Представљени су приходи и расходи. Мислим да су у приходима само укључени трансфери, али не и продате улазнице. Зашто не пише на шта Звезда троши силне паре? Колико милиона евра је потребно за нормално функционисање клуба? Неки од вас спомињу око 6-7 милиона, а Пикси је направио већи расход од цифре које спомињете...

koliko ja kapiram navijaci navijaju za KLUB,raduju se pobeadama KLUBA a ne igraca,zabole me kita koliko stranaca igra u zvezdi ako smo za godinu dve u ligi sampiona

Quote from: "DelijaHH"Ali sestro, zar ne moze jedan stranac da postane vedeta naseg klub i miljenik navijaca? Evo (primjer iz naseg KK), Skuni Pen naprimjer je i danas popularan kod navijaca! Vazno je da on igra dobro fudbal i da je po tome prepoznatljiv, odakle je, to je manje vazno. I u ostalim velikim klubovima, gdje igra mnogo stranaca, njima se klice (primjer mafijasi Sevcenku, dok je igrao za njih), a takvih primera ima na pretek. Osim toga, kako bi bg klincu objasnila da jedan idol Stojkovic prvo kaze kako voli Zvezdu ovo-ono, a par dana kasnije kod prve ponude ode u Francusku? Treba se uzeti jos u obzir, da se i ne treba klicati pojedincima, vec timu, dakle Zvezdi, jer je ona iznad svakog!

Рекла сам већ да немам ништа против тога да у тиму имамо једног странца играча и једног странца координатора. Ок је освежити тим неким новајлијом са стране и тако стећи нова искуства (научити нешто од неког са другог континента - ок ми је то). Слажем се да појединац не сме бити важнији од тима.
Али овде се ради о неким другим стварима - ради се о идентитету, традицији, препознатљивости.

Успут, клинцу који ме је питао зашто је његов Влада отишао из Звезде, рекла сам да је отишао зато што га је Пикси продао.

Али то сад све није битно. Битно је подржати те турнире и направити од тога нешто занимљиво и корисно.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Iako se posle početnih mečeva za Crvenu Zvezdu činilo da Ekvadorac Alehandro Segundo Kastiljo neće predstavljati značajno pojačanje za šampiona, ubrzo je ovaj stameni vezni igrač svima dokazao suprotno.

Posle privikavanja na Srbiju, jezik, novi klub, trenera i saigrače, Kastiljo je iz meča u meč pružao sve bolje partije, te se s pravom može reći da je postao i okosnica veznog reda crveno-belih.

Usledio je meč na Kamp Nou u dresu reprezentacije Ekvadora protiv Brazila, koji je tamnoputi zadnji vezni odigrao na najvišem nivou, i dospeo u "žižu" interesovanja stranih klubova.

Kako saznajemo, zainteresovani klubovi su upravo iz španske lige, čiji su emisari gledali Kastilja u duelu sa Brazilom.

Na potezu je - Crvena Zvezda.

www.sportskevesti.net

da, ali neke druge novine pisu da on ustvari uopste nije nas igrac vec nacionalov.


????????????????????

Па није наш. Дошао је на пробу, тј. позајмицу до нове године. Па ако задовољи остаје у клубу. Ако то није наша жеља он неће моћи да пређе из Национала у неки други клуб.

Quote from: "Бока"Па није наш. Дошао је на пробу, тј. позајмицу до нове године. Па ако задовољи остаје у клубу. Ако је то није наша жеља он неће моћи да пређе из Национала у неки други клуб.

to je sasvim ok dogovor za nas.

Quote from: "lucky_star"[

Успут, клинцу који ме је питао зашто је његов Влада отишао из Звезде, рекла сам да је отишао зато што га је Пикси продао.


Тачно да га је пикси продао, али тек пошто је он одбио да игра у финалу купа ако му се не повећа плата. И то је тражио 2 сата пред утакмицу. Такве педере треба одмах продавати. Фудбалери иначе имају мали коефицијент интелигенције, али он га скоро ни нема, зато никад ни неће направити неку каријеру, после само месец дана отишао је на трибине у Нанту.
Зашто?

Pozdrav svima,i zeleo bi da Vam iznesem svoje viđenje situacije u našem voljenom klubu,a mislim da je preko 20 godina praćenja istog sasvim dovoljno za neke zaključke vezane za ovu sezonu.

