30/05/2005 | Izvor: B92

Stojanović:Zvezda bila na aparatima

Nekadašnji golman Crvene zvezde Stevan Stojanović ušao je u istoriju kluba kao kapiten trofejne generacije koja je osvojila KEŠ u Bariju. Stojanović je tada zaustavio penal Amorosu i ušao u almanahe i predanja navijača Crvene zvezde kao čovek koji je podigao pehar namenjen najboljem timu u Evropi.

Sada tačno 14 godina kasnije, Stojanović je fudbalski menadžer koji kao i mnogi ne gleda mirno na dešavanja u ,,svom" klubu koji je ostao bez uprave. U razgovoru za B92"Dika" Stojanović govori o svom vidjenju krize, izlasku iz nje, razmišljanju saigrača iz " generacije 1991" i odlasku Dragana Džajića...

Ironijom sudbine Crvena zvezda je ostala bez uprave dan pre 14-godišnjice od utakmice sa Olimpikom u Bariju. Sada je klub u odnosu na to vreme skoro u raspadu. Šta se po vama dogodilo za tih 10-14 godina...

"Da krenemo od lepih stvari i onoga što je obeležilo naše karijere. Mnogi su posle Barija pokušali da nam objasne kakav uspeh smo ostvarili, ali mi toga nismo bili svesni. Sada, mnogo godina kasnije, trezvenije gledam na sve to.Nažalost, Crvena zvezda je danas u velikoj krizi. Mislim da će ona svakako biti prevazidjena i to jako brzo.Krivci smo svi mi, ali svakako i situacija koja je vladala u ovoj zemlji prethodnih godina doprinela je da Zvezda posrne".

Kako izaći iz krize ?

"Sledi reorganizacija. To znači i revizija Skupštine koja će izabrati novog predsednika. Naravno, on će kasnije izabrati UO. Očekujem da će Zvezda izabrati pravu ličnost koja će kasnije uz pomoć pravih,moćnih ljudi da vrati klub na stare staze".

Kao čovek koji je dugo vremena proveo u inostranstvu ali i u Zvezdi koja je tada bila veliki klub, u kom smeru smatrate da treba da krene ta reorganizacija?

"Postoji dosta modela i ne treba mi tu da izmišljamo toplu vodu. Imamo ljudi koji su u krajnjem slučaju to već radili i treba se posavetovati".

Jedan ste od retkih koji ste još ranije najavljivali da će se sve završiti ovako.Zašto ste tada tako govorili, i gde su pravljene konkretne greške ?

"Jednostavmo sam sagledao situaciju. Iz godine u godinu sve je to išlo nizbrdo. Poslednjih nekoliko meseci sve je to prevršilo jednu meru, posebno što Dragan Džajić zdravstveno više nije bio sposoban da vodi taj klub. Zvezda je praktično bila na aparatima za disanje. Jednom sam izjavio da Džajić mora da donese odluku da li se vraća ili odlazi, ali da jednom donese odluku i da ,,preseče". On je doneo odluku da odlazi i na Crvenoj zvezdi je da se sada reorganizuje i da krene iz početka.


Postoji problem da se većina igrača koji su otišli iz Zvezde ne vraća u klub. Vladimir Jugović je svojevremeno izjavio da mu ne pada napamet da dolazi dok je tamo Dragan Džajić. Kakva je reakcija medju igračima koji su godinama unazad slabo vidjani na ,,Marakani". Da li ste se u medjuvremenu čuli i šta oni kažu?

"Igrači iz moje generacije su uglavnom prestali sa aktinim igranjem pre nekoliko godina (pojedinci i dalje igraju) i u inostranstvu su. Moj posao je takav da sam ja i dolazio na stadion Crvene zvezde. Čujem se i imam kontakt sa svim igračima iz moje generacije. Pokušavaju svojim savetima i vidjenjima da pomognu koliko je to moguće. Nadamo se da ćemo uspeti klub da dovedemo na staro,mesto koje mu pripada.

Konkretno, ko bi bio spreman da se vrati u klub ?

"Tu su velika imena. I Jugović, Mihajlović,Stojković, Savićević...Medjutim, da ne pričamo dok se Skupština ne organizuje i ne izabere tog prvog čoveka".

Priča se i o biznismenima, o velikim koncernima i kompanijama. Kakvu i koliku ulogu biste dali njima u reorganizaciji kluba?

