Ides levo na Today, i imas raspored svih danasnjih utakmica. Malo dole imas Friendlies - Clubs.

Quote from: "Maximiliano"Ides levo na Today, i imas raspored svih danasnjih utakmica. Malo dole imas Friendlies - Clubs.

Hvala puno! :ruke

Nema na cemu,  namigivanje, meni je ovo najbolja stranica, jel rezultati idu direkno!

Звезди измакла победа



Штурм – Црвена звезда 1:1 (1:0).



ГРАЛА, 9. јула – Звезди је измакла победа у трећем контролном мечу на припремама у Аустрији јер је била бољи ривал од фудбалског прволигаша из Граца, али је на крају морала да се задовољи нерешеним исходом: Штурм – Црвена звезда 1.1 (1:0). На оваквим проверама резултат није у првом плану већ уигравање тима, а тренер ,,црвено-белих" Душан Бајевић је на добром путу да оформи јак колектив.

У малом месту Грала у близини Граца Аустријанци су направили праву свечаност поводом гостовања некадашњег првака Европе и света. На локалном игралишту окупило се око 2.000 гледалаца међу којима је било и Звездиних навијача који су дошли из околних места као и из Беча.

Аустријанци су повели у финишу првог полувремена голом Раутера који је са ивице шеснаестерца послао прецизан приземан шут у Ранђеловићев десни доњи угао. Прву прилику такође је имао Штурм када је у 11. минуту Лајтгеб силовито шутирао, а Звездин чувар мреже Ранђеловић изванредно интервенисао. Једину прилику у првом делу игре Звезда је имала у 22. минуту, али после доброг центаршута веома запаженог Басте, Бишевац главом шутира поред гола.

На почетку другог полувремена Жигићу је поништен гол због наводног офсајда, а у 55. минуту Миловановић је пропустио прилику да затресе мрежу Штурма. Упутио је ударац са десетак метара, али је веома добри голман домаћих Шамотулски био на правом месту и спречио изједначење.

Ипак. у 72. минуту резултат је изједначен, а у центру пажње био је репрезентативац Баста који је после додавања резервисте Милијаша са ивице шеснаестерца сјајним лобом постигао ефектан гол. Већ у следећем нападу Милијаш је био за мало непрецизан, а у финишу сусрета среће није имао ни штопер Туторић јер је главом упутио ударац тик поред гола.

Утакмицу су посматрали челници Црвене звезде на челу са председником клуба Драганом Стојковићем који је био задовољан учинком ,,црвено-белих", а да би комлпетан утисак био крајње повољан, недостајала је само победа.

Срадион: у месту Грала поред Граца. Гледалаца: 2.000. Судија: Штајнг (Аустрија). Стрелци: Раутер у 42. за Штурм, а Баста у 72. минуту за Црвену звезду.

ШТУРМ: Шамотулски, Ертл, Мерец, Нојкирхнер, Крамер, Сојмел, Шарац, Халмутер, Лајтгер, Раутер, Ротерштајна. Играли су још: Грапеи, Перић, Цимба, Третенхалер, Кимфел.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранђеловић, Баста, Перовић, Бишевац, Туторић, Ковачевић, Миловановић, Јанковић, Георгијев, Ђокић, Жигић. Играли су још: Радивојевић, Ели Тадеу, Пуровић Милијаш.


Inace Fabio je bio na meti Dinama iz Zagreba.
Evo sta kazu njihove novine o njemu:

"BRAZILSKO ČUDO IZ SERIE A"

"Iz pouzdanih smo izvora doznali da će Dinamu na uvid biti dan još jedan Brazilac, i to, kako isti izvor navodi, najbolji koji je dosada stigao u Maksimir. Riječ je o Brazilcu Fabiju Bilici, kojemu u 'nastavku' imena stoji i prepoznatljivo 'da Silva'. Taj je Brazilac odigrao više od 180 utakmica u najboljoj svjetskoj ligi – talijanskoj Serie A, nastupajući za Veneciju, Bresciju, Palermo i Anconu.

O kakvom je igraču riječ može potvrditi i Miki Rapaić, koji je jednom prilikom izjavio 'da ga još uvijek sve boli' od Bilicinih udaraca. Naravno, riječ je o iskusnom obrambenom igraču, koji može igrati i u veznom redu, a koji bi Kužeovu obranu mogao učiniti kudikamo čvršćom.

Bilica je rođen 4. siječnja 1979. godine, a od 1998. godine igra u Europi. U međuvremenu se vraćao u Brazil, a dio karijere proveo je i u njemačkom Kölnu. Čak je nastupao i za olimpijsku reprezentaciju u Sydneyju 2000. godine.

Naravno, još uvijek nije ništa dogovoreno, ali sigurno je da će Bilica imati što pokazati Josipu Kužeu".


