Quote from: "nikolaBGD"Mikelandjelo, kada pocnes da citas p pronadjes dokumentovane cinjenice da su srbi ratovali sa kinezima, da su bili u egiptu, da su srpska groblja nadjena u britaniji, spaniji i francuskoj, da smo poceli da brojimo godine pre ostalih naroda... pre vise od 7500 godina... onda ce ti biti zanimljivo da citas, jer ce biti potpuno drugacije od smaranja koje si ucio u skoli... iskopiraj moj post sa istog topica, mozda se zainteresujes... poz
Ево шта се деси кад неко чита квази историчаре као што је Деретић.Још мало па ће бити научно доказано да су Срби постојали и пре Амебе,али да је Ватикан то својом прљавом политиком успео да сакрије.
Мислим стварно.............
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Quote from: "100%anti crnobeli"
Quote from: "nikolaBGD"Mikelandjelo, kada pocnes da citas p pronadjes dokumentovane cinjenice da su srbi ratovali sa kinezima, da su bili u egiptu, da su srpska groblja nadjena u britaniji, spaniji i francuskoj, da smo poceli da brojimo godine pre ostalih naroda... pre vise od 7500 godina... onda ce ti biti zanimljivo da citas, jer ce biti potpuno drugacije od smaranja koje si ucio u skoli... iskopiraj moj post sa istog topica, mozda se zainteresujes... poz
Ево шта се деси кад неко чита квази историчаре као што је Деретић.Још мало па ће бити научно доказано да су Срби постојали и пре Амебе,али да је Ватикан то својом прљавом политиком успео да сакрије.
Мислим стварно.............

a evo sta se desi kada neko ne zna da razmislja svojom glavom vec prihvata sve sto mu je servirano....

Samo jedna informacija za tebe-- Dr Lukic Pjanovic je sa svojom teorijom da su svi sloveni srpskog porekla a ne oobrnuto doktorirala, ako se ne varam, na Sorboni. Pretpostavljam da si makar srednju zavrsio i da si radio maturski.. Ako nisi, ja cu ti reci da bi maturirao, taj zadatak koji si radio mora da bude tacan i da treba da ga odbranis...

E vidis, kako je pomenuta doktorka odbranila i dokumentovala svoj stav pred komisijom Sorbone, ja ne vidim razlog da makar mi (Srbi) ne prihvatimo tu verziju. Ostatak sveta naravno nece jer sam siguran da postoji mnogo teorija o narodima koji su nestajali i nastajali kroz istoriju...

Slozicete se da npr 15 godina posle rata na prostoru bivse SFRJ ima hiljadu verzija sta se, gde i kako desilo.

Zasto mi imamo jedan stav a ceo svet drugi...  Ocekuj da ce za nekih 100-200 godina voditi slicni razgovori medju srbima, u kojima ce neki novi 100%anticrnobeli zastupati zvanicne stavove sveta, Haga,Natase Kandic...

Ja sam se za ovu temu zainteresovao pre nekoliko godina, dosta sam procitao o tome, i to ne samo dela nasih istoricara... Opet ponavljam, ko zeli moze da pocne da cita, ko ne zeli, nema potrebe da na ovaj nacin komentarise nesto sto su pisali doktori istorije...

poz

Што се тиче тачности оног на  чему докторираш,матурираш,магистрираш,само ћу ти рећи да на то истој Сорбони,али на другим универзитетима широм света на стотине муслимана,па и других је докторирало на теми масакра и геноцида у Сребреници или да је ЈБуО илити народски речено четници били фашисти и слуге окупатора,па опет сви знамо а то није истина.
А што се тиче тврдње да ја заступам ставове Хага и Наташе Кандић,.Обрати пажњу на понашање.

Без вређања. Опомена за обојицу! Радомир
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Pa sta ako su muslimani doktorirali na temu masakra u Srebrenici, masakr se desio. Ali tamo se nece javiti niko da im to osporava, kao sto si se ti ovde nasao da pametujes o amebama i Vatikanu...

