Bio sam na samom kraju setalice, iznad sipke gde su bili hm... dva momka u majicama ponos grada i jedan u Delije duksu ;) Navijanje u tom delu je bilo katastrofalno. Veci deo utakmice sam otpevao sam, slusajuci oko sebe napusavanja igraca i slicno. Na moje molbe da batale teren i zapevaju malo ljudi su odmahivali rukom i tek na momente pustali svoje glasove. Uzasno me nervira kad cujem svoj glas u toku pesme na onako punom Severu... Tuzno mi je bilo gledati momke sa sipke kako bukvalno mole one debile do zapada da ne dizu balone mnogo pre pocetka utakmice...
Ideja koja mi uvek padne posle ovako losih izdanja (naravno ovo je moje licno misljenje) je da se za narednu "veliku" utakmicu uradi setalica koja bi jednim krajem bila zakacena za krov, drugim za ogradu i koja bi prekrila celu tribinu, pa da niko sa Severa jednostavno ne moze da gleda utakmicu. Na vreme obavestiti ljude o toj "koreografiji" pa kome je do terena moze na bilo koju od preostale tri tribine. Mozda je ovo nerealno, ali bi onda makar oni koji dodju na Sever dosli samo zbog pevanja i prave podrske nasem klubu...

Ovo sto cu reci nije striktno vezano za ovu tekmu, ali se desilo i na njoj pa vredi pomenuti. Takodje, pretpostavljam da ljudima koji zalaze na ovaj i slicne forume to nije potrebno objashnjavati, ali nikad se ne zna...
Vec je to neko pomenuo u svom postu...
ZAPISHAVANJE GRAFITA NA SEVERU...
Taman i da grbova nema delo je totalnog degenerika da pored onolikog toaleta pisha po stadionu, po kuci kluba koji bi kao trebao da voli.
Licno sam pomogao dvojici retarda da shvate da to sto u svojoj zabiti rade uz shljivu se u Beogradu obavlja u za to specijalizovanoj prostoriji poznatoj kao WC. Oni tu svoju gresku sigurno nece ponoviti. A niti su samo oni to tada naucili, niti sam ja bio jedini instruktor.
Ovo dole je samo za njih i njima slichne:
PA, BRE, DEBILI MALOUMNI, TREBATE LI SVI DA SE VRATITE KUCI SA MARAKANE POLUPANIH ZUBA I NOSEVA DA BISTE SE NAUCILI ELEMENTARNOM BON-TONU I POSTOVANJU? SLEDECI KOJI BUDE VIDJEN U TAKVOJ AKCIJI NECE PROCI SAMO SA PAR CUSKI VEC CE JEZIKOM POCISTITI ZA SOBOM...
Toliko.
..."

ulazim na ulaz 11 i idem prem broju 9,i tamo izmedju samog ulaza i  stuba na kome je ploca poginulim delijama neki "urbani momci" zapisavaju. po kolicini tecnosti koja se slivala iz pravca zapada rekao bih da to nije bio izolovani incident.

neko je gore napisao da je ostalo 0-0 zato sto sever nije navijao,nije tacno.ostalo je 0-0 jer ovi nasi degenerici ne znaju vola da ubodu,a drugi razlog je to sto im je valter izgleda rekao da slucajno ne napadnu jer bi iz kontre mogli da prime gol.kako drugacije objasniti da u zaustavnom vremenu smucija i odbranu boli qrac da odu po loptu i ubace je u igru,cuvale su sise  nulu.

sto se tice navijanja,pa realno vodje se bez razglasa ne cuju ni u centralnim sektorima,a mozete da zamislite prema istoku i zapadu.pa protiv dvora su bolje navijala cetiri lika koji su stajali van kopa nego ceo kop.njih 250 nije moglo da se uskladi,a mozete da zamislite kako to izgleda kad 5000 i ne zna sve reci.
ona grupa prema zapadu,ne znam ko su alli ih je bilo dosta,stalno je "minirala" sipku.od njih je kretalo dusan basta,dok su vodje pevale nesto drugo,kao i uuuuuuuuuu onom camugi dok su se pevali oni "nepoznati" stihovi marsa na drinu.