"Bez novca vrlo je teško nešto reorganizovati. Zvezdi je prosto potrebna jedna injekcija koja će podići klub. Sa novcem se reorganizuje sve:  tim, treneri i sve strukture kluba. Glupo je pričati da sve to može da se napravi bez novca.  U svakom slučaju svaki sponzor je dobro došao" rekao je Stojanović za B92.

Quote from: "Maj 25"
Quote from: "Milos_cz"
Quote from: "Maj 25"Alo ljudi bre jel ste vi normalni? Kakav bre crni Piksi mafijash? Shta treba da mi vodi klub iz Francuske? Njega bre boli kurac i za klub a pogotovo za navijache. S obzirom da sam navijach i da se smatram delom severa koji je on zajedno sa Vuksom Fuksom pokushao da ugasi, nikada necu biti za njegov dolazak. Ne bi sad da pochinjem prichu o reprezentaciji i FSSCG-u ali videlo sa kakve su njegove organizacione sposobnosti. Moze i Karic da dodje u klub i da privuche sponzore ali taj Karic ce gledati da on ostvari profit a za klub ga boli kurac. U klub treba da dodje neko ko dishe za Zvezdu, u chijim venama teche crveno-bela krv. Sever je Zvezda, a Stojkovic je krenuo protiv severa, shto znachi da je protiv Zvezde.
Cvele je mator, verovatno se odao picu, a ne treba nam josh jedan tvrdoglavi lik iz "stare garde" poput Vujina ili Dzajke.
Pa i DZajic je disao za Zvezdu. A hoces da kazes da Abramovich nije pomogao Celziju? A nije bas da dise za Celzi :D ...

Greshka, Abramovich dishe za Chelzi, voli Chelzi i ulaze pare u njega. Onaj ko dodje u klub MORA da voli klub a ne da gleda samo kako shto pre da uzme kintu. Onaj ko dodje Zvezdu mora da sacheka bar godinu-dve da vidi kako mu se vraca ulozeni novac. Svako ko zeli da uzme brzu kintu ne treba da dodje jer brzu kintu nece dobiti. Ne treba nam jedan Malkom Glejzer, da kupi Zvezdu da bi otplatio svoje dugove tako shto ce da poveca cenu ulaznica i eksploatishe navijache.
Na to sam mislio...


Sta je stobom ???
Koliko bi taj Malkom morao da stavi cenu karata da bi na Zvezdi profitirao verovatno bi karta za Zvezda-Zeleznik bila onako sa popustom oko 400 evra, sever naravno. Da eksplatise navijace ??? Koje navijace ??? Gde su ti navijaci ??? Kada budete shvatili da jednoj prosecnoj firmi se vise isplati da se reklamira u italijanskoj seriji c2c nego u zvezdi jer prostom racunicom mnogo vise ljudi ce videti tu reklamu nego reklamu na stadionu ili dresu zvezde, onda tek mozete da shvatite koliko su svi oni koji ne dolaze na stadion krivi za ovakvo stanje u zvezdi. Svai klub je jak onoliko koliko navijaca ima pogotovo u danasnjem ekonomskom fudbalu, gde se sve odvija kroz profit i racunicu.

Ne logicno mi je da neko ko je Rus ne gotivi neki ruski klub, nego da gotivi engleski, ipak klub se gotivi od malih nogu, a ne sa 35-6 godina da pocnes da gotivis neki klub. Prilicno mi je to ne logicno, nego mislim da je tu vise neki interes oko obrta novca, mozda i nekog pranja i mozda i igranja prebogatog rusa koji eto hteo je da pokaze kako moze da kupi sta god pozeli...
he FBI is offering a $1,000,000 reward for information leading directly to the arrest of James J. Bulger.

Quote from: "James J. Bulger"
Quote from: "Maj 25"
Quote from: "Milos_cz"
Quote from: "Maj 25"Alo ljudi bre jel ste vi normalni? Kakav bre crni Piksi mafijash? Shta treba da mi vodi klub iz Francuske? Njega bre boli kurac i za klub a pogotovo za navijache. S obzirom da sam navijach i da se smatram delom severa koji je on zajedno sa Vuksom Fuksom pokushao da ugasi, nikada necu biti za njegov dolazak. Ne bi sad da pochinjem prichu o reprezentaciji i FSSCG-u ali videlo sa kakve su njegove organizacione sposobnosti. Moze i Karic da dodje u klub i da privuche sponzore ali taj Karic ce gledati da on ostvari profit a za klub ga boli kurac. U klub treba da dodje neko ko dishe za Zvezdu, u chijim venama teche crveno-bela krv. Sever je Zvezda, a Stojkovic je krenuo protiv severa, shto znachi da je protiv Zvezde.
Cvele je mator, verovatno se odao picu, a ne treba nam josh jedan tvrdoglavi lik iz "stare garde" poput Vujina ili Dzajke.
Pa i DZajic je disao za Zvezdu. A hoces da kazes da Abramovich nije pomogao Celziju? A nije bas da dise za Celzi :D ...

