA SANSE. Ko to misli neka pita Red Star Forevera kako izgleda popiti gumeni metak ispred JNA, kako izgledaju sok bombe i gutanje suzavca i kako izgleda kada te pregaze sa onim konjima... Dakle, cak ni kada smo u masi, a i tada je jako tesko izvesti bilo sta. Videli ste da oni ulaze sada u kolonama, da dele tribinu, da napadaju sve, i one koji su krivi pa tako i decu i zene... Brutalni su prema svima, a to je najvise poruka nama.

Dakle, ako smo se slozili sa tim da nema sukoba sa murijom, polako se vracamo u osamdesete. Tako isto je i tada bilo iz nekih drugih razloga. Dakle, kada zandari ulete, mirno, bez mnogo cimanja, povlacimo se, sedamo ili sta vec sto bude dogovoreno. Zamislite scenu da zandari ulete i pet redova ispred njih sedne. Oni ispadaju smesni. Oni su ti onda koji izazivaju nered. U tom smislu, uvek i sto vise foto aparata poneti kojima se moze dokumentovati policijska represija nad nama. Te fotografije bi nekakav press centar koji je Supreme dobro uocio trebalo da prosledi novinarima i time bi se potkrepila slika koju mi zelimo da predstavimo u medijima. Isto tako, ukoliko mi imamo kamere, mozemo te snimke preko svojih veza, koje jos treba graditi, plasirati na medije do kojih se moze doci. Ja u startu obecavam da cu takav snimak srediti da se objavi na makar dve TV stanice koje plediraju na nacionalnu frekvenciju i imaju i svoj satelitski program. Treba pokusati i sa svojim medijima. Vec postoji ili ne postoji vise, radio emisija. Moze se vrlo lako na nekom radiju dobiti prostor a treba burgijati na SOS da dozvole da se napravi nekakva navijacka emisija ali to je vec prica za Tribinu.. Murija nas dozivljava, koliko mene dedukcija sluzi, kao stoku koja je u javnosti zigosana kao dezurni krivac. Osim nas oni vise nikoga ni ne tuku na mitinzima a Arnaute na jugu Srbije ne smeju ni da pipnu. ISfrustrirani pacijenti bez mozga jedino na nama imaju priliku da se izive i njih ce pametna reakcija toliko da zbuni i otera u konfuziju da ce to biti za pricu..

Moramo pronaci ljude izmedju sebe koji su vezani za sport na razne nacine i takve ljude pripremati za neku svoju buducnost. Treba praviti nekakav navijacki fond za upravljanje klubom i spremati se za privatizaciju. Moramo pokusati da budemo makar manjinski deonicari kao grupa sto mozemo samo ako smo registrovani i u procesu privatizacije da skupovvima, akcijama i prisustvom budemo deo vlasnicke strukture kluba kojim cemo upravljati preko svojih ljudi koji su na taj nacin skolovani ili kojima apsolutno verujemo. Tako nesto rade navijaci AV i jos nekih klubova. Dakle, za to treba iskoristiti sredstva i animirati Zvezdase u belom svetu koje ne treba prozivati tipa: indijanac, gde si ti dok ja kisnem na Cukarickom... Ukoliko bi samo 100 000 ljudi, a tvrdim da bi se uz ozbiljnu kampanju prilikom privatizacije moglo animirati i vise ljudi, dalo po 10 EU od tih gastosa i onih koji imaju, uz pravo prece kupovine, mogli bi da se domognemo pristojnog prava vlasnistva nad nasim klubom. Uopste, buducnost je na neki nacin u nekoj vrsti organizacije, firme, koja bi imala svoje jasno ustrojstvo i koju bi vodili ljudi koji su najvise toga dali Zvezdi i Severu. Izvinjavam se Timi sto ga ovde javno prozivam i sto mu spominjem ime, bez obzira na sve, on je covek od najveceg poverenja za takvu pricu. Zahvaljujuci njemu, nasa tribina je prezivela godine tranzicije i iznedrila danasnje grupe koje su najbolje na prostorima ExYu.. On se razume, u toku je svega i takav covek u UO kao predstavnik navijaca deonicara bio bi odlican za nase interese u klubu o kojima moramo da mislimo jer je privatizacija vec sutra... Zamislite nas kao vlasnike i sa dobrom organizacijom da kornjace "forsiraju", e tada bi se i oni zamislili. Navijaci Milana, placaju kompozitore da im smisljaju nove pesme, kreativne timove za zastave i koreografije a vecinu gostovanja placaju sami. I tako je vec nekih skoro 10 godina ako se ne varam. Treba uciti na primeru Grka i drugih navijaca, kako oni funkcionisu u neredima sa kornjacama, kakva su iskustva engleza. Kako to kod njih funkcionise...

