Nadajmo se da ce sve proteci onako kako smo zamislili.
color=red]Siamo nati per amarti e viviamo per seguirti! RSPG[/color][/i]

Vidimo se danas...i srecno nam bilo
a kisi, zimi, suncu, snegu ili kosavi
mi bodrimo te Zvezdo ma gde bila ti
pravi Delija veran je k'o pas
uvek zato racunaj na nas

Само опрезно, не опуштајте се превише... гробара ће бити по граду, око стадиона, ко зна можда буде и сукоба испред југа, међусобно, са жандарима, како год... У суштини нас то не занима, немојте само да дозволите да вас неко изнервира, изазове сукоб, жандари су наоружани, у евентуалном сукобу много су у предности... Само храбро, одлучно и СВИ НАПОЉЕ!!!
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "


Nije bilo lose...Navijanje onako bilo je i boljih izdanja ali je bilo ok...Nije bilo provokacija niti tuce(bar ja nisam video).

Kako ide ona pesma sto je Savija otpevao ono kao Kakvi Grobari,Kakva policija to je...koalicija...tako nesto trudim se da se setim reci i ne ide...A sto je najgore na stadionu sam jedini odmah ukapirao pesmu i skoro jedini iz mog okruzenja na Severu je pevao i sad lupam glavu ali ne mogu da se setim...Grobara je bilo malo i to glavnom na istoku ali nisu se culi cuo sam ih tek ponekad kad smo izlazili sa stadiona,posle sam u nekoj kafani odgledao tekmu do kraja...Krivo mi je sto Ziga nije dao gol za oprosataj od derbija...Uglavnom nova titula ce se slaviti vec sledece nedelje na nasoj marakani.
a kisi, zimi, suncu, snegu ili kosavi
mi bodrimo te Zvezdo ma gde bila ti
pravi Delija veran je k'o pas
uvek zato racunaj na nas

Lepo vreme danas u nasem gradu,po zvanicnom izvestaju sa naseg klupskog sajta negde oko 15.000 ljudi na JNA.SEVER u prvom poluvremenu prepun,navijanje tek na momente ono pravo.Valjda su se ljudi smorili zbog Bojkota.Upaljeno par baklji i to spontano i na vise mesta.Osim onog klasicnog navijanja na derbijima i pljuvanju po muriji i grobarima,konstantno se pevala pesma koja je i bila nasa poruka na ovom derbiju-"JEB'O VAS DERBI,OVAKAV JEB'O VAS DERBI".Nas dogovor vrlo uspesno sproveden u delo,s' pocetkom drugog dela severna tribina stadiona JNA je bila skroz prazna,osim stotinjak idiota koji su ostali,njih su organizovano grupisali u kavez,u kojem su cuteci presedeli drugo poluvreme.Realno to su ljudi koji ne pripadaju SEVERU i koji su promasili tribinu,ili zbog losijeg materijalnog stanja ne mogu sebi da prijuste da fudbal gledaju sa nekog boljeg mesta.
U svakom slucaju pokazali smo svima da nismo saka kretena i huligana,vec da smo slozna i organizovana tribina koja ima svoj ponos i svoje stavove.Pokazali smo svima kolko nas ima kad hocemo da smo tu i koliko je tribina prazna kada to necemo.ZVEZDA je na terenu obavila posao,mozda je mogla da dobije ali...U svakom slucaju mogu sada slobodno da kazem da smo novi sampioni !!! ;pljuga

evo i par slika kako je SEVER izgledao danas:
prvo poluvreme
http://www.delije.net/galerija//05_06/0506_126derbi_1.jpg
http://www.delije.net/galerija//05_06/0506_126derbi_2.jpg
drugo poluvreme
http://www.delije.net/galerija//05_06/0506_126derbi_4.jpg
http://www.delije.net/galerija//05_06/0506_126derbi_5.jpg

...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Kao i svaki prethodni derbi i ovaj smo ispoštovali u velikom broju. Današnji dan počeli smo okupljenjem u strogom centru grada, već od 11 sati pre podne. Lepo smo pili tako da neki nisu ni krnuli put Beograda. Za Beograd krećemo u 14h, sa dva prepuna kombija. Već po izlasku iz grada, startuje nas policija i zadržava dvadesetak minuta. Standardno smo odradili i usputnu stanicu Platičevo, gde smo se snabdeli novom količinom piva. Zbog toga, zaobilazimo autoput i seoskim putevima idemo za Beograd. Ponovno cimanje od strane policije, uzimanje ličnih karti i pretres, dešava se na ulazu u Beograd.