Po meni,ponavljam po meni
-Ovo je apsolutno najgori i najneperspektivniji tim FK Crvene  zvezde u poslednjih 10-ak godina.
-Ovo je apsolutno najsiromašniji skup sponzora od kada postoji klub(činjenica)
-Ovo je apsolutno najjadniji upravni odbor sa najneuticajnijim imenima odkad postojimo.(činjenica)
-izvršena je najveća prodaja igrača u kratkom vremenskom periodu(složićete se da su to ipak igrači stasali za vreme prethodne uprave)i po prvi put u istoriji za njih nemamo zamenu kakvih takvih igrača iz sopstvenog pogona(opet činjenica)
-Izdvojena je velika suma para da bi se doveo trenerski autoritet što Bajević nesumnjivo jeste,ali se do sada pokazalo da je on jedna velika prevara po više aspekata koji nažalost nije uspeo da utvrdi ama baš NIKAKAV sistem igre.
-Dovedeni su potpuno pogrešni igrači koji nikako ne mogu biti perspektiva kluba
-Prvom timu nije priključen ni jedan mlad talentovan igrač,čak ja nisam siguran da takav i postoji
-Vlada potpuno jednoumlje,demagogija i alibi politika pod našim dvojcem bez kormilara stojković-leković
-Marketing FK ,poseta stadionu(zapadnoj tribini),nove investicije u infrastrukturu,započet projekat sopstvene televizije,izgradnja sportskog centra,izrada sezonskih karata za sedenje....Sve što je nekako planirano i funkcinisalo svedeno je na NULU !
-A da ne pominjem što gospoda misle i da su iznad ogromne armije zvezdinih navijača.....

Zaista nisam pristalica bivše uprave,samo sam istinski zabrinut za budućnost kluba.Ako ovako nastavimo ne piše nam se dobro.
Ne mogu da razumem sve vas koji dolazite na utakmice redovno,gledate kako i ko igra u klubu,gledate kakvo je to mučenje na terenu,gledate da se za 90 minuta ne šutne na go......i srećni ste jer bežimo groblju 9 bodova.

Trudim se ali ne mogu da primetim šta je to nova uprava uradila pozitivno.U ligu UEFA je ušla uglavnom generacija igrača rođenih 83-84 koja je ponikla u Zvezdi i ipak je rezultat rada prošle uprave.Ovi su ih samo rasprodali.Vi možete da pljujete po tim igračima ali za njih su uzete dobre pare,osvojili su duplu krunu,igrali ligu UEFA,i prodati su na zapadnom tržištu.
Videćete šta će se desiti sa ovim bednim timom do kraja sezone.
Mada iskreno,voleo bi da grešim.
 NA MARSU AKO TREBA...F.C.R.S

Quote from: "SiNgIdUnUm"Pozdrav svima,i zeleo bi da Vam iznesem svoje viđenje situacije u našem voljenom klubu,a mislim da je preko 20 godina praćenja istog sasvim dovoljno za neke zaključke vezane za ovu sezonu.

Po meni,ponavljam po meni
-Ovo je apsolutno najgori i najneperspektivniji tim FK Crvene  zvezde u poslednjih 10-ak godina.
-Ovo je apsolutno najsiromašniji skup sponzora od kada postoji klub(činjenica)
-Ovo je apsolutno najjadniji upravni odbor sa najneuticajnijim imenima odkad postojimo.(činjenica)
-izvršena je najveća prodaja igrača u kratkom vremenskom periodu(složićete se da su to ipak igrači stasali za vreme prethodne uprave)i po prvi put u istoriji za njih nemamo zamenu kakvih takvih igrača iz sopstvenog pogona(opet činjenica)
-Izdvojena je velika suma para da bi se doveo trenerski autoritet što Bajević nesumnjivo jeste,ali se do sada pokazalo da je on jedna velika prevara po više aspekata koji nažalost nije uspeo da utvrdi ama baš NIKAKAV sistem igre.
-Dovedeni su potpuno pogrešni igrači koji nikako ne mogu biti perspektiva kluba
-Prvom timu nije priključen ni jedan mlad talentovan igrač,čak ja nisam siguran da takav i postoji
-Vlada potpuno jednoumlje,demagogija i alibi politika pod našim dvojcem bez kormilara stojković-leković
-Marketing FK ,poseta stadionu(zapadnoj tribini),nove investicije u infrastrukturu,započet projekat sopstvene televizije,izgradnja sportskog centra,izrada sezonskih karata za sedenje....Sve što je nekako planirano i funkcinisalo svedeno je na NULU !
-A da ne pominjem što gospoda misle i da su iznad ogromne armije zvezdinih navijača.....

