Terzic: "Fudbalska liga 12 klubova"

Od sledece sezone na

Meni se svidja, jer ako se zajebes negde mozes da se izvuces protiv grobara. :D  :D ima vise derbija

Nikakve to nema veze ako si najbolji najbolji si i tacka

QuoteTerzic: "Fudbalska liga 12 klubova"

Od sledece sezone na

Quote from: "cazzo_FCRS_forever"Bez Crne Gore: Crvena zvezda, Partizan, Vo
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Jaooooo... Kakav crni play-off majku im njihovu??? Pa nije ovo basket. Oni bre nisu normalni, neka samo objasne zashto je play-off dobar za nash fudbal i zashto ce sledece godine biti tramvaj liga sa 3 gostovanja van Beograda. Sramota bre...

Nesto me nije odusevio ovaj novi sistem takmicenja ali videcemo kako ce to izgledati...na prvu loptu ne svidja mi se...

100% anti crnobeli---Delimicno si u pravu ni meni se ne svidja to sto ce Bezanija i Cukaricki igrati u prvoj ligi sranje je sto sve vise Bgd klubova igra u istoj,nazalost to je realnost...Ja da se pitam izbacio bi sve timove koji nemaju stadion iz prve lige a uveo bi u prvu ligu Radnicki Nis,Napredak Krusevac..e to bi bila prava liga...
Samo jedna zamerka sto si pomenuo Vozdovac,inace ja sam sa vozdovca i zivim u blizini stadiona i mogu ti reci da oni imaju dosta dobar stadion za ove nase uslove i potrosilo se dosta para na postavljanje vestacke trave,na postavljanje novih stolica te su radove izveli ove godine...tako da ne stoji da nemaju stadion ili sta ti ja znam...naravno nije to nou kamp ali ponavljam za nase uslove je ok.Sto se Invalida tice vecina mojih ortaka su u toj navijackoj grupi i veruj mi da su dosta dobri...Na svakoj tekmi ih ima u proseku oko 400-500 ljudi u kopu i rade na sebi,smisljaju svoje pesme,prave svoje zastave,salove...jednom recju bas se cimaju tako da ne stoji da su za Srpsku ligu...
a kisi, zimi, suncu, snegu ili kosavi
mi bodrimo te Zvezdo ma gde bila ti
pravi Delija veran je k'o pas
uvek zato racunaj na nas

Quote from: "Losmi"
100% anti crnobeli---
Samo jedna zamerka sto si pomenuo Vozdovac,inace ja sam sa vozdovca i zivim u blizini stadiona i mogu ti reci da oni imaju dosta dobar stadion za ove nase uslove i potrosilo se dosta para na postavljanje vestacke trave,na postavljanje novih stolica te su radove izveli ove godine...tako da ne stoji da nemaju stadion ili sta ti ja znam...naravno nije to nou kamp ali ponavljam za nase uslove je ok.Sto se Invalida tice vecina mojih ortaka su u toj navijackoj grupi i veruj mi da su dosta dobri...Na svakoj tekmi ih ima u proseku oko 400-500 ljudi u kopu i rade na sebi,smisljaju svoje pesme,prave svoje zastave,salove...jednom recju bas se cimaju tako da ne stoji da su za Srpsku ligu...
?? ????? ? ??????? ''????????''.? ????,??? ?? ??? ??? ? ??? ???? ???????,??? ???????,??????????? ? ??? ?? ?????? ??? ?? ??????? ? ????,??? ?? ?? ????? ????.
? ??? ?? ???? ????????,???? ????? ????? ???? ???? ?? ?????,?? ???? ?? ????? ?????? ??? ????????? 300,500 ? ??? ????? ???. ??? ???? ???,? ?? ???? ??? ??????? ???? ??? ?? ????????.???? ?? ????? ?????? ? ?? ???? ??? ????? ???,?? ?? ?????? ?? ?? ??? ???? ?? ??????.
??????????? ??????,?????,??? ???,????????  ?? ??????? ?????? ?? ???? ??????? ? ??? ?? ??? ???? ?????? ?? ?? ???? ???? ?? 5 ??????? ?? ??-? ?? ?? ?? ?????.
??? ?????,???? ???? ???????.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Ja koliko se secam mi smo blejali u onoj rupchagi, jedva smo stali a karta je bila 300 dinara tako da ne vidim razlog zashto bi Vozdovac trebao da igra prvu ligu.

