Mrzim kada se nesto ovako desi. Iz objektivnih razloga nisam otisao u Cacak i sve sam ovo morao gledati na TV, a nema nista gore od toga.
Evo nekih mojih zapazanja o samoj utakmici. Ekipa Borca je stvar odradila poprilicno dobro. Imali su smisljene napade, odlicno kontrolisali sredinu i tek na momente nama prepustali prevlast na tom delu. Nasa odbrana je delovala solidno (bilo propusta). Primamo gol u prvom poluvremenu, a u drugom krecemo sa tri napadaca. Takva igra se isplacuje jer dajemo gol, ali i taj gol je pao tako sto smo preskocili sredinu.
Na dalje igra je bila izmedju dva sesnaesterca, ali onda se svira penal za Borac. Veoma sumnjiva situacije jer je igrac Borca poceo da pada izvan sesnaesterca ja bih rekao bez kontakta, ali dosudjeno je sta je dosudjeno... Onda je usledilo nesto sto stvarno ne pamtim kada sam video. Penal je odbranjen, a zatim i ponovljen zbog ranijeg izlaska Randjelovica. Smatram da je ponavljanje tog penala islo iskljucivo na stetu Crvene Zvezde i da je taj potez i vise nego pogresan. Do kraja nastavili smo onako kako smo igrali celu utakmicu, nervozno. Dobili milion zutih kartona iako neke i nije morao podeliti, a sve kulminira drugim zutim za Joksimovica koji je prvi zaradio zbog penala, po meni preostro...
U svakom slucaju prateci ova prva tri kola mogu reci da smo u sudijskom kriterijumu svakako podjednaka ekipa sa svim ostalima, a cak se sme usuditi reci da nas gledaju kao autsajdere. U svakom slucaju pre cu biti ponosan da imamo sudjenje kao protiv Vozdovca jer time znam da je moj tim posteno dosao do svojih bodova...
Ako je danasnje sudjenje islo u korist Borca onda neka bude, ali sam pre sklon da poverujem da je Borac ni kriv ni duzan dobio protekciju... Nisu nasi momci zasluzili pobedu jer onakva igra ne sme krasiti Zvezdu, ali su bar zasluzili sansu da se jure po terenu do kraja utakmice pa sta bude... Ovako...
Inace sam kraj i ono deljenje zutih kao konfete je bilo i vise nego smesno, ustvari kako je Zvezda u pitanju vise mi je bilo tuzno...  :(

Neverica...Posle 3 odigrane utakmice izgubili smo 5 bodova,a tek nam predstoji "vruce" gostovanje u Bijelom polju.Jedini trenuci nase dobre igre bili su prvih 15-ak min drugog poluvremena,nakon toga nas je sudija presekao sa penalom i tu je bio kraj.
Ne mogu ni slucajno da kazem da smo izgubili zbog sudije,ali njegovih gresaka je svakako bilo i to dosta.
Jednostavno zabrinjavajuce je bilo gledati kako su nasi igraci bili nezainteresovani u 1. poluvremenu,u fazonu "daj vise da se zavrsi da idemo kuci".Trudim se da realno sagledam stvari ali sam zaista besan...Ja bih ih sve kaznio novcano posle ovakvog nezalaganja i bruke.
Najveci problem je sto ce sada sva krivica da se svali na sudiju,koji jeste imao veliki udeo u svemu ovome,ali glavni krivci smo mi sami!Nije versaci,nije armani....

Sta da se kaze samo da je sudija delio kartone kao novogodisne konfete i da ne bio ocigledno naklonet vise glodarima nego borcu .....ovo je stvarno zalosno
vezda bari 1991

Pa dajte dokle više da nam kidaju i ovo malo živaca.Izgleda da su ovo bile samo kozmetičke promene (mislim na igrače).Pa  nama igra ista sredina terena kao i prošle godine a zna se kako smo prošli.Sudije su posebna priča ali dajte da prvo počistimo u sopstvenoj avliji.Kako nam se igrači ponašaju i kako se samo šetaju po terenu bolje i nemožemo očekivati.
ari,Tokio,.....

