e ajde da i ja nesto napisem:
sa malim zakasnjenjem stizemo na stadion [nekih 5 minuta ]
posto je tekma pocela
tako da nisam imao priliku da vidim koreo
navijanje je bilo solidno samo sto je u par navrata pola tribine
pevalo jednu pesmu a pola tribina drugu :nene
ona stoka prekoputa se pokazala kao i uvek
obicne seljacine i nista vise
zamisli lik opusteno silazi sa tribine odnese zastavu
i vrati se nazad niko nista da uradi  
zandarske picke upale na sever i pocele da mlate sve zivo
"delije" lome stolice na nasem severu
jedan stariji covek pokusava da smiri doticne
nesto u fazonu  NE LOMI!  NE LOMI!
ali ga svi kuliraju  
decko sto je dosao sa nama poveo sina koji ima 5 godina
na sever  a zandar ladno ga izvede napolje kao u fazonu
da ga odbrani ali doticni zandar dobija casu soka po sred face
posle tekme neznam sta se desavalo jer smo odmah otisli do kola pa nazad za rumu

svaka pohvala za grke koji su dosli

i to je to za sada

pozdrav!

"U masovnim tučama koje su izbile u Beogradu posle utakmice povređeno je 12 policajaca, a uhapšeno je 67 osoba, rekla je agenciji Beta portparol gradskog SUP-a Dragana Kajganić.

U Urgentnom centru pomoć je zatražilo i petoro građana, koji nemaju veze sa navijačima. Tuča je izbila na samoj utakmici, a posle meča došlo je do serije sukoba u okolini stadiona Crvene zvezde i Autokomande.

U neredima je oštećeno 10 policijskih vozila i pet automobila građana."

                                                                                                 b92


Sta to bi kod autokomande?
eks, kazu ljudi, da je mnogo vazan
Da je to osecaj lep i mnogo snazan
I da biram izmedju grobara i Klaudije Sifer
Jebao bi prvog pa makar im'o triper

Sve je pocelo kad su cigani dosli do autokomanda, gde su uglavnom bili matorci sa zapada,obicni simpatizeri i poveca grupa grobara koja nesto pokusava kamenicama da dodje do nas.Tu se oni sukobljavaju sa zandarima koji ih potiskuju u Vojvode Stepe a dobar deo njihove ekipe je krenuo ka Slaviji!Mi se zaledjemo i oni krecu u standardnu brzinsku ka Karadjordjevom parku a mi se kod fresa sukobljavamo sa zandarima!Usput smo malo sporijim grobarima koji su se pravili da kao cekaju bas na stanici objasnili neke stvari .Posle toga uz auto-put dolazimo do mostara i lagano gajbama...

Ne znam da li ste izvalili lika u crvenom duxu koji se sa stolicom u ruci zalece sam na cetvoricu grobara kod kaveza!Niko mu nije smeo prici dok on nije dovatio jednog pa su ova trojica "junaka" jurnuli na njega!Respect za lika,stvarno!

p.s.Moze li malo opsirnije pad ovih grobarskih zastava?(cini mi se da su i grobari palili neku nasu!)

U ovakvim uslovima nikada do sada nisam pisao izvestaj...Oko mene mnogo piva, drugari, komentarisu se dogadjaji i desavanja od danas, malo i uz tv, malo uz muziku... Tako da imam potpun uvid u danasnji derbi koji je obilovao desavanjima koja su opet izbacili u prvi plan pricu o navijacima... Evo na tv-u nas pljuju...Huligani ovo, huligani ono...

Nego, danas smo se okupili u kraju, 20-30 ljudi... U 12h je pocelo da se pije u jednom lokalnom parku... Jedan po jedan su ljudi dolazili.... Posebno mi je drago sto je i Nesha isao sa nama na tekmu iako nije iz kraja, ali eto poznanstva sa foruma su cudo... Prica se siri pa su dosli jos neki ljudi koji nisu iz kraja... Cirkanje, fotografisanje, po neki dim koji je donet iz vojske (pohvala za momke koji su na odsluzenju vojnog roka i naravno dosli su na tekmu i doneli dimove)...

Oko pola 4 se krenulo ka stadionu, 5 automobila, i lagana setnja do stadiona od parkinga... Usput od grobara ni traga ni glasa... Stvarno ne znam po kojim misjim rupama se oni skrivaju, nikako da ih nekako sretnemo tu u okolini ili po gradu... Na basketu su nas izbegli a evo i danas nigde ih nema... Naravno zandara million, to je vec standardna prica...