Jedina zelja mi je da ne gledam Zetu sledece godine u nasoj ligi,znaci da preciziram-ne da ne gledam crnogorske klubove(nemam nista protiv njih)vec da ne gledam Zetu.Pun mi je k.... malog klosara  radojice koji mrtav hladan izjavi kako ce oni lako pobediti Zvezdu ako bude trebalo partizanu.Mogu da mislim sta bi bilo tamo da je stvarno bio takav razvoj situacije tojest da je zadnje kolo odlucivalo.Svi znamo sta on tamo radi.....

Bilo bi daleko zanimljivije kad bi igrali u prvoj ligi sa nama Radnicki Nish, Spartak Subotica, Napredak Krushevac, Borac Cacak, Smederevo, Petrograd....
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Quote from: "Maj 25"Jaooooo... Kakav crni play-off majku im njihovu??? Pa nije ovo basket. Oni bre nisu normalni, neka samo objasne zashto je play-off dobar za nash fudbal
????? ????? ?? ?? ???????? ????-??? ??? ?????? ?????? ?? ??????, ?? ??? ???? ???????? ????? ?? ???? ???? ?? 12 ???????. ???? ?? ?????? ??????? ????-?? ????? ???? ? ???????, ??? ?? ?? ?????? ???? ????? ???? ? ???????? ? ?????????. ???? ??? ???? ?????? ???? 12 ??????? ?? ??? ???? ????? ?? ??????. ??? ?? ??? ??? ????????? ??????, ????? ?? ??? ???? ?? ?? 6 ???????. ????? 6 ??????? ?? ?? ?????? ?? ?????? ? ??????, ? ?????? 6 ?? ????????. ? ? ?????? ???? ????????? ?? ??????? ? ??? ????-?????? ?????? ????? ?? ?????? ??? ????. ??? ????? ??? ???? ??? ??????? ???? ????-??, ???? ?? ???? ??????? ???? ?? ????-???? ???? ?? ???? ? ???????.

? ?????? ??????? ????????? ?? ????? 99.9% ?? ????? 4 ??????????? ??????? ???????. ?????? ?? ?? ?? ???????? ???? ??? ???? ????????? ??? ????????? ?????? ??????? ???????, ??? ???? ???? ?? ???????????.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Ali to znaci i to da ce o tituli vise uticaja imati bas taj derbi. Tada vise necemo morati da strahujemo da li su Zeka i Bjeka zatvorili teska gostovanja, jednostavno nece nas biti briga jer cemo njih da tucemo pa igrali mi i sa pola tima.

100% anti crnobeli---nemam nameru da branim vozdovac uopste ali prvo pogledaj stadione ostalih prvoligasa i veruj mi da ces doci do toga da je stadion vozdovca medju 4-5 najboljih u prvoj ligi...Pogledaj stadione Jedinstva,Budcnosti Bd.,Rada,ili jos bolje pogledaj terene kakvi su u Podgorici,na vracaru itd....znaci ponavljam da smo u nekoj drugoj drzavi stadion vozdovca bi bio za 5 ligu i sigurno ne bi mogli da igraju prvu ligu ali posto smo u Srbiji... Sto se Invalida tice tacno je da na njihovim tekmama bude u proseku oko 500-600 ljudi ali 99% su invalidi dakle problem vozdovca nisu njihovi navijaci vec zato sto ne dolaze neutralni ljudi da gledaju utakmice...Ali i po tom pitanju ima daleko gorih timova od vozdovca,pogledaj prosek gledalaca na Vracaru,na Banjici,u Banatskom Dvoru itd...I opusteno nema ljutnje ovo je samo moje misljenje otkud znam mozda i nisam u pravu ali kad vidim gde se sve igraju utakmice prve lige onda mi ovaj vozdovcev stadion i ne deluje toliko lose...
I da sad sam se setio da samo na stadionu Cukarickog pre 2-3 godine kad je Zvezda igrala tamo zamalo slomio nogu na onim betonskim plocama na tribinama posto je jedna bila odvaljena.Vozdovac bar ima stolice :)
a kisi, zimi, suncu, snegu ili kosavi
mi bodrimo te Zvezdo ma gde bila ti
pravi Delija veran je k'o pas
uvek zato racunaj na nas