Zasluzen poraz, pre svega. Imajuci u vidu da smo najtrofejniji klub u zemlji ovakvo sudjenje me ponajvise brine. Izgleda da je neko zacrtao expresno stizanje po broju trofeja od strane omiljenih nam komsija. Da nije tuzno bilo bi smesno. Sto se nase igre tice sve se moze reci jednom recju : OCAJ

Da ne pricam puno repliciracu moj komentar posle pobede nad Interom,

Quote from: "Modrichha"
QuoteSvaka cast momcima uspeli su da prikazu dobru igru i deklasiraju rivala,jedini minus je glupo zaradjeni crveni karton Zigica.Nadam se da ce biti kaznjen samo jednom utakmicom neigranja.
Koji qrac dobra igra ljudi nemojte se zavaravati ova je qrac palac nase balkanske lige su bezze.
Onaj Pantelic ce mi uveki ici na qrac makar dao 5 golova po tekmi ne volim ga.Jeste da nemam blage o fudbalu ali ono sto on radi je bruka.
Pa lako je biti strelac kada imas deset stopostotnih prilika, mora nesta uci. Kada dodje neko laksi oduvace nas.
Nadam se sad Litexu ili Sirokom.
Kalibar Pantelica je hteo i Muslin da dovede iz Modrice a to je sin podpresednika FSBiH (bivsi presednik) isto tako decko golgeter a procenat uspesnosti 15%.

Po meni Zvezdin dres zasluzuju Kovacevic, Basta i Jankovic a za ostale nemam komentara.

Inace saberite sve nacinjene preksaje nad Kovacevicem u oba meca mislim da je cifra iznad 15.
Mozda gresim ali moje misljenje, mislim da su najbolje kritike kod pobeda.


P.S.I opet ostade samo jedan Srpski klub u Evropi posto je OFKa ispala.
Rekoh da se ne zavaravate "dobrom igrom", tabela HNLa izgleda ovako :
1 Dinamo 6 15
2 Varteks  5 12
3 Hajduk  6 10
4 Zagreb 6 10
5 Kamen Ingrad 6 8
6 Rijeka 5 8
7 Inter  5 7
8 Cibalia  6 7
9 Osijek 5 6
10 Medjimurje 6 5
11 Pula Staro Češko 6 5
12 Slaven Belupo 6 2
#1041;удимо људи иако смо СРБИ

Meni je doslo da zaplacem kad sam gledao onu njihovu igru

Quote from: "silvester"Zasluzen poraz, pre svega. Imajuci u vidu da smo najtrofejniji klub u zemlji ovakvo sudjenje me ponajvise brine. Izgleda da je neko zacrtao expresno stizanje po broju trofeja od strane omiljenih nam komsija. Da nije tuzno bilo bi smesno. Sto se nase igre tice sve se moze reci jednom recju : OCAJ

Grobari me licno uopste ne zanimaju kad vidim kako mi igramo...Ne bih da skrecem sa teme,ali evo i oni gube na JNA od OFK-e...hocu da kazem da je cinjenica da svi klubovi igraju fudbal i da svi bas hoce da skinu skalp nama i stoki,a nasi igraci se ponasaju kao da ce ih neko pustiti jer,Boze moj,igraju u Zvezdi...Mora na svakoj tekmi jednako znoj da se proliva da bi se zabelezio trijumf.Modrica je lepo primetio da smo mi dobili Inter bez ikakve igre,uz sjajan procenat realizacije(pitanje je kada cemo ponovo nekome dati 4 gola iz 4 sanse)...

Табела ХНЛ ништа, ама баш ништа не значи.

Евро утакмице су Евро не само због тимова већ и судија и услова у којима се утакмице одигравају.

Услови који владају на стадиону у Чачку су подједнаки условима у трећој српској лиги. Нико ми не може убедити да је Борац боља екипа од Интера коме смо завукли 7. голова.

Терен  нераван, грбав лопта не контролисано одскаче, лоша трава, скупљачи лопте који не скупљају лопте, или барем не журе да их скупљају (украли су бар 5-10 минута), травнате трибине, исцепане мреже, лоше суђење које дозвољава оштру, прљаву и пре свега провокативну игру домаћина су карактеристике сеоских лига Србије, а не прве савезне лиге, али барем не би требале да буду. Станишићу није први пут да катастрофало свира Звезди, али добро. Не могу рећи да је он кривац за наш пораз.