Uslo se "bez problema", na stadionu vec podgrejana atmosfera... Sever pun, istok i zapad 60-70% a jug naravno opet nije pun... Iako su opet zajedno, ni to im ne vredi... Ostaje prica da su zadnji put napunili jug na 100-om derbiju... Jedina grupa iz jf koja je ostala na istoku je shadows... Na severu sve ekipe, ljudi spremni da oderu grla, dlanove i po ko zna koji put pokazu snagu tribine...

Mi zauzimamo standardno mesto kod tunela, ubrzo se podize koreografija koja je izgledala extremno dobro... Zvezda, pisanim slovima na tribini a na ogradi natpis neosvojiva tvrdjava... Stvarno extra!!! Uz pune tribine koja se orila i desetak baklji pesma traje neprestano 15-tak minuta...  I naravno zastava orthodox brothers koja se viorila veci deo tekme... Pantelic daje gol i sever je u transu... Baklje, ludilo, cigani lete u nebo... Inace tih prvih dvadesetak minuta smo ih ubili u navijanju...Nisu se culi... Satandardni repertoar pesama kada se igra protiv groblja...Njega jebemo, Ide grobar ulicom, Moj grobare itd... I naravno za razliku od njih imamo mi i svoje pesme...Pa smo i tu pokazali svoj standardni repertoar... Bilo je i par skandiranja, grobari mishevi pazite gde gazite jer su na stolicama na jugu bile zalepljene nalepnice misholovke...Za misheve!!! Oni dizu par parola koje su smeshne i jadne pa ne zelim da ih spominjem... Nase parole su bile extra: zajedno kao nekad, mishevi kao uvek; newcastle, cska, sporting, aek, paok – partnerstvo za mir; i najjaca: oglasi, menjamo stadion jna u bgd-u za dva manja u unutrasnjosti... Na istoku sredinom poluvremena pada peglanje i naravno mishevi izvlace deblji kraj... Nastaje mala pometnja i na istoku do kraja ne prestaje visoka tenzija...

Posebno poglavlje u ovoj danasnjoj prici su braca Grci... Nije ih bilo nesto puno, koliko sam skapirao desetak likova ali grcke zastave, par parola i likovi koji su fanaticno navijali sve sto su mogli da prelome preko jezika... Stvarno svaka cast, momci su se i kasnije pokazali, o tom po tom...

Jos jedna interesantna prica... Danas je sa nama na tekmu isao decko koji je do pre par meseci bio jedan od vidjenijih mladjih grobara, mozda i najistaknutiji clan alcatraza...Nikada nije kasno da covek  shvati svoje greske i krene da ih ispravlja... Shvatio je da je jug pun ljudi koji su ga prodali i izdali u million situacija a i da je ipak Zvezda mnogo veci klub, a Delije mnogo bolji navijaci ... Bio je sa nama i na basketu i iako malo ljudi zna za to u tuci koja se desila posle toga izboli su ga, nebitno koja ekipa, nebitno koji likovi, mi znamo o kome i o cemu se radi... Danas nas je traumirao kad se pojavio na stazi ispod severa, znaci ne moz' da zamislite koja akcija, ljudi svi sa zutim markerima i on se mrtav 'ladan pojavljuje sa salom tu do njih... Na koju pricu i koga je sve slagao da bi izasao dole ni sam ne zna... Inspektori su ga ipak ispratili do severa, ali eto dobili smo na tribini jos jednog coveka koji je spreman da svasta uradi zbog Zvezde... U svakom slucaju mnogo pozitivan primer...

Drugo poluvreme pocinje sa jednom od boljih bakljada koje sam video u zadnjih par godina... Po mojoj proceni minimum 100-tinak komada... Nek neko upuceniji napise tacan broj... S obzirom da sam i ja stajao dole i palio, iz tog ugla je izgledalo mnooogo dobro... Tu se jos malo podigla atmosfera, i posle troga moram da priznam da smo dosta pali u navijanju a i sledili su dogadjaji koji iziskivali pesnice a manje glas... Do kraja se uglavnom forsirala oo Zvezda ole, Oo Zvezda ole... I na momente je zvucala dobro, a Grci su je pevali kao u transu...  Prezentovane su i neke otete zastave, npr. zemun pfk o sa njom siptarska zastava, pa smo ih malo isprozivali:siptari, spiptari... Naravno iste su bile zapaljene...