?????,????? ?? ?????????? ??? ? ??????,? ?? ?? ????? ????? ????????,??? ??? ???????? (??? ????),??? ??? ?? ??????? ?? ??? ?? ??????? ??????.????? ? ?? ???????? ???????? ???? ? ?? ?? ?????? ?? ?????,??? ?? ????? ????????,??? ?? ??????? ?????? ??????? ? ??????????,????? ???? ?????? ????????,???? ? ?????????,??? ?????? ?? ??? ????????, ?? 500 ????????? ? ??? ????? ?? ?????,? ???? ???????? ???? ????????.
????? ????? ?? ?? ?? ??? ???????.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Quote from: "Pijanac"
Quote from: "Maj 25"
????? ????? ?? ?? ???????? ????-??? ??? ?????? ?????? ?? ??????, ?? ??? ???? ???????? ????? ?? ???? ???? ?? 12 ???????. ???? ?? ?????? ??????? ????-?? ????? ???? ? ???????, ??? ?? ?? ?????? ???? ????? ???? ? ???????? ? ?????????. ???? ??? ???? ?????? ???? 12 ??????? ?? ??? ???? ????? ?? ??????. ??? ?? ??? ??? ????????? ??????, ????? ?? ??? ???? ?? ?? 6 ???????. ????? 6 ??????? ?? ?? ?????? ?? ?????? ? ??????, ? ?????? 6 ?? ????????. ? ? ?????? ???? ????????? ?? ??????? ? ??? ????-?????? ?????? ????? ?? ?????? ??? ????. ??? ????? ??? ???? ??? ??????? ???? ????-??, ???? ?? ???? ??????? ???? ?? ????-???? ???? ?? ???? ? ???????.

? ?????? ??????? ????????? ?? ????? 99.9% ?? ????? 4 ??????????? ??????? ???????. ?????? ?? ?? ?? ???????? ???? ??? ???? ????????? ??? ????????? ?????? ??????? ???????, ??? ???? ???? ?? ???????????.






U Skotskoj(za Hrvate ne znam) se igra na ovom principu. Svi igraju po tri puta se tek onda liga deli na dve lige pa se igra jos pet dodatnih kola da bi odigrao i taj 4 dodatni mec sa ostalim ekipama iz tih mini liga

Primer
MALA LIGA ZA SAMPIONA
1. CZ
2. Zeta
3. Partizan
4. OFK
5. Vosa
6. Vozdovac
------------------------
LIGA ZA OPSTANAK
7. Borac
8. Kula
9. Banat
10. Bezanija
11. Mogren
12. Zemun
------------------------
u TOM TRENUTKU BI svi imali po 33 meca 3x11 utakmica,
pa bi zvezda igrala jos jenom (4. put u sezoni) sa Zetom ,grobljem,OFK,Vosom i Vozdovcem.

???? ?? ?????? ??? ??? ????? ?????? ??????? ? ???? ????? ???? ??????? ??????. ?????, ????????? ?? ???? ???? ??? ? ???????? ?? ??????? ???? ??? ???? ?????. ???? ?? ????? 32 ???? (2  X 11  +  2  X 5, ????? 22 + 10 = 32).
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Quote from: "100%anti crnobeli"?????,????? ?? ?????????? ??? ? ??????,? ?? ?? ????? ????? ????????,??? ??? ???????? (??? ????),??? ??? ?? ??????? ?? ??? ?? ??????? ??????.????? ? ?? ???????? ???????? ???? ? ?? ?? ?????? ?? ?????,??? ?? ????? ????????,??? ?? ??????? ?????? ??????? ? ??????????,????? ???? ?????? ????????,???? ? ?????????,??? ?????? ?? ??? ????????, ?? 500 ????????? ? ??? ????? ?? ?????,? ???? ???????? ???? ????????.
????? ????? ?? ?? ?? ??? ???????.

ok slazemo se...ali opet ne mozes porediti Cuku i Bezaniju sa Vozdovcem...Ni bezanija ni cuka nemaju svoje navijace tj imaju ali to je sve jad i beda dok vozdovac vec sada ima oko 500--tinak vatrenih navijaca koji idu stalno na tekme bilo da je u pitanju Jedinstvo BP.ili Crvena Zvezda uz to i imaju kakav takav stadion...Od Vozdovca bolji stadion imaju trenutno samo zvezda,partizan,ofka,vosa i zemun i hajduk kula...Ali i ne zaboravi kako je vozdovac usao u prvu ligu i to za kratko vreme tako da i nisu imali vremena da jos nesto urade po pitanju stadiona...Ne znam samo sto kazes kao samo Bezanija,Vozdovac i Cuka ce ostati a samo imaju 500 gledalaca po tekmi,pa pogledaj koliko ima gledalaca na Karaburmi,Zemunu,Podgorici ili Golubovcima kad igra Zeta,u Cacku...nema ni tih 500 gledalaca jedino napuni stadion Zvezda ili partizan ali sam zapazio ove godine da ni tad nije stadion pun.
a kisi, zimi, suncu, snegu ili kosavi
mi bodrimo te Zvezdo ma gde bila ti
pravi Delija veran je k'o pas
uvek zato racunaj na nas