sto se tice pozera,ide pesma: samo ti. do jaja pesma i mnogo bolja od oooooo zvezda ole,nju bih mogao da pevam i celo poluvreme, ali nije se dugo pevala i donekle mogu da shvatim zasto ljudi ne znaju tekst.sok je nastupio kad je krenulo dobro znaj.ako se neka pesma peva na svakom fudbalu i kosarci onda je to ta pesma,likovi okolo mumlaju.....naravno posle toga mars na drinu samo do krente i ne zalte zivot svoj u nastavku ljudima stizu poruke,gledaju u telefone ili traze nesto po dzepovima

ajde da dodam jos jednu stvar koja se desila protiv zapresica,ne znam da li su vec pisali o tome . na pocetku poluvremena ide himna nase drzave(ne scg,Srbije) ko zna peva ko ne zna ceka "refren",ajde bar su svi ustali.i u prvom i u drugom poluvremenu tokom himne izlaze  hrvati,i stoka krece da zvizdi.meni nisu jasni ti ljudi,koji patriotizam mere brojem puta kada su viknuli ubij zakolji,valjda iznad te mrznje prema hrvatsjkoj ima nesto vece ,ljubav prema SRBIJI

Quote from: "cazzo_FCRS_forever"KIZO:

rezolucija slika katastrofa---video veoma su kratki.

treba slike da su sto vece a bogami i snimci da su duzi.

Nijednom se nisi setio naseg uhapsenog fotografa. Znas, boli me kurac za slike.

Ajde kad svi nesto predlazu i svi nesto kenjaju da kenjam i ja...
Znaci ovde je definitivno problem sorta ljudi koja dolazi na sever sto se tice ovih velikih utakmica. Niti informatiori niti ozvucenje od 100000000000 volit nemoze pijanoj budali da objasni da spusti balon,karon, koreografiju...mora nesto da se u tom pravcu menja definitivno...

tamo na delije net sam napisao zapravo konstatovao koliko ljudi dolazi iz svih gradova tipa valjevo 100 crnagora 100 ma iz svakog malo veceg grada cifre se krecu u stotinama...e ja za takve navijace nemam ama nikakvo postovanje....dal bili oni nasi ili grobarai ili laziali ili neznam ni ja to nisu navijaci...to su indijanci...pa bili oni u italiji, rusiji, grckoj ili srbiji...

Jedno jedino resenje koje ja vidim (a koje sam predlozio tamo neke 2002) da se karte samo za severnu tribini kojih ima dakle 12.500 daju u "generalstab"...e pa onda lepo se podeli svim ekipama, pa onda tu svaka ekipa ima bar jos toliko ortaka...pa se onda krene sa ekipama iz unutrasnjosti...pa njihovim ljudima....pa se odvoji za inostranstvo (blize i dalje) opet naravno proverenim ljudima, pa se proda ljudima koji imaju propusnice ...e ako i ostane nesto (a ovo bi namirilo dobrih 3/4severa) onda se proda "fan clubovima" iz unutrasnjosti...ali poenta cele price je da svako ko bude dobio kartu ili kupio nebitno mora da "prodje kroz centralu" i tako onda dolazi do direktne kontrole ljudi koji dolaze na tekme... a sto se tice ostalih 3 tribina tu da se karte prodaju po srbiji, po crnoj gori, po trafikama i mesnim zajednicama...evo vec 2 evro tekma i nije pun stadion...zato sto karte za druge tribine nemozete da nadjete u drugim gradovima...tako da lepo se to sve pusti u promet u unutrasnjost a sever da ostane onima kojima to treba...