Greshka, Abramovich dishe za Chelzi, voli Chelzi i ulaze pare u njega. Onaj ko dodje u klub MORA da voli klub a ne da gleda samo kako shto pre da uzme kintu. Onaj ko dodje Zvezdu mora da sacheka bar godinu-dve da vidi kako mu se vraca ulozeni novac. Svako ko zeli da uzme brzu kintu ne treba da dodje jer brzu kintu nece dobiti. Ne treba nam jedan Malkom Glejzer, da kupi Zvezdu da bi otplatio svoje dugove tako shto ce da poveca cenu ulaznica i eksploatishe navijache.
Na to sam mislio...


Sta je stobom ???
Koliko bi taj Malkom morao da stavi cenu karata da bi na Zvezdi profitirao verovatno bi karta za Zvezda-Zeleznik bila onako sa popustom oko 400 evra, sever naravno. Da eksplatise navijace ??? Koje navijace ??? Gde su ti navijaci ??? Kada budete shvatili da jednoj prosecnoj firmi se vise isplati da se reklamira u italijanskoj seriji c2c nego u zvezdi jer prostom racunicom mnogo vise ljudi ce videti tu reklamu nego reklamu na stadionu ili dresu zvezde, onda tek mozete da shvatite koliko su svi oni koji ne dolaze na stadion krivi za ovakvo stanje u zvezdi. Svai klub je jak onoliko koliko navijaca ima pogotovo u danasnjem ekonomskom fudbalu, gde se sve odvija kroz profit i racunicu.

Ne logicno mi je da neko ko je Rus ne gotivi neki ruski klub, nego da gotivi engleski, ipak klub se gotivi od malih nogu, a ne sa 35-6 godina da pocnes da gotivis neki klub. Prilicno mi je to ne logicno, nego mislim da je tu vise neki interes oko obrta novca, mozda i nekog pranja i mozda i igranja prebogatog rusa koji eto hteo je da pokaze kako moze da kupi sta god pozeli...
Pa to sam i hteo da kazem (ali nema edit opcije...): A nije bas da JE DISAO za Celzi - ne verujem da je bio vatreni navijac Celzija, milioner,  u Rusiji.
A naravno da SADA dise za Celzi, pa disali bi i vi da ste ulozili tolike pare :D.
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Југовић : Новац пре имена

Новац и програм на сто, па нека бирају сви навијачи Црвене звезде. То је жеља Владимира Југовића, црвено-беле легенде и нашег најтрофејнијег фудбалера, који је уверен да ће клуб коначно на прави начин добити ново руководство.
- Да могу да одлучујем, узео бих модел Реал Мадрида - истиче Југовић. - Ко год жели да буде на челу Црвене звезде, требало би да отвори карте, каже шта нуди, колико је спреман да уложи у клуб, изађе са програмом за будућност, па нека навијачи изаберу оно што сматрају најбољим решењем.
Југовић сматра да свако ко воли Црвену звезду може да се кандидује :
- Не би требало да се бира име, већ новац, идеје, програм... Потребан је неко мо може од Црвене звезде да направи оно што је некад била. А кад најтрофејнији клуб буде јак, биће јаки и српски фудбал и репрезентација. Ту нема дилеме.
Драган Стојковић помиње се као први кандидат, Југовић нема ништа против:
- Први сам за Пиксија, ако то жели, само не на основу имена, већ ако понуди прави програм. Клуб није власништво бивших играча, већ свих који воле Црвену звезду и они би требало да изаберу у потпуно отвореној утакмици.
Многи би волели да виде и Југовића на неком од важних места на "Маракани".
- Пријају ми све те жеље, али из ове перспективе не могу ништа да кажем - поручује Југовић из Беча. - Наравно, разговараћу о свему отворено, ако ми неко понуди нешто конкретно.
Црвена звезда има велики број легенди, али од њихових имена клуб очигледно не може да живи.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Meni samo nije jasna ta hrabrost Piksija da uopste komentarise svoje postavljanje za predsednika a kamo li da razmislja o bilo kakvom sedanju u fotelju... i jos ako tribina podrzi Piksija onda stvarno... pa ljudi do juce smo ga prozivali zbog FSSCG a sad od jednom zvaka da ako bude predsednik Zvezde nece biti ista vezara... nisam bas razumeo zvanicni stav delija koji sam danas procitao u novinama (narano ako je tacan) da DELIJE nemaj nista protiv Piksija... Nas prvenstveno *ebe zakon koji ne dozvoljava privatizaciju tako da od te price da ce neko doci sa kesom nema nista, jer niko nije lud da ulozi a da ne moze da odlucuje... Po meni treba da dodje neko ko ce najmanje da krade ili neko od zvezdi koje imaju kesa pa nemaju veliki interes da uzmu i ovo malo sto nam je ostalo... prvenstveno mislim na Jugu jer koliko je on ucinio za Zvezdu ne treba komentarisati, i to sto je izjavio da nema nista protiv Piksija je samo zvaka za novine, jer sam siguran da on sa Piksijem i nije u dobrim odnosima...
Toliko od mene, znam samo jedno, ako Piksi kojim cudom dodje na "vrh" sever ostaje bez nekoliko ljudi, za koje sam siguran da misle isto kao i ja...