Zaista nisam pristalica bivše uprave,samo sam istinski zabrinut za budućnost kluba.Ako ovako nastavimo ne piše nam se dobro.
Ne mogu da razumem sve vas koji dolazite na utakmice redovno,gledate kako i ko igra u klubu,gledate kakvo je to mučenje na terenu,gledate da se za 90 minuta ne šutne na go......i srećni ste jer bežimo groblju 9 bodova.

Trudim se ali ne mogu da primetim šta je to nova uprava uradila pozitivno.U ligu UEFA je ušla uglavnom generacija igrača rođenih 83-84 koja je ponikla u Zvezdi i ipak je rezultat rada prošle uprave.Ovi su ih samo rasprodali.Vi možete da pljujete po tim igračima ali za njih su uzete dobre pare,osvojili su duplu krunu,igrali ligu UEFA,i prodati su na zapadnom tržištu.
Videćete šta će se desiti sa ovim bednim timom do kraja sezone.
Mada iskreno,voleo bi da grešim.
'

Чему помињање највеће легенде клуба у оваквом контексту? Радомир Da ne ulazimo ponovo u diskusiju, ali ovo je uveliko najneobjektivniji post u poslednje vreme: Mozes da kazes da je lose, mozes cak da kazes i da je malo gore nego pre, ali da predstavis ono pre kao belo (Spomenimo samo Sanibala), a ovo sada kao crno je jednostavno maloumno...:nene
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Quote from: "SiNgIdUnUm"-Marketing FK ,poseta stadionu(zapadnoj tribini),nove investicije u infrastrukturu,započet projekat sopstvene televizije,izgradnja sportskog centra,izrada sezonskih karata za sedenje....Sve što je nekako planirano i funkcinisalo svedeno je na NULU !
-A da ne pominjem što gospoda misle i da su iznad ogromne armije zvezdinih navijača.....

Нисам до сада хтела да коментаришем извештај са последњег заседања УО. Не занима ме да ли ће кинта за распродате репрезентативце клуб узимати у ратама или одједном, занима ме шта је (и шта ће бити) са свим овим стварима које је овде набројао Сингидунум?
Размишља ли неко из управе да лову убудуће зарађује од наплаћивања годишњих чланарина, од наплаћивања годишњих пропусница за западну и северну трибину, размишљају ли да отворе продавницу са енциклопедијама, књигама, дисковима, ретро дресовима, старим и новим бројевима Звездине ревије?!
Што се тиче најновијих чланова-спонзора, не знам како сада ствари стоје са Јатом и Ластом. Ја сам била у убеђењу да су то распале, мртве фирме које саме себе не могу спонзорисати. До јаја ако није тако.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Боље је да це вратимо утакмицама.
Фудбалери Црвене звезде у суботу од 18 часова у дербију 10. кола Меридијан Суперлиге дочекују екипу ОФК Београда.
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA

Znaci za nekih 9 meseci,ce doci jun i to ce tek tada biti dvogodisnjica ove nove uprave,rezultati nisu gori nego pre, na istom pa i cak boljem nivou su,za sve one kojima se ne svidjaju stranci ide informacija da je gotova stvar oko dolaska Bajalice i Kolarova,a najverovatnije i Burzanovica.Ti stranci koji su dosli uopste nisu toliko losi koliko su neuigrani.Niko me nece ubediti da je Dudic bolji od Gaja,ili da Kastiljo nije dobar igrac.Odlazak Zigica je bio neminovnost.Bajevic je trener za koga niko nije mogao reci da NE TREBA doci,sad sta neki misle o njemu to je druga stvar.Ailton je odlican strelac koji ne moze da daje golove bez lopti.Najbolji igrac(BASTA) je povredjen duze vreme.Evo pre neki dan citam da je neka omladinska( ili kadetska ekipa dobila Partizan,da li iko pamti kad smo ih zadnji put dobili u mladjim kategorijama.Najbolji igraci lige se pre odlucuju za Zvezdu nego za Partizan,sto pre nije bio slucaj,sad sto oni ne pokazuju kvalitet koji se od njih ocekuje i koji su iskazivali pre to je druga stvar.Znaci mnogo,mnogo toga pozitivnog.
Isto tako sa brdom cinjenica mogu da ispljujem ovu upravu i da izlazem negativnosti kao sto su narandzasti dresovi,latinica,cene karata,neatraktivna igra...Znaci samo je pitanje kako se postavite i iz kojeg ugla gledate,ako ocete da ih mrzite mrzicete,ako hocete da im verujete verovacete im,ali sustina cele price je DAJMO IM VREMENA IMALI SU GA I DRUGI,ukoliko pak zelimo odmah da ih menjamo moramo imati alternativu,a ne da menjamo samo da bi menjali a posle toga nista,dakle ako ste vec protiv ovog UO i ako ste za smenu onda napisite ko bi drugi mogao to da radi i ko bi mogao da ih odmeni.