E pa ako nije Bajevicu po volji, onda zna se gde ide....

Po ovom sastavu gore rekao bih da je Perovic igrao levog beka,zar ne?Podsetite me da li mi imamo levih bekova osim Andjelkovica?

I jos jedna zanimljiva stvar koju sam zapazio kod Bajevica.Naime tokom leta treneri uglavnom probaju na pripremama sto vise igraca,cesto jedna postava odigra jedno a druga drugo poluvreme,dok mozemo primetiti da je on izvrsio 4 izmene za ceo mec...

Jeste, Perovic trenutno igra levog beka, a Bajevic je izjavio da se sasvim solidno snalazi na toj poziciji. Mi sem Andjelkovica klasicnog levog beka nemamo.
991 - Vukovar postaje BYKOBAP, a Zvezda prvak Evrope !!!

Bajevic verovatno zna tim koji ce igrati od prve minute pa zato malo menja igrace jer zeli da se prvi tim uigra.

Evo i slika sa utakmica (sturmov website):






991 - Vukovar postaje BYKOBAP, a Zvezda prvak Evrope !!!

Izvinjavam se, ali nesto nece:) uostalom evo vam link... slike izlaze iznad teksta vesti jedna za drugom preko macromadia playera.

http://www.sksturm.at/content/page.asp?id=678
991 - Vukovar postaje BYKOBAP, a Zvezda prvak Evrope !!!

Moze li neko da mi napise kada se igra trece kolo, i koju utakmicu igramo na Marakani, prvu ili drugu...

Ne mogu da prelistavam sad forum posto mi je net jako spor... hvala.

Evo ga stoper

27-godišnji štoper Fabio Alveš da Silva Bilika postaće novi igrač Crvene Zvezde i rešiti gorući problem na mestu u odbrani!

Brazilac je nastupao u Brazilu za Baiu, Goias, Santos i Flamengo, dok je u Italiji je igrao za Ankonu, Palermo, Veneciju i Brešu. Uspeo je da se plasira u Bundes ligu sa Kelnom, a protekle sezone bio je u francuskom drugoligašu Istru.

U pitanju je odličan fudbaler, koji je visok 187 santimetara i težak oko 80 kilograma, i predstavljaće pravi bedem pred golom Radivojevića.

Fabio se već pridružio pripremama crveno-belih i zadužio opremu, a po dolasku je za "Novosti" rekao:

"Prihvatio sam poziv Zvezde i mislim da ću sve zadovoljiti pošto sam igrao u Evropi, jakim ligama,  i mogu brzo da se uklopim. Znam šta su klupski planovi što je veliki izazov i za mene u karijeri."

auu vidim da kasnim malo...  :D

Quote from: "SaXoN"Mi sem Andjelkovica klasicnog levog beka nemamo.

Pa zaboravio se da na tu poziciju igra i Aleksandar Pantic, pojacanje iz Vozdovca.
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA

Quote from: "Gigac_FCRS"Moze li neko da mi napise kada se igra trece kolo, i koju utakmicu igramo na Marakani, prvu ili drugu...

Ne mogu da prelistavam sad forum posto mi je net jako spor... hvala.

тек је 28. јула извлачење; до тада се ништа не зна, а и треба проћи Ирце/Кипране

Quote from: "Nesho"
Quote from: "SaXoN"Mi sem Andjelkovica klasicnog levog beka nemamo.

Pa zaboravio se da na tu poziciju igra i Aleksandar Pantic, pojacanje iz Vozdovca.
Pantic je desni bek,a Andjelkovic je jedini pravi lijevi bek u Zvezdi.Medjutim sudeci po pripremnim utakmicama vjerovatno ce Perovic ''glumiti'' lijevog beka ove sezone.

Quote from: "ZeNgA"
Quote from: "Nesho"
Quote from: "SaXoN"Mi sem Andjelkovica klasicnog levog beka nemamo.

Pa zaboravio se da na tu poziciju igra i Aleksandar Pantic, pojacanje iz Vozdovca.
Pantic je desni bek,a Andjelkovic je jedini pravi lijevi bek u Zvezdi.Medjutim sudeci po pripremnim utakmicama vjerovatno ce Perovic ''glumiti'' lijevog beka ove sezone.

Kljucna rec

Pantic je DESNI bek, a kako stvari stoje Perovic izgleda ima prednost u odnosu na Andjelkovica sto se pozicije levog beka tice...  :zbunjen

Inace, upravo sam procitao da je onaj novi Brazilac "nestao u akciji" :o  Kazu da se javio Piksiju rekavsi mu da se izgubio na putu i od tada niko ne zna gde je. Doslo je do toga da je Zvezda zvala austrijsku policiju da ga trazi  :batine
991 - Vukovar postaje BYKOBAP, a Zvezda prvak Evrope !!!