Одакле знаш за људе из врха севера?

Quote from: "zee"ako Piksi kojim cudom dodje na "vrh" sever ostaje bez nekoliko ljudi, za koje sam siguran da misle isto kao i ja...

Nek idu odma' !!!

Ljudi koji dolaze ili ne dolaze na sever zbog ovog ili onog nam nisu potrebni i slobodno im reci da vise ne dolaze.
he FBI is offering a $1,000,000 reward for information leading directly to the arrest of James J. Bulger.

Evo nekih izdvojenih teza texta sa sajta B92; (u skracenoj verziji)....

1. Tridesetog uveče sastanak je održao Nadzorni odbor, koji je samo najavio da će "sazvati Izbornu skupštinu što pre je moguće". Datum nije ni nagovešten, a saopšteno je i da će do tada na čelu kluba biti Nadzorni odbor. Okupljanje igrača zakazano je za 21. jun.

2.  "Crveno-beli" su u velikim dugovima, koji se procenjuju na sumu između 5 i 10 miliona evra. Svi krediti su potrošeni, a po tvrdnjama nekih izvora čak je i stadion pod hipotekom.

3. Igrači su izuzetno slabo plaćeni za renome kluba – njihove plate su navodno po tvrdnjama obično dobro obaveštenih izvora oko 20 hiljada dinara, a premije za pobedu u situaciji kada je tim drugoplasiran su oko 250 evra. Praktično, jedini spas za fudbalere prošlogodišnjeg šampiona su menadžeri, koji u njih ulažu sada, sa idejom da naplate kada njihovi štićenici odu u inostranstvo.U takvom timu nije neobična loša atmosfera među igračima i podela na klanove.

4. Iako odnosi dosadašnje uprave sa Stojkovićem (kao i sa mnogim drugim igračima iz najslavnije generacije kluba) nisu bili dobri, saznajemo da je u februaru u Parizu održan sastanak, na kojem je Dragan Džajić ponudio Stojkoviću da se vrati u klub.

5. Bivši fudbaler i trener "crveno-belih" Dragoslav Šekularac pominjao je da je zainteresovan bio i Zoran Drakulić, navijač i nekadašnji plivač Crvene zvezde.

6. Saznajemo da je za klub upućeno nekoliko ponuda iz inostranstva, na osnovu kojih se zaključuje da je reč o ozbiljnim ulaganjima. Posebno je interesantna ponuda jedne austrijske firme, koja je ponudila da za Zvezdu izgradi stadion sa petnaestak hiljada mesta za korišćenje u domaćem prvenstvu. Zauzvrat, Austrijanci bi dobili pravo korišćenja poslovnog prostora na stadionu na pet godina.

7. Mnogi nekadašnji fudbaleri izbegavaju da posete klub zbog loših odnosa sa upravom. Tako je Vladimir Jugović svojevremeno rekao da mu je "jedan milion iz transfera zalutao".