Quote from: "jovicn"Znaci za nekih 9 meseci,ce doci jun i to ce tek tada biti dvogodisnjica ove nove uprave,rezultati nisu gori nego pre, na istom pa i cak boljem nivou su,za sve one kojima se ne svidjaju stranci ide informacija da je gotova stvar oko dolaska Bajalice i Kolarova,a najverovatnije i Burzanovica.Ti stranci koji su dosli uopste nisu toliko losi koliko su neuigrani.Niko me nece ubediti da je Dudic bolji od Gaja,ili da Kastiljo nije dobar igrac.Odlazak Zigica je bio neminovnost.Bajevic je trener za koga niko nije mogao reci da NE TREBA doci,sad sta neki misle o njemu to je druga stvar.Ailton je odlican strelac koji ne moze da daje golove bez lopti.Najbolji igrac(BASTA) je povredjen duze vreme.Evo pre neki dan citam da je neka omladinska( ili kadetska ekipa dobila Partizan,da li iko pamti kad smo ih zadnji put dobili u mladjim kategorijama.Najbolji igraci lige se pre odlucuju za Zvezdu nego za Partizan,sto pre nije bio slucaj,sad sto oni ne pokazuju kvalitet koji se od njih ocekuje i koji su iskazivali pre to je druga stvar.Znaci mnogo,mnogo toga pozitivnog.
Isto tako sa brdom cinjenica mogu da ispljujem ovu upravu i da izlazem negativnosti kao sto su narandzasti dresovi,latinica,cene karata,neatraktivna igra...Znaci samo je pitanje kako se postavite i iz kojeg ugla gledate,ako ocete da ih mrzite mrzicete,ako hocete da im verujete verovacete im,ali sustina cele price je DAJMO IM VREMENA IMALI SU GA I DRUGI,ukoliko pak zelimo odmah da ih menjamo moramo imati alternativu,a ne da menjamo samo da bi menjali a posle toga nista,dakle ako ste vec protiv ovog UO i ako ste za smenu onda napisite ko bi drugi mogao to da radi i ko bi mogao da ih odmeni.

:ruke  :ruke  :ruke  :ruke

Je l' moguce da mi igramo ovako lose. Je l' smo ukleti ili sta? Ne razumem. I ovi sto znaju nesto malo fudbala kao da nikad loptu nisu sutnuli.

Quote from: "Milos_cz"
Quote from: "SiNgIdUnUm"Pozdrav svima,i zeleo bi da Vam iznesem svoje viđenje situacije u našem voljenom klubu,a mislim da je preko 20 godina praćenja istog sasvim dovoljno za neke zaključke vezane za ovu sezonu.

Po meni,ponavljam po meni
-Ovo je apsolutno najgori i najneperspektivniji tim FK Crvene  zvezde u poslednjih 10-ak godina.
-Ovo je apsolutno najsiromašniji skup sponzora od kada postoji klub(činjenica)
-Ovo je apsolutno najjadniji upravni odbor sa najneuticajnijim imenima odkad postojimo.(činjenica)
-izvršena je najveća prodaja igrača u kratkom vremenskom periodu(složićete se da su to ipak igrači stasali za vreme prethodne uprave)i po prvi put u istoriji za njih nemamo zamenu kakvih takvih igrača iz sopstvenog pogona(opet činjenica)
-Izdvojena je velika suma para da bi se doveo trenerski autoritet što Bajević nesumnjivo jeste,ali se do sada pokazalo da je on jedna velika prevara po više aspekata koji nažalost nije uspeo da utvrdi ama baš NIKAKAV sistem igre.
-Dovedeni su potpuno pogrešni igrači koji nikako ne mogu biti perspektiva kluba
-Prvom timu nije priključen ni jedan mlad talentovan igrač,čak ja nisam siguran da takav i postoji
-Vlada potpuno jednoumlje,demagogija i alibi politika pod našim dvojcem bez kormilara stojković-leković
-Marketing FK ,poseta stadionu(zapadnoj tribini),nove investicije u infrastrukturu,započet projekat sopstvene televizije,izgradnja sportskog centra,izrada sezonskih karata za sedenje....Sve što je nekako planirano i funkcinisalo svedeno je na NULU !
-A da ne pominjem što gospoda misle i da su iznad ogromne armije zvezdinih navijača.....