naravno za sve ovo je potrebna volja ljudi iz centrale

To i ja odavno pricam.
Sto se tice indjije,na utakmicama tipa Barsa,Lazio...bude oko 200-300 ljudi na Severu iz Indjije.
Za Bragu je bilo oko 100.
Da raspodela karata ide na ovaj nacin,kurac bi nas bilo ovoliko!
Ne moze!
Ali kad ja ne odlucujem u ovoj situaciji.
Ne mogu nekom da zabranim da stane na blagajnu i kupi sever.
A ovako: znam ko zasluzuje,ko peva,ko ZNA-Pa lepo dodjem i kazem tebi MOZE tebi NE.
Ko ne opravda,a ja cu to sigurno videti,sledeci put nema ni za njega,i jos ako me puno iznervira dobije i po usima.
Posto svaki grad ima likova koji su stalno tu i ZNAJU-preko njih bi takva raspodela isla.

E sad da li je to ostvarljivo-ne znam.

Ma propusnica je SPAS! Ja je nazalost nemam jer nisam imao kesa kad sam trebao da kupim... A sad je kasno, nebi mi se ni isplatila.

Mislim da to davanje ulaznica tim nacinom nebi nista promenilo, jer bi indijanci sve jedno dosli do karte zar ne? A i tesko je izvodljivo. Mislim da Sever tezi da promeni situaciju tako sto ce likovima koji nisu za nasu tribinu pokazati kako treba da se ponasa a ko se ne promeni sam ce shvatiti da ne treba da dolazi vise ili ce biti nekim nacinom odstranjen(npr. uradice nesto posle cega sledi par rodisteljskih i prestace da se pojavljuje).

Bilo kako bilo, na dobrom smo putu.

Quote from: "маникомио"A sad je kasno, nebi mi se ni isplatila.
Pa ne znam da li ti se ne bi isplatila posto je cena 500 dinara, a vazi do kraja 2005. godine!
Samo ne znam da li je ostalo jos posle brage..
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Evo vec je proslo dva dana od utakmice i kao sto se vidi nisam se oglasavao ni izvestajem niti bilo kakvim komentarom... O igri ne zelim da pricam, nije ni vreme ni mesto, ali nadam se da "veliki trener" Zenga i oni koji su ga doveli znaju sta rade... Jednostavno zeludac vise nije mogao da istrpi neke stvari pa reko' bolje da cutim dan, dva...

Sve ste i videli i rekli sami... Sever definitivno ima problem velikih utakmica... Dolaze razno razni likovi kojima je izgleda bitno da budu vidjeni, da se uroljaju, divljaju po tribini, a ono sto se zove podrska voljenom klubu i ostavljanje glasa i dlanova na tribini se stavlja u drugi plan... Koreografija standardno dobra, zar treba trositi reci na te stvari... Taj deo nase predstave na severu je vec neko vreme vrhunski i zasluzujemo desetku... I navijanje je dosta dobro, ali samo na malim utakmicama... Svi forsiraju pricu da seljaci, vanzemaljci koji dolaze sa strane snose najveci deo krivice za bledo "pevacko" izdanje severa... Ok slazem se da je mozda i tako... Ali izgleda da informatori, obavestenja i slicne stvari ne pomazu... Ne zelim da pametujem previse, ovde sam cuo nebuloze tipa treba zasluziti kartu i kontrolisati ko je kupuje... KAKO???!!! Ej bre pa pohapsili bi nas odma', istog momenta!!! To treba da resavaju redovni iz manjih mesta, gradova,da kontrolisu ko ide sa njima, da dolaze organizovano i da sve vreme pred utakmicu i u putu "obrazuju" svoje saputnike... Mislim, da se ne lazemo i u Beogradu ima mnogo indijanaca koji dolaze samo na velike tekme pa se istripuju strasno kad dodju, a tako su smesni... Obratite i njima paznju na ponasanje, pricajte u kraju, u kaficu, na gajbi, gde god se druzite i vidjate...