Eto, nadam se da nisam smorio, ima toga jos... :)

poz,
budimir
au, kada su mene zabolele oci, mogu da zamislim kako je bilo tebi koji si pisao...
Napokon da se pojave neki pravi postovi na ovom topicu...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!


Trebace mi celo vece da procitam. Sva sreca radim sutra popodne :D
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]



ovo je baner koji je napravljen kao ideja za nalepnice od strane otrova, oni ce uraditi iste ovakve samo sto ce na zastavi pisati 98(godina njihovog osnivanja), i mozda ispod texta ime grupe, ovo su uzele jos neke grupe, samo sto ce svaka ispod dodati ime(npr:delije sever, united force...) Ja cu uraditi par komada o svom trosku bez delije sever ispod jer to nije jos uvek ni pokazano a ni razmatrano od strane nasih...
Sta kazete...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Forever Ultras iliti Buda je u sustini opisao prave nacine borbe protiv zandara i borbe za sto bolju poziciju navijacke grupe uopste...  Nije uzalud potrosio svoje vreme a i nas koji smo citali... Sto rece neko ispred mene, e najzad u par postova onaj kvalitet razmisljanja koji se trazi na ovom mestu...

Oko nekih stvari kojih se FU dotakao smo i ranije pricali nasiroko, ali izgleda da je trebalo ne samo drugima da se desi Vrsac, gumeni meci i slicne gluposti nego i nama samima ali bre u nasoj kuci na nasoj Marakani na nasem SEVERU... Nismo smeli da cekamo da se desi ovo, ali kao sto sam vec napisao, pomalo je izrezirano, kao da je to bio jedini nacin da se sve ono sto se desavalo oko naseg kluba prelomi preko ledja onih koji ga najvise vole...

Rece Buda nema mitinga, nema Kosmeta, jednostavno nema potencijalnih zarista gde bi zandari mogli da se izdrkavaju... Idealno mesto za isprobavanje nove opreme, vezbanja pendrecenja i zamena za streljanu su izgleda sportska borilista... Pa udri po navijacima, oni su zigosani i njih niko nece da zali jer su ionako u javnosti predstavljeni kao najveci divljaci....

E a kada je trebalo oboriti rezim, svi su se kleli u nas... Nikad necu zaboraviti koliko sam ponosan bio kada sam na platou ispred skupstine u prvim redovima a kasnije i u samoj zgradi prepoznao neke koji su stajali do mene i na severu, a i one koji su bili suprotstavljeni nama... Pomislio sam da su se srpski navijaci tada neformalno ujedinili i da se to nikada vise nece ponoviti, eventualno kada bi igrala SRBIJA  i zaorila  se
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "Nesha_cb"
ovo je baner koji je napravljen kao ideja za nalepnice od strane otrova, oni ce uraditi iste ovakve samo sto ce na zastavi pisati 98(godina njihovog osnivanja), i mozda ispod texta ime grupe, ovo su uzele jos neke grupe, samo sto ce svaka ispod dodati ime(npr:delije sever, united force...) Ja cu uraditi par komada o svom trosku bez delije sever ispod jer to nije jos uvek ni pokazano a ni razmatrano od strane nasih...
Sta kazete...
Ja sam napravio mali redizajn ideje:

To sam napravio, kao mogucnost da delije prihvate ucesce u akciji, povecao sam rezoluciju da bi izgledalo krupnije, sutra cu okusati skroz da ga sredim, sada ne mogu, umoran sam... Cudi me da nema nijedna skica, ideja od vas, godra je bio poznat po tome, daj godra neki crtez, tebi to nije nikakav problem...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Ostavi prirodne boje,ovo je akcija svih navijackih grupa... namigivanje
S

Ovako,
Savetujem da se procita Che-ov post na Tribini.  Covek je potpuno u pravu za mnoge stvari. I situacija nije ni malo naivna. Mnogo je stvari protiv nas u ovom trenutku, ali to moze da se preokrene. Najbolja situacija za to, na nasu veliku zalost, neka nova policijska represija nad navijacima.

Ima tu jos jedan detalj koji svi zaboravljate, fudbaleri. Njih treba animirati, svako svoje naravno, da oni budu promoteri akcije koju bi trebalo da vodimo. Zamislite da fudbaleri Zvezde na nekoj utakmici izadju sa transparentom na kojem bi pisalo: STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA! Pa mi smo jedini koji gledaju ovu farsu od fudbala i koji cepamo grla da bi ih bodrili. Makar nam toliko duguju. Ili recimo, sada to deluje nezamislivo, ali zamislite da nasi i talibanski igraci zajedno drze poruku prilikom fotografisanja kod izlaska na teren na pocetku utakmice.

To je samo jedna od akcija koja mi je pala na pamet, a postoji ih jos na desetine koje ne bih otkrivao sada, vec kasnije kada ideje budu nedostajale.

Da ne gusim, a i ne mogu dugo da pisem...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

? ??? ?????? ?? ?? ??????????? ?? ?????? ??????!?! ?? ?? ?? ?????????? ?? ?? ??? ??? ?? ?????? ????? ??????? ???? ?? ???? ???? ??? ????????? ????? ? ??????...

???????!!!

E da, nesto sam zaboravio jos juce da vam kazem
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Budo, potpuno se slazem da je nasa tribina na prekretnici. Nazalost, u
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Slike prvih parola po kraju:
http://www.geocities.com/neshone1988/anti_1b.jpg
http://www.geocities.com/neshone1988/anti_3b.jpg
http://www.geocities.com/neshone1988/anti_2b.jpg
http://www.geocities.com/neshone1988/acab_2b.jpg
Slikano je izjutra rano, pa je zato malo zaneseno :D  
@Red Star Forever
Sada sam zvao ortaka koji je 87 sa kanarevog, kaze da mu nista nije stiglo i da mu nisu otvorili dosije kada su ga priveli jer je bio u SUP Vozdovac, kaze da su ovi ostalo koji su bili u Starom Gradu gadno prosli, slikali su ih, otvorili dosije itd... Citiram njegove reci:"U brate, pa meni keva ne zna, sacu 3 puta dnevno morati da otvaram ono sanduce..."  :D
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Da da prijatelju moj, i ja kao i vecina uhapsenih smo sa K. brda i pretpostavljam da tog tvog druga znam bar iz vidjenja... Na Vozdovcu su bili svi maloletni i protiv njih mislim ni da nije pokrenut postupak, ali ne smem da tvrdim da je sigurno tako... U starom gradu su bili malo stariji i sa ozbiljnijim prekrsajima (posedovanje baklji, dimova i sl..) pa je protiv njih pokrenut postupak... Nisu svi dobili pozive, za sada samo dvoje, troje... U svakom slucaju nek ne brine previse, svi zajedno su u problemu, pa ce i svi zajedno da ga nadamse pozitivno i rese...

Problem je u tome sto su kazem dali svima sve adrese i imena sto je samo po sebi incident i prekrsena su sva moguca prava okrivljenih i izlozeni su svi do jednog mogucnosti linca od strane ovih drugih i obrnuto... Zandarska patka, klasicna...