Zaista nisam pristalica bivše uprave,samo sam istinski zabrinut za budućnost kluba.Ako ovako nastavimo ne piše nam se dobro.
Ne mogu da razumem sve vas koji dolazite na utakmice redovno,gledate kako i ko igra u klubu,gledate kakvo je to mučenje na terenu,gledate da se za 90 minuta ne šutne na go......i srećni ste jer bežimo groblju 9 bodova.

Trudim se ali ne mogu da primetim šta je to nova uprava uradila pozitivno.U ligu UEFA je ušla uglavnom generacija igrača rođenih 83-84 koja je ponikla u Zvezdi i ipak je rezultat rada prošle uprave.Ovi su ih samo rasprodali.Vi možete da pljujete po tim igračima ali za njih su uzete dobre pare,osvojili su duplu krunu,igrali ligu UEFA,i prodati su na zapadnom tržištu.
Videćete šta će se desiti sa ovim bednim timom do kraja sezone.
Mada iskreno,voleo bi da grešim.
'

Чему помињање највеће легенде клуба у оваквом контексту? Радомир Da ne ulazimo ponovo u diskusiju, ali ovo je uveliko najneobjektivniji post u poslednje vreme: Mozes da kazes da je lose, mozes cak da kazes i da je malo gore nego pre, ali da predstavis ono pre kao belo (Spomenimo samo Sanibala), a ovo sada kao crno je jednostavno maloumno...:nene
Necu da odgovorim na private, cisto da ne pomisle ostali da sam spominjao DZaju u ko zna kakvom kontekstu. On je u obrisanoj recenici upotrebljen u smislu da ga forumas "brani"/podrzava "kao da se preziva DZajic", sto je trebalo da znaci kao da mu je DZajic rodjak, pa ga brani sa toliko strasti... Ne vidim to kao uvredu DZajicu, niti kao uvredu forumasu - to je bilo najobicnije poredjenje.

Auu, kako se lose igra... Stvarno mnogo toga treba da se desi da stvari krenu na bolje.
Samo dve stvari se dalo primetiti:
- Ailton je skroz nezadovoljan - gundja i sopstvenim igracima, a cim je oznacen kraj utakmice, odmah je otisao u svlacionicu.
-ono najtragicnije - nasa losa odbrana je bila najbolji deo tima
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

@SiNgIdUnUm
Dzajo ti li si...?Ima mnogo stvari koje treba zameriti novoj upravi ali ovo je stvarno mogao da napise samo neki clan bivse uprave ili nas bivsi predsednik licno.....

O danasnjoj utakmici malo....
Ocaj,jad i beda.....Pa mi gore igramo nego ranije.....Bajevic za sada stvarno nista nije stvorio ali postavlja se pitanje da li i moze od ovakvih lomova nesto izvuci.....Pantic :bes Trisovic-decko stvarno danas veze nije imao....Djokic-buuuuuuuu,Milovanovic koristan kao i leva korner zastavica.....Od celog tima zadrzati samo crnce,Milijasa, i Bastu a ostale uvaliti za saku pirinca......A na zimu menjati sve sto se moze....

Mislim da je i ova utakmica dokazala da su nam crnci i najbolji deo tima a onima koji bi pre da gledaju Pantice i slicne preporucujem da se pridruze nekom klanu.....