----------------------------------------------------------------

Pa lopovi, bre, gde ce vam dusa?!

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/S05053003.shtml

Ja bi zaista vole da vidim Diku, Jugovica a i Piksija na celnim pozicijama kluba. Mislim da su se svi pokazali i kao ljudi i kao igraci, i da su mnogo toga ugradili u Zvezdu, pa samim tim i u srpski fudbal uopste gledano.

Izuzetno mi drago, a bio bi bas razocaran da se desilo suprotno, da je S. dao onakvu izjavu, da je lopta spustena - kad je u pitanju Piksi. Mislim da on, pa cak i Dzaja, su se upleli u kolo hohstaplera i lopova, i da su imali vrlo malo prostora za delovanje/promene. U svakom slucaju, ne bih da sudim i nekoga proglasujem za Lopova (piksija u ovom slucaju), jer, zbilja, bas kao i vi, nemam nikakve konkretne dokaze za njegovu, eventualnu, umesanost u prljave poslove fsscg, a posto nisam/nismo (?) deca, vec ozbiljni ljudi, trebalo bi malo vise odgovornost za izgovorenu rec.

U svakom slucaju, covek Jugovicevih kvaliteta je za mene uvek dobrodosao u svoj/nas klub!

Ziveli

не псуј бога!!GULIT ce  :o  mozda zameniti Dostanica!!! Od svih zvaka i traceva do sada, ovaj je stvarno prevrsio svaku meru...No, ni malo komedije nije na odmet u ovim sivim danima po nas klub...
A VECNU SLAVU, ZA POBEDU...

јутрос сам то чуо кроз полусан на БК и нисам био сигуран ко ту кога зајебава :zbunjen мислио сам да сам се истриповао кад оно....

Ja cu samo ovo napisati i necu ulaziti ni u kakve rasprave :

Svi vi koji podrzavate eventualni dolazak piksija na celo naseg kluba, kao da ste mi rekli da postavimo Slobu (onog iz Haga) za predsednika npr. FSSCG! Ako covek nije bio uspesan na celu FSSCG, sto smo se svi slozili, kako ocekujete da ce biti uspesan na celu naseg kluba? Nemam nista protiv coveka (naprotiv), ali prosto smatram da nebi ucinio nista dobro za nas.

Zasto svi spominju samo imena bivsih fudbalera i istaknutih licnosti FKCZ? A zasto nama ne bi dosao jedan srpski Abramovic? Poslovan covek, biznismen, koji ce da ulozi SVOJ novac pa se nece zajebavati nego ce gledati da napravi nesto od ove jadne Zvezde i da u dogledno vreme napravi rezultate i vrati svoju kintu! Dogod neko raspolaze tudjim novcem (kao sto bi to jedan piksi radio), bolece ga qrac da li ce nesto napraviti ili ce mu sve propasti pa da onako moralno podnese ostavku i ostavi nas u jos vecim govnima.

Neko je spominjao da uprava i predsednik treba da disu za Zvezdu i da ulazu novac iz ljubavi?! To je najveca glupost koju sam ikada cuo! Ja da imam bruka kesa, nebi isao za srcem nego za novcanikom i tako svaki normalan covek razmislja.

Svi po novinama spominju nesto u fazonu "kad Delije budu birale"?! Pa ni u ovoj banana drzavi to nije moguce! Kad i gde su u istoriji fudbala navijaci birali upravu kluba? Mozemo mi po forumima da pisemo nasa LICNA misljenja, al u javnosti se treba drzati stava : "boli nas qrac ko ce doci! Ko god da je imace nasu podrsku odredjeno vreme, a onda hocemo rezultate" i tacka.

I da zavrsim : Moje LICNO misljenje je da ne treba dizati prasinu oko svega ovoga. Spustimo loptu i sacekajmo do avgusta, a onda u nove pohode na titule.....  :sampion
eks, kazu ljudi, da je mnogo vazan
Da je to osecaj lep i mnogo snazan
I da biram izmedju grobara i Klaudije Sifer
Jebao bi prvog pa makar im'o triper

Ne bi nam dosao srpski Abramovic jer mi nismo Chelsea, jer te pare ne bi vratio nikad.

Da li poisle svega treba da se prica o Piksiju?
Samo ne on i Dejo!
Neka bude ko sto kaze Jugovic:
Konkurs-program-pravedan izbor-uspeh!!!

