По чему се разликују домаћа и ино гостовања од европских утакмица на Маракани?

Фотке домаћих и ино гостовања :

gostovanje1
gostovanje2
gostovanje3
gostovanje4
gostovanje5
gostovanje6
gostovanje7

Фотке са последње европске текме у Београду (Црвена звезда - Брага) направљене на улазу поред штанда :

delija1
delija2
delija3
delija4
delija5
delija6
delija7

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Како може да постоји навијачка култура у овој земљи када је број правих навијача мизеран? Ови момци усликани код штанда на северу дефинитивно нису навијачи, већ шарлатани, шминкери и позери. Није ми јасно како неко може да носи црвено-белу шајкачу, када се добро зна какве су шајкаче, ко и у ком контексту их ставља на главу.

То што клинци који долазе на стадион свашта стављају на себе, само да је у црвено-белом, делом је заслуга њиховог незнања и навијачке (не)културе, а другим делом њиховог економског стања. Којекакве црвено-беле крпице се могу наћи на тезгама, бувљацима, секонд-хенд продавницама, и то по смешним цифрама. Онај ко размишља економски свакако да ће пре купити тако нешто него дрес или било шта друго на стадиону што је скупо и за око, а камоли за џеп.

Добро је што је отворен штанд на северу, али једна ствар ми није јасна. Ако на неки начин желимо да едукујемо и униформишемо људе који долазе на Звездине утакмице, треба да им понудимо одговарајућу алтернативу. А та алтернатива је плава мајица Делије Север 1989 по цени од 600 динара. Еј, бре, 600 динара за мају?! Па, где ће вам душа?! Разумем ја да је за нормално функционисање сваког навијачког клуба потребан новац, али ово је стварно безобразлук, чак и да је та мајица трејд марк. Групе и подгрупе на северу раде мајице за своје потребе, па ме живо занима да ли их оне коштају 600 динара или 30-50 одсто мање.

О пишању по графитима на северу заиста немам шта да кажем, ту не вреди ништа сем батина. Север дефинитивно није њива нити башта са пољопривредним добрима да по њој уринира како ко стигне. То већ није ствар навијачке, већ основне културе коју велики проценат Срба не поседује. Зато, сваки пут када неко покуша да понови исто, трас у вугла без икаквог објашњења и марш напоље са стадиона.

Што се певања на утакмицама тиче, нешто мора да се мења. Вође и организатори навијања требало би мало да се одмакну од шипке и помере се ка боковима трибине како би били обухваћени и ти делови севера, а можда и да се неко од њих попне који метар горе како би се имао увид у гласовне могућности тог дела трибине. Овако, обрни-окрени, певају само људи у копу, а остали дозивају Душана Басту.

Чини ми се да се људи осећају безбедно када је стадион пун, када је велика гужва, па мисле да могу да раде шта хоће: пишају по графитима, певају шта њима падне на памет, дижу корео када за то није време и остало. А то значи да свако ко се нађе поред таквог неког треба да се понаша као тата и лупа пацке за сваку глупост коју дете направи.
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Quote from: "supreme"чак и да је мајица трејд марк.

E sad si lupio i ostao ziv.
Ti si verovatno navikao na trejd mark by "buvlja pijaca"?
Jedino tamo mozes da kupis cuvene evropske marke po ceni od 200 kinti, mozda ima i za manje para?
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Quote from: "supreme"
Добро је што је отворен штанд на северу, али једна ствар ми није јасна. Ако на неки начин желимо да едукујемо и униформишемо људе који долазе на Звездине утакмице, треба да им понудимо одговарајућу алтернативу. А та алтернатива је плава мајица Делије Север 1989 по цени од 600 динара. Еј, бре, 600 динара за мају?! Па, где ће вам душа?! Разумем ја да је за нормално функционисање сваког навијачког клуба потребан новац, али ово је стварно безобразлук, чак и да је та мајица трејд марк. Групе и подгрупе на северу раде мајице за своје потребе, па ме живо занима да ли их оне коштају 600 динара или 30-50 одсто мање.

Што се тиче цене, то је једноставно најјефтиније могуће, јер ако је цена испод тога, онда цела та прича нема сврхе. Не раде се мајце и цео тај маркетинг само да би се улепшала трибина.

