Fudbalski klubovi Crvena zvezda i Rad postigli su dogovor o razmeni igrača. Na Marakanu stiže Brazilac Fabia Da Silva koji je već tri sezone član Rada,dok će novi član ekipe sa Banjice postati Bojan Miladinović.

Za Da Silvu je tokom prošle sezone veliko interesovanje pokazala ekipa zagrebačkog Dinama, ali je Brazilac ipak ostao na Banjici, jer je procena čelnih ljudi kluba bila da on može da pomogne ekipi da se vrati u prvu ligu.

Sa druge strane Bojan Miladinović je došao u Crvenu zvezdu pred početak prošlogodišnjeg šampionata iz kruševačkog Napretka ali je posle dobrog starta i gola u revanš meču sa Jang Bojsom, usledio veliki pad u igr. Sve je kulminiralo velikom greškom u prvoj utakmici 1.kola kupa UEFA protiv Zenita u Rusiji koji je doneo ruskoj ekipi prednost od 1:0 i koji se kasnije pretvorio u jedan od natežih poraza u istoriji kluba.

Očekuje se da će novi igrači biti predstavljeni u novim klubovima u petak na konferencijama za štampu pred početak nove sezone.

Sta igra taj da Silva? Beka, veznog, napadaca?

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Opa.
Odlicno...... neko je bas pitao zasto mi nemamo igraca kao sto je taj iz Rada  :ruke
Evo ga
QuoteЈедино позитивно што сам запазио био је Да Силва, играч Рада. Је.те где су нашли онако доброг играча. Школски је одиграо прво пролувреме и заустављао "врло искусно" наше нападе. Игра по левој страни у одбрани. Јак је, скочан, не превише брз, али врло добро процењује ситуациу. Заиста ми је кроз главу прошло да би било добро видети оваквог играча у нашој одбрани.
Svaka cast Boka :)

Hvala

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Znaci lijevo Da Silva, desno Dramani.  ;pivo

Ime i prezime:
Fabio Da Silva Carleandro
Datum rodjenja: 28.02.1980. god.
Mesto rodjenja: Recife Brasil
Pozicija u timu:
centralni bek - stoper
Visina: 187 cm
Težina: 81 kg
Bracno stanje: ozenjen, 2 dece
Prethodni klub: Rio Branco Brasil
U klubu od: septembra 2002. god.

Oba beka smo dobili za veoma malo ulaganja.Ovo su jako dobri potezi.A Basta bi mogao da se vrati u vezu!

ovo je dobar potez uprave sto su doveli ozbiljnog igraca....
on ce igrati levog beka i nadajmo se da ce to dobro odigrati...
videcemo nas tim u pravom svetlu u kuli....mi smo tu da podignemo atmosferu a oni su tu da igraju i pobede....
pantelic je otisao u hertu

svi u kulu

Da li je Panta i definitivno presao u Hertu ili se jos uvek ceka odgovor, a sto se tice Da Silve mislim da on uopste nije los igrac :)

Nije otisao.
Na SC pise da ce ovi odluciti za 10 dana.

Od odlaska pantelica nam zavisi sezona,ako ne ode dzabe sve

12/08/2005 | Izvor: B92
Slavoljub Đorđević u ruskoj Alaniji

Fudbaler Crvene zvezde Slavoljub Đorđević pred transferom je u ruski klub Alanija iz Vladikavkaza.

"Klubovi su se dogovorili i ostalo je da se preciziraju još neki detalji," izjavio je Đorđević, koji je u četvrtak protiv Intera u Zaprešiću u kvalifikacijama za Kup UEFA odigrao verovatno poslednji meč u dresu Crvene zvezde.

Đorđević u subotu odlazi u Moskvu, a trebalo bi da potpiše trogodišnji ugovor.

Na pozicijama štopera Crvena zvezda ima Biševca, Brazilca Da Silvu, Joksimovića i Miladinovića, a 'otpala' je i mogućnost da Milan Dudić napusti klub ovog leta.

Ako ne dovedemo do kraja prelaznog roka dva ili bar jednog shtopera, najebali smo u odbrani ove sezone.

:lol:  :lol:  :lol: ...tom se Miladinoviću izgleda ne ide... :lol:  :lol:  :lol:



Ako Djordjevic ode spisak stopera bice:
Hamani Dramani
Fabio da Silva
Milan Dudic
Nebojsa Joksimovic
Bojan Miladinovic
Milan Bisevac

Mislim da nije tako losa situacija namigivanje

Dramani nije shtoper nego ofanzivni desni bek, a ja se ne bi previshe uzdao u neiskusnog Joksimovica, retardiranog Miladinovica i osrednjeg Bishevca. Jedino je Dudic tu siguran. Shta bi sa najboljom odbranom u ligi od pre dve sezone?

Pa, za Miladinovica, vjerovatno postoji nesto u dogovoru sto mu omogucava takmicenje u Evropi dok ovome (Da Silvi) ne bude omoguceno takmicenje (sledeci krug).

Izvini Maj 25 sto opet tebi repliciram...
Najbolja odbrana pre dve sezone je imala Nemanju Vidica, za mene najboljeg naseg odbrambenog igraca od Barija (citaj Belodedica). Nikakvi Dudici i slicni ga ne mogu ni priblizno zameniti. Za utehu imamo cudan napad koji prilicno lagano uvali 2-3 gola i bez neke igre.

odbrana je za nashu ligu solidna,  djordjevic je ionako nevidjeni balvan, njegov odlazak moze samo da koristi.
no, ne znam zasto pixy ne pokusha da dovuche lalatovica, veoma bi nam koristio

Quote from: "silvester"Izvini Maj 25 sto opet tebi repliciram...
Najbolja odbrana pre dve sezone je imala Nemanju Vidica, za mene najboljeg naseg odbrambenog igraca od Barija (citaj Belodedica). Nikakvi Dudici i slicni ga ne mogu ni priblizno zameniti. Za utehu imamo cudan napad koji prilicno lagano uvali 2-3 gola i bez neke igre.

Slazem se... Nisam hteo da pominjem Vidica jer je ovo ipak tema o prelaznom roku. Za mene pak Vidic nije sam drzao odbranu vec se dobro dopunjavao sa Dudicem. Bili su jak tandem.


Inache danas je u Politici izashao intervju sa Dikom Stojanovicem sa naslovom "Zigic ide". Pominje se kako je Zigic sada najinteresantniji napadach u Evropi i kako je moguce da ce otici ukoliko neko bude ponudio visoko obeshtecenje (oko 10 mil. evra).