Ja cu opet reci, teorija postoji vise, ja nisam istoricar, ali umem da razmisljam i da logicki sagledavam... Meni se ova o srbima kao narodu najstarijem na svetu vise dopada, ti da je prihvatis ne moras, ali nemoj ni da je pljujes, samo zato sto nisi upucen...

PS a ako ti smeta moje ponasanje, ne balavi po tastaturi, imas priv za pocetak ... stvarno nisam u fazonu da se svadjam preko neta...

Ако ти тако мислиш,ја ти ту не могу помоћи,нити те у томе могу спречити,а свакако немам намеру да се свађам преко нета.Националну историју сасвим добро познајем со обзиром д студирам права(ко је студирао или студира сети ће се прве године),а сва наша велика имена те науке Стојан Новаковић,Слободан Новаковић,Владимир Ћоровић........тако нешто нису потврдили,а стварно не знам како је то њима могао да подметне Ватикан,Германи или шта ти ја знам ко.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Manikomio, izvini, ali moj deda je ratovao u partizanima, brat moje babe je ratovao u partizanima - reći ćeš da oni nisu Srbi ... dobro.
Mog drugog dedu su ubile ustaše jer su ga uhvatili kad je dete (moju tetku) sklonio na slobodnu teritoriju pod vlašću četnika. Onog babinog brata spasili su četnici, kad su ga na Sutjesci ranjenog Dalmatinci bacili u šumu. Nisu gledali da li je partizan, već da li je Srbin.

Drugo, pod podelom na delije i grobare, mislio sam na navijačke podele, a ovo su najveće grupe. Svakako da bih volio jaču navijačku scenu, priznajem da se nisam najbolje izrazio.

Treće, podržavam istraživanje srpske istorije, ali ovo je preobimno, a to znamo svi, gotovo sve. Ok, nek čita ko želi, ja tu ništa novo neću naći, jer sam na preskok pregledao.

A priče kako su Srbi najstariji narod, kako su Adam i Eva bili Srbi, pa možda i sam Hristos ... ma dajte. Ispade sad da je 200 miliona Rusa, pa na desetine miliona Čeha, Ukrajinaca, Slovaka, Poljaka, Belorusa ... svi nastali od 10 miliona Srba. Isuse Bože! Zar uopšte može postojati najstariji narod. Kako su se razvijale zajednice, vremenom su se stvarali narodi, koji su se imenovali itd. Veliš, brother i bruder su nastali od brat. A kako znaš da nije obrnuto. Pa ako si čitao Bibliju, znaš da su ljudi prvobitno imali jedan jezik. Stoga i ne čudi što ima sličnosti među njima. Na oko 200 jezika reč "mama" počinje sa m. Reći ćete da je to reč srpskog porekla, pa svi uzeli od nas. Mislim, Srbe su mnogi gazili i ponižavali kroz istoriju, pa se mi nismo dali, ali treba imati granice, stvarno ...



Свако је имао некога у партизанима(и ја) а неко и у Четницима. Проблем је што партизани нису размишљали својом главом већ ко зна којом. Такође њихова(комуњарска) политика нас је довела довде. Србин је човек који духовно држи до своје куће, фамилије, народа, отаџбине и себе. Ти сам закључи... Могли смо да кројимо своју судбину али смо једноставно због црвене багре били обичан штит много богатијима и лукавијима од нас.

Nema potrebe rasplamsavati strasti, kao sto rekoh sve je to u teoriji... Svako ce se opredeliti za onu koja mu se cini najprihvatljivija...

Za Mikelandjela- postoji nauka koja se zove lingvistika i koja proucava nastajanje jezika, reci i sl. E pa po lingvistici npr, koren reci brother je brat, sto znaci da je od reci brat IZVEDENA rec brother ne obratno. Primera ima milion...

HUMAN( covek) humanus na latinskom, UMAN na srpskom, srbi nisu pisali suglasnike pre hrista... koren reci human je uman...

Opet da ne bih zauzimao ovde stranice, postoje knjige, pa ko voli nek izvoli....