Severna tribina stadiona ponovo odlično popunjena, solidno navijanje, bez pirotehnike i zastava, kako je i najavljeno. Otpevana je i nova pesma, na melodiju "pune tribine":

Mrtvi partizan i policija
kakva trula koalicija
sve sami olos i kriminalci
za vas su samo okovi i lanci.

Zvezda odlična u prvih 20 minuta utakmice. I kako smo se dogovorili, tako je i bilo. Na početku drugog poluvremena, svi napuštaju severnu tribinu stadiona uz pesmu "Jebo vas derbi ovakav".

Јебо вас дерби, овакав јебо вас дерби... Дефинитивно парола која све говори... Атмосфера пред утакмицу никад гора, није било те напетости у ваздуху, тог позитивног набоја, ишчекивања... Ја не знам али као да некоме одговара да и убудуће буде тако... Бацих уво да ослушнем извештај на говнарској сос телевизији... Па њихов извештај је скандалозан... Као све је било супер само су голови фалили... Какав цинизам... Ни "н" о навијачима, једино нас је Бошко споменуо у једној реченици... И рнић да будем искрен и тачан... Марш бре из наше куће више говна комунистичко-јуловска...

Иако је данас био дан као створен за одигравање вечитог дербија, искрено нисам очекивао више од 7-8 хиљада људи на стадиону... Они у протесту, ми најавили излазак, апеловало се да не долазе људи који неће изаћи, неки су реално и били у страху од свега... Међутим гужва испред севера ме изненадила, а када сам ушао десет минута пред почетак трибина у трансу, крацато, лудо, атмосфера екстра... Запад и исток такоће солидно попуњени, нисмо били у већини на те две трибине, али реално можда пола гробара пола наших и наравно југ празан, уствари стотинак залуталих вероватно... Похвала за све који су дошли и дали не малих 400 кинти и стали иза идеје изласка и на једини могући начи исказивања става навијачке групе Делије Север... Били су ту и они који су путовали сатима и није им било тешко јер се осећају делом трибине и свој интерес су увек спремни да подреде интересу свих нас... У контексту ове приче похвала за Шабац по ко зна који пут у овој сезони...

Од самог почетка се кренуло са стандардним песмама и већ споменутом паролом... Наравно ту су си стандардне песме кад се игра са марвом и издање које је можда једно од бољих на јна... По мени више пута поновљена Нека вечерас свако зна је звучала најбоље... Издвојио бих још једну интересантну песму, не сећам се да је раније певана... Мртви партизан и полиција то је трула коалиција, све сами олош и криминалци за њих су само окови и ланци... Нисам сигуран да иде баш тако али то је срж песме...У сваком случају надао сам се и бољем али можда је навика да на том стадиону имамо некога преко пута себе утицала на то да појединци не дају све од себе... У фазону довољно је и оволико кад њих нема... Е па није... Мора увек максимално... Без устезања и чувања снаге...

Иако није било застава, једна је ипак нашла своје место на средини ограде и то српска национална застава са двоглавим орлом... И још једна инетерсантна идеја... Шапчани су окачили један од своји дуксева Делије Шабац и на неки начин привремено заменили заставу која није била на трибини... Ето, борба никада не престаје и идеје навиру константно...

Заставе нисмо унели али било је нешто бакљи, пуно петарди и такође велики број топовских удара, значи грмљавина као на бојном пољу... Једини инцидент је био лагано глупирање хеад хунтерс-а на истоку близу севера... Штета, тамо није било никог да мало "поразговара" са њима, али зато је пола севера нагрнуло да им се најебе кеве... И летело је све и свашта ка њима, али жандармерија је брзо реаговала и отерала их на сигурну даљину... Споменуо бих да је на истоку била нека група гробара који су као нешто навијали без тона... Ко су, шта су, немам појма...