Onda nastaje show... Ne znam kako i ko mu je dozvolio, sta su radili redari, ali grobar upada na stazu i sa istoka skida zastavu TB CZ... Dolazi bez probema do juga i preskace u kavez... Svi gledaju belo, mislim na redare i na murijase... Jedan od momaka iz UB se zalece do ograde kod tunela i poziva ljude da vratimo zastavu...Kao da su svi u cudu, ljudi ne veruju sta se desava, ali sa malim zakasnjenjem krece zaletanje i tu kod tunela krece prepirka za zandarima... Lete stolice i dolaze mnogi sa sipke  da smire ljude i da se ne lome stolice... Ali, ne pomaze mnogo... Grci su naravno u prvim redovima i peglaju se kao da su sto godina na severu i deo nase ekipe od uvek...Krece lagano samaranje po slemovima, ali redari otvaraju kapiju i zandaru upadaju na stazu...Neki su popili nozne samare, ali iznenadjujuca je bila njihova nikakva reakcija... Samo su se branili... Nasi svi se okrecu ka istoku, zatrcavaju se u tom pravcu i krece preskakanje ograde...Nazalost samo desetak ljudi je preskocilo, ostale je sprecilo uletanje zandara uz ogradu...Gadjanje stolicama, murija se brani i to traje desetak minuta...Na istoku uveliko traje pometnja, jurnjava, ne zna se ko koga juri... jf probija ogradu, ali utrcava i zandarmerija, inspektori i nazalost neki nasi vidjeniji likovi bivaju uhapseni... Pre toga grobari su mora se priznati ipak dobili po picci malo... Malo vise...

Zandari upadaju i na jug... Lete stolice, jug i istok se plave... Ipak situacija se bar na stadionu smiruje... Vecina ljudi krece ka Autokomandi i tamo nazalost nisam bio, ali kazu da nije bilo nekog ozbiljnijeg kontakta sa grobarima, ali sa murijom je bilo teranja sve do Slavije... Gumeni meci, kamenje, pendreci i par otetih grobarskih salova je skor onoga sto se desavalo na toj relaciji... Mada je izgledalo da se tamo desava rat, helicopter je bio na samo 5-6 metara od zemlje, izgleda da je ipak murije bilo previse...I o tome bih zamolio da napise neko ko je bio na licu mesta...
Sve u svemu, brzo ce i novi derbi, pricace se do tada sve i svasta, ali dotle nekima ostaje da vezbaju, nekima da nauce na svojim greskama a meni da skratim vise ovaj post... Mozda sam bio malo nepovezan, ali pivo je cudo........ A i utisak je neponovljiv...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

E bas ti hvala RSF sto si napisao izvestaj, sad ne moram ja da pisem... Inace bih se zahvalio KB-ovcima za provedenih 5 sati sa njima, bilo je lepo biti u vasem drustvu... vidimo se opet...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

"KizaLion" Вероватно смо пукли титулу ...  
Sta sam ti ja reko u basu ....  namigivanje