Od tada je nazalost bilo vise incidenata u kojim je veliki deo ekipe KB ucestvovao pa su mnogi od njih zbog svojih godina popili zabrane od ukucana i perspektivna ekipa je trenutno zaustavljena u razvoju, ali eto tu smo mi stariji da ih odmenimo i cekamo da zasijaju punim sjajem i budu bitan deo najjace srpske tribine...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Hajka na Delije je pocela neposredno posle ubistva Premijera.
Vladavina DS-a donosi sankcije navijacima u cilju sprecavanja navodnog nasilja na stadionima (usvaja se novi zakon, vrsi se medijski pritisak, pakuju se hapsenja) dok se istovremeno u istoj drzavi (!?!)  nikakvim zakonom zasticen goloruk narod proganja iz svojih domova, spaljuju mu se svetinje (preko 150 srpskih crkvi i manastira!), oduzima mu se svako pravo da se brani. (!?!)
Dolaskom DSS-a na vlast, zakon (koji je usvojila predjasnja vlast), pocinje da se sprovodi u delo. Nasilje nad navijacima nije zastupljeno vise samo u medijima (novine, televizija, internet) vec se manifestuje i brutalnim fizickim nasiljem!
Da li je borba gladnih politicara i buducih privatnika za "parcence kolaca" vredna istrebljenja jednog naroda?!? Da li je, vredna gasenja jedne od najpatriotskijih i najekstremnijih navijackih tribina na Balkanu?!?
U cemu je poenta?!?

?, ?? ???? ?? ??????? ?? ?? ??????? ??????? ??????? ??????? ? ???? ?? ???? ?????????? ??????? ?? ????? ???????? ???? ???????? ? ?????? ?? ???????? ??????. ??? ?? ???? ?.... ????? ?? ?? ?????????? ?? ???, ????? ?? ? ????? ?????????  :bes
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Quote from: "supreme"?, ?? ???? ?? ??????? ?? ?? ??????? ??????? ??????? ??????? ? ???? ?? ???? ?????????? ??????? ?? ????? ???????? ???? ???????? ? ?????? ?? ???????? ??????. ??? ?? ???? ?.... ????? ?? ?? ?????????? ?? ???, ????? ?? ? ????? ?????????  :bes
Ne znam da li si bio, ali kao sto sam napisao u izvestaju sa tekme, to je bio tako smesan prizor kada je jedan od igraca skocio na ogradu, krenuo covek kod nas na trbine preko drota, ovaj nije znao sta ga je snaslo i tek je posle 10 sec. grljenja sa igracima, posto je bio u sendvicu, uspeo da izvadi pendrek i da mota po nama, gde je drmnuo jednog decka u glavu...
Dvojica od tih ruznih drotova koji su veceras ucestvovali u vitlanju:
http://www.geocities.com/neshone1988/cz-lasko_rukomet_drot.jpg
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Samo da napomenem da se akcija uveliko zahuktava, naime grupa Indians(navijaci Zrenjanina ja mislim) je napravila parolu Stop represiji nad navijacima i time oznacila pocetak akcije takoreci, ideje za nalepnice se uveliko rade, neki ljudi su ih vec i izstampali, sprema se i neka vrsta proglasa, sve je to zamisljeno extra, i receno je da ce to uspeti, a videce se vec za par dana da li je to istina, necu tajnu otkrivati ovde, zato sto ima dosta ljudi koji citaju ovaj forum, neka to bude iznenadjenje...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Subota 21h cini mi se:
Politika svet plus, gosti:
dragan lemic(delije)
strah(grobari)
radoman
pantic(golman groblja)
i jos neko
Tema nema veze sa ovim topicom, ali valja pogledati, mozda spomenu nesto, taman dok se odmorite od derbija...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!


Quote from: "warsaw"Proglas TRIBINE:
http://www.tribina.co.yu/html/stoprepresiji.html
Svaka cast na trudu, na njihovom sajtu cu napisati opsirnije...
:ruke  :ruke  :ruke
Gotovi su...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!