Борац би био задовољан часним поразом, ремијем а презадовољан победом па њима није ни важно да ли је терен добар за игру. Учинили су све да буде што лошији. И то већ годинама тако раде. Сећате се оне каљуга у првом колу пролећног дела првенства. Овог пута им се посрећило. Једноставно од следеће године стварно забранити клубове који немају услове да играју прву лигу, па макар се прва лига свела на 6. клубова. Интересантно ми је да приметим да против Звезда многи клубови играју веома оштро и са 200% својих могућности док је у другим утакмицама наше јадне лиге другачији случај. Краљају, ударају са и без лопте.

Све ово горе наведено је испровоцирало многе играче што им није оправдање наравно. Мислим да нам средина није толики проблем колико одбарана. На крају прелазног рока нисмо ојачали одбрану, чак је и слабија одласком Ђорђевића.

Жао ми је што смо већ сада изгубили титулу имајући у виду да пртизан у старту има +12 бодова од зете, обилића, хајдука + 5. Мислим да их нећемо стићи.

Остаје нада да ће све једног дана доћи на своје место.

ПС Мислим да ако не уђемо у Лигу УЕФА  продамо Жигића на полусезони. Наше судије никада неће свирати очигледан прекршај над овим играчем само зато што је виши. Данас је бар један пенал могао бити досуђен и у нашу корист над Жигићем, а свирали су му једно 3-4 фаула у нападу без разлога.

Поздрав.

Slazem se ja potpuno, svi se protiv nas i stoke mnogo vise trude ali kad su oni bili ovako osteceni kao mi na dve uzastopne utakmice? Jos jednom napominjem da je nasa igra katastrofalno losa vec nekoliko sezona i da danasnje izdanje moze da iznenadi samo ljude koji ne prate Zvezdu. Danas bi izgubili i da sudija nije svirao penal. Vama trotineti, Toyote sirotinji.

Dali neko zna, zasto ni danas, na ovoj utakmici nisu igrali, Draman i Da Silva?? Pa zar su toliko losi da mora da igra Joksimovic, i Dudic kao desni spoljni?? :zbunjen
Pozdrav

Dramani jos nije sredio papire i ocekuju da ce to uraditi za koji dan. Da Sliva nije bio u sastavu cak ni na klupi iako ima pravo nastupa.
Ono sto sam i ja zapazio, a vidim da je neko gore napisao jeste da se nad Zigicem ne sviraju faulovi. Cak smo cesto bili svedoci da faul bude nacinjen nad njim, a oni sviraju faul njemu. Zar im toliko deluje mocno da niko ne moze naciti faul nad njim? Jos na to da dodamo sa cime se sve sluze protivnicki igraci da ga zaustave i eto nervoze kod njega... Ipak smatram da se mora prestati sa ovom praksom dobijanja zutih kartona zbog prigovora, neka se pomire da smo mi samo jos jedan klub u ovom prvenstvu i kraj!

Ama ljudi, komentari tipa:
1."teren je dzombast",
2 "sudija deli konfete",
3. "ovi iz Borca su grubijani",
4. "klinci ne donose lopte" ne stoje (da ne nabrajam vise)...
I sam Jankovic je rekao da sve zavisi od njih pa vidim sta ispade...
Sta,
1. ovi iz Borca kao ne gaze po dzombama, a nasa gospoda navikla samo na englesku travicu; i jos su imali dva voleja "a la Marko Van Basten"
2. ko nam je kriv kad 90% kartona dobijamo zbog prigovora (valjda umeju da cute, ako ne umeju da igraju)
3. Perovic somina je decku (koji je takodje sirovina i ljakse) razbio glavudzu i to namerno laktom
4. pa normalno kad Borac ne gubi, trebala je Zvezda da vodi da samo znaju...

Nasi manekeni su iskljucivi krivci!!! Onakvo ne zalaganje odavno nije vidjeno!!!
Nisu napravili ni jednu dobru akciju na utakmici, u prvom poluvremenu ni jedan udarac u okvir gola, i samo jedan van okvira; i gol smo dali polu-slucajno, na silovanje...
Neverovatno je da Perovic i Mudrinic i dalje igraju kao starteri, Lukovic izgleda da se vraca na put stare slave, Kovacevic isto los, odbranu ne komentarisem...Katastrofa od igre....
Penal jeste sumnjiv, a Randjel je malo ranije izasao sa gol linije... Jebi ga, moze da se sudi, al' nije uobicajno... Posle onog kretena Dudeka, koji je istrcavao po 2m, i nisu ponavljani penali ovo je stvarno smesno...
Ali, to nam nije izgovor!!!