Био сам у недоумици када ће излазак, на полувремену или на почетку другог дела... Ипак ова друга, али можда лошија варијанта... Кренуло се ка излазу, али ови са стране као да нису баш марили за дешавања на трибини... Гледају људи фудбал и јебе им се за све... Неки су хтели физички да се обрачунају са непослушнима али није било потребе за тим... Ако смо решили да буде мирно и без инцидената онда тако треба и да буде... И сам сам се укључио у причу и објашњавање да треба да се изађе али мало је успорено ишло са тим секторима ка истоку и западу... Центар је већ одавно био празан, али мало по мало и остали су напуштали север... Након кратког говора да сви који су остали не треба више да долазе и да су промашили трибину и да треба да их буде срамота јер брукају све оне који се сматрају Делијама и који су изашли као да помало осрамоћени и они у лаганом ходу траже пут ка излазу... У том моменту излазим и ја и не знајући шта се дешава даље добијам информацију са истока да је север и дефинитивно празан скроз... Акција дефинитивно успела!!!
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Ајде што вам неки нису ни кренули из Шапца, него су неки одспавали цело полувреме (лик је краљ)...  :rofl
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Akcija 100% uspela!

Meni najjaci momenat dovikivanje za njihovim zapadom i istokom!VRH! :flasa  :finger

da da evo vec 3 godine,a gorbari nemogu da nam umuljaju go (MNOGO SMO JAKI lol) evo tek sam sada stigoa kuci (2:58min) akcija uspela sto je najbitnije ! super je bilo danas,mnogo delija na jna-a puna cela severna tribina,napustanje tribine posle prvog poluvremena (STO DOKAZUJE ko smo i sta smo i da smo jedna extra organizovana ggrupa)pozdrav za sve delije  :ruke  :ruke  :ruke

Заборавили сте ову песму:

И сваки прави гробар,
Туђмана Фрању слави,
да није њега било,
били би црвено-плави!
...ОТИШЛИ СУ СВИ, КУЋИ БИЈЕНИ, НАЈЈАЧИ СУ ЗНАЈТЕ ЦИГАНИ!

Ta se pesma pevala na derbiju? Ja je ne cuh, samo sam uspela da naslutim reci one "truli partizan".
Na koju melodiju se ova druga peva - svidja mi se, trebalo bi je isforsirati :D .
..baklje gore, pesma cigana...

Quote from: "kiki"Ta se pesma pevala na derbiju? Ja je ne cuh, samo sam uspela da naslutim reci one "truli partizan".
Na koju melodiju se ova druga peva - svidja mi se, trebalo bi je isforsirati :D .
`Ajmo crno beli umro je tudjman franja...`

Pevana je nesto malo na samom pocetku,i malo vise na poluvremenu kada smo iscekivali povratak nasih igraca na teren.
Inace,pesma je do jaja :D

Mislim da bi pun pogodak bio kada bi se ona pevala kao prva, a "ajmo c-b" kao druga strofa jedne pesme. Nekako se logicno nadopunjuju :D .
..baklje gore, pesma cigana...

Quote from: "Red Star Forever"Ајде што вам неки нису ни кренули из Шапца, него су неки одспавали цело полувреме (лик је краљ)...  :rofl
... nego sta, totalno je izbojkotovao derbi, eto ideje za naredne akcije... salu na stranu, video bi ja tebe RSF da ti je u stomaku bilo ono sto je njemu :flasa  :flasa  :flasa

Koliko vidim ovde samo komentarisemo bojkot fudbalskog derbija na jna sa kojim se apsolutno slazem.Ono sa cim se neslazem jeste bojokt naseg kosarkaskog kluba ,odnosno neke tamojadranske lige.Pitanje koliko nas se razume u kosarku pa zna dali je jadranska liga nesto dobro ili nesto lose za nasu kosarku.Ako cemo iskreno retko kada su igraci iz Zvezde bili zvani u reprezentaciju i to bas zbog grba koji nose na srcu.Bojkot na jna je uspeo mada to vise i nije derbi jer nam toliko vremena ni gol nisu dali a kamoli pobedili.Srecom ovaj bojkot u pioniru nije uspeo doduse vodje nisu bile ali netreba da budemo kopija grobara koji kao bojkotuju jadransku ligu ali kad igraju sa nam uvek napune svoju tribinu.
Netrebamo da zaboravimo da nam je ova ekipa zvezde vec donela jedan trofej u kupu.

Quote from: "bananaman"Srecom ovaj bojkot u pioniru nije uspeo doduse vodje nisu bile
dovoljno.. :bes
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Dete,sunce ti jebem balavo bre,čitaj malo i druge topice-"Goodyear" liga se bojkotuje i objašnjeno je zašto,i ti sad pitaš,i sad još par nepotrebnih postova i pičkaranja,ZAŠTO bre dete ZAŠTO?!?