Ocajan fudbal danas na MARAKANI i jedna jadna i bedna pobeda koja nam donosi jedan privid i jedan vestaci i neopravdan mir.Nakon ove "pobede" prelazi se preko ocajne igre i stvara se neka vestacka atmosfera zadovoljstva.Ali da je nas fudbal toliko nisko pao,to je gotovo neverovatno.Iskreno da nije bilo publike i atosfere na tribinama ova utakmica bi izgubila svaki smisao.Ali sto se tice ZVEZDE u poslednje vreme kao klosari najgori navikli smo da se zadovoljavamo malim stvarima i ovakvim pobedama,a da svaku malo bolju partiju prepricavamo kao da se vratila 1991 godina.I odmah smo vec sami sebe svrstali u red evropske elite.A ustvari ovo je nasa realnost.Dugo vec vucemo problem efikasnosti,setite se kada smo poslednji put dali gol iz izradjene i osmisljene akcije,sve se nesto provlacimo nekim frfuljcima i usranim golovima.I evidentno je da se igra preko krila i na centarsuteve ne isplati od kada je otisao Ziga Banderas koji je mogao da takve lopte smiri,spusti ili prosledi u gol.Sada imamo potpuno drugacije napadace i bunarenje vise ne prolazi.Sredina terena mora da bude angazovanija,odlucnija i malo uigranija,osim sto znaju da biju i da zaustave protivnika tesko da znaju da spakuju ili iskombinuju koji loptu za Ailtona ili Djokica.Takodje moje misljenje je da bi trebalo da se uspostavi 4-5 igraca koji bi konstantno igrali zajedno u toj veznoj liniji upravo iz razloga da bi sto bolje i tecnije saradjivali.Odbrana danas bez posla,tako da nemam za njih komentar.I ono sto je pocelo da me polako ubija u ZVEZDINOM timu,je cinjenica da ne postoji igrac koji je vodja,koji uzima odgovornost kada je frka.Nema igraca koji ce da podigne atmosferu,koji ce prosto da komanduje timom u toku igre.Deki Milovanovic jeste kapiten,ali smatram da nije rodjen za vodju,a vodja se ne postaje on se radja.Sve u svemu,gorak ukus pobede. ;pljuga
_________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...

Ma najvaznije je da u klubu vlada idila. Upravni odbor je prosao u velicanju lika i dela pseta iz pasi poljane i aklamacija njegovih aparatchika. smislili su novu matematiku prema kojoj ipak nisu svi dugovi vraceni ali samo sto nisu, pojacali smo se sa sponozorima koji ce klubu dati besplatne letove (samo ne znam gde ce ovi to da lete, mozda u kirgistan sledece sezone u prvom kolu kvalifikacija) i besplatan autobuski prevoz igraca na udaljena domaca gostovanja. jos samo da se sponzorskom pulu prikljuci i aerodrom u surcinu da se ne placanju aerodromse takse i eto nama srece nevidjene. od silnih miliona tojote, sonija, mizuna, najkija, telekoma, delte dodjosmo do laste i raspalog JAT-a zbog koga srpska vlada ne pusta konkurenciju na domace trziste jer bi ovaj istog momenta popio katanac. menazer i po, nema sta. idili se prikljucuje i dule mutavi koji je zadovoljan kako igraju njegove crkotine, nema  nikakvih problema, imamo prednost od plus 9, nasa je titula, a posle titule zna se - juris u ligu sampiona, sve dok nas ne izbaci sampion letonije, a onda smo zadovoljni i ligom UEFA-a, ali tu nam u prvom kolu nailazi neugodni treceplasirani iz finske i jgb, bolje nismo mogli, eto nemamo srece sa tim zrebom, okrecemo se tituli, ona nam donosi radost i novu priliku da udjemo u tu famoznu ligu sampiona i tako u krug. u medjuvremenu pozornik leka razradjuje planove kako da digne u vazduh marakanu i izgradi novu, lepsu i stariju dok ga kordon murije brani od stranih investitora koji kidisu na njega i gadjaju ga milionima evra. piksi sedi u parizu i seti se da je predsednik zvezde tek kada ga njegovi mentori pozovu i kazu da ne bi bilo lose da se po koji put pojavi i u beogradu, cisto da ga snimi televizija kako naporno radi. sneza stojkovic priprema novu kolekciju dresova sa cvetnim dezenima za sezonu prolece-leto 2009. i smislja novo, moderno, ime za klub, ipak je "crvena zvezda" nesto sto simbolizuje mracnu proslost, a novo rukovodstvo je demokratsko i odavno je raskrstilo sa avetima proslosti. kad bi se barem zvali "etolile rouge" neko zvuci otmenije i aristokratski, navijaci neka prepevaju pesme na francuski i svi srecni. a da, navijaci nisu problem, ionako im je zabranjen ulazak na stadion, unutra oko 200 ljudi uglavnom piksijeva rodbina i prijatelji, formirali kop u lozi i vicu "piksi majstore".

mars iz zvezde, stoko seljacka.

Пријатељу, овај пост је за новине. Алал ти вера.  :ruke