Uf kakav dan,krenimo od pocetka.
Ustao sam vec u 6:38 i nisam mogao vise da zaspim!  U svakom slucaju 2 ortaka i ja stizemo u BG oko 11,malo bleja po gradu i odlazak na NBG u neku posetu  
Sa NBG-a krecemo oko 2:30 i vec tamo se cuju ciganske pesme.Dolazimo busom do autokomande gde se prikljucujemo rekama Zvezdinih navijaca.Ono sto je zanimljivo jeste da su samo 300-400 metara iza naseg kortea isli grobari!To sam video prolazeci busom.
Na blagajni extra guzva,nekako se stize do karte i ulazimo pola sata pre pocetka.Istok solidno popounjen,kao i zapad gde su jedino oni sektori do severa/juga bili prazniji.Sto se tice misheva fino su se razvukli po tribini da bi ostavili bolji vizuelni utisak,ali nije ih bilo uopste mnogo,tj. nisu popunili tribinu iako su tokom citavog meca bili poprilicno napaljeni i raspolozeni da nam se suprotstave u navijanju.
Sever ispunjen do poslednjeg mesta,spremna koreografija koja je zaista prelepo ispala(tek sam je na TV-u video malopre).Sjajna atmosfera na samom startu,uz Pune tribine koje su pevane dobrih 10-ak minuta cini mi se.U toj pocetnoj tenziji pada i nas gol koji dize ceo stadion na noge.Medjutim grobari su ubrzo izjednacili i preuzeli kontrolu igre na terenu,ali i pored toga se do poluvremena navijalo sjajno.
U drugom poluvremenu pocinje se sa sjajnom bakljadom(veliki broj crvenih baklji),sve je to dosta lepo izgledalo.Nekoliko parola upucenih grobarima,video sam onu upucenu JF-u "kada cete konacno nauciti da budete hrabri",nesto na taj fazon.
Intenzitet navijanja je slabio i u jednom trenutku sa severa krece skandiranje "Ajmo ceo Sever",sto mi se nikako nije svidelo,jer ako grobari nisu dovoljna motivacija da se peva onda ne znam sta je...
Tek,dolazi do opisane guzve na istoku gde pada nas trans "Trebinje" i krecu grobari da napadaju ljude sa decom i ostale simpatizere sa istoka.Potom veliki broj Delija preskace ogradu koja deli Sever i istok i upucuje se ka Jugu,medjutim dolaze kornjace i ne dolazi do nekog znacajnijeg kontakta vec se medjusobno gadjaju JEDNOM bakljom  
Stoka je standardno izlomila veliki broj stolica,a ja nisam uspeo da vidim zasto je nekoliko stolica poletelo sa Severa i to tamo sa desne strane do zapada??!!Potpuno mi je suludo lomiti na svome stadionu i ne vidim da to ima veze sa mozgom.
Posle tekme sa ortacima odlazim,vidim nekoliko nasih uhapsenih,koranjaca u velikom broju.Posle odredjenih problema uspevamo da uhvatimo zadnji bus za ZR i tek oko ponoci stizem kuci.
Sve u svemu,iako rez nije onakav kakav smo zeleli,cini mi se da je ovo bila jos jedna nasa navijacka pobeda nad grobarima!

P.S.Lep gest sto je pustena Olimpijakosova himna 10-ak min. pre pocetka tekme!

danas je bilo onako extra :) odusevili su me grci jer su poceli da se gadjaju sa grobarima svaka cast.


nesto pre pocetka tekme gadjali smo gorbare kod parka i naravni izvadili su ih kerovi

solidno navijanje za koreo.... ocena 10 i za sve pratece transparente!

:rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl  :rofl

pisu novine danas:


Mišolovka za grobare

Navijači Zvezde nisu čekali da počne utakmica da bi "ratovali" sa pristalicama Partizana. Kada su "grobari" i "južni front" došli na "jug", imali su šta da vide: Na svakoj stolici bila je zalepljena nalepnica na kojoj se mogla videti mišolovka sa parčetom sira...

Rezime:

- Na pocetku sa tartan staze zavijorila se zajednicka zastava (delije & gate7) na sta je Sever poceo da odobrava.

- 2 bakljade

- 3 albanske zastave su pocepane zajedno sa 2 oteta grobarska transparenta

- grobari zapalili cini mi se cirilicnu dorcol (bila na basket tekmama) i jednu delije 23 ili tako nesto koju prvi put vidim

- deo kaveza u kome se nalazio JF je odvaljen, ograda je pala nazalost prekasno...

- kapija kod severa je trebala da se odvali jedino tako bi zastava mogla biti povracena