Quote from: "Losmi"
Quote from: "100%anti crnobeli"?????,????? ?? ?????????? ??? ? ??????,? ?? ?? ????? ????? ????????,??? ??? ???????? (??? ????),??? ??? ?? ??????? ?? ??? ?? ??????? ??????.????? ? ?? ???????? ???????? ???? ? ?? ?? ?????? ?? ?????,??? ?? ????? ????????,??? ?? ??????? ?????? ??????? ? ??????????,????? ???? ?????? ????????,???? ? ?????????,??? ?????? ?? ??? ????????, ?? 500 ????????? ? ??? ????? ?? ?????,? ???? ???????? ???? ????????.
????? ????? ?? ?? ?? ??? ???????.

ok slazemo se...ali opet ne mozes porediti Cuku i Bezaniju sa Vozdovcem...Ni bezanija ni cuka nemaju svoje navijace tj imaju ali to je sve jad i beda dok vozdovac vec sada ima oko 500--tinak vatrenih navijaca koji idu stalno na tekme bilo da je u pitanju Jedinstvo BP.ili Crvena Zvezda uz to i imaju kakav takav stadion...Od Vozdovca bolji stadion imaju trenutno samo zvezda,partizan,ofka,vosa i zemun i hajduk kula...Ali i ne zaboravi kako je vozdovac usao u prvu ligu i to za kratko vreme tako da i nisu imali vremena da jos nesto urade po pitanju stadiona...Ne znam samo sto kazes kao samo Bezanija,Vozdovac i Cuka ce ostati a samo imaju 500 gledalaca po tekmi,pa pogledaj koliko ima gledalaca na Karaburmi,Zemunu,Podgorici ili Golubovcima kad igra Zeta,u Cacku...nema ni tih 500 gledalaca jedino napuni stadion Zvezda ili partizan ali sam zapazio ove godine da ni tad nije stadion pun.
Napravite topik na Severnoj tribini, nemojte ovde izbacivati timove iz Prve lige samo zato sto nemaju dovoljno navijaca, ili imaju ruzan stadion, livadu ili sta vec imaju :D .

Gde ce igraci naci motivaciju, kada znamo da je broj onih koji igraju iz ljubavi sve manji i manji...
Ako se ne budu barem prenosili bodovi ili tako nesto, ovaj prvi deo ce biti takmicarski smesan i beznacajan.
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Pa koliko sam upoznat bodovi se prenose tj. to se radi i u Skotskoj i u Hrvatskoj.
a kisi, zimi, suncu, snegu ili kosavi
mi bodrimo te Zvezdo ma gde bila ti
pravi Delija veran je k'o pas
uvek zato racunaj na nas

Ovde se paralelno odvijaju dva razlicita topika istovremeno  :o  :D

Da mene neko nesto pita, kao sto ne pita, ja bi napravio profesionalno takmicenje sl. NFL, NHL, NBA. Dakle najveci gradovi da imaju svoje timove bez mogucnosti ispadanja iz prve lige. Dakle Beograd 3-4. kluba, Novi Sad 2 kluba, Nis, Kragujevac, Cacak, Uzice, Subotica, Smederevo itd.

Ukoliko neka ekipa zeli da ucestvuje u ligi o prosirenju lige bi se naknadno raspravljalo i ta ekipa bi morala da ispuni odgovarajuce uslove kao sto su stadion, finansijska sigrunost, sponzori itd.

Cak bi uveo i Draft. Sve je vise privatnih fudbalskih skola. Zvezda silne hiljade evra trosi na formiranje igraca, koji nakon  2-3. godine seniorskog staza napustaju klub, a neki cak i ne dodju do seniora, nego igraju za druge klubove. Koji mandrak onda skolovati, hraniti i placati tu decu.