Quote from: "lucky_star"Фотке са последње европске текме у Београду (Црвена звезда - Брага) направљене на улазу поред штанда :

delija1
delija2
delija3
delija4
delija5
delija6
delija7

Kako si ih nagovorila da ih slikas?
Stvarno su ono DNO DNA!
Lice mi na one nemacke navijace.

Страшно. Да ствар буде још и гора, летци који су ишли уз карту никаквог ефекта нису имали, што се из приложеног да видети. Стварно не могу да разумем те људе. Исто ми нису јасни људи који крену да навијају пре текме, и касније када је најпотребније навијати, цепати грло и дати свој максимум, исти ти људи немају ни снаге ни воље за навијањем. Крену да позирају, сморе се, једва нешто певуше, чак неко и седне на столицу и опуштено одмара.

Верујем да си морала много да их убеђујеш док нису пристали да се сликају   :rofl
...ОТИШЛИ СУ СВИ, КУЋИ БИЈЕНИ, НАЈЈАЧИ СУ ЗНАЈТЕ ЦИГАНИ!

Quote from: "supreme"али ово је стварно безобразлук, чак и да је та мајица трејд марк. .
Ti si lud :sampion .
Inace,ko kaze da letci nisu imali odjeka? Bar 10 puta je bolje i kop i tribina izgledala sto se tice NAVIJACKOG IZGLEDA....a to sto stoje slike ovih,to je normalno...njih ce jos dobar period biti,ali daj boze kao protiv brage,sve manje i manje.

Bravo Lucky star, Ja sam odavno imao u planu da otvorim ovakav topik, sa slikama... ali mi se ne nosi aparat na stadion...malo me blam :)  

Samo nisi trebala da im  skrivas face, ko ih jebe, valjda ce ih neko iz njihovog okruzenja prepoznati i reci im da su "izasli na televizor" u negativnom kontekstu.

Ja bih ove nesrecnike stavio u informator! Pa na sledecoj tekmi da se prepoznaju, pa da ih bude blam, i njih i takve kao oni...
Samo ih treba etiketirati!

600 dinara za majicu 1989 nije mnogo jer to nije majica kao na pijaci na koju stancuju natpise i grbove i tako prodaju za 300din. Na budzi malo kvalitetnije majice (ima ih na ponekim tezgama) kostaju od 400-800 dinara. Na 1989 majici ima nasiven grb Delija na grudima, i u donjem levom uglu, etiketa nije ona bela na kojoj pise Made in New Pazar, vec takodje ima grb Delija, cini mi se i da je pamuk kvalitetniji....bla bla bla sve u svemu cini mi se da vredi majica tih para.

Quote from: "Ujka Vanja"
Inace,ko kaze da letci nisu imali odjeka? Bar 10 puta je bolje i kop i tribina izgledala sto se tice NAVIJACKOG IZGLEDA....a to sto stoje slike ovih,to je normalno...njih ce jos dobar period biti,ali daj boze kao protiv brage,sve manje i manje.

Погрешно си ме разумео. Мислио сам да дељени летци нису остварили никакав ефекат на дотичне особе, а не да је укупан ефекат нула.
Чињеница је да званични производи полако преовлађују, што је наравно за сваку похвалу.
...ОТИШЛИ СУ СВИ, КУЋИ БИЈЕНИ, НАЈЈАЧИ СУ ЗНАЈТЕ ЦИГАНИ!

Quote from: "supreme"То што клинци који долазе на стадион свашта стављају на себе, само да је у црвено-белом, делом је заслуга њиховог незнања и навијачке (не)културе, а другим делом њиховог економског стања. Којекакве црвено-беле крпице се могу наћи на тезгама, бувљацима, секонд-хенд продавницама, и то по смешним цифрама. Онај ко размишља економски свакако да ће пре купити тако нешто него дрес или било шта друго на стадиону што је скупо и за око, а камоли за џеп.