- 2 grka na sipci non stop pevaju, neke cele pesme znaju, ludilo

Silom prilika, bio sam u Beogradu vec oko 12h. Kada sam dolazio, bilo je pandura, tu i tamo. Po koji kombi. Nista posebno.
Medjutim, sedeci u blizini blagajne, gledao sam more i more pandura kako dolazi. Nisam mogao da verujem koliko ih ima. I kad jednom prodju svi, za par minuta dolazi nova sekcija. Ko da su mobilisali pola Srbije.
E sad, desavanja mozda izmedju 14-16h. Odlazim sa drugom da nadjem pivo, i setim se da je bila neka prodavnica kod SV-a, i polazimo put parka. Tu nas murija vraca nazad, i ne da nikome da prolazi tuda. Na motoroli cujes: "evo, nedamo zvezdasima da prodju kroz park da ne bi opet bila tuca sa partizanovcima". Ajde, dok su ostali otisli po pivo, ja sam se iscimao do kafice kod ove OS Zivojin Misic valjda. Tu sedam sa drugarom, nailaze grobari iz mog mesta, pozdravljamo se svi i oni nastavljaju dole ka AK. Ispijam pice, i samo vidim kako extra puno grobara trci od AK (znaci vidim samo kruzni tok odatle) prema nazad. Stojim na raskrsnici, gledam, i murija pocinje da nas tera kroz Ljutice do stadiona. Sad,sve pokusavam da ostanem da vidim sta se desava, medjutim, kad sam video 2 konja iza mene, samo mi je kroz glavu prolazilo kako ce me jedan dobije kopitom a ovaj sa nekim pendrekom. Helikopter je bio odmah iznad kafica i budno promatrao sve (ocekujem da imaju bolje video zapise nego mi). Sad malo odlazimo nekoliko sati posle utakmice, kada smo se nasli sa grobarima iz mesta. Kad sam upitao: "sta je bilo gore, onda kad je masa vas pocela da bezi?" , dobijam odgovor "bilo gadjanje kamenicama sa vasima". Dobro, sad imam ovde potvrdu kako-takvu da smo bili mi, a ne zandari. Idemo nazad na tekmu. Grobari bakljadu, 2 parole + 1 na grckom (ne zamerite ako sam nesto propustio). Mi koreo, bakljadu, parole, misolovke. Oteta zastava - uzrok svega. Mislim, nije ni prva ni poslednja zastava koja ce pasti i jednima i drugima. To jednostavno mora da se desi. Tad pocinju silne tuce. Za desavanja na istoku - stvarno nisam znao ko koga tuce. Bilo je ljudi koji su ovde komentarisali, bili su blizi od mene. Grobari imali nasu zastavu, posle cega sklanjaju svoje da se ne bi nesto slicno desilo. Mi smo imali grobarske zastave. Klasika. Svaka cast onom sto je preskocio i oteo (ukrao) nasu zastavu (u svakom slucaju, zastave vise nema, jel tako?), a svaka cast onom momku sto se sam zaleteo. Za navijanje, sta da kazem. Krece lepo sa nase strane, ali nas unakazio gol grobara i tu potpuno padamo. Pevamo ooo zvezda ole, a pesma je mozda jednom stigla do vrhunca kada smo imali neku sansu (mozda korner ili cak aut na grobarskoj polovini). Otprilike, videlo se da nece ljudi da navijaju ako klub ne igra. A takvima samo da kazem: Jebite se svi skupa!
E sad sam se setio, kad smo krenuli da ulazimo na stadion, u onoj guzvi pri pretresanju, opazim sa drugom belo vino - neotvoreno!
Decko kome je ovo oduzeto najverovatnije - SVAKA TI DALA DO KRAJA ZIVOTA!!! Tu otvaramo Karlovacki rizling, ispijamo, delimo i sa drugima koji su bili oko nas. Idemo opet na desavanja posle tekme. Izlazimo sa Severa, i vec kroz Ljutice Bogdana vidim komesanja ljudi, krecu da trce, beze, prekrivaju glave. Kad smo stigli do Karadjordjevog parka, vidim da je tamo neko extra sibanje, nisam ucestvovao, necu pricam puno o tome. Zatim, gore posle veterinraskog faksa kamenujemo se sa murijom. Tu su izgleda bili neki radovi, pa je ostalo nesto cigli, kamenja. Murija naravno uzima isto to kamenje kojim smo ih gadjali i uzvraca. Tu su vec bili pomesani i grobari i cigani, ali niko nije gledao to (iako ih je dosta bilo bez obelezja), nego su svi gledali u visinu da te nesto ne rokne u glavu. Dole na slaviji se opet pravio neki kordon sa murijom, njih prolazim i tu se zavrsava sve sto se tice ovih dogadjanja.
Znaci, derbi za svaku pohvalu, bilo je korea, baklji, otetih zastava, tuca. Bravo.
za SECURITY: mislim da bi oni trebali da snose sve troskove koji budu nacinjeni u procenama stete. Ipak su oni profi i uzimaju novac za svoj posao. Njihov je bio propust sto su pustili onog decka da uzme zastavu a samim tim i doveli do nereda nakon tekme.
Pozdrav.
b]Zvezda je šampion, sve je gotovo!
Na severu slavlje, sada je počelo![/b]

jel zna neko sta se desavalo kod veterinarskog odmah po zavrsetku tekme?
oo drunk to xxxx