Prva i po meni velika greska koju su vidim jos neki primetili, nikog nije bilo na ogradi skroz dole, taj deo pa sve do sipke je najlosije pevao... Verovatno se mislilo da je taj deo uvek dobar i da treba malo razdrmati gornji deo severa, ali zar tu nisu bile skoncentrisane sve standardne ekipe... Vecina je gledala, komentarisala utakmicu, ili su bili toliko pijani da nisu imali snage ni za stajanje na nogama, a kamoli za pesmu... Pa ja sam cetvrtinu utakmice jurio za par likova iz ekipe koji su bili mrtvi, drkali obezbedjenje i slicno... Ok sve ja kapiram, ali meni je mnogo lepse da dodjem streight na tekmu, ostavim grlo, dlanove, moj tim dobije i onda se od srece usikam za medalju... Pa zar nije to bolje??!

Bilo bi mo drago da ta napaljena masa dodje sutra na banjicu, i da pohrle iz svojih gradova i sela, ipak su i na bragi bili zbog Zvezde, pa nek dodju i sutra zbog Zvezde, i ovo se desava u BG-u,ali ne, to im nije interesantno kad protivnik vreba iz prikrajka i kad moz' svasta da bude, nego mangupi su kad nije strasno...

U sustini nista spec.novo i pametno vam nisam rekao, sve to znate i sami, ali eto sad mi je malo lakse... Vidimo se sutra, Boze zdravlja...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "RSFC"
Quote from: "маникомио"A sad je kasno, nebi mi se ni isplatila.
Pa ne znam da li ti se ne bi isplatila posto je cena 500 dinara, a vazi do kraja 2005. godine!
Samo ne znam da li je ostalo jos posle brage..

Наравно да се исплати.
Колико је мени познато сачувана је извесна количина пропусница за најверније.  
Да није, вероватно би све "плануло"!

Моји утисци са текме :

Алал вера за акцију "чишћења" око стадиона!
(Експресно и ефектно одрађено)
Све похвале за уређивање штанда "Делије-Север"!
(Реквизити лепо изложени, нови графит одличан...)
Свака част свима који су 90 минута навијали пуним срцем. Лако је пуним срцем певати на мањим текмама, када сви који су ту, мисле исто, осећају исто (не заборавити овосезонско сјајно навијање у Кули и против Вождовца!) али пружати отпор неартикулисаној маси, није нимало лако...

Не знам шта да кажем, верујем да је одлична идеја образовати Епицентар али неће ваљати ако се убудуће не пружи много већи отпор из тог централног дела на остатак трибине.
Раније нисам могла да одредим где се на трибини највише забушава али оваквим  груписањем према центру, јасно се примећују разлике како у певању, тако и у самој дисциплини, понашању а богами и самом изгледу. Тако да сам са ове утакмице понела две контрастне слике. На једној су дисциплина, озбиљност и ликови за свако поштовање а на другој расуло, циркус и карикатуре.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

sto se tice vozdovca
jedno od najboljih navijanja u  poslednje ,usudio bih se da kazem, dve tri sezone
stvarno nije bilo veze sto zvezda nema veze,pevali smo bolje nego na nekim utakmicama kad smo vodili

Quote from: "lucky_star"[ Тако да сам са ове утакмице понела две контрастне слике. На једној су дисциплина, озбиљност и ликови за свако поштовање а на другој расуло, циркус и карикатуре.
Jako dobro receno.

A kako bi bilo da se organizuje interna redarska služba na Severu.Služba koja bi za zadatak imala koordinaciju koreografija,mase i bezbednosti na severnoj tribini?

Naravno,verovatno da po zakonu Delije(kao pravni subjekt) nisu u mogućnosti to da urade,ali možda može klub volonterski da angažuje pojedince iz navijačkih sekcija,pa da i pravna strana bude zadovoljena...

Znači,ljudi(redari)-koordinisani od strane vođa navijača,a pod zaštitom kluba zavode red na tribini...odstranjuju sa tribine one koji:
Svesno ometaju izvođenje koreografije,one kojima se piški-pa to rade gde stignu,one koji svesno ometaju navijanje,one koji ugrožavaju bezbednost na tribini,one koji neovlašteno slikaju članove grupe itd...

Quote from: "KizaLion"
Quote from: "cazzo_FCRS_forever"KIZO:

rezolucija slika katastrofa---video veoma su kratki.

treba slike da su sto vece a bogami i snimci da su duzi.

Nijednom se nisi setio naseg uhapsenog fotografa. Znas, boli me kurac za slike.


Mislim Kizo da nije lepo da jedan lepi decko kao sto si ti tako da pricas na forumu.

ako tebe zabole za tvoj sajt onda zamisli sta tek mene zabole.kazem ti samo sta je kvalitet jer dosta ljudi dolazi da gleda te slike i videa ali opet ako te ne zanima sta postavljas onda i batali bilo sta da stavljas jer je tako bolje.

Sta da ti kazem za fotografa???

Quote from: "cazzo_FCRS_forever"
Mislim Kizo da nije lepo da jedan lepi decko kao sto si ti tako da pricas na forumu.

ako tebe zabole za tvoj sajt onda zamisli sta tek mene zabole.kazem ti samo sta je kvalitet jer dosta ljudi dolazi da gleda te slike i videa ali opet ako te ne zanima sta postavljas onda i batali bilo sta da stavljas jer je tako bolje.

Sta da ti kazem za fotografa???

Cazzo kupi nam 8 megapix kameru sa optickim zumom od 24x i memorijskom karticom od 1gb pa ces onda moci da uzivas u visoko kvalitetnim slikama, video i dr.

Pozdrav.

Kada smo vec kod slika. Atmosfera iz vazduha tokom utakmice sa Bragom.

Malo je staklo prljavo spolja pa je slika mutna. Takodje u pitanju je maksimalan zoom.


Prosla je jos jedna "evropska" tekma i komentari su na forumu isti kao posle svake evropske tekme....
Kako Vas bre ne mrzi da toliko pisete, kako vas ne mrzi da pricate posle svake tekme o indijancima koji dolaze jednom godisnje i takvim stvarima...Kome to pisete ovde ????? Sta jel mislite da ti "indijanci" dolaze ovde da citaju te komentate ?? Nikada se nije desilo da posle velike tekme budu komentari sta je bilo super sta treba da se popravi, nego svi kenjaju za indijance koji dolaze jednom godisnje i ne pevaju. Na Delije.net je samo "Generalstab" dao pohvale. A svi kao nesto kritikuju kako ne valja pevanje i to....To treba nesto i da govori....Potrudite se da pevanje bude bolje...

Ljudi dodjite na teku pevaj te ono sto vodja povede i ne obaziraj te se na ljude koji ne pevaju, kada oni vide da oko njih vecina peva oni ce se zapitati zasto su na Severu. Nicemu ne vodi to sto svako  ovde nesto sere posle velike tekme. Ima ko ce mozda da resi taj problem ako je on resiv, a moglo bi i bez glupih predloga koji mogu da se procitaju ovde za resavanje tog problema...

Quote from: "Boka"
Quote from: "cazzo_FCRS_forever"
Mislim Kizo da nije lepo da jedan lepi decko kao sto si ti tako da pricas na forumu.

ako tebe zabole za tvoj sajt onda zamisli sta tek mene zabole.kazem ti samo sta je kvalitet jer dosta ljudi dolazi da gleda te slike i videa ali opet ako te ne zanima sta postavljas onda i batali bilo sta da stavljas jer je tako bolje.

Sta da ti kazem za fotografa???

Cazzo kupi nam 8 megapix kameru sa optickim zumom od 24x i memorijskom karticom od 1gb pa ces onda moci da uzivas u visoko kvalitetnim slikama, video i dr.


ok-pogledacu to da nabavim.

Pozdrav.

snimak koreografije sa sajta FK-a:
http://www.fc-redstar.co.yu/video/cz_braga/Pocetak.wmv
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!