Distanca koju je Sever vec stvorio izmedju sebe i nove uprave pa i novog predsednika dovoljno govori o nasoj ozbiljnosti da se od sada svi moguci problemi seku u korenu... Meni dovoljno...

Quote from: "radomir"2)Делије(вође) не одлучују о новом управном одбору и председнику

А зашто?  :o
Чему служе чланови клуба ако не да бирају ново руководство?
Ако се буде сазвао Сабор, требало би да СВИ регистровани чланови клуба изгласају нову Управу. Имају то право без обзира да ли су чланови вође или неки мање познати ликови.
Због тога је највреоватније и покренута акција окупљања чланова, ево и Југовић се човек слаже да је тако најпоштеније а тако се радило и када је бирана нова Управа нашег кошаркашког клуба.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Da je Piksi dosao u Zvezdu pre nekoliko godina umesto Dzaje, mi ne bi pisali ovoliko nebuloza. Ovako, Zvezda je smesan klub, sad se kao spremamo za neka ciscenja, inovacije, nove sponzore... A da je bilo vise pameti, odavno je trebalo da se to desi. Sad kao treba da se molimo Bogu da nam dodje dobar sponozor, da Dzajin UO kao nesto predlozi, odluci... Samo da oni ne odlucuju.

Ma nek se teraju svi oni koji su nas doveli u ovaj polozaj. A zna se koji su, i ko im je sef...
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


QuoteА зашто?  
Чему служе чланови клуба ако не да бирају ново руководство?
Ако се буде сазвао Сабор, требало би да СВИ регистровани чланови клуба изгласају нову Управу. Имају то право без обзира да ли су чланови вође или неки мање познати ликови.
Због тога је највреоватније и покренута акција окупљања чланова, ево и Југовић се човек слаже да је тако најпоштеније а тако се радило и када је бирана нова Управа нашег кошаркашког клуба.

A to nas dovodi na pitanje funkcionise li demokratija :D .

Ako se sada bude ponovo pravio popis tu moze gomila njih da zaluta na glasanje. Problem je u tome sto bi, kao i na obicnim izborima bilo gomila ljudi koji su VEOMA slabo upoznati sa tematikom te se i vrlo lako mogu izmanipulisati (npr. policija vs. ,,huligani" gde ljudi nemaju pojima ni o cemu, te sve vide crno-belo :nene ).

Npr. mi u inostranstvu ako budemo mogli da se registrujemo ... Vecina takvih glasova bi bila data na osnovu nekih Politikinih/Glasovih clanaka sto je besmisleno (veze,lobiji...).

Zato ono sto manje-vise radi na Zapadu ovde moze da omasi, jer bi se nasao neko da zloupotrebi tu masu. Ali opet mi ne pada na pamet neka bolja ideja od te...
Mozda ako jedino vodje/najredovniji glasaju.


E sad sve ovo je problem samo ako nagrnu Zvezdasi da se registruju, a potom i da iskoriste biracko pravo:D
- ne znam kakvo je interesovanje simpatizera.
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Slazem se... Najvishe chlanstvo koje daje osobi pravo glasa na saboru koshta 6000 din. Ko god ima te pare moze da se uchlani i da glasa, bilo da je to navijach koji voli klub ili chlan Socijalistichke Partije Srbije. Neshto se mora uraditi po tom pitanju!

Quote from: "lucky_star"
Quote from: "radomir"2)Делије(вође) не одлучују о новом управном одбору и председнику

А зашто?  :o
Чему служе чланови клуба ако не да бирају ново руководство?
Ако се буде сазвао Сабор, требало би да СВИ регистровани чланови клуба изгласају нову Управу. Имају то право без обзира да ли су чланови вође или неки мање познати ликови.
Због тога је највреоватније и покренута акција окупљања чланова, ево и Југовић се човек слаже да је тако најпоштеније а тако се радило и када је бирана нова Управа нашег кошаркашког клуба.

Зато што је глупо да пар људи одлучује у име, незнамнијаколико, људи. Многи су то овде тако схатили, зато сам то написао, можда сам се погрешно изразио.

Quote from: "Maj 25"Slazem se... Najvishe chlanstvo koje daje osobi pravo glasa na saboru koshta 6000 din. Ko god ima te pare moze da se uchlani i da glasa, bilo da je to navijach koji voli klub ili chlan Socijalistichke Partije Srbije. Neshto se mora uraditi po tom pitanju!
Eto najboljeg resenja! ;pljuga
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"