:ruke  :ruke  :ruke  :ruke  :ruke  :ruke  :ruke  :ruke

Sve je već rečeno... U Belgrade smo stigli oko 13 časova. Tvrđava me je oduševila, pevao sam i navijao kao nikad. Grčka braća su me oduševila. Ubrzo, Pantelić zabija, haos, 1:0, već sam video novu blamažu miševa, gori sveta zemlja...
Groblje izjednačuje, malo padamo...
I onda rat. Odakle se stvorio onaj mali peder nemam veze, ali bez problema je pokupio zastavu, iz svoje prespektive nisam video koju, kasnije sam čuo Trebinje. Mi krećemo na njih, čuje se "Ne daj se istok", stvaraju se plavi, a već su se gadovi usrali...
Zbog razočaravajućeg remija sam do pola puta povratka kući gledao u jednu tačku i ćutio. Negde pred Bogatić sam počeo psovati sve što mi je palo napamet... Ode titula, ode zastava, usran dan...



Extra koreografija, extra bakljada, mishevi ko mishevi. Uglavnom sve je receno. Pozdrav KB ekipi!

Mishevi vidimo se za par nedelja   :nene

Meni je bilo zao jednog lika koj je imao gvozdena jaja da sam podje ka kavezu da ubaci koju stolicu al su oni smrdljivi shiptrai u tom trenutku probili kavez ii zgazili naseg druga ali nista strasno jer su na njega izleteli par lika i udarili ga po neki put............



MOg druga su izboli (na serecu u ruku) i on je ostao u bolnici a mi

Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Dzigy:

Taj lik u novom duksu nije dobio batine,nego su ga priveli civili.

Nisam ukapirao pricu ali sa otimanjem zastave ima veze neki lik iz Nove Pazove,sad,cuo sam da je radio kao redar na atletskoj stazi...
Saznacu!!!
Ponosim se mojim klincima koji su svuda bili uz mene i pokazali da ce biti dobri fighter-i ...
Najjace je bilo kotrljanje marice...ostavili je zandari sa sve kljucevima i pobegli.
Nadam se da su zv.proizv.Delija odlicno prodavani.
Braavo Delije.

Quote from: "sez. RUMA"
decko sto je dosao sa nama poveo sina koji ima 5 godina
na sever  a zandar ladno ga izvede napolje kao u fazonu
da ga odbrani ali doticni zandar dobija casu soka po sred face
Ima nas raznih i ocigledno jos uvek dosta indijanera (koji posete Marakanu samo za derbi).
Mislim da su na Slaviji navijace cekali "vodeni topovi" i mislim da zandarmerija nije bila nesto posebno zestoka, (za razliku od prethodnih derbija) radili su korektno svoj posao. Zbog toga ne kapiram lomnjavu stolica na Severu, ne kapiram kamenovanje policije kod ulaza na Severu (kamenje je letelo ka ljudima koji su izlazili sa tribine) i ne kapiram bezumno bezanje mase - mnogi na pitanje "od koga bezite?" nisu znali da odgovore jer kad su se okrenuli, videli su da ih zapravo niko i ne juri. Cudne neke pojave.
Jedno pitanje u vezi ukradene zastave : Posto se vec drugi put to na Marakani desava, kako neko moze da ostavi svoju zastavu a da se bar jedan covek (zaduzen za cuvanje) ne odvaja od nje. Ne razumem.
:zbunjen  :zbunjen
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Quote from: "Majka Mara"Posto se vec drugi put to na Marakani desava, kako neko moze da ostavi svoju zastavu a da se bar jedan covek (zaduzen za cuvanje) ne odvaja od nje. Ne razumem.

Negde sam na nekom forumu procitao,da su likovi,cija je to zastava...preskakali sa Severa na istok,u fazonu,da je zadrze ili vrate....

Pa otud kontam,da su oni to dali redarima da okace (sto i je njihov posao)...i posto znamo koje se zastave kace na Severu,slobodno mesto za tu zastavu je bilo na istoku....a i kako da cuvas tu zastavu kad bi lik na istoku bio razdvojen kanalom i odradom?
Ionako je samo bila nabacena (a ne vezana) na ono trnje pored terena...
b]...опет је време да се Српство брани пушком,стан'те децо у ред![/b]