Добро је што је отворен штанд на северу, али једна ствар ми није јасна. Ако на неки начин желимо да едукујемо и униформишемо људе који долазе на Звездине утакмице, треба да им понудимо одговарајућу алтернативу. А та алтернатива је плава мајица Делије Север 1989 по цени од 600 динара. Еј, бре, 600 динара за мају?! Па, где ће вам душа?! Разумем ја да је за нормално функционисање сваког навијачког клуба потребан новац, али ово је стварно безобразлук, чак и да је та мајица трејд марк. Групе и подгрупе на северу раде мајице за своје потребе, па ме живо занима да ли их оне коштају 600 динара или 30-50 одсто мање.

Evo razmisljam sta da odgovorim na ovo nisam siguran da li se zajebavas ili mislis ozbiljno ?

Ma evo bicu iskren ne znam sta da ti odgovorim, zaista mislim da si ti jedan sa slika, cak sta vise sam ubedjen u to. Jer nemoze da mi dopre do glave da neko moze ovo da kaze i da bude ozbiljan. Ti si prvi koji je to rekao...
he FBI is offering a $1,000,000 reward for information leading directly to the arrest of James J. Bulger.

Uzeo si veoma lose poredjenje,na gostovanja naravno da idu NAVIJACI u pravom smislu te reci,a ovo dole su simpatizeri,ljudi koji par puta godisnje dodju na Marakanu i naravno da nisu u toku ni sa cim,i naravno da on misli da treba da obuce sve sto ima veze sa Zvezdom!
Ja ne vidim nista lose na onim slikama dole,jer svaki klub treba da ima simpatizere,ljude koji ce dolaziti u dresu,kapi i sl.
Najjace bi bilo da ceo stadion bude obucen u casual fazonu,sto je,naravno,ne izvodljivo!
Treba teziti smanjenju broja takvih na SEVERU,jer je to navijacka tribina! I mislim da se po internetu uopste stvara jedna veoma ruzna stvar,a to je da se usadjuje ljudima (deci pre svega) neko misljenje kako je kao blam obuci dres kluba za koji volis,i doci u njemu na tekmu!
Ej,treba jasno da se kaze da je to blam za navijaca,kojem je zivot=klub! A ne za obicnog coveka koji hoce da pogleda tekmu!
Koji njemu qrac trebaju neke marke ovo ono,covek obuce dres i gotovo!
Znaci,jesam protiv takvih likova na severu,ali nisam protiv takvih likova svagde na stadionu! Mislim da ide na bolje,ali ne moze se ocekivati,niti ce ikada moci da od 12 000 ljudi ne bude `onakvih` (kojima btw,nista ne fali ali za neku drugu tribinu)!
Verovatno se vecina nece sloziti...ali forum i jeste za razmenu misljenja!

Quote from: "slawisha"Ja ne vidim nista lose na onim slikama dole,jer svaki klub treba da ima simpatizere,ljude koji ce dolaziti u dresu,kapi i sl.

Pogledaj jos jednom sta ljudi sa donjih slika nose na glavama, ako se to sto nose na ramenima uopste moze nazvati glavom.
Ja mislim da oni ne bi ni provalili kada bi neko ispred stadiona pokusao da im proda sal ili majicu sa stamparskom greskom, pa cemo onda imati na Severu navijace koji navijaju za CrBenu zBezdu, recimo?
Ako ti mislis da klubu kakav je Zvezda su potrebni takvi simpatizeri, onda, u redu, ja nemam prava da se bunim protiv takvog stava.
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Ja ne vidim nista lose u nosenju dresa pogotovo na severu. Pa sever bi milion puta bolje izgledao da svako ima dres nego da su svi obuceni casual sto je po meni sminka znaci lacoste polo burb...

Quote from: "vunda87"Ja ne vidim nista lose u nosenju dresa pogotovo na severu. Pa sever bi milion puta bolje izgledao da svako ima dres nego da su svi obuceni casual sto je po meni sminka znaci lacoste polo burb...

Па нико није ништа рекао специфично против дресова, већ фушева, идиотских капица, офарбаних лица, неких марама са звездиним грбом и југословенском заставом, итд......

Niko nije napisao da svi treba da se oblace Casual tj da nose fensi marke. To si ti zakljucio. I to pogresno.
Ja bi bio zadovoljan kad bi masa umesto ovih smesnih i ruznih majica mnogo smo jaci nosila DS 1989 majce...
Em bi izgledali normalno em bi pomogli razvoju svoje tribine...