I definitivno treba najuriti Perovica, Mudrinica, Joksimovica (taj se nije naigrao prosle sezone, koji ce nam kurac on?), mozda i Miladinovica, Bisevac je diskutabilan. Nervira me sto su dobili nove automobile ovi indijanci, bolje da ih Piksi proda i kupi bar 2-3 strana odbrambena i jednog veznjaka. Nismo doveli Koromana, Zulia Cezara, Marka Rajha smo doveli pa oterali i sta sad.

Sto se tice grobara i njihovog rezultata, ovog puta im nije bilo sudije da im svira penal. Prva dva kola, pobede iz penala, treci put nece moci...

Jebote u razmaku od sat vremena citam dve totalne suprotnosti.Ne mogu da verujem da se ovo desilo,i bolje mozda sto nisam u mogucnosti da posmatram sve ovo,da li smo mogli ocajnije da pocnemo sezonu  :zbunjen .Od toliko najavljenih pojacanja i svega ispalo je "tresla se gora rodio se mish(grobar) ".Al ajde ima jos vremena,nikad nije kasno da radi govnjiva motka,ipak su i ovi mishovi izgubili pa jos ima nade za nas,ali sramota je da se ovo desava jednom klubu sa svetskom reputacijom.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Лепо ја рекох на топику везаном за Брагу да се не разбацујемо изјавама у фазону разбићемо их,јер нам је одбрана јадна до бола.Код првог гола Луковић гледа ласте како одлазе у топлије крајеве,а за то време њихов играч хвата волеј и шаље пројектил Ранђелу кроз уши.Пре но што смо примили други гол слична ситуација,само нас је пречка спасла.А затим код другог гола,њихов играч урадио је оног мајмуна Јоксимовића као деца кад играју на пољанчету.Туга,баш туга.
И није ми јасно ко гура играче као што су: Перовић,Јоксимовић,Мудринић,поготово Перовића.Ово је већ четврти тренер од како је он ушао у први тим,а он није напредовао ни за јоту.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

нама и јесте поништен одбрањени пенал јер је цела Србија знала да партизан овакав какав је не може да победи ОФК...мислим да је то суђење било више за партизан него ли против Звезде...али тотално је небитно, Звезда треба да одлази на те ливаде и трпа по 3+, а не да се срамоти као што је то урадила у претходна два гостовања...

пОзДрАв!!!

Sta reci o nasoj igri kada u prvom poluvremenu nismo uputili udarac na gol, a sto je jos jadnije nije ni bilo prilike za tako nesto. Borac je pobedio samo onako kako je mogao - na o ruk. I pobedio je samo zato sto su se ovi nasi setkali po terenu. Verovatno misle da kada istrce u Zvezdinom dresu svi ostali moraju da padnu na kolena.
Dramani je morao da se vrati u Ganu, sto zbog reprezentacije, sto zbog sredjivanja jos nekih papira :zbunjen . Mislim, dokle vise ti njegovi papiri. Nije mi jasno zasto Da Silva nije u konkurenciji. Mozda se nije pokazao najbolje protiv Cuke u kontrolnoj utakmici?
..baklje gore, pesma cigana...

Znao sam da ce uslediti cmizdrenje na sudiju, teren, bonton redara...a mi veze sa vezom nemamo...I nadalje, imamo izuzetno bezobrazne i razmazene igrace koji non-stop nesto pricaju, umesto da sagnu glave i pocnu da igraju...Lukovicev potez kod 1:0 moze na spice..pa ono je potez kakav ne bi napravio ni da je prosao fudbalsku skolu N. Seceroskog i bio na stazu u Petrzalki...skandal..
zbeglica sa oaza foruma

Samo jos par crtica iz Cacka.
Piksi okruzen sedmoricom telohranitelja (dva sa dva, istetovirani, nabildovani) - degutantno kako bi rekla osoba koja je to primetila. Bio bled nakon meca i cutao je.
Adzic, pomocni trener u FK Crvena zvezda, posteno je nab'o predsednika Borca (sakom i nogom).
..baklje gore, pesma cigana...