Ne zelim da bolesno zastupam nesto sto vecina ne prihvata, ajde shvatite ove moje postove kao predlog da sagledate i drugu teoriju, mozda ce neko promeniti misljenje. Ja sam ga promenio tek posto sam na nagovor druga procitao nekoliko knjiga o tome... nikako pre toga..

pozdrav svima...

Quote from: "100%anti crnobeli"а сва наша велика имена те науке Стојан Новаковић,Слободан Новаковић,Владимир Ћоровић........тако нешто нису потврдили,а стварно не знам како је то њима могао да подметне Ватикан,Германи или шта ти ја знам ко.
Vidi se kome ti verujes, :boks  :) ako je on u nekom srodstvu sa njim onda se treba stvarno zapitati o istinitosti.

Ovo za starost Srba i za mene koji sam pobornik raznih teorija zavere izgleda previse,zar nije zemlja stara oko 6000 godina kako smo mogli da brojimo godine kad one nisu ni postojale.Inace cu videti da procitam tu knjigu i ove tekstove kasnije a ako ima jos neki link na internetu neka Nikola postavi pa mozda i poverujem u to.
Nadam se da ce neko jednom napisati knjigu kako su navijaci Zvezde stariji od Srba,jer su nastali od zvezda koje su stvorene pre ljudi. :)
I mislim da Delije treba da bar u cilju omasovljenja navijaca Zvezde sire tu pricu da su Delije Chetnici i Srbi nebeski narod,a grobari i ostali oni drugi !
APRED ZVEZDA - ZVEZDA SAMPION

http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=4252

ovo je text koji sam postovao na prethodnoj stranici, knjiga je mnogo sadrzajnija.....

Manikomio, tačno je da je komunizam upropastio Srbe, posledice toga ćemo još dugo sagledavati, ali više od polovine Srba koji su bili u partizanima, nisu uopšte razmišljali o komunizmu ili kapitalizmu, već o slobodi. Želeo sam da kažem da je to iza nas, da treba da se okrenemo budućnosti i zaboravimo na stare podele. Mi iz Bosne smo na to gotovo zaboravili. Kad je počinjao rat, svi smo bili ono što jesmo - Srbi. Ni četnici ni partizani, bez ideoloških podela. I ok, mislim da se sad razumemo.

nikolaBGD, moj stav je onakav, tvoj takav i ok. Možda jednom pogledam tvoju teoriju.



Quote from: "dez"
Quote from: "100%anti crnobeli"а сва наша велика имена те науке Стојан Новаковић,Слободан Новаковић,Владимир Ћоровић........тако нешто нису потврдили,а стварно не знам како је то њима могао да подметне Ватикан,Германи или шта ти ја знам ко.
Vidi se kome ti verujes, :boks  :) ako je on u nekom srodstvu sa njim onda se treba stvarno zapitati o istinitosti.

Ovo za starost Srba i za mene koji sam pobornik raznih teorija zavere izgleda previse,zar nije zemlja stara oko 6000 godina kako smo mogli da brojimo godine kad one nisu ni postojale.Inace cu videti da procitam tu knjigu i ove tekstove kasnije a ako ima jos neki link na internetu neka Nikola postavi pa mozda i poverujem u to.
Nadam se da ce neko jednom napisati knjigu kako su navijaci Zvezde stariji od Srba,jer su nastali od zvezda koje su stvorene pre ljudi. :)
I mislim da Delije treba da bar u cilju omasovljenja navijaca Zvezde sire tu pricu da su Delije Chetnici i Srbi nebeski narod,a grobari i ostali oni drugi !
Видим и на овај форум си се довукао,а као будеш упола онакав као на топклику нећеш се ти леба најести овде.
Но у сваком случају хвала на цитирању,јер сам направио велику грешку.Наиме није Слободан Новаковић,већ Слободан Јовановић.Извињавам се на овој великој грешци.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

I Dalje ... Nastavak "Istorija"

poz
ој Романијо и та твоја Села...
________________________