Bulger, za tebe i sve one koji misle da sam lud ili jedan od onih sa slika...

Kada platis za povratnu kartu do BG-a 700 i vise dinara, kada puknes za ufur na stadion, klopu pice i sve ostalo, onda 600 dinara jeste mnogo za majicu. Tako se pojedincima i grupicama iz unutrasnjosti vise isplati da urade svoje majice koje nece izgledati kao ono sto nose goreuslikani indijanci.

Poenta moje price je bila da zvanicni proizvod treba da bude alternativa buvljackim artiklima kako po kvalitetu, tako i po ceni, i to za SVE. Ja sada ne mogu da izdvojim te pare za majicu, ljudi koji zive u BG-u verovatno mogu bez problema. Osim toga, nije mi bas logicno da propusnica za sever kosta 500 dinara, a majica 600 dinara...
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Quote from: "vunda87"Ja ne vidim nista lose u nosenju dresa pogotovo na severu. Pa sever bi milion puta bolje izgledao da svako ima dres nego da su svi obuceni casual sto je po meni sminka znaci lacoste polo burb...

:ruke  :ruke  :ruke  slazem se s tobom u potpunosti, pa pogledajte Olympiakosovu  tribinu, puna je likova u dresovima...

Quote from: "pop_Milutin"
Quote from: "vunda87"Ja ne vidim nista lose u nosenju dresa pogotovo na severu. Pa sever bi milion puta bolje izgledao da svako ima dres nego da su svi obuceni casual sto je po meni sminka znaci lacoste polo burb...

:ruke  :ruke  :ruke  slazem se s tobom u potpunosti, pa pogledajte Olympiakosovu  tribinu, puna je likova u dresovima...

Pa dobro bre,jel se ovde prica zidovima ???

Ko je rekao da ima sta protiv dresova,citaj bre topik od pocetka,a ne da se zaleces pred rudu.
Ovde je rec o indijancima,o iskrivljenim kapicama,klovnovskim perikama,crveno-belim sajkacama sa natpisom Mnogo smo jaci,privescima oko vrata koje im je uvalio neki rom tezgaros...
Znaci ne prica se o dresovima,nego je rec o stepenu ukusa,stila i atraktivnosti u izgledu sorte ljudi koja dolazi na Sever.
Nece niko imati nista protiv da ti dodjes samo u dresu,ali ne...uvek mora da se natakari i neka majmunska kapa iliti ne daj boze perika,sa sve crvenim pantalonama.

Quote from: "supreme"Bulger, za tebe i sve one koji misle da sam lud ili jedan od onih sa slika...

Kada platis za povratnu kartu do BG-a 700 i vise dinara, kada puknes za ufur na stadion, klopu pice i sve ostalo, onda 600 dinara jeste mnogo za majicu. Tako se pojedincima i grupicama iz unutrasnjosti vise isplati da urade svoje majice koje nece izgledati kao ono sto nose goreuslikani indijanci.

Poenta moje price je bila da zvanicni proizvod treba da bude alternativa buvljackim artiklima kako po kvalitetu, tako i po ceni, i to za SVE. Ja sada ne mogu da izdvojim te pare za majicu, ljudi koji zive u BG-u verovatno mogu bez problema. Osim toga, nije mi bas logicno da propusnica za sever kosta 500 dinara, a majica 600 dinara...

Bolje da nisi vise nista napisao,lupio si i ostao si ziv.

Niko tebi nije rekao da ti tu majicu moras da imas.E sad,na toj majici pise Delije Sever i zvanicni grb grupe,a ja pripadam toj grupaciji i znaci,ima neceg da se odreknem,ali cu je imati.Da stavimo na stranu da je njen izgled super i atraktivan.Nije frka,necu jedno vece otici u grad,necu ceo vikend otici u grad,necu kupovati pljuge svaki dan,ostavljacu dnevno 50 dinara...ali kupicu je.Da si ti ovako svaki dan radio od onog dana kada je izasla,imao bi je!
Sve se moze kad se hoce,fora je samo da li